Autor Wątek: F3 ofiarą piractwa  (Przeczytany 3122 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
F3 ofiarą piractwa
« dnia: 10 Października 2008, 12:37:24 »
Bezpośredni link do newsa

-----

News by Ulyssaeir

Poprzedni post Squonka rozwiewa wszelkie wątpliwości. Oto na 19 dni przed premierą, w dniu potwierdzenia osiągnięcia przez Fallouta 3 Złotego Statusu, czyli ostatecznego etapu tłoczenia samych płyt z gotową grą, F3 padł ofiarą piractwa. Na dodatek spiracono wersję na X360, a nie jak się można było spodziewać, wersję PC-tową. Nie ma co się łudzić, prędzej czy później i ta platforma doczeka się „swojej wersji”.

Nurtuje mnie tylko, czy za kilka lat w planie wydawniczym któregokolwiek z liczących się albo ambitnych wydawców gier znajdzie się jeden czysto PC-towy tytuł. Każda kolejna gra to powód by producenci opracowywali jeszcze bardziej chory DRM. A potem ludzie się dziwią, że kolejne tytuły omijają PCta. Multiplatformowość to już nie tylko opcja która pozwoli trafić do szerszej grupy odbiorców, to wręcz niezbędnik dzisiejszych czasów, by utrzymać się w branży. Tylko od czasu do czasu ukaże się hit, który ludzie kupią przez wzgląd na jakość produktu i szacunek dla jego producenta.

Może już niedługo tytuł Gry Roku będzie przyznawany dla produktu który sprzeda się w największej liczbie egzemplarzy na PC i swoją marką chociaż w pewnym stopniu przezwycięży zjawisko piractwa?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: F3 ofiarą piractwa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2008, 13:26:56 »
Z przykrością trzeba  stwierdzić;piractwa trudno się pozbyć,zresztą ja bym to nazwał po prostu złodziejstwem.Być może jest to związane z tym "co wynosi się z domu".Co do zabezpieczeń,wątpię by miały się pojawić jakieś dobre.
Martwi mnie jeszcze to,że coraz więcej gier produkuje się na konsole;czyżby zmierzch rozrywki na PC?
PS.Sorki za pesymizm ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2008, 13:35:21 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: F3 ofiarą piractwa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2008, 13:49:48 »
Tylko fakt jest taki, że spiracono wersję na konsolę  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: F3 ofiarą piractwa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Października 2008, 15:42:44 »
I to najbardziej szokuje !!!
Upierają się ci producenci gier, że nie będą robić gier pod PC bo to według nich nieopłacalne po czym okazuje się, że gry na konsole też wypływają tak jak filmy , gra na PC i reszta.
Inna sprawa, że na PC grę może spiracić przykładowo 50% a na xboxie to zjawisko jest ale przy liczbie kopi sprzedanych w mln. kilka tys. piratów wydaje się po prostu śmieszne i idzie w koszty.

------

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: F3 ofiarą piractwa
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Października 2008, 16:03:44 »
Prędzej czy później ta tendencja pewnie wzrośnie..."piraci" pójdą tam gdzie więcej gier,zważywszy (tak się mi wydaje ;) )że producenci "zwęszyli" niezła kasę na produkcji pod konsolki, których to sprzedaż na świecie cały czas rośnie.
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: F3 ofiarą piractwa
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2008, 17:27:51 »
Producenci gier w zasadzie sami są sobie winni , gra na konsole kosztująca 2xx zł jest poprostu poza zasięgiem czego rezultatem jest coraz większe piractwo które bardzo szybko się rozwija - kiedyś kupowało się gry na stadionie teraz wystarczy ściągnąć w internecie i nagrać na płytę . Producenci i tak wyjdą na swoje , tysiące ludzi ściągnie pirata a uczciwy człowiek jak zwykle zostanie zrobiony w konia ...
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2008, 18:30:26 wysłana przez Holden »