Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 17, 2019, 10:36:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powitanie na forum  (Przeczytany 79706 razy)
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #120 : Maj 15, 2009, 14:39:56 »

U mnie też kac, ale wczoraj. Dzisiaj całkiem spoko, ładna pogoda no i powoli następuje akumulacja czasu:P

Aha - nie spamuj, bo dostaniesz warna! Cheesy

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Morbid
Porucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #121 : Maj 15, 2009, 14:45:31 »

Ano pogoda gites, jutro ognicho na wieży, jak chcesz to wpadaj, godzina 17 przystanek końcowy w lesie arkońskim.

Mały spam - http://www.sticksite.com/spam/spam.jpg

Duży spam - http://www.likelihoodofconfusion.com/wp-content/uploads/2007/11/spam.jpg

Już nie będę Embarrassed

Miałem ognicho przedwczoraj, ale dzięki za zaproszenie Smiley - (nie)wiadomo kto
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 15:05:52 wysłane przez nie wiem » Zapisane
Holden
Major
*

« Odpowiedz #122 : Maj 15, 2009, 20:04:24 »

nw powiem ci w tajemnicy że nie mamy warnów  Lips Sealed  nie jest to powód do radości bo innych środków wychowawczych mamy pełno   Tongue
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #123 : Maj 15, 2009, 21:51:17 »

Np. wysłanie kogoś "na zewnątrz" po żarcie?

Ja się pytam co oni jedzą w vaultach Wink

Użytkownik został zbanowany.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #124 : Maj 16, 2009, 00:36:02 »

Białkową papkę zrobioną z odchodów* oraz "odeszłego" dziadka czy wyliniałego mruczucia. Pod warunkiem, że można było trzymać mruczusie w Kryptach Wink

Cytat: NW
Aha - nie spamuj, bo dostaniesz warna!
Można by to uznać za samospełniającą się obietnicę. Znaczy user świadomy swojego występku sam sobie udziela upomnienia  Cool

* - choć może i nie, bo czy odchody mają jakąś wartość - jak by nie mówić - odżywczą? Kto tam pisał maturę z biologi, to niech powie jak wie.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2009, 00:38:01 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #125 : Maj 16, 2009, 09:13:44 »

Raczej nie mają, ale świetnie nadają się na nawóz naturalny. Chociaż tutaj laur pierwszeństwa zgarniają odchody końskie, a wydajność ludzkich jest na tyle mała, że można użyć tego określenia, które występuje przy "orzechach arachidowych" wypisanych w składzie prawie każdego produktu spożywczego  Kiss

Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #126 : Maj 16, 2009, 09:52:21 »

Trochę Offtop się zrobił z tym żarciem i powiem szczerze że nie pamiętam by ta kwestia była jakoś specjalnie wyjaśniona w serii ... tak czy siak plantacje hydro i aeroponiczne to nie jest jakaś większa filozofia, więc zwykłe zapasy nawozów sztucznych powinny jak najbardziej wystarczyć.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #127 : Maj 16, 2009, 12:39:32 »

Bo to jest temat offtopowy, choć na szczęście daleko mu jeszcze do Bu...Baru   Grin

W książeczce do Fallouta 1 w opisie Krypt, wyjaśniono, że za żarcie odpowiadają "wodne farmy" co można zinterpretować jako hodowlę bezglebową. Pytanie tylko jakie roślinki można tak uprawiać?

Ale znowuż BF podaje, że:
Krypta 36: Syntetyzatory jedzenia były tak zaprojektowane, aby produkować jedynie cienką, wodnistą polewkę.

Zapewne więc podawano ludziskom w Kryptach białkową papkę, która była raz "schabowym" a raz "grochówką", a od święta jakieś warzywa, które udało się wyhodować.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #128 : Maj 16, 2009, 12:51:25 »

Ale w Fo3 dostajemy w vaulcie słodką bułkę upieczoną przez panią Palmer. o.0

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #129 : Maj 16, 2009, 13:08:54 »

Bułka to bułka - pytanie jet tylko z czego ją upieczono  Undecided

Morbid
Porucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #130 : Maj 16, 2009, 13:12:33 »

Bułka to bułka - pytanie jet tylko z czego ją upieczono  Undecided

Z białkowej papki zrobionej z odchodów oraz odeszłego dziadka czy wyliniałego mruczucia.  Cheesy
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #131 : Maj 16, 2009, 13:17:46 »

Ale na niej jest jakiś lukier, wisienka i posypka... wątpię czy to wszystko zrobiono z odchodów odeszłego dziadka Tongue

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #132 : Maj 16, 2009, 13:17:56 »

I mit tajemnicy prysł - jak marzenia 10 latka  Wink

Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #133 : Maj 16, 2009, 15:19:49 »

W książeczce do Fallouta 1 w opisie Krypt, wyjaśniono, że za żarcie odpowiadają "wodne farmy" co można zinterpretować jako hodowlę bezglebową. Pytanie tylko jakie roślinki można tak uprawiać?

To się właśnie nazywa hydroponika i najłatwiej uprawiać tak sałatę, aczkolwiek tą metodę da się zastosować praktycznie do wszystkich rodzajów roślin, choć w przypadku niektórych są pewne komplikacje nad którymi pracują naukowcy.

Ale znowuż BF podaje, że:
Krypta 36: Syntetyzatory jedzenia były tak zaprojektowane, aby produkować jedynie cienką, wodnistą polewkę.
Zapewne więc podawano ludziskom w Kryptach białkową papkę, która była raz "schabowym" a raz "grochówką", a od święta jakieś warzywa, które udało się wyhodować.

Pragnę przypomnieć że fragment ten pochodzi z eksperymentu krypt i raczej nie opisuje standardowego wyposażenia krypt lecz kolejny chory eksperyment socjalny ... a więc skoro w kryptach były normalne hodowle hydroponiczne to nic nie stoi na przeszkodzie by jedzenie było tam też normalne ... oczywiście jeśli dla kogoś wegetarianizm jest normalny Cheesy
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #134 : Maj 16, 2009, 16:45:38 »

To się właśnie nazywa hydroponika i najłatwiej uprawiać tak sałatę, aczkolwiek tą metodę da się zastosować praktycznie do wszystkich rodzajów roślin, choć w przypadku niektórych są pewne komplikacje nad którymi pracują naukowcy.

Hmm... A ryż? W Chinach uprawia się to w takich poletkach, gdzie wody jest chyba więcej niż ziemi, ale nie dam głowy. Chociaż gdybym miał strzelać, to powiedziałbym, że ryż łatwiej tak uprawiać niż sałatę. Ale, jak mówię, to tylko strzał Tongue

Holden
Major
*

« Odpowiedz #135 : Maj 16, 2009, 16:59:12 »

A co powiecie na olbrzymią naturalną jaskinie z ziemią i gigantyczną ilością świetlówek? Na małą społeczność powinno wystarczyć. Rośliny też mogły by być w doniczkach. Widziałem taki dokument o takim kompleksie wojskowym gdzie w podziemnym jeziorze mieli ryby. W sumie to zwierzęta też dało by się hodować mając odpowiednie zaplecze, czyli baseny z rybami i zagrody z bydłem.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #136 : Maj 16, 2009, 17:03:36 »

Nie wiem czy tak jest na pewno, ale chyba proces fotosyntezy zachodzi tylko pod wpływem naturalnego światła (słonecznego), także taka podziemna uprawa na świetlówkach odpada. No i dochodzi problem degradacji gleby - wciąż siejesz i zbierasz plony, ale nie dostarczasz glebie składników organicznych. No chyba, że byłaby nawożona.

Co do podziemnego hodowania bydła i życia ludzi bez światła słonecznego - przypomniała mi się ta farma niedaleko Modoc w F2 (akurat miała dosyć realistyczne założenia). Niby można, ale... Tongue

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #137 : Maj 16, 2009, 17:21:47 »

Hmm... A ryż? W Chinach uprawia się to w takich poletkach, gdzie wody jest chyba więcej niż ziemi
Ale tu korzeń rośliny siedzi w ziemi, a nie w hmm... No w czymś nie będącym glebą.

Obczajcie to choćby >>> BEZGLEBOWA UPRAWA POMIDORÓW W PODŁOŻACH ORGANICZNYCH
Chyba dość możliwe do realizacji w warunkach Krypt. I odeszły dziadek czy mruczuś by się na coś przydali  Embarrassed

EDIT:
Zresztą zawsze pozostaje wszamanie grzybów jak np. pieczarek, którym słońce do szczęścia aż tak potrzebne nie jest  Wink

Holden
Major
*

« Odpowiedz #138 : Maj 16, 2009, 17:22:56 »

hmm no właśnie, przecież np marihuanę ze względu na to że jest nielegalna produkuje się w zamkniętych pomieszczeniach pod świetlówkami np piwnicy, a teraz głupia rzecz mi przyszła do głowy - podziemny las który produkował by tlen ~~
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #139 : Maj 16, 2009, 17:24:53 »

Maryha jak maryha, ale las potrzebuje chyba więcej tego wszystkiego, co jest dostępne na świezym powietrzu Tongue Aczkolwiek Holden twój pomysł zostanie rozpatrzony - nie wiesz nawet jak i gdzie ^^

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!