Autor Wątek: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)  (Przeczytany 7521 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lutego 2017, 08:10:46 »
Naprawdę sugerowałbym wprowadzenie jakiejś moderacji, jeśli forum ma utrzymać choćby minimalny poziom, bo jak dotąd tylko poziom braku kultury i głupoty jest w tych pseudopolitycznych tematach wysoki.

Ryzykowny argument gdy to admin troluje (a przynajmniej mam taką nadzieję). A co do reszty to pełna zgoda.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lutego 2017, 08:29:28 »
A co do tematu, sądzę że Trump wzmocni wewnetrznie USA, bo oni mają tyle ziemi, że sami mogą ze wszystkim sobie poradzić nie oglądając się na innych. Wolnoć Tomku w swoim domku, tak jak to robili Niemcy, Francuzi wzmacniając swój rodzimy przemysł i gospodarkę

Trump to obecnie dzika karta.. wiele zależy od tego jaką drogę ostatecznie obierze. Oby więc poszło w stronę o jakiej mówisz.

tą drogą też idzie prezesik. Ale ucho prezesa dobre  ;D

Może zamierza ale na pewno nie idzie. Polityka USA w ostatnich latach opierała się na nie do końca zdrowej symbiozie z Chinami, której zmniejszenie mocno USA by się przydało (Trump reprezentuje tu co prawda środowiska korporacyjne, ale..). Polska to jednak zupełnie inna historia, jako że jesteśmy częścią układanki zwanej Europą. Polska nie jest i nigdy nie była samowystarczalnym krajem, a co więcej wciąż ulokowani jesteśmy między młotem a kowadłem. Bez wsparcia NATO i UE jesteśmy skazani na wpływy zachowującej się coraz bardziej agresywnie i niczego nie oferującej Rosji. Kierowanie się jak to prezes robi przestarzałą wizją gospodarki i geopolityki, alienuje nas na zachodzie i wywołuje spory uśmiech u Putina (nawet jeśli jest to wbrew intencjom Prezesa). Ucho prezesa pokazuje akurat bardzo dobrze jak to wygląda.. i dodam od siebie że na miernocie solidnych fundamentów nie zbudujemy.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lutego 2017, 09:18:09 »
Wydaje mi się, że oni obaj (Squonk i Rezro) trolują. Naczelny – od czasu do czasu z głównych nadajników, jowialnie i śmieszkująco, natomiast Rezro, dosyć kanciasto – na forum.

Ale ty wiesz lepiej bo bełkot który ty z uporem maniaka tu powtarzasz jest mojszy niż twojszy.

Rezro, dobrym obyczajem w takich sytuacjach jest pisać zaimek osobowy wielką literą, tym bardziej, że rozmówca trzyma się tego obyczaju.


Mnie trochę dziwi, że Squonk, człowiek energiczny, kompetentny i utalentowany, zużywa siły na ten wszechobecny już pingpong polityczny. Może go to regeneruje i napędza, ale, moim zdaniem, to jest złudne i trochę przeciwskuteczne. Jeśli jest państwowcem, może właśnie tu w jakimś wycinku wspierać kraj i państwo starając się po prostu o to, by serwis jak najlepiej działał w obszarze jakoś tam zgodnym z jego profilem, sprawami związanymi z jednej strony z rozwojem rodzimej (pop)kultury (a to ma jakieś znaczenie dla kraju – i kulturowe, i gospodarcze – to ostatnie widać choćby na przykładzie polskiej branży gier, a ona nie wzięła się znikąd), z drugiej z tematyką bezpieczeństwa, tematyką kryzysów, tematyką jądrową itp., edukacją w tym obszarze – ale bez tego pingponga inicjowanego z głównej strony serwisu.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lutego 2017, 09:55:05 »
Wydaje mi się, że oni obaj (Squonk i Rezro) trolują.

Myślałem że jestem jawny pod tym względem..? Tylko stanowisko Squonka pod tym względem mnie zadziwia, bo z uporem maniaka upiera się przy "drugiej opcji".

Rezro, dobrym obyczajem w takich sytuacjach jest pisać zaimek osobowy wielką literą, tym bardziej, że rozmówca trzyma się tego obyczaju.

Z góry przepraszam.. dysortografia.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Lutego 2017, 14:29:12 »
Ja nie stoję po żadnej stronie. Ja tylko propsuję tym, którzy demontują w Polsce dorobek Michnika i Balcerowicza. Ktokolwiek to będzie :hyh

PS. I Kiszczaka, bo o nim zapomniałem.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2017, 14:33:18 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Lutego 2017, 00:01:36 »
Nawet jeśli propsujesz Gomułkę 2.0?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lutego 2017, 04:12:49 »
Mnie trochę dziwi, że Squonk, człowiek energiczny, kompetentny i utalentowany, zużywa siły na ten wszechobecny już pingpong polityczny. Może go to regeneruje i napędza, ale, moim zdaniem, to jest złudne i trochę przeciwskuteczne. Jeśli jest państwowcem, może właśnie tu w jakimś wycinku wspierać kraj i państwo starając się po prostu o to, by serwis jak najlepiej działał w obszarze jakoś tam zgodnym z jego profilem, sprawami związanymi z jednej strony z rozwojem rodzimej (pop)kultury (a to ma jakieś znaczenie dla kraju – i kulturowe, i gospodarcze – to ostatnie widać choćby na przykładzie polskiej branży gier, a ona nie wzięła się znikąd), z drugiej z tematyką bezpieczeństwa, tematyką kryzysów, tematyką jądrową itp., edukacją w tym obszarze – ale bez tego pingponga inicjowanego z głównej strony serwisu.
Ciekawe spostrzeżenie  :afr

Tylko Ty mnie powiedz dlaczego zakładasz - bo z tego co napisałeś to wynika - że jedyną moją formą działalności na Schronie, jest prowadzenie zabawnych dyskusji z Rezrem na tematy polityczno-społeczne? To margines tego co tu robię, wśród szeregu innych spraw, nie mający większego znaczenia dla całości serwisu. To coś jakby taki sentymentalny powrót do czasów Shamo, gdzie również były dyskusje o dupie maryni, i gdzie można było sobie oratorsko podokazywać  :hyh

A że przyciąga to ludzi? To już ich problem, nie mój, że takiego ognia nie krzeszą przy np. aktualizacjach zasobów strony, czy przy tym co się dzieje na kanale YouTube. Tak ich chyba ukształtowały media, że się ogląda to gdzie się walą po mordach  :hyh

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lutego 2017, 07:22:30 »

Tylko Ty mnie powiedz dlaczego zakładasz - bo z tego co napisałeś to wynika -



Przecież nie wynika.
I nie chodzi tu tyle o forum, co o stronę główną serwisu. Oczywiście, sprawy społeczno-polityczne poniekąd wiążą się z profilem strony (skoro wymienia się tu gdzieś, prócz postapo, także dystopie i utopie jako obszar zainteresowania) i czasem warto je komentować (np. sekr. obr. USA niedawno oświadczył: 'Jakikolwiek atak na Stany Zjednoczone lub na ich sojuszników będzie odparty, a jakiekolwiek użycie broni nuklearnej spotka się z odpowiedzią, która będzie skuteczna i przytłaczająca.' - to brzmi bardzo fallout'owo). Ale chodzi o proporcje i jaskrawość doraźno-polityczną pewnych wpisów. Wolałbym tu widzieć np. przegląd numeru 'Nowej Fantastyki' niż 'Do Rzeczy'. - Przegląd pod kątem wątków postapo itp. I pewnie nie tylko ja.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lutego 2017, 11:13:24 »
Turóg kupujesz Nową Fantastykę, czytasz, wynajdujesz ciekawe informacje, felietony, tworzysz nową interesującą wiadomość i jest. Inni czytają, zapoznają się z informacją przez ciebie opracowaną i komentują.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Lutego 2017, 11:27:41 »
I pewnie nie tylko ja.
Nie, nie tylko ty.
Jeśli chcesz przyczynić się do zniknięcia polityki ze schronu, to po prostu nie marnuj czasu na włączanie się w dyskusje z nią związane.
Niech się Squonk z Razerem znudzą samymi sobą.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Lutego 2017, 13:11:34 »
Ale chodzi o proporcje i jaskrawość doraźno-polityczną pewnych wpisów.
Statystyki pokazują, że jest inaczej - patrz załącznik. Przynajmniej w listopadzie. Zobaczymy jak w grudniu było  :parnacz: A jest jaskrawo, bo piszę je ja i w większości ja. Takie więc spojrzenie jest tylko widoczne, bo większość materiałów jest napisana przeze mnie. Co jest logiczne, bo przecież rozszczepienia osobowości czy schizofrenii nie mam, by pisać w innych stylach. Jakby ktoś inny sadził więcej rzeczy np. kinie postapo, wtedy moje materiały byłyby w mniejszości, i pewnie ktoś inny by narzekał że "ile można o tym".


Wolałbym tu widzieć np. przegląd numeru 'Nowej Fantastyki' niż 'Do Rzeczy'. - Przegląd pod kątem wątków postapo itp. I pewnie nie tylko ja.
To przywilej prowadzenia serwisu non profit: robisz przede wszystkim to co cię interesuje, a nie to co czytelnicy by chcieli zobaczyć, skoro nie ma się z tego żadnych zysków. Jednak w odróżnieniu od innych serwisów, każdy z czytelników jeśli potrafi pisać, może sam włączyć się w prowadzenie serwisu.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Lutego 2017, 13:22:57 »
Turóg kupujesz Nową Fantastykę, czytasz, wynajdujesz ciekawe informacje, felietony, tworzysz nową interesującą wiadomość i jest. Inni czytają, zapoznają się z informacją przez ciebie opracowaną i komentują.

No, właśnie, skoro to jest takie proste, to dlaczego tak o to trudno?

W tym, co mi proponujesz, jest jednak takie zagrożenie, że recenzję mógłby tu wstawiać każdy, np. kumpel autora lub wydawcy, a to nie byłoby dobre.

To powinien być jakiś stały redakcyjny radar, stanowczo i czujnie skierowany na pewne obszary. No i nie trzeba ze wszystkiego robić recenzji, wystarczyłyby jakieś krótkie notki opisowe. - To też generowałoby pewną liczbę wejść na stronę. I, co ważne, podnosiłoby renomę serwisu.

A tak poza tym, to spoko, chłopaki. Badam, jak to działa.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Lutego 2017, 16:41:35 »
Ha,
To nie do końca takie proste.
Każdy może zostać członkiem redakcji. Zazwyczaj zaczynając od współpracownika.
Poczytaj sobie tutaj : http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=587.0
Kumpel autora czy wydawcy może napisać recenzję. O ile będzie ona dostatecznie dobra [nie mamy dużych wymagań].
Trafiłeś na duży przestój w redakcji, normalnie działa to na zasadzie którą napisałeś. Dzięki temu przestojowi, być może za niedługo będzie działać jeszcze lepiej.

PS:Zejdź na ziemię Squonk.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Lutego 2017, 17:12:29 »
Kochany Rodrriku jestem na ziemi, i widzę że największe zainteresowanie jest tam gdzie dokładam do pieca, a zewsząd słychać #histerycznywrzask "Squonk psietań już" :hyh Tam gdzie są rzeczy związane z postapokalipsą i Falloutami to zero reakcji, zainteresowania, cisza, a wręcz wyjebanie :ziew: To niech się w końcu czytelnicy zdecydują co ich na Schronie interesuje, skoro przejawiają swoją aktywność w rzeczach nie całkiem tworzących kanon tematyczny strony, a mają wyjebane tematykę postapokaliptyczną  :wkur:

Każdy twórca potrzebuje widzieć reakcję na swoje dzieła i dokonania hrhrhrhr  :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Lutego 2017, 18:00:18 »
Mały offtop dla rozładowania napięć. Właśnie przeczytałem: 'Student chemii przypadkiem skomponował materiał wybuchowy. Wydział ewakuowany'. Bombowy gość: http://www.tvp.info/28933321/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Lutego 2017, 18:08:28 »
Na napięcia to ja mam dopiero tekst, który wywoła tu apokalipsę. Bo jest i o  :schrk:, i  :uqa: a do tego ma być wrzucony z  :nord: w tekście, jak chciał autor. Fajnie być redaktorem Schronu, bo robi się za darmo to, za co inni biorą kasę a i tak są w tym nieporadni :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Turóg

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Lutego 2017, 08:20:03 »

Kumpel autora czy wydawcy może napisać recenzję.

W tym jakby jest pewien problem.
Rodrrik, przyjmowanie recenzji z zewnątrz – OK, ale to powinno być wyraźnie zaznaczone i odróżnione od – recenzji/notek redakcyjnych, robionych przez redaktorów lub stałych współpr. Schronu, przez osoby, by tak rzec, 'zlustrowane' :zwr, a nie przez ludzi, którzy np. na zamówienie wydawcy robią komuś klakę  :zcz2:

Jedna ważna rzecz, która zresztą wiele upraszcza: nie ma sensu robić w artykule przeglądu całych numerów (no, chyba że ktoś lubi...). Warto w takich razach skupić się pryncypialnie  :rad(wyłącznie lub przede wszystkim) na polskiej prozie z wątkami dystopijnymi, postapo itp. Jeśli tak skupi się wzrok i ustawi soczewki, to roboty z jednej strony będzie stosunkowo niewiele, z drugiej – naprawdę będzie w co ręce włożyć i będzie można robić to w miarę porządnie. Przy tym – z jakimś korzystnym efektem zwrotnym.

Lepiej być 'prometejskim portalem' niż tylko tablicą ogłoszeń.
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2017, 08:22:45 wysłana przez Turóg »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Lutego 2017, 14:36:20 »
@Turóg
Jak będziesz chciał działać, i spełnisz pewne wymogi formalne to zapraszamy  :zcz2: Natomiast od polityki, ale tej realnej za którą stoi realna kasa (potrzebna by utrzymywać działanie tego burdelu), na Schronie są właściwe gremia określone garścią przepisów polskiego prawa - więc tym sobie głowy na razie nie zajmuj  :zwr
« Ostatnia zmiana: 05 Lutego 2017, 14:38:04 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Lutego 2017, 14:37:24 »
Jeszcze się nie zdarzyło [przynajmniej takiego faktu ja nie pamiętam]. Abyśmy publikowali recenzję kogoś z poza redakcji w momencie premiery filmu, gry czy książki. Zazwyczaj to jakieś sentymentalne dla danej osoby tytuły. Poza tym, potrafimy odróżnić wazeliniarstwo od recenzji ;-)
Nie musisz się tak martwić. Do tego, próba przekupstwa recenzji była by dużo mądrzejsza kiedy atakowała by kogoś wewnątrz redakcji.
Odróżnienie zawsze jest, choćby tak jak w przypadku ostatniego felietonu.
Jeśli ktoś chce pisać ciekawe rzeczy, niech pisze. Ktoś z nas oceni, zastanowi się czy warto wrzucić. Podejmie decyzję. Nie przyjmujemy wszystkiego jak leci.
Wytłumacz mi, czemu mielibyśmy nie pozwalać innym publikować teksty sprawdzone i poddane korekcie przez nas ?
PS:Squonk dobrze prawi ;-]
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "