Autor Wątek: Zdrajcy metalu Nocnego Kochanka na Spotify  (Przeczytany 1722 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Zdrajcy metalu Nocnego Kochanka na Spotify
« dnia: 19 Stycznia 2017, 02:41:05 »

To się nie dzieje... - tak można by na pierwszy słuch ucha podsumować pierwsze zapoznanie się z twórczością Nocnego Kochanka. Tym bardziej, gdy jest się osłuchanym w twórczości takich wykonawców jak Iron Maiden, Judas Priest czy Saxon. Czyli w klasycznie granym heavy-metalu. Jednak rzucenie hasła Bartosz Walaszek wszystko wyjaśnia.

Bo o to człowiek odpowiedzialny za z pozoru głupawą, z przymrużeniem oka oraz dystansem, a tak naprawdę robioną na wysokim poziomie twórczość, znaną choćby z projektów takich jak Kapitan Bomba czy Bracia Figo-Fagot, swoje trzy grosze włożył i tu.

Prawie pięć lat temu, podczas prac nad filmem Kapitan Bomba: Zemsta faraona zespół Night Mistress został poproszony o nagranie klimatycznego utworu. Heavy metalowy Minerał Fiutta znalazł się więc w filmie, a całość została prześmiewczo włożona w alternatywną rzeczywistość, w której jego wykonawcą był zespół... Nocny Kochanek. Czyli ta sama ekipa, tylko pod inną nazwę. I tak to się potoczyło.

Zdrajcy metalu jest więc drugim albumem "alternatywnej" wersji ekipy, która mając do siebie dystans, potrafi jednak stworzyć dobrze brzmiącą muzykę okraszoną zabawnymi, choć niegłupimi tekstami. Płyta od 13 stycznia jest dostępna na serwisie Spotify

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ubik

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zdrajcy metalu Nocnego Kochanka na Spotify
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Stycznia 2017, 11:35:30 »
Dzięki
Odkryłem nową jakość w muzyce:)
Metal żyje!!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Zdrajcy metalu Nocnego Kochanka na Spotify
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Stycznia 2017, 17:52:23 »
Do usług!  :zcz2:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.