Autor Wątek: Fallout 4 - pytanie o mod  (Przeczytany 4439 razy)

legendsofAmon

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 71
Fallout 4 - pytanie o mod
« dnia: 08 Maja 2016, 07:42:50 »
Witam gram w grę fallout 4 , na Youtube widziałem taki film
mam pytanie , czy naprawdę istnieje Fallout 4 G.E.C.K ? szukałem na google było widać ze nie ma tego programy do gry fallout 4 , ( w grze fallout 4 znalazłem kilka dobrych miejsc w którym można było budować osade a niestety nie ma tego Warsztatu i chciałbym zrobić możliwość aby w tych miejscach można było budować osady  ,jedna jest nie daleko przystani na którym można zbudować osade, druga obóz bandytów nie daleko Posterunku policji w Cambridg  bractwa stali w którym bractwo miało walke z Ghulami a trzecie taka wielka osada przy moscie , nie daleko jest fabryka w którym mamy uwolnić kogoś syna nie pamiętam jak te miejscowosci nazywają się bo grałem dawno )
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2016, 23:07:22 wysłana przez Squonk »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maja 2016, 12:06:09 »
Witam gram w grę fallout 4 , na Youtube widziałem taki film
mam pytanie , czy naprawdę istnieje Fallout 4 G.E.C.K ? szukałem na google było widać ze nie ma tego programy do gry fallout 4 , ( w grze fallout 4 znalazłem kilka dobrych miejsc w którym można było budować osade a niestety nie ma tego Warsztatu i chciałbym zrobić możliwość aby w tych miejscach można było budować osady  ,jedna jest nie daleko przystani na którym można zbudować osade, druga obóz bandytów nie daleko Posterunku policji w Cambridg  bractwa stali w którym bractwo miało walke z Ghulami a trzecie taka wielka osada przy moscie , nie daleko jest fabryka w którym mamy uwolnić kogoś syna nie pamiętam jak te miejscowosci nazywają się bo grałem dawno )

G.E.C.K-a takiego jak w 3 i NV nie ma ale jest odpowiednik czyli Creation Kit, to samo narzędzie, które zostało wykorzystane do stworzenia Fallouta 4. Tym narzędziem bawił się właśnie gość w filmie. Pobierzesz je tutaj http://download.cdp.bethesda.net/BethesdaNetLauncher_Setup.exe jest one w ramach aplikacji bethesda. Żeby działało bez problemów musisz mieć wersję steam fallouta 4 i pobrać aktualizację 1.5. Robisz to tak:
1.Zaloguj się do Steam.
2.Kliknij PPM na Falloucie 4 w swojej bibliotece.
3.Wybierz Ustawienia.
4.Wybierz Bety.
5.Pojawi się menu rozwijane. Wybierz aktualizację beta.
6.Zaczekaj kilka minut, a Fallout 4 powinien się zaktualizować.
7.Po zakończeniu, Fallout 4 powinien wyświetlać się w twojej bibliotece jako Fallout 4 [Beta].

PS:Nie zakładaj 2 tych samych tematów na różnych forach bo to się mija z celem ;-)
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2016, 23:07:35 wysłana przez Squonk »
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

legendsofAmon

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwca 2016, 20:12:24 »
dzięki :) potem podam miejsca które uważam ze nadaje się do stworzenia osady, potrzebuje kogoś kto umie robić mody aby zrobił warsztaty w tych miejscach ,

pierwsze miejsce nazywa się Osiedle west everett , jest jeszcze kilka
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2016, 23:07:52 wysłana przez Squonk »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwca 2016, 23:27:07 »
To jeśli już robić moda to wykombinować przenośny warsztat..

legendsofAmon

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca 2016, 07:05:34 »
własne niby są takie mody i pobrałem ale nie ma instrukcji jak przenieść ten warsztat ;/  , ten  Kreation Kit pobrałem fajna sprawa, jeszcze spolszczone, szkoda ze G.E.C.K do fallout 3 i new Vegas nie są spolszczone . gdybym umiał robić mody to stworzyłbym mod jako Warsztat do gry fallout 3 i New Vegas

jest jakiś film z nauką jak używa się tego modu ? na szczescie jest spolszczone, to uważam ze bez problemu zrobie kilka modów , a nawet w krypcie 81 była postac Tina, którą chciałbym aby była jako Kompanka xD ciekawie czy z programu Ivona jeśli napisało się tekst a potem zapisało się na komputerze to czy  dało by wgrać głosy dla kilku Postaci

Rezro masz dobry pomysł , :) przynamniej wtedy nie było problemu z Warsztatem

swoją drogą fajne gdyby powstało takie gry (przepraszam musiałem komuś napisać , gdybym miał kontakt e-mailowy do twórców gry Fallout to bym napisał im moje pomysły


na Youtube znalazłem coś takiego ,ale chyba lepiej było by stworzyć przeniosły Warsztat
Fallout Europa frakcje które chcą odbudować cywilizacje i walczą o dominacje nad Europą to  Miedzymorze (odpowiednik RNK tylko coś jak Minutemi jak chodzi o dobro ludzi ), UE rządzone przez Berlin  ,Rzym Odpowiednik starożytnego Rzymu, ZSRR (odpowiednik Enklawy agresywniej czyli strzelają do wszystkich którzy nie są Rosjanami albo nie mają komunistyczne poglądy ) ,Sparta (frakcje która jest w Grecji coś jak RNK ), Zjednoczone Królestwa (wielka brytania odpowiednik RNK), Nowe Imperium Osmańskie (tak samo jak Minutemi ) ,Watykan (odpowiednik Legionu Cezara) ,
Fallout strefa 52 (jako lina frotnu miedzy RNK a Bractwem stali przy okazji w lokalizacji znajduje się fabryka pancerz wspomagany t-60 , jeszcze opuszczona placówka Enklawy w którym są uwiezieni Szpony Smierci potrafią mówić tak jak Szpony Smierci z gry fallout 2 )

coś jak CS global tylko pokazania jest wojna miedzy RNK a Bractwem stali

Nowe Enklawe w którym dowódcą jest Augustyn (chyba tak nazywał się ) odpowiednik RNK tylko frakcja nazywa sie USA .

gra strategiczna fallout (jeśli chodzi o grafike to taka jak w Silent storm tylko ze widok kamery tak jak w np dungeon siege ) w którym przejmuje dowodzenie nad jedną z frakcji, a naszym zadaniem jest przejecie całkowitej kontroli nad Ameryką Północną i Połudną, od nasz zalezy z kim będziemi mieli sojusz .
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2016, 12:05:29 wysłana przez legendsofAmon »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwca 2016, 12:04:34 »
Z twoimi pomysłami (chociaż ten ze strategią nie jest aż tak zły) pomyślałem że to co zrobiła ciocia beth z Falloutem nie jest aż takie okropne.
CS Fallout ? Teraz widzę że plan Mistrza na zabicie wszystkich ludzi nie był aż taki zły..

Masz niezłą wiedzę o Falloucie, ale takie gry nigdy nie powstaną. Chociaż co do strategi to można by pomyśleć nad modyfikacją do np. Total War.
Moderzy też raczej nie działają w ten sposób że ktoś napiszę " Ejjjj  zrobisz mi moda na pięć milionów rzeczy ? " I ci z uśmiechem godnym znalezienia fabryki kapsli polecą to robić. Poczytaj, doszkól się i sam rób mody które cię interesują.
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwca 2016, 23:38:32 »
Nie chcę być wredny ale jak ty chcesz robić mody bez znajomości Angielskiego? I tu nie chodzi bynajmniej o język GACK'a ale o prosty fakt że programowanie samo w sobie opiera się o Angielski. Cała ta debata przypomina mi bajania o Polskim Fallout'cie z pewnego starego forum..

legendsofAmon

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Fallout 4 - pytanie o mod
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwca 2016, 08:15:01 »
w tym programie  fallouta 4 Kreation Kit , jak uruchamiam plik fallout 4 to program zamyka się ... ;/

Nie chcę być wredny ale jak ty chcesz robić mody bez znajomości Angielskiego? I tu nie chodzi bynajmniej o język GACK'a ale o prosty fakt że programowanie samo w sobie opiera się o Angielski. Cała ta debata przypomina mi bajania o Polskim Fallout'cie z pewnego starego forum..

Umiem Angielski tylko bardzo słabo , myślałem nawet o tym http://www.sita.pl/ lub ten drugi sposób co raz reklamowali na stronie interia czy wp.pl tylko boje się ze oszustwo ,  fajne było  nauczyć się Angielski i Japonski (z powodu ze trenuje karate to jest obowiązkowo abym umiał słówka Japonskie ) oglądam filmiki na Youtube  takie


, trochę nauczyłem się modowania gry , ale musze douczyć się Angielskiego ;/
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2016, 07:26:07 wysłana przez legendsofAmon »