Autor Wątek: Telewizja, która leczy  (Przeczytany 41843 razy)

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Kwietnia 2016, 13:06:19 »
Bo widzisz, mylisz demokrację z korwinizmem i populizmem. To nie polega na tym, żeby niezależnie od wszystkiego forsować to, czego chce milion osób, bo po pierwsze, w Polsce żyje 40 milionów (jestem stanowczo przeciwny jednomandatowym okręgom, które zrobiłyby tylko jeszcze większy bałagan niż jest teraz, gdyby zbierać podpisy przeciwko, myślę że wyszłoby po równo, zresztą zrobiono coś takiego i co? większość tych zaangażowanych w JOWy albo nie przyszła na referendum, albo wcale nie było ich tak dużo, skoro nie osiągnęli nawet tyle, żeby referendum było wiążące), a po drugie, większość z tych ludzi nie ma odpowiednich danych żeby wiedzieć, na co nas stać i co się opłaca.

Podniesienie wieku emerytalnego może i było złym pomysłem, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy miało racjonalne przesłanki. Zwyczajnie nie wiem ile mamy pieniędzy i jak są gospodarowane. Nie przypominam sobie, żeby PiS zmniejszył wiek emerytalny jak obiecywał, więc w tej kwestii jesteśmy mniej więcej na równi z tym co jest i tym co było. Zmniejszanie wszystkich rodzajów zasiłków to dobry pomysł. Rozdawnictwo prowadzi tylko do utrwalenia w ludziach przekonania, że nie muszą pracować. Jak już mówiłem, sześciolatki w szkole były idiotycznym niewypałem i to jedyna rzecz, jaką PiS poprawił (oczywiście swoją manierą - poprawił żeby poprawić, kompletnie bez refleksji na temat konsekwencji i nie zrobił nic w związku z prawdopodobnym rokiem bez uczniów. Co zrobią? Pozwalniają nauczycieli, żeby za rok ich przyjąć?). Nie mówię wcale, że PO rządziło dobrze, bo tak nie było. Problem, że obecnie jest jeszcze gorzej. I będzie gorzej. Dług publiczny będzie jeszcze większy. Więcej - żeby kupować głosy za 500 złotych, planują naruszyć rezerwy zbierane od lat '90 na wypadek klęski żywiołowej albo innej dramatycznej sytuacji.

Za poprzedniej władzy przynajmniej kilka ustaw, które zostały uznane za niekonstytucyjne, zostało wycofanych (na przykład szczególnie ważne dla mnie płatne drugie kierunki studiów). Dzisiaj, jeśli zostanie przepchnięte prawo, które godzi w podstawowe prawa, pan prezes zatka uszy i powie "nie słyszę, trybunał taki zły". Żaden członek poprzedniego rządu nie nazwał mnie gorszym sortem Polaka, zwierzęciem czy najbardziej zdegenerowanym elementem - w cywilizowanym kraju za takie wypowiedzi polityk zostałby wywieziony na taczkach i jeszcze postawiony przed sądem, w Polsce się mu przyklaskuje. To jest brak szacunku dla siebie, a nie negocjacje z innymi państwami, które nie zawsze idą po naszej myśli. Szacunek dla wprawnego negocjatora, który umie pójść na kompromis (na przykład: "przyjmiemy uchodźców, ale tylko 7 tysięcy, za to wy nam kiedyś wyświadczycie przysługę") będzie miał każdy, dla kogoś, kto we własnej piaskownicy pozwala się opluwać - nikt. Przez długi czas dostawaliśmy z Unii więcej pieniędzy niż inni (też ze składek tej złej Merkel), mamy przewodniczącego Rady Europy... a obecnie w Unii śmieją się z nas po kątach.

I żeby było jasne - PO rządziło źle, w niektórych sytuacjach nawet bardzo źle. Nie zamierzam ich bronić, chyba że chodzi o politykę zagraniczną i kwestie światopoglądowe, to mi się podobało, ale  generalnie nie głosowałem na nich teraz. Większość z tego, co osiągnęliśmy w ostatnim czasie to zasługa samych Polaków, odpowiednich na odpowiednich stanowiskach. Dzisiaj ci Polacy zostali zdegradowani za zbyt małą służalczość (a konie umierają... kolejne miliony w plecy), albo są ograniczani przez mnożące się jak bakterie podatki wytwarzane na potrzeby kupowania głosów za publiczne pieniądze.

Cytuj
Zawsze skręci się na temat polityki ;-)
Ciężko nie skręcić na temat polityki w temacie o mediach, które są skrajnie upolitycznione ;)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Kwietnia 2016, 15:39:35 »
No nie do końca, TVP wspierało PO przez 8 lat, ludzi głosowali na PO

Jeśli już to od 4-6 lat i to umiarkowanie, ponieważ PO nie zrobiło zamachu na TVP które jeszcze przez kilka lat po wyborach było w rękach PiS'u. Tusk wiedział że poparcie TVP nie przekłada się poparcie wyborcze i zabronił robienia tego co robi dziś PiS. Dopiero jak Tusk poszedł do EU to "mądre głowy" z PO zrobiły to co PiS.. i jakoś z tym idzie w parze załamanie się poparcia dla PO które było wysokie co najmniej przez 6 lat załamując się realnie dopiero niedawno.

teraz trochę otworzyły się oczy

Na to że politycy są "szok" politykami? Po prostu ludzie byli zmęczeni dwoma kadencjami rządu co jest procesem naturalnym i zaplanowanym w demokracji (długość kadencji jest dokładnie dopasowana). Mnie tylko śmieszy że ludzie mieli pretense do PO za rzeczy za które całowali ich po stopach 8 lat temu, bo zapomnieli już że wcześniej żaden rząd nie dotrwał do końca kadencji.

i PIS naobiecywał niezłe rzeczy, zagłosowali gdzie indziej

I teraz za ten akt głupoty będziemy cierpieć.. już cierpimy.

może nie tam gdzie trzeba, ale grunt, że coś zmienili..

Zamienił stryjek siekierkę na kiłę.. fakt że zmiana to oczekiwana rzecz, ale kto wybiera na burmistrza Gotham Jockera?

Według mnie teraz jest w miarę równo mamy 3 wielkie telewizje, TVN i Polsat jest lizodupem nowoczesnej PO a TVP z racji tego, że jest telewizją publiczną, a ludzie zagłosowali, zmieniło się i dobrze, przynajmniej ludzie mają wybór co gdzie oglądać i które kłamstwa bardziej im odpowiadają.

To akurat rzeczowy argument nie usprawiedliwiający jednak łgania w żywe oczy i totalnego kurewstwa TVP. To tylko świadectwo tego ile TVP jest warte jako źródło informacji. No ale to Polacy wiedzą to od 52'o.

Dobrze na pewno nie ma.. ale na pewno jest lepiej niż za rządów PO..

Mówisz o rozkurwieniu trybunału, telewizji i prokuratury? Negatywne skutki zaczną wychodzić już nie długo. A rozrzucenie kasy państwa to każdy debil potrafi, pytanie tylko z czego za dwa lata będą płacić na becikowe.. albo wprowadzą podatek od białych murzynów jak my, albo zaczną drukować kasę i będzie jak w starym niemieckim żarcie "mam dwie walizki pieniędzy, czym je zawiozę do domu? Dorożką? Ale czy będzie mnie na nią stać?", albo po prostu nie będą płacić bo w przeciwieństwie do Grecji nikt nie ma powodów nas ratować.

Chociaż PiSu sympatią nie darze to jest lepiej.. chociaż trochę lepiej a to zawsze coś.

Jest wiosna.. skoro jest lepiej to dziękuj PO bowiem zaraz po przejęciu władzy nikt niczego realnego nie jest wstanie wprowadzić. Już z becikowym PiS goniło jak żul ze sraczką. Realne skutki ich władzy będą dopiero jasne za rok gdy wejdzie w życie nowy budżet.

Pis pomimo chorych poglądów prezesa robi coś dla Polski

PiS zawsze robiło coś tylko dla siebie i Putina któremu ich działania są na rękę, i to jak najbardziej kosztem własnego kraju.

a nie dla Niemiec i całej europy kosztem własnego kraju.

To są właśnie "chore poglądy prezesa" :fhr:
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2016, 16:41:01 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #122 dnia: 07 Kwietnia 2016, 16:01:10 »
Na tą chwilę następuje powolne wyrównywanie sił propagandowych, przestaje to działać tylko w jedną stronę.

W stronę PiS'u? Chociaż PiS-ZPR nie miało telewizji poza TV Trwam, to miało gigantyczny aparat propagandowy w prasie. Ponownie nie przypominam sobie by TVN ani centrowa prasa jakoś kiedykolwiek kochały PO. Nie kochały PiS'u.. ale wariatów trudno kochać chyba że dzieli się ich poglądy.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #123 dnia: 07 Kwietnia 2016, 16:34:55 »
Poszanowanie dla demokracji i praw człowieka.. ? Żaden polski rząd jaki pamiętam nie miał poszanowania dla demokracji..

Zgadza się ale istnieje mimo wszystko różnica pomiędzy łamaniem skrytym a bezczelnym..

Ile procent polaków było za podniesieniem wieku emerytalnego ? 5 % ? To ma być poszanowanie dla demokracji ?

Jak najbardziej.. demokracja przedstawicielska opiera się na większości w sejmie i referendum. Nie bolszewickiej większości statystycznej.. aka proletariacie który jest tym czym zechce by była władza, jak mamy dziś.

Podstawowe prawo człowieka to godny pochówek.. a co zrobiło PO ? Zmniejszyło o 1/3 zasiłek pogrzebowy (z 6000 do 4000 zł). To jest szacunek dla praw człowieka?

Czy to prawo przypadkiem nie odnosi się do samego faktu pochówku? Finansowanie ma się nijak do tego i argument taki zakrawa na demagogię..

A co dopiero lekceważenie ludzi którzy ich wybrali, [...] chodzi mi tu o zlekceważenie milionów podpisów Polaków pod wnioskiem o jednomandatowe okręgi wyborcze, referendum w sprawie wieku emerytalnego (ponad 2 mln podpisów), pójścia 6-latków do szkoły (ponad 1 mln podpisów rodziców).

Zgadzam się i za to zdecydowanie PO zapłaciło. Jednak nadmienię że te wnioski referendalne były w większości inspirowane politycznie i absurdalne bo nie do tego referendum służy i każde z nich było by klapą i stratą kasy.. opozycja wprost wprowadzała ludzi w błąd np. w przypadku 6'latków gdzie ludzie realnie bali się nieprzygotowania szkół, gdy logika prawodawcza zakłada że nie da się niczego przygotować bez uprzedniego wprowadzenia prawa (po to są okresy przejściowe o których PiS w przypadku Trybunału również nie ma pojęcia).

ludzi którzy podobno mają władzę w tym kraju

Ludzie mają władze zbiorową brać udział w wyborach.. to jaki jest rezultat tej władzy nie zależy od samowoli jednostek. To w końcu nie Sowietyzm gdzie milicje ludowe same dyktowały prawo.

Co ty człowieku mi tu piszesz ;-)

Fakty, mimo że z Adamem stoimy po przeciwnych stronach ideologicznych to jednak razem stoimy po stronie demokracji i zdrowego rozsądku..

Największy od 1989 roku wzrost długu publicznego (z 530 do 984 mld zł) to ma być gospodarczy wzór dla Europy ? Ja wiem że Europa kocha się zadłużać ale jeśli to jest wzór to ja dziękuje ;-)

Gdzieś już o tym mówiłem.. liczy się stosunek długu do PKB.. mając większą gospodarkę można mieć większy kredyt i nie oznacza to spirali kredytowej. Wzrost długu Polski w znacznym stopniu zależy od rozwoju naszej gospodarki.



To co się liczy to fakt że decyzje finansowe wchodzą w życie z średnio dwuletnim opóźnieniem bo nie można zmienić budżetu od ręki i musi minąć co najmniej rok by wprowadzić nowy budżet co czyni się stopniowo więc i dodajmy drugi. Skutki dwóch lat rządów PiS'u widać w pierwszych latach rządów PO, a spadek za PiS'u to skutek budżetu SLD. Poza tym serio.. zarzucasz PO wzrost długu nie widząc jaki będzie skutek becikowego?

A liczący się głos w Unii ? My byliśmy głosem Merkel.. nie było sytuacji żebyśmy powiedzieli coś innego..

Bo tak się składa że gospodarczo nas interes idzie w parze z Niemcami, choć zgadzam się że PO nieco zbyt po wazeliniarsku tu grało.

jak mówisz to co ci każą to każdy może ci poklaskać ale szacunku do ciebie nie będzie miał nikt.

No jasne, bo szacunek to potupanie nóżką i pójście do kąta z Brytolami. Właśnie błazenada PiS'u to objaw braku szacunku do swojego narodu..

Zawsze skręci się na temat polityki ;-)

To od początku była dyskusja na temat polityki..

Dyskutować możemy.. ale na poziomie i z dobrymi argumentami ;-)

Oby.. tych od Aq już się nawet nie spodziewam.

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Kwietnia 2016, 21:50:37 »
Bo widzisz, mylisz demokrację z korwinizmem i populizmem. To nie polega na tym, żeby niezależnie od wszystkiego forsować to, czego chce milion osób

No jeśli na tym żeby władze sprawowała większość ludzi nie polega demokracja to trochę inaczej chyba rozumiemy te słowo ;-)
Chodzi o to że PO całkowicie ignorowali petycje a nie referenda. Ignorowali w cholerę ludzi.

Cytuj
Szacunek dla wprawnego negocjatora, który umie pójść na kompromis (na przykład: "przyjmiemy uchodźców, ale tylko 7 tysięcy, za to wy nam kiedyś wyświadczycie przysługę")

Ty na prawdę myślisz że tak to wyglądało ? Proszę cie..to wyglądało tak :
Hitler Merkel : - Kopacz, przyjmiesz 7 tysięcy JA ?
Kopacz: - Dobrze, dobrze ale nie będziesz mnie już szarpać przy ludziach ?
Cytuj
Przez długi czas dostawaliśmy z Unii więcej pieniędzy niż inni (też ze składek tej złej Merkel)
A ile daliśmy Unii ? Tego nie policzysz.. Tak czy siak wydaje mi się że dostalibyśmy więcej z odszkodowań po II wojnie światowej..

Cytuj
Żaden członek poprzedniego rządu nie nazwał mnie gorszym sortem Polaka, zwierzęciem czy najbardziej zdegenerowanym elementem

Nie ale pan Tusk też mówił ciekawe rzeczy ;-) np:
"Dłuższa praca to przyjemność." - wypowiedź o wieku emerytalnym.
"Jest zasadnicza różnica, gdy rząd podsłuchuje obywateli i gdy to członkowie rządu są nielegalnie podsłuchiwani."- Ludzi przecież można szpiegować.. przecież nimi rządzimy..
To tylko dwa przykłady ale jest tego pełno.. Tak pan prezes mówi rzeczy gorszę.. ale Tusk  także najlepiej się o ludziach nie wypowiada..  ;-)

I żeby było jasne: Nie jestem Pisiorem ani Korwinowcem... obu panów nie popieram choć nie w tym samym stopniu.




"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Kwietnia 2016, 22:11:38 »
Miałem odpowiedzieć na wszystko ale stwierdziłem coś co mi wystarczy :
 Wszystkie partie mnie  :cnsd łżą jak ostatni dowódca łowców niewolników.. PIS i PO to dla mnie zło konieczne.. a kłócenie się która jest gorsza nie ma większego sensu.. jakoś znudziło mi się te dyskusje polityczne a uczestniczę w nich dopiero miesiąc.. Może pogadajmy o tym jak zachowywały by się poszczególne polskie telewizje w chwili III wojny światowej ? Myślę że to ciekawszy temat ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #126 dnia: 08 Kwietnia 2016, 15:54:44 »
Bo widzisz, mylisz demokrację z korwinizmem i populizmem. To nie polega na tym, żeby niezależnie od wszystkiego forsować to, czego chce milion osób
No jeśli na tym żeby władze sprawowała większość ludzi nie polega demokracja to trochę inaczej chyba rozumiemy te słowo ;-)

Większość przedstawicieli, nie większość ludzi.. bo tego drugiego nie da się od tak zweryfikować poza szczególnymi wyjątkami. Tak więc jak najbardziej "mylisz demokrację z korwinizmem i populizmem".

Chodzi o to że PO całkowicie ignorowali petycje a nie referenda. Ignorowali w cholerę ludzi.

Może mieli powód? Duża cześć tych petycji to były pierdoły i podpuchy opozycji. Jakoś również zapominasz że PiS ignoruje KOD który jest mimo wszystko największym ruchem społecznym od czasów Solidarności. Petycję to mogą rozważyć bo i tak nic z tego nie wynikanie ale kogo obchodzą ludzie którzy autentycznie wyszli na ulicę?

Ty na prawdę myślisz że tak to wyglądało ? Proszę cie..to wyglądało tak :
Hitler Merkel : - Kopacz, przyjmiesz 7 tysięcy JA ?
Kopacz: - Dobrze, dobrze ale nie będziesz mnie już szarpać przy ludziach ?

A ja myślałem że Kopacz stanowczo stwierdziła wbrew Niemcom że przyjmiemy, ale tylko Katolików i to po wcześniejszej weryfikacji za co Niemcy zresztą mieli do nas pretensję. To jak mówisz to cytat z PiS'u z tym że ostatnie zdanie brzmiało tak "Prezes: - Nie! Nigdy przenigdy.. kamer już nie ma? Dobrze, dobrze ale nie będziesz mnie już szarpać przy ludziach ? My tu musimy udać że nie robimy tego samego co PO bo ciemny lud to kupił"

A ile daliśmy Unii ? Tego nie policzysz.. Tak czy siak wydaje mi się że dostalibyśmy więcej z odszkodowań po II wojnie światowej..

A co ma piernik do wiatraka?

Nie ale pan Tusk też mówił ciekawe rzeczy ;-) np:
"Dłuższa praca to przyjemność." - wypowiedź o wieku emerytalnym.

Widać lubi pracować..

"Jest zasadnicza różnica, gdy rząd podsłuchuje obywateli i gdy to członkowie rządu są nielegalnie podsłuchiwani."- Ludzi przecież można szpiegować.. przecież nimi rządzimy..

Sorry ale od czego niby jest Policja? Jednak nielegalne podsłuchiwanie członków rządu to zazwyczaj nie przypadek a krecia robota.. w końcu nie robi się tego by coś ujawniać (a jeśli tak to jest policja) tylko by mieć haka i coś wymusić.

To tylko dwa przykłady ale jest tego pełno.. Tak pan prezes mówi rzeczy gorszę.. ale Tusk  także najlepiej się o ludziach nie wypowiada..  ;-)

Nie zaprzeczę..

I żeby było jasne: Nie jestem Pisiorem ani Korwinowcem... obu panów nie popieram choć nie w tym samym stopniu.

Oby nie Kukizowcem.. to takie same pachoły co nie wiedzą co robią i udają trzecią stronę popierając jednak legitymizację łamania prawa.

Wszystkie partie mnie  :cnsd łżą jak ostatni dowódca łowców niewolników..

Dobrze że to rozumiesz.

PIS i PO to dla mnie zło konieczne.. a kłócenie się która jest gorsza nie ma większego sensu..

To że partie to zło to rzecz wiadoma. PiS jednak to realne zagrożenie dla Polski i oby był to ich łabędzi śpiew.

Może pogadajmy o tym jak zachowywały by się poszczególne polskie telewizje w chwili III wojny światowej ? Myślę że to ciekawszy temat ;-)

Uciekły by na zachód o ile przetrwały by bombardowanie.. pachoły PiS w pierwszej kolejności bo patrioci z nich są tylko w walce z Polakami. Choć nie zdziwiłbym się gdyby ci ostatni również nawoływali "zdrajców z PO" do kapitulacji i uznanie władzy cara Władymira i jego drugiej miniaturki obok Łukaszenki.. Jarka.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2016, 17:12:57 wysłana przez Rezro »

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #127 dnia: 08 Kwietnia 2016, 17:57:09 »
Cytuj
No jeśli na tym żeby władze sprawowała większość ludzi nie polega demokracja to trochę inaczej chyba rozumiemy te słowo ;-)
Nie napisałem "większość", tylko "milion", a w kraju, w który  mieszka czterdzieści milionów ludzi milion raczej nie jest większością ;)

Cytuj
Ty na prawdę myślisz że tak to wyglądało ?
A ty naprawdę myślisz, że wyglądało inaczej? Nie rozumiem tych waszych spiskowych teorii. Po jaką cholerę ten czy inny polityk miałby służyć innemu narodowi, skoro nic z tego nie ma? Jeśli idzie się na ustępstwa to po to, żeby coś osiągnąć. To taka bezmyślna nienawiść, którą nikt niczym nie popiera.

Cytuj
A ile daliśmy Unii ? Tego nie policzysz..
A niby dlaczego? To nie są jakieś tajne dane. Zresztą, niewiele mnie to obchodzi, widzę wszędzie dookoła fajne rzeczy porobione za pieniądze z Unii, to mi wystarczy na potwierdzenie tego, że pieniądze są dobrze gospodarowane.

Cytuj
Tak czy siak wydaje mi się że dostalibyśmy więcej z odszkodowań po II wojnie światowej..
Cytuj
A co ma piernik do wiatraka?

Cytuj
Tak pan prezes mówi rzeczy gorszę.. ale Tusk  także najlepiej się o ludziach nie wypowiada..  ;-)
Jak już mówiłem - nie bronię Tuska, staram się tylko wykazać, ze wcale nie jest lepiej.

Cytuj
Nie jestem Pisiorem ani Korwinowcem... obu panów nie popieram choć nie w tym samym stopniu.
To dobrze, bo popierać obu by się nie dało - jeden jest skrajnym socjalistą, drugi skrajnym prawicowcem :D

Cytuj
PIS i PO to dla mnie zło konieczne.. a kłócenie się która jest gorsza nie ma większego sensu..
Od kiedy PO tonie pod własnym ciężarem, to rzeczywiście nie ma :D Jednakże PiS nie jest złem koniecznym, jest złem, że tak powiem, przedwiecznym  :cth:

Cytuj
jak zachowywały by się poszczególne polskie telewizje w chwili III wojny światowej ? Myślę że to ciekawszy temat ;-)
Biorąc pod uwagę nasze szczęście i zdolności militarne, po pierwszych 48 godzinach nie byłyby już polskimi telewizjami...  :tkk

Rodrrik

  • Mł. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • "Władza jest zawsze gwałtem na ludziach"
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #128 dnia: 08 Kwietnia 2016, 19:03:32 »

Cytuj
Biorąc pod uwagę nasze szczęście i zdolności militarne, po pierwszych 48 godzinach nie byłyby już polskimi telewizjami...  :tkk

Uciekły by na zachód o ile przetrwały by bombardowanie.. pachoły PiS w pierwszej kolejności bo patrioci z nich są tylko w walce z Polakami. Choć nie zdziwiłbym się gdyby ci ostatni również nawoływali "zdrajców z PO" do kapitulacji i uznanie władzy cara Władymira i jego drugiej miniaturki obok Łukaszenki.. Jarka.

A mi się wydaje że TVP by mówiło że to wina PO a TVN z polsatem że wszystkiemu jest winny Prezes.. A gdzieś w tle Max Kolonko krzyczał by że wszyscy zawinili ;-)
"Choć droga jest bez końca
Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody
By drogi swej nie zmieniać "

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #129 dnia: 08 Kwietnia 2016, 20:00:02 »
Polsat by puścił reklamy  :wrth:

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #130 dnia: 08 Kwietnia 2016, 20:31:43 »
Polsat by puścił reklamy  :wrth:

Nikt by nic nie zrobił bo Putin by puścił wszystko z dymem :cth:

A wracając do tematu..

A mi się wydaje że TVP by mówiło że to wina PO

Tak jak mówi że PO manipuluje Trybunałem, KOD'em, UE, USA i samym Bogiem.. absurd propagandy PiS'u sięga absurdu.

a TVN z polsatem że wszystkiemu jest winny Prezes..

A kiedy oni niby coś takiego powiedzieli? Pokazali by raport o reformie Armii przez Szmacierewicza w którym po stwierdzeniu braku poparcia generałów dla fajktu "zamachu Smoleńskiego" zastąpiono is szympansami (co już się robi). Co jest niby formą manipulacji bo generałowie zwolnili się sami ale jednak..

A gdzieś w tle Max Kolonko krzyczał by że wszyscy zawinili ;-)

Co jest faktem..
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2016, 20:34:57 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #131 dnia: 08 Kwietnia 2016, 22:41:44 »
Adam w Polsce to teraz może jest 35 mln, przy dobrych wiatrach.

Jednak już jest po wyborach i wygrała partia, na która zagłosowała większość głosujących. To są fakty i z tym się nie dyskutuje.

Kwestia co zrobią inni, którym się to nie podoba, mogą pisać petycje do UE i pikietować, mogą głosić różne prawdy, jednak nie zmieni to też faktu, że to jest drobnica, przy ludziach, którzy czekają na działania rządu.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Kwietnia 2016, 08:56:54 »
Adam w Polsce to teraz może jest 35 mln, przy dobrych wiatrach.

Jest.. 38,446 (dane z 2015) więc sorry ale Adam był bliżej.. chyba że mówisz ile będzie do końca kadencji PiS'u jak pojawią się uchodźcy polityczni?

Jednak już jest po wyborach i wygrała partia, na która zagłosowała większość głosujących. To są fakty i z tym się nie dyskutuje.

I z tym się nie dyskutuje.. ten argument jest przywoływany w kółko tylko przez zwolenników PiS'u którzy nie pojmują że inni nie koniecznie nie będą nie uznawać kogoś jak oni nie uznawali Komorowskiego. Cała krytyka rządu PiS'u dotyczy przekraczania przyznanych im uprawnień których limitacji oni nie uznają.

Kwestia co zrobią inni, którym się to nie podoba

Poczekają na wybory.. o ile te będą co akurat trzeba dopilnować.

mogą pisać petycje do UE i pikietować

Petycje do UE to pisało PiS w sprawie Smoleńska jak i komisji Weneckiej. Choć zakładam zakulisowe działania PO to w UE i USA idioci nie siedzą jak PiS myśli.

mogą głosić różne prawdy

Prawda jest tylko jedna.. rożne to są jej interpretacje.

jednak nie zmieni to też faktu, że to jest drobnica, przy ludziach, którzy czekają na działania rządu.

Nie taka znowu drobnica, bo ludzi naprawdę ciężko wywlec z domu i Jaro wciąż nie może przeboleć że KOD or ręki wyciągną więcej niż skrzętnie opłacane marsze z pochodniami (rozwalił mnie tu Kukiz który nie potrafił przyjąć do wiadomości że ludzie naprawdę mogą przejmować się swoją wolnością i nie koniecznie KOD musi ich opłacać.. co sugeruje że sam opłacał).

A co do oczekiwań to fakt.. oczekują ale czy się doczekają? Faktem jest że już mamy wzrost zadłużenia od lat a PiS potrafi robić tylko populizm i nadużycia. Tym razem nie będzie zwalania winy na przystawki i za zapaść finansów państwa odpowiedzą bezpośrednio. Poza tym jak się okaże że połowa z tego było z naruszeniem prawa to potem będzie jeszcze większy rozpierdol. Tu zacytuję znane powiedzenie (tak wiem że Korwin też je cytował ale ma w tym przypadku rację):

"by dać komuś 500 zł rząd musi najpierw zabrać mu 700" (forsa nie bierze się z drukarki a urzędnicy i wycieki kosztują)

O ile w przypadku Policji czy Armii ma to uzasadnienie, także w przypadku ludzi naprawdę potrzebujących i innych koniecznych służb można zrozumieć. To wywalanie kasy na social dla normalnych ludzi poskutkuje tylko jednym.. wzrostem cen. Co z kolei jeszcze bardziej uzależni ich od socjalu.. naprawdę.. takie rzeczy rozwiązuje się inaczej po prostu zapewniając korzystne warunki i ułatwienia. No ale tak jest jak posadzisz klakiera w robocie dla specjalisty.