Autor Wątek: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)  (Przeczytany 7547 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron

Wczoraj (20 stycznia br) na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych, został zaprzysiężony Donald Trump. Miliarder, biznesmen,  celebryta, można by rzec że trochę medialny pajac. Zarazem osoba pielęgnująca rodzinne wartości, nawet jeśli owa rodzina jest założona z już trzecią żoną. Jednym słowem ktoś, kogo można określić emanacją specyficznie zrealizowanego amerykańskiego mitu i snu, gdzie pieniądz i sukces mogą być przepustką do politycznej kariery. Choć może być tym też brylowanie w partyjnej układance, począwszy od poziomu stanowego, przez federalny, kończąc właśnie na zdobyciu najwyższego urzędu w państwie. Trump ominął ten etap, wchodząc na prezydencki fotel na swoich zasadach, pokazując przy tym światu, że oprócz politycznej Ameryki znanej z wschodniego i zachodniego wybrzeża lub "redneckiego" Texasu, jest też "coś jeszcze".

I te "coś jeszcze", często określane mianem per "nieprzewidywalność", to powód do amoku i histerii, u tych których można by uważać za przewodników społecznych mas. Ludzi kultury, sztuki, czy wreszcie mediów. Tych, wydawać by się mogło, że mądrych, wykształconych, potrafiących logicznie myśleć. Tymczasem trwa rozminięcie się społeczeństw z jego elitami, czyli zjawisko od jakiegoś już czasu szeroko obserwowane w krajach świata zachodniego. Zwłaszcza w tych, w których wynik demokratycznych wyborów odbiega od ustalonego przez lata układu, stanowiącego element tzw. demokracji liberalnej. Czyli może wygrać tzw. prawica albo lewica, albo nawet i środek. Ważne jednak, by zwycięska opcja nie rezygnowała z szeregu pustych rytuałów związanych z ową demokracją, w tym utrzymywanie na piedestale w/w elit. Gdy w tym układzie pojawi się jednak ktoś trzeci, który czy to z czystej przekory, cynizmu, ale i z przekonań zacznie mówić inaczej, bardziej wsłuchiwać się w głos ludzi a nie elit, to zostaje od razu z miejsca nazwany populistą, demagogiem, a nawet faszystą. Zaś współtworzące owe elity media, już tak urobią całość by tym wątpiącym i niezdecydowanym - czyli tym, którzy zawsze przechylają szalę wyborczego wyniku (milcząca większość) - pokazać z jakim to oszołomem ma się do czynienia.

Styk takich zachowań, łączący w sobie wątek amerykańskich wyborów prezydenckich, oraz tego co obecnie jest w Polsce, dobitnie pokazuje powyborczy materiał w TVN24 z Jolantą Pieńkowską. Manipulacja i propaganda w białych, delikatnych damskich rękawiczkach, z powtarzanym pytaniem "co będzie", może widzowi nasunąć pytanie czy to naprawdę strach, czy cyniczna gra i manipulacja.


Co będzie, to pokaże oczywiście czas. Tymczasem może się okazać, że jedynym, realnym sukcesem wychwalanego dziś pod niebiosa byłego już prezydenta Barracka Obamy, będzie definitywne zburzenie bredni o różnicach rasowych w Stanach Zjednoczonych. Czyli tych głoszących, że osoba o czarnym kolorze skóry nie może zostać prezydentem USA, tylko dlatego że jest "czarna", a nie "biała". Okazało się że mogła, i właśnie tylko to po latach może być jej zapamiętane. Szpiegowanie sojuszników, rozchwianie sytuacji na Bliskim Wschodzie, tzw. reset z Rosją oraz patrzenie przez palce na jej poczynania, odpuszczenie sobie współpracy z zachodnimi sojusznikami jakoś nie bardzo pasują do emocjonalnej histerii uzasadniającej przyznanie Obamie pokojowej Nagrody Nobla, za "jego nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami". Jednym słowem błazenada w luksusowych oparach elegancji i szyku, przy której wyluzowanie Trumpa, ocierające się czasem o prostactwo, urasta do niebotycznej wręcz normalności.

I taką też normalność w swoim przemówieniu inauguracyjnym zawarł właśnie Trump. Patriotyzm, w tym również gospodarczy, "rodzina", "nasz kraj jest nasz", zróbmy go wielkim, albo jeszcze nawet większym. Nawet jeśli były to oklepane frazesy znane z kampanii wyborczej, to przy neomarksistowskiej propagandzie związanej z wielokulturowością, społeczeństwem otwartym czy nawet takim gender, zawsze zabrzmią świeżo i z nadzieją.


Demoniczne straszenie Trumpem tym bardziej staje się kuriozalne, jeśli weźmie się pod uwagę system polityczny w Stanach Zjednoczonych. Realny rozdział władzy wykonawczej, ustawodawczej oraz sądowniczej, mimo faktycznej dwupartyjności, ma nie wiele wspólnego z "zawodowymi", bezbarwnymi politykami Europy Zachodniej, którzy jedynie w czym mają wolną rękę (daną im przez wspomniane na początku elity) to wygryzanie konkurentów we własnej partii.  Bezbarwność, nijakość, brak różnic między partiami noszącymi łatki "lewicowa"/"prawicowa", to powody które sprawiają, że po kolejnych wyborach w których wyniki coraz bardziej są po równo, myślący wyborcy skłaniają się oddać swój głos na tych którzy mówią jak jest. W przypadku amerykańskich wyborów, w pewien sposób kontrolowaną zmianą w stosunku do Trumpa, byłoby postawienie przez Partię Demokratyczną na Berniego Sandersa, a nie na zgraną aż po same uszy Hillary Clinton. Jej to osoba, od lat miała realny wpływ na amerykańską politykę, i to na najwyższym poziomie, czego nie można właśnie powiedzieć o Trumpie.

Funkcje kontrolne, procedury legislacyjne, nie mówiąc już o nieformalnych zależnościach czy naturalnie ludzkich interesach oraz sympatiach - to wszystko sprawia, że Donald Trump z pozoru wydający się kuriozum na prezydenckim fotelu - jest tylko, albo aż najważniejszą osobą w państwie. Nie jest w nim jednak bogiem. Gdyby jednak w takim Senacie czy Izbie Reprezentantów, albo choćby w Sądzie Najwyższym znajdowało się od kilku do kilkunastu Trumpów, wówczas obawy byłyby słuszne.


Stany Zjednoczone, co by nie mówić o patologiach tamtejszego systemu politycznego, w tym ewidentnym wpływie biznesowych kręgów na proces tworzenia prawa,  nie są jednak też Rosją, rządzoną przez klan zawodowych morderców jakimi są ludzie ze służb specjalnych. Nie są też Chinami, z jedną partią w której jedynie w czym można się różnić to przestrzeń pomiędzy "robić więcej kasy" czy "robić więcej (chińskiego) nacjonalizmu". Różnorodność poglądów i postaw, także w samym otoczeniu Trumpa, sprawi że nie będzie mógł on sobie usiąść i jak małe dziecko robić wszystko po swojemu. Lata spędzone w biznesie, na pewno go tego nauczyły. A że będzie inaczej niż do tej pory, to na pewno. Jednak nie jest to chyba od razu powód do histerii.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2017, 09:38:33 »
Większości tych samogwałtnych wypocin nawet nie skomentuję przychylając się jedynie co oceny Obamy.

Na dzień dzisiejszy interesuje mnie jedno, a mianowicie jaka będzie polityka Trumpa wobec Rosji? Pewnym światełkiem w tunelu jest fakt że po inauguracji i tradycyjnej już rozmowie ze służbami ochraniającymi prezydenta, Trump natychmiast udał się do najbliższej siedziby służb sypiąc pochwałami na prawo i lewo. Wciąż może być to zasłona dymna, ale jest bardzo prawdopodobne że służby uświadomiły już urzędującego prezydenta o tym kto go chroni i co myślą oni o graniu tak jak Putin zagra. Już wystarcz że reset Obamy narobił szkód.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Stycznia 2017, 22:46:20 »
To już tak jesteś zmanipulowany liberalno-lewicową propagandą, że wszystko co nie jest onanizmem z TVN/Wyborczej uważasz za wypociny? Może pani Pieńkowskiej się poradź co robić teraz. Biedaku... :'(

#cobędzie

 :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Stycznia 2017, 11:59:48 »
Ja w przeciwieństwie do niektórych mam własne poglądy.. no ale dla niektórych to że ktoś jedzie po Trampie/Kaczyńskim oznacza z automatu że jest "lewicowo-demoliberalnym" miłośnikiem Obamy/Tuska nawet jeśli po nich również zdarza mi się jechać.. po prostu robię to rzadziej bo większość "lewicowo-demoliberalnych" wyborców zwanych inaczej centrowymi nie staje w ślepej ich obronie, a faktycznych lewaków to w tym kraju jest jak na lekarstwo. No chyba że uznamy wszystko na lewo od rojalistów za lewicę, choć najczęściej są to po prostu wszyscy z którymi oszołomy się nie zgadzają.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Stycznia 2017, 04:31:12 »
Ja w przeciwieństwie do niektórych mam własne poglądy..
Trolle - jak sam się tak nazwałeś - nie mają poglądów. Oni tylko trollą :pen: Co innego to afirmatywnie szturchać kijem - jak ja.  :inzj:


a faktycznych lewaków to w tym kraju jest jak na lekarstwo.
Bolszewików też w Rosji było mało...  :/

Nie ma znaczenie ile i kogo jest. Ważne jest to jaki ma wpływ na rzeczywistość i czy dociera do dusz milczącej większości, która nie jest lewicowa, prawicowa a tym bardziej z dupy - czyli centrowa. Ona jest i chce normalnie żyć. To oszołomy z różnych stron (i z centrowej dupy) chcą jej umeblować życie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Stycznia 2017, 06:24:50 »
Ja w przeciwieństwie do niektórych mam własne poglądy..
Trolle - jak sam się tak nazwałeś - nie mają poglądów. Oni tylko trollą :pen:

O, trollolog z bożej łaski się znalazł.. definicja z TVP? :/

Trolling nie oznacza braku poglądów.. tak jak jest mądrość i przemądrzałość, tak jest zarówno inteligentne prowokowanie i punktowanie dziar logicznych w czyichś argumentach, a jak trzeba to sprowadzenie debaty do czyjegoś poziomu. Jak i samo-trollowanie kiedy ktoś myśli że pogrywa kimś bredząc co mu ślina na język przeniesie gdy nie oflagował faktycznej pozycji na początku bo jest na to za głupi i myśli że na ślepym ośmieszaniu się to polega.

Co innego to afirmatywnie szturchać kijem - jak ja.  :inzj:

Przyjętą zasadą w troll-wojnie jest to że wygrywa ten co się przyzna do trollowania po wykryciu po drugiej stronie trolla.. ty zaś:

1) Przegrałeś na argumenty :/

2) Przegrałeś na flame  :/

3) I teraz udajesz że stoisz na innej pozycji niż ja zarazem przyznając się do metody :/

Sorry Squonk.. przegrałeś..

a faktycznych lewaków to w tym kraju jest jak na lekarstwo.
Bolszewików też w Rosji było mało...  :/

Ale oni użyli siły.. to co innego. Jak na razie to kto inny zagrywa tą kartą..

Nie ma znaczenie ile i kogo jest.

Od kiedy?

Ważne jest to jaki ma wpływ na rzeczywistość i czy dociera do dusz milczącej większości, która nie jest lewicowa, prawicowa a tym bardziej z dupy - czyli centrowa. Ona jest i chce normalnie żyć. To oszołomy z różnych stron (i z centrowej dupy) chcą jej umeblować życie.

No i? Większość też ma swoje zdanie.. a tylko jest ogólnie bardziej obojętna. Jak na razie jesteś głosem jednej ekstremy, który ma żal dupy że większość ich nie słucha, co wcale nie oznacza też że słucha i drugą stronę. Co z tamtej strony wieje też przenika jak wiatr bo Polacy to wciąż konserwatyści, tylko nie oszukujmy się większość ludzi ma sprawę gejów i innych takich głęboko gdzieś (to nie lata 90'te gdy były to mityczne istoty o nieznanej agendzie).To że ty bierzesz to za poparcie w swoim zaślepieniu "bo jak nie my to oni","czerń i biel", czy "albo 1 albo 0" to już tylko twój problem.

Weź sobie nervosol i odpuść.. :/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Stycznia 2017, 08:01:07 »
Dyskusja z Tobą, to jak kopanie się z tekstami Kamila "studenta" Sikory w parówach. Normalnie kropka, w kropkę, co pokazałeś przy kwestii rzekomego rasizmu Cejrowskiego. To taki szablon: zakłada się coś z góry, na początku umacnia i potem już jedzie, wylewając z siebie całą myśl, jak... hmm... rzadki kał z tyłka  :zwr

Tu "student" Sikora utwierdza lemingów w tym, jak to straszny Kaczafi obraził osoby umysłowo niepełnosprawne ---> http://natemat.pl/199767,tych-slow-kaczynski-powinien-sie-wstydzic-do-konca-zycia-prezes-pis-obraza-niepelnosprawnych-intelektualnie

Sam mógłbyś taki tekst napisać i coś w nim udowodnić  :zwr

Więc ja uważam, że stoję tam gdzie stoi owa milcząca większość, a to Ty masz ból dupy, bo chcąc zachować rzekomą obiektywność jaką przez lata kreowała w Polsce Wyborcza, miotasz się jak szczupak w przeręblu. I owszem, są owi "oni". Ci którzy przez lata dzięki uprzywilejowanym układom żyli sobie "bardziej" niż by to mogło wynikać z ich pracy czy umiejętności. I dobrze, że to się teraz zmienia. A jak się zmieni, to zostaną zmienieni ci co to zmieniali. Czyli PiS. Oby tak było  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Stycznia 2017, 10:01:22 »
Dyskusja z Tobą, to jak kopanie się z tekstami Kamila "studenta" Sikory w parówach.

A najzabawniejsze że ja głównie odbijam piłeczkę..

Normalnie kropka, w kropkę, co pokazałeś przy kwestii rzekomego rasizmu Cejrowskiego.

A najzabawniejsze że ja głównie odbijam piłeczkę..

To taki szablon: zakłada się coś z góry, na początku umacnia i potem już jedzie, wylewając z siebie całą myśl, jak... hmm... rzadki kał z tyłka  :zwr

Biorąc pod uwagę że ludzie zazwyczaj mierzą własną miarą dało mi to pewien wgląd w twoją osobę.. szczególnie brak jakichkolwiek argumentów..

Sam mógłbyś taki tekst napisać i coś w nim udowodnić  :zwr

Wybacz, ale nie podzielam twoich ambicji..

Więc ja uważam, że stoję tam gdzie stoi owa milcząca większość

Tylko twoje opinie się z tym nie pokrywają.. klasyka..

a to Ty masz ból dupy, bo chcąc zachować rzekomą obiektywność jaką przez lata kreowała w Polsce Wyborcza

Od kiedy ja próbuje udowodnić coś co dowodzę że nie istnieje w mediach? Znowu imputujesz mi swoją metodę..

miotasz się jak szczupak w przeręblu.

Nie, ja odbijam piłeczkę..

I owszem, są owi "oni". Ci którzy przez lata dzięki uprzywilejowanym układom żyli sobie "bardziej" niż by to mogło wynikać z ich pracy czy umiejętności.

Jak najbardziej.. od lewej do prawej.. dlatego czasem podział polityczny redukuje się do populizmu i technokracji.

I dobrze, że to się teraz zmienia.

Idzie zmiana, będzie po staremu.. koniec cytatu.

A jak się zmieni, to zostaną zmienieni ci co to zmieniali. Czyli PiS. Oby tak było  :hyh

Może nie zauważyłeś ale PiS robi wszystko by raz zdobytej władzy nie oddać, sięgając nawet po łamanie prawa i regularne przekraczanie kompetencji. Poza tym ta "dobra zmiana" jaką proponują to czysty populizm i nepotyzm na większym poziomie niż w PSL.. sorry ale to jak zatrudnienie wilkołaka do rozwiązania problemu wilka czyhającego na owce. Chyba że masz nadzieje że PiS skompromituje populistów do tego stopnia że technokracji nie będą mieli innej opcji jak ich zdelegalizować? Też były takie nadzieje po 2007'mym a jest gorzej.. w sumie lekarze nie bez powodu są przeciwnikami poxparty.

SebaSan1981

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Stycznia 2017, 19:02:51 »
Kadencja Trumpa dopiero się rozpoczeła, na jakiekolwiek oceny będzie się można zebrać jak już trochę "porządzi". Czyli za jakieś kilka miesięcy. Zobaczymy co z tym murem na granicy z Meksykiem, zobaczymy co z tymi obostrzeniami dla kilku narodowości, zobaczymy co z resetem ObamaCare.... a polska polityka to przy amerykańskiej jeszcze większa parująca kupa, która swoją paskudną wonią tylko wywołuje podziały wśród społeczeństwa czego efekty widać wszędzie, nawet na forach..

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Stycznia 2017, 23:09:59 »
Może nie zauważyłeś ale PiS robi wszystko by raz zdobytej władzy nie oddać, sięgając nawet po łamanie prawa i regularne przekraczanie kompetencji. Poza tym ta "dobra zmiana" jaką proponują to czysty populizm i nepotyzm na większym poziomie niż w PSL.. sorry ale to jak zatrudnienie wilkołaka do rozwiązania problemu wilka czyhającego na owce. Chyba że masz nadzieje że PiS skompromituje populistów do tego stopnia że technokracji nie będą mieli innej opcji jak ich zdelegalizować? Też były takie nadzieje po 2007'mym a jest gorzej.. w sumie lekarze nie bez powodu są przeciwnikami poxparty.
Już tą samą śpiewkę widziałem. W Gazecie Wyborczej, Newsweeku, Polityce, Natemat, TVN. Napisz w końcu coś własnego, a nie kopiujesz drętwą śpiewkę ludzi, którym urwało się koryto, bo nagle rząd przestał ich zasilać pieniędzmi, w zamian za medialną osłonę  :ziew:

Zdesperowany człowiek, z kredytem na karku nie myśli logicznie co robi. Tworzy absurdalne tezy i w nie wierzy. A potem maluję mordę na czarno i wychodzi na ulicę faszyzmu szukać  :afr Nie idź tą drogą Rezro, i nie broń pensji ludzi zatrudnionych w Agorze, bo oni nie broniliby Twojej, tak jak nie bronili ludzi, którzy wyjeżdżali stąd za granicę do pracy.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lutego 2017, 12:24:18 »
Kadencja Trumpa dopiero się rozpoczeła, na jakiekolwiek oceny będzie się można zebrać jak już trochę "porządzi". Czyli za jakieś kilka miesięcy.

To prawda.

Zobaczymy co z tym murem na granicy z Meksykiem

Jak Obama go zbudował tak stoi..

zobaczymy co z tymi obostrzeniami dla kilku narodowości, zobaczymy co z resetem ObamaCare....

To jak zawsze zależy od kongresu..

a polska polityka to przy amerykańskiej jeszcze większa parująca kupa, która swoją paskudną wonią tylko wywołuje podziały wśród społeczeństwa czego efekty widać wszędzie, nawet na forach..

Nie przesadzajmy. Po prostu z oczywistych względów wiemy więcej o polskim syfie niż Amerykańskim.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lutego 2017, 12:45:29 »
Już tą samą śpiewkę widziałem. W Gazecie Wyborczej, Newsweeku, Polityce, Natemat, TVN.

No i? To nie są jakieś wybitne konkluzje.. większość z tego jest banalne do dowiedzenia.

Napisz w końcu coś własnego, a nie kopiujesz drętwą śpiewkę ludzi, którym urwało się koryto, bo nagle rząd przestał ich zasilać pieniędzmi, w zamian za medialną osłonę  :ziew:

Wybacz ale jedyna osoba regularnie ignorująca czyjeś wypowiedzi by zarzucać głodne kawałki z podręcznika nastoletniego anarchisty to ty..

Zdesperowany człowiek, z kredytem na karku nie myśli logicznie co robi. Tworzy absurdalne tezy i w nie wierzy.

Czy to kolejny wgląd w twoje frustracje?

A potem maluję mordę na czarno i wychodzi na ulicę faszyzmu szukać  :afr Nie idź tą drogą Rezro

To zabawne że ty o tym mówisz? Bo jak na razie to tylko ty okazujesz tu myślenie krucjatowe.. ja tylko śmieje się absurdu jaki widzę, co też robiłem od zawsze.

i nie broń pensji ludzi zatrudnionych w Agorze, bo oni nie broniliby Twojej, tak jak nie bronili ludzi, którzy wyjeżdżali stąd za granicę do pracy.

Wybacz, ale ja jak zawsze mam ich gdzieś. Zaprzeczanie ewidentnemu idiotyzmowi nie jest tożsame z bronieniem strony.. to właśnie podstawowy powód dla którego nie masz racji. Ja jak byłem jestem neutralny, mając zarzutu od Trumpa po Obamę, od Tuska po Kaczora. To że ty ślepo przyjmujesz negowanie absurdalnych oskarżeń za obieranie stron, świadczy tylko o twoim czarno-białym poglądzie na świat który czyni cię idealnym politycznym dornem. Ty już dawno przegrałeś, pytanie tylko jak długo te dogorywanie będzie trwać..

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lutego 2017, 13:34:33 »
Cytuj
podręcznika nastoletniego anarchisty

Wypraszam sobie.  :fch:
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lutego 2017, 16:37:00 »
@Rezro
Używasz argumentów przegranej strony w opisie rzeczywistości w Polsce i na świecie, więc co mogę dodać więcej? Sam przegrałeś, tylko wypierasz to z siebie, uważając że stoisz na centrowej, obiektywnej pozycji, jak w/w środowiska.

A jeśli moją tezę o spłacaniu  zaciągniętych kredytów w "dobrych czasach, gdy rządzili nasi" określasz mianem frustracji, to znaczy że naprawdę mało wiesz. 

Teraz pewnie coś rzucisz o tym że Kaczyński i Trump to marionetki Putina, a Cejrowski to rasista. Ale już pisałem, że ten bełkot to na co dzień w w/w mediach walą, więc tylko się powtórzysz :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lutego 2017, 16:37:20 »
@Rezro
Używasz argumentów przegranej strony w opisie rzeczywistości w Polsce i na świecie, więc co mogę dodać więcej? Sam przegrałeś, tylko wypierasz to z siebie, uważając że stoisz na centrowej, obiektywnej pozycji, jak w/w środowiska.

A jeśli moją tezę o spłacaniu  zaciągniętych kredytów w "dobrych czasach, gdy rządzili nasi" określasz mianem frustracji, to znaczy że naprawdę mało wiesz. 

Teraz pewnie coś rzucisz o tym że Kaczyński i Trump to marionetki Putina, a Cejrowski to rasista. Ale już pisałem, że ten bełkot to na co dzień w w/w mediach walą, więc tylko się powtórzysz :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lutego 2017, 18:20:14 »
Naprawdę sugerowałbym wprowadzenie jakiejś moderacji, jeśli forum ma utrzymać choćby minimalny poziom, bo jak dotąd tylko poziom braku kultury i głupoty jest w tych pseudopolitycznych tematach wysoki. I nie żeby ktokolwiek jakkolwiek merytorycznie stracił na ewentualnym wycinaniu całych tematów, bo jeśli wyciąć wyzwiska i argumenty ad personam z wypowiedzi obu panów, zostaną jakieś dwie trzecie. Jeśli z wypowiedzi Squonka wyciąć mówienie, że media Agory najgorsze, to nie zostanie już nic. Jeśli z wypowiedzi Rezro usunąć argumenty naciągane by poprzeć tezę, wklejki z wikipedii i rzeczy nieścisłe, co prawda coś zostanie, ale będą to - jak autor sam słusznie zauważył - oczywistości, które każdy na poziomie rozwoju trzymiesięcznego płodu powinien już wiedzieć, więc... Panowie, po prostu dajcie sobie spokój, albo zatrudnijcie kogoś, kto chociaż chamstwo będzie wycinał, bo to co się dzieje się trochę nie godzi...

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lutego 2017, 20:58:41 »
@Adam

Kolego,
Jesteś z nami szmat czasu. Dziwi mnie więc lekkie niezrozumienie naszej działalności.
Na Forum nie ma "Moderatorów". Na FB nie ma "Adminów".
Trzynasty Schron to czasopismo internetowe. Fanowska stronka która nie tak dawno temu dzięki Squonkowi stała się czasopismem, ze wszystkimi jego prawami. Trzynasty Schron jest własnością wydawcy. A zgodnie z prawem musi mieć też redaktorów i całą redakcję, budżet i odpowiednie dokumenty prawne. Więc tak, z jednej strony bez problemu możesz porównać nas do np. "Nowej Fantastyki". Traktując jak kogoś kto powinien zatrudnić moderatora.
Jednak prawda jest taka że twoje [jakże piękne] wyobrażenie mija się z prawdą.
Cała nasza redakcja [mam nadzieję że nikt się tutaj nie obrazi] to gróbka znajomych. Młodych, starszych, chłopców i dziewczynek. Którzy wiodą normalne życie twojego sąsiada. Kasjerki w sklepie i gościa którego pies zawsze sra ci przed domem/blokiem. Pracujemy, uczymy się, opiekujemy dziećmi i dbamy o rodzinę. Tylko że po powrocie z pracy nie siadamy z browarkiem w łapie przed Telewizją.  Często po nocach siadamy przed monitorem i klepiemy ten swój Schron. Łatając dziury w dachu co by Schronek nie zmókł i czasem budując drugą budę czy kupując mu nową miskę.
Za darmochę, dla siebie. I chociaż nie pomagamy innym w szeroko pojętym znaczeniu tego słowa. To można powiedzieć że jesteśmy organizacją charytatywną. Albo tym sławnym OSP [na który oprócz Schronu niektórzy wyrywają jeszcze czas]. Nikt tu nie siedzi na etacie czy nie rozdziela pensji.

Piszę to wszystko bo jeszcze nie widziałem na żadnej stronie jakiejś organizacji non-profit czy fundacji, słów "zatrudnijcie kogoś, kto chociaż chamstwo będzie wycinał, bo to co się dzieje się trochę nie godzi...".
Chętnie zatrudnimy. Tu masz ofertę
Cytuj

Poszukujemy pracownika biurowego
  • Praca zdalna.
  • Dyspozycyjność całą dobę [ bo jak nie to się jeszcze ktoś obrazi].
  • Wymagana zdolność pisania i nie bycia bucem
  • Zarobki -0,50 groszy na godzinę
  • honorujemy urlop i L4 [ale nie zawsze, bo jak nie ma postów to się czytelnicy obrażą]
Gwarantujemy miłą atmosferę. Nowe znajomości oraz wirtualnego Schronka do zabawy.

Forum od początku było głównie dla załogi oraz stałych czytelników. Takich jak Razero który pomimo takich chorych dyskusji, zna nas i cały Trzynasty Schron więc nie odejdzie z tupnięcie nóżką i coflikiem. Sytuacja takich kłótni i tematu nowin które porusza Squonk to inny temat. I wierz mi że nikomu w redakcji nie chodzi tu o tego typu dyskusje. Ale Squonk i Razero nie widzą przeszkód w marnowaniu swojego czasu, być może dobrze się przy tym bawią. Więc nikt na pewno nie będzie niczego usuwał.

To chyba na tyle.

PS:Oferta pracy jest aktualna. CV prosimy wysyłać na adres naczelny@trzynasty-schron.net lub redakcja@trzynasty-schron.net
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lutego 2017, 21:52:57 »
Ale poważnie :D
Oczywiście zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co piszesz i słowa "zatrudnijcie" nie użyłem w znaczeniu prawnym a raczej kolokwialnym :D Na wielu forach jest instytucja moderatora, która jest nawet raczej przywilejem niż obowiązkiem - ot, pewna forma władzy. To po prostu człowiek, który ma nick na zielono i jak widzi post z poziomy wyborczej/wSieci (żeby nikt się nie obraził :D), to ma ten przywilej, że może wcisnąć "DAJ OSTRZEŻENIE", w skrajnych przypadkach "BANUJ" (zdaję sobie sprawę, że tutaj też ktoś ma takie uprawnienia, ale nikt z nich niestety nie korzysta). Jednakże nawet i to było powiedziane na wpół ironicznie - głównie chodzi o to, że chciałem zwrócić uwagę na to, że to nie jest już "chora dyskusja", jak to całkiem trafnie określiłeś, ale taki trochę rynsztok, tyle że z przedszkola. "Przegrałeś! Nie, to ty przegrałeś, nie masz mózgu i w ogóle! Wyborcza!" - serio? Co będzie dalej? "Mój tata pokonałby twojego?"... I wiem, byłem tu długo, dużo widziałem... Po prostu ostatnio natężenie gimbotreści przekracza moją dawkę śmiertelną.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lutego 2017, 22:24:27 »
moderatorzy na schronie? przecież Squonk mgłby wszystkich powyrzuca.

A co do tematu, sądzę że Trump wzmocni wewnetrznie USA, bo oni mają tyle ziemi, że sami mogą ze wszystkim sobie poradzić nie oglądając się na innych. Wolnoć Tomku w swoim domku, tak jak to robili Niemcy, Francuzi wzmacniając swój rodzimy przemysł i gospodarkę, tą drogą też idzie prezesik. Ale ucho prezesa dobre  ;D
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wybory w USA' 2016 - inauguracja prezydentury Donalda Trumpa (felieton)
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lutego 2017, 08:06:46 »
Używasz argumentów przegranej strony w opisie rzeczywistości w Polsce i na świecie, więc co mogę dodać więcej?

W sumie już nic nie musisz.. ten argument kompromituje cię na całej linii.

Sam przegrałeś, tylko wypierasz to z siebie, uważając że stoisz na centrowej, obiektywnej pozycji, jak w/w środowiska.

Mówi osoba nie zdolna do formowania argumentów czy nawet dostrzeżenia trolizmu swojej retoryki..

A jeśli moją tezę o spłacaniu  zaciągniętych kredytów w "dobrych czasach, gdy rządzili nasi" określasz mianem frustracji, to znaczy że naprawdę mało wiesz.

Masz rację, nigdy nie byłem częścią układu. Nie mogę więc szczerze powołać się na twoje doświadczenia..
 
Teraz pewnie coś rzucisz o tym że Kaczyński i Trump to marionetki Putina, a Cejrowski to rasista. Ale już pisałem, że ten bełkot to na co dzień w w/w mediach walą, więc tylko się powtórzysz :hyh

Bynajmniej. Ale ty wiesz lepiej bo bełkot który ty z uporem maniaka tu powtarzasz jest mojszy niż twojszy.