Autor Wątek: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?  (Przeczytany 8193 razy)

likaq

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« dnia: 13 Kwietnia 2016, 16:28:11 »
1. Beton twierdzi że F4 to fps.
2. Beton twierdzi że seria fallout podąża w złym kierunku.

Moja odpowiedź:

Na szczęście Fallout 4 FPSem nie jest i to go ratuje w moich oczach, bo FPSów nie znoszę (nazywam wręcz SWzR= spluwa wystająca z rogu).
Co do kierunku rozwoju fallouta - trudno się zgodzić. Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout 2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność, której Fallout 4 niczym nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, nieco jej przywrócił. W każym razie ja kilka lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG. A generalnie wolę średni Fallout 4 w dobrej grafice trójwymiarowej od nędzy pokroju Van Buren i Fallout 2 na każdym polu, bo mnie "gadające głowy" nie podniecały. Za to lubię się szwendać, czasem postrzelać, czasem pogadać, dodać ciekawy moduł, niekoniecznie "lorowy" i to w Fallout 4 mam.

pawelx

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwietnia 2016, 18:44:40 »
ja i beton chcieliśmy kolejnego Fallout był lepszy a przynajmniej taki jak Fallout: New Vegas a dostaliśmy borderlands z napisem Fallout 4.
   

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwietnia 2016, 19:36:49 »
1. Beton twierdzi że F4 to fps.
Beton twierdzi że Fo4 to nie FPS ignorując rzeczywistość. Oczywiście to zarazem FPS jak i RPG.. słabe ale jednak.
2. Beton twierdzi że seria fallout podąża w złym kierunku.
Od czasów Interpley'a.. Mnie osobiście raziło tylko wciskanie kitu przez Todd'a.
Na szczęście Fallout 4 FPSem nie jest i to go ratuje w moich oczach, bo FPSów nie znoszę (nazywam wręcz SWzR= spluwa wystająca z rogu).
Ja tam mimo wszystko wolę FPS'y takie jak np. Deus Ex niż "100% RPG z elementami FPS" od Todd'a.

Co do kierunku rozwoju fallouta - trudno się zgodzić.
Nazywamy to subiektywną opinią..
Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout 2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność
Wtórny? Drugie tyle dobrego.. skopany setting? Niby jak? Niewiarygodność? W atompunku? Szok! Same opinie..
której Fallout 4 niczym nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, nieco jej przywrócił.
Inny świat.. inne zasady. O ile nie próbuje się walić młotkiem to problemu nie ma..
W każym razie ja kilka lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem
Kilku godzinach? Doszedłeś chociaż do Nory?

a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG.
Może jeszcze koneserem? Lol..
A generalnie wolę średni Fallout 4 w dobrej grafice trójwymiarowej od nędzy pokroju Van Buren i Fallout 2 na każdym polu, bo mnie "gadające głowy" nie podniecały.
No bo oczywiście grafika w cRPG to wszystko.. Lol..
Za to lubię się szwendać, czasem postrzelać, czasem pogadać, dodać ciekawy moduł, niekoniecznie "lorowy" i to w Fallout 4 mam.
Ja tam wolę GTA.. ogólnie lepsza gra do rzeczy o których mówisz.

ja i beton chcieliśmy kolejnego Fallout był lepszy a przynajmniej taki jak Fallout: New Vegas a dostaliśmy borderlands z napisem Fallout 4.
Dokładnie..
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2016, 19:39:25 wysłana przez Rezro »

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwietnia 2016, 19:39:45 »
1. Beton twierdzi że F4 to fps.
2. Beton twierdzi że seria fallout podąża w złym kierunku.

Moja odpowiedź:

Na szczęście Fallout 4 FPSem nie jest i to go ratuje w moich oczach, bo FPSów nie znoszę (nazywam wręcz SWzR= spluwa wystająca z rogu).
Co do kierunku rozwoju fallouta - trudno się zgodzić. Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout 2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność, której Fallout 4 niczym nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie, nieco jej przywrócił. W każym razie ja kilka lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG. A generalnie wolę średni Fallout 4 w dobrej grafice trójwymiarowej od nędzy pokroju Van Buren i Fallout 2 na każdym polu, bo mnie "gadające głowy" nie podniecały. Za to lubię się szwendać, czasem postrzelać, czasem pogadać, dodać ciekawy moduł, niekoniecznie "lorowy" i to w Fallout 4 mam.

Dobra muszę przestać grać w Fallouta 2 i odpowiedzieć tym idiotyzmom ;-)

Cytuj
Na szczęście Fallout 4 FPSem nie jest i to go ratuje w moich oczach, bo FPSów nie znoszę (nazywam wręcz SWzR= spluwa wystająca z rogu).

"First-person shootery stanowią typ trójwymiarowej strzelanki[2], zawierającej perspektywę pierwszej osoby. Przyjmując tę perspektywę, gracz obserwuje akcję oczami swego bohatera. " - Czy któregoś z tych podstawowych elementów Fps-a nie zawiera Fallout 4 ? Niestety zawiera wszystkie.

"do tego gatunku mogą być zaliczane Deus Ex i BioShock, które wszakże czerpią wiele elementów z gatunku gier fabularnych" Dokładnie to samo jest z Falloutami 3 + (choć New Vegas trochę mniej) są to strzelanki/FPSy z otoczką gier fabularnych.

Cytuj
Co do kierunku rozwoju fallouta - trudno się zgodzić. Fallout 1 był naprawde ciekawy, Fallout 2 - wtórna lipa, skopany (już wtedy) tzw. setting i ogólna niewiarygodność

Fallout od jedynki nigdy nie był wizją realną. Był to wykreowany świat s-f opierający się na naszym. To tak jakby oczekiwać od Star Wars wiarygodności bo przecież są tam ludzie. Może tutaj trochę przesadziłem ale opiera się to na podobnych zasadach.

Co do wtórności to przecież to samo mamy z Falloutem 3 i 4 tylko w tym wypadku jeszcze bardziej. Tutaj ci to nie przeszkadza ? Fallout 1 był grą nie pełną, lekki przerost ambicji nad tym co byli w stanie wykonać. Fallout 2 to to jak wyglądał by Fallout 1 gdyby Fargo i ekipa miała więcej środków.

Cytuj
W każym razie ja kilka lat temu olałem Fallout 2 właśnie po kilku godzinach nudy i kręcenia głową z niedowierzaniem a nazwę sie zdecydowanym konsumentem cRPG

Granie w symulatory chodzenia marki TES nie czyni cię konsumentem cRPG ;-) W latach 2000 wielkim grzechem było nazwanie Diablo crpgiem, teraz powinno to powrócić tylko nie do Diablo a do tytułów takich jak gry z serii TES, Mas Effect (2 i 3 odsłona), Fallout 3,4 czy innych "Gier RPG"

Cytuj
A generalnie wolę średni Fallout 4 w dobrej grafice trójwymiarowej od nędzy pokroju Van Buren i Fallout 2 na każdym polu, bo mnie "gadające głowy" nie podniecały.

Nie no idę robić pożyteczniejsze rzeczy bo idiota, idiotą zostanie i nic z tym nie zrobię ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwietnia 2016, 22:26:56 »
Jeśli przy Falloucie 4 od fabuły ważniejsze staje możliwość craftingu, to chyba coś naprawdę poszło nie tak, i ktoś tu z graczami leci sobie w wója  :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwietnia 2016, 16:37:14 »
Granie w symulatory chodzenia marki TES nie czyni cię konsumentem cRPG ;-)
Konsumentem cRPG czynią cię nawet gry Telltale Games. Tyle że zjedzenie hamburgera z McRonalda nie znaczy że wiesz jak smakuje prawdziwy burger.
W latach 2000 wielkim grzechem było nazwanie Diablo crpgiem
Bo to gra akcji z elementami RPG, choć formalnie H'n'S'y są formą gatunku w przeciwieństwie do takich jRPG'ów (taktycznych gier akcji). Tu przypominam że w tamtym czasie obowiązywał też nieco inny sposób klasyfikacji gdzie do gatunku zaliczano gry faktycznie podobne.
teraz powinno to powrócić tylko nie do Diablo a do tytułów takich jak gry z serii TES, Mas Effect (2 i 3 odsłona), Fallout 3,4
Dla RPG nie istotne jest jaki mamy system walki, ani nawet jakie elementy bo może ich nie być. Ważne jest jak realizuje się sam tzw. "roleplaying" (co nie zawsze było faktem w przypadku klasyki), a w przypadku podgatunków "Dungeon Crawl'u" i "Hack & Slash'u" założenia tych gatunków. TES to od zawsze była ostatnia seria Crawler'ów jaka dotarła obecnych czasów. Mass Effect to hybryda TPS'a i cRPG, nowe Fallout'y FPS'a i DC. Chyba że mówisz o "cRPG" jako o klasycznym cRPG, wtedy to tak.
czy innych "Gier RPG"
Jak Wiedźmin, Gothic, czy Deux Ex? Otóż się nie zgodzę bo akurat w aRPG'ach spotkałem się z przykładami najlepszego rolepleya.

Jeśli przy Falloucie 4 od fabuły ważniejsze staje możliwość craftingu, to chyba coś naprawdę poszło nie tak, i ktoś tu z graczami leci sobie w wója  :/
Otóż to..

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca 2016, 01:52:28 »
Krótka piłka z mojej strony, Fallouta 4 nienawidzą betoniarze bo jest chujowy. Ba, nawet znajomi moi co 3 do tej pory bronią, czwartej części nie znoszą. A dlaczego? Bo jest chujową grą.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2016, 08:59:43 »
Zaorane  :inzj:

Rezro- moze jakis artykul o gatunkach chcialbys wysmazyc? :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2016, 18:47:43 »
Artykuł? Nie bo nie bardzo mi wychodzą, ale jakiś krótki felietonik? Pomyślę..

likaq

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipca 2016, 20:50:26 »
Krótka piłka z mojej strony, Fallouta 4 nienawidzą betoniarze bo jest chujowy. Ba, nawet znajomi moi co 3 do tej pory bronią, czwartej części nie znoszą. A dlaczego? Bo jest chujową grą.

A niby pod jakim względem f3 jest lepszy?
Nawet beton z rpgcodex ma to do powiedzenia:

Cytuj
the existence of NV is enough to invalidate the few decent aspects that F3 had by showing how to do them correctly.
Fallout 3 is just a shooter under the guise of being an RPG, Fallout 4 is obviously the same, but with actually competent combat.
Fallout 3 had no narrative choice, you would always fight alongside the shitty SJW abomination that was the east coast BoS, Fallout 4 offered 4 factions and made the BoS Great Again. It also didn't suffer from the worst ending known to man. FO4 also didn't commit any unforgivable sins like turning Harold into a tree, or be an overall unoriginal derivative carbon ripoff of the first two Fallout games filled with nothing but failed re-imaginings. It's offerings may not be great, but it added something, anything, whereas the most we got from FO3 was Mutated mudcrabs.
Fallout 3 had cardboard unmemorable shit companions and characters, Fallout 4's companions aren't great but leagues above the trash in Fo3.
FO4 may be a pretty shitty RPG and a poor Fallout game, but so was 3, at least 4 has decent combat and an expansive crafting system to compensate.
FNV >>>>>>>> FO4 > FO3
I mean, when's the last time you played FO3? It was the most incompetent, ugly, and clunky shooter/RPG in existence. At the least you can say that FO4 had a colour palette that didn't look like Supermutant diarrhea.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Fallout 4 czemu beton go nienawidzi?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipca 2016, 08:14:45 »
Myślę że w grę wchodzi tu nostalgia.. to jak z ludźmi broniącymi Trylogii Unicrona w przypadku marki Transformers.