Autor Wątek: 8 Generation Console War  (Przeczytany 29545 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Listopada 2013, 14:16:25 »
Recenzja Killzone Shadow Fall:
Tu

Mówiąc w skrócie: Przepiękna grafika, badziewny gameplay i generyczna fabuła.. czyli wszystko czego można się spodziewać po współczesnym FPS'ie. Dla równowagi należy wspomnieć że Singiel w konkurencyjnym BF'ie i CoD'zie też ssie więc nie jest to odstępstwo od standardu, zaś tryb multi jest solidny i stanowi dobrą przeciwwagę dla generycznych współczesnych klimatów, szczególnie ze względu na bogaty arsenał futurystycznych (tj. oryginalniejszych) broni. Ponadto dobrą opinię zdobył pad od PS4.

Ogólna ocena 6/10 i nadzieja na lepsza przyszłość (przypominam że gry startowe zazwyczaj ssą, zaś Killzone to mimo wszystko solidne tzw. techdemo).

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudnia 2013, 10:31:32 »
W końcu czas na - Machnima:
"Top10" Powodów by kupić PS4
"Top10" Powodów by kupić Xbone

A przy okazji: PS4 Najszybciej sprzedająca się konsolą?

Edit:
Tak dla zainteresowanych: Unbox Steam Box'a
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2013, 10:32:42 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Stycznia 2014, 13:49:25 »
Takie szybkie podsumowanie.. PS4 i Xbone idą jak na razie łeb w łeb.. nie mam najświeższych danych ale każda z korporacji sprzedała już conajmniej po 2mln. sztuk swoich konsol. Co ciekawe Wii U choć jest wtopą też miało całkiem zgrabną sprzedaż na święta.

A tak na smaczek:
10 największych growych kontrowersji 2013'tego od Angry Joe:

Oraz 10 Największych wtop 2013'tego od Machinimy:

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Stycznia 2014, 12:00:07 »
Aktualizacja danych:
Sprzedaż PS4:  4.2 mln -> 6 mln
Sprzedaż Xbone: 3 mln -> 3.9 mln
Sprzedaż WiiU: 4.3 mln -> 5.86 mln

Analiza: Jak na razie zgodnie z przewidywaniami PS4 będące konsolą do grania wysuwa się na powadzenie, jednak Xbone jako konsola do oglądania telewizji i bajerów mimo wszystko ma się jak na razie nieźle. Najsłabiej ma się wypuszczona rok wcześniej konsola WiiU, co do której jednak nie zakopuje się jednak topora, gdyż mimo gorących premier konkurencji sprzedała się jednak nieźle na te święta (mogło to wynikać z tego że gracze czekali na to by dokonać ostatecznego wyboru, na co zapewne Nina liczy). Wciąż konsola Nintendo nie osiągnęła połowy zakładanej sprzedaży przynosząc firmie straty, jednak w mojej ocenie może być to wina braku analogicznej kampanii promocyjnej jak w przypadku dobrze sprzedającego się 3DS'a. Tj. Nina skoncentrowała się na średnio ciekawym nowym kontrolerze, zamiast wypromować WiiU jako realne przedłużenie linii Wii którym mimo braku Wiimota w startowym zestawie w gruncie rzeczy jest (pełna wsteczna kompatybilność z Wii i pełna obsługa Wiimota).

Edit - ciekawa analiza:
http://gameoverthinker.blogspot.com/2014/01/new-year-special-fate-of-nintendo.html

Muszę się z nim zgodzić że postępująca "konsolidacja" TV w końcu zmieni wydawców dużych konsol. Fakt że jak na razie PS4 zwycięża wynika tylko z tego że M$ zrobił kilka głupich decyzji, oraz że Xbone to jeszcze prototyp i poświęcono w nim wciąż istotną moc na rzecz bajerów. Czy to im się opłaci? Trudno powiedzieć bo sterowanie TV głosem to nie kluczowy bajer w tym co ma nadejść (tym jest streaming). Wracając do Nintendo to wyraźnie widać że czas dużych konsol tej firmy się skończył (recenzent robi trafną uwagę co do tego przyczyn), ale nie oznacza to końca handheldów! Co więcej i tu postępuje konsolidacja i w pewnym sensie pomysł by podłączyć handheld z TV nie wydaje się już takim nonsensem, a prototypem podobnym do Xbona z tym że w przypadku Niny bardziej trafnym z taktycznego punktu widzenia technologicznego, a mnie z punktu widzenia praktycznego. Chwila..? Przypomniałem sobie że słyszałem gdzieś coś o nowej konsoli Nintendo? Nie wiem czy to nie hoax bo wydaje się to dziwnym ruchem, niemniej gdyby następca był połączeniem WiiU i 3DS'a to by to mógł być trafny ruch.. ale nie w najbliższej przyszłości, bo porzucenie WiiU szczególnie w świetle mających nadejść premier było by raczej niefortunne.

Edit:
Mała aktualizacja - up
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2014, 20:54:02 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lutego 2014, 21:47:34 »
20'cia najciekawiej zapowiadających się gier 2014'ego od Angry Joe:


Edit:
Beta z Titanfall'a od Angry Joe:


Hmmm.. jak to dobrze że gra wychodzi na Pieca i 360'thę..! :@

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Czerwca 2014, 16:33:23 »
Ciekawa analiza:


W sumie nie dostrzegłem wcześniej korelacji miedzy polityką Nintendo wobec YouTube'a a problemami WiiU, choć wciąż podtrzymuję opinię że brak jasnej kontynuacji pomiędzy Wii a WiiU bynajmniej nie pomógł. Sukces Sony wpisuje się w sumie w przyjazną klientowi politykę firmy, po tym jak poprzez jej brak przyczynił się do problemów PS3.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Czerwca 2014, 00:20:00 »
Tak zobaczyłem, temat o kosolach. Przyznaje, nic nie czytałem, ale pytanie mam.
Żonka mi kupiła za 20zł PS2 i taki kabelek do TV, końcówka żółta, czerwona, biała (czincze) plus nakładka na nie EURO.  Podłączyłem do TV LCD 32’ EXT2, ale obraz, powiedzmy przeciętny. Czy macie może jakieś doświadczenie w tym temacie, bo wiem, że warto podłączyć do wejścia COMPONENT jednak, moje pytanie brzmi, jaki kabel wybrać?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Czerwca 2014, 12:54:04 »
Naczelny problem z PS2 jest taki że jest to konsola zrobiona pod telewizory CRT, które charakteryzowały się słabą rozdzielczością i specyficznym typem obrazu (tj. rozmazywały go). W sumie więc zawsze jak podłączysz stary sprzęt pod nowy telewizor to obraz wygląda jak g..o!

A co do wyboru podłączenia? Standardowo PS2 wyposażone jest w kabel Komponent z Kompozytowym wyjściem Wideo (Żółty) i osobnymi wyjściami Audio, oraz przejściówkę Euro. W praktyce wybór zależy tu od tego co mamy w telewizorze i choć w teorii im mniej przejściówek ty lepiej, to nie ma co się napinać. Co innego to zakup specjalnej wersji kabla z rozszerzonym Komponentem (YPbPr - 5 czinczów) który to polepsza nieco jakość obrazu, ale należy podkreślić tu słowo "nieco". Cała gra rozchodzi się o nieco mniej szumów i nie ma co liczyć na większą rozdzielczość, czy coś. Jak ktoś jest "koneserem" to może kombinować, ale w sumie to gra niewarta świeczki szczególnie jak nie masz w TV gniazd do komponentu.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Czerwca 2014, 22:48:33 »
Dzięki, jeszcze się namyśle. Kable są na allegro tak za ok 25 zł właśnie z rozszerzonym komponentem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Czerwca 2014, 00:06:39 »
Właśnie wyszła Alfa gry Destiny.. kurczę nie mogę się doczekać bo szykuje się coś o skali epickości Xenogearsa!


I skoro już pojawia się ten temat to:
Sprzedaż PS4 podskoczyła z 6 mln do 7 mln (do przewidzenia)
Xbone nadrabia też straty przeskakując z 4 mln do 5,1 mln (zapewne zasługa Titanfalla)
I co ciekawe WiiU nieco wzrosło z 5,8 mln do 6,2 mln (czyli kilku niezdecydowanych postanowiło pozostać przy Ninie)

Podsumowując: Największym wygranym zostaje.. Nina!?! A to dzięki 3DS'owi który się sprzedał w ilości 44 mln sztuk i który to też jest ósmą generacją. Z drugiej strony największą wtopą jest PS Vita ze sprzedażą 4 mln, które od początku było chybione i przegrywa nawet z równie chybionym WiiU (choć tu zawalił przede wszystkim marketing i konsola może jeszcze się odbić, a w zasadzie już lekko to robi).
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2014, 00:25:42 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Czerwca 2014, 20:53:25 »
Recenzje E3:

Angry Joe:

Microsoft- B (Panowie się starają po ostatniej wtopie)
Sony-      B- (Trochę chaotyczna ale wciąż solidna)
Nintendo- B+ (Zdecydowanie najlepsza, no i Xenoblade X, Joe rozważa nawet zakup WiiU)

Gaijin Goombah:


Black Nerd:

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: 8 Generation Console War
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Grudnia 2014, 12:31:41 »
Tak pobieżnie po dłuższym czasie:

- PS4 ma prawie 14 mln. sprzedanych sztuk, co daje im pozycje lidera dużych konsol (dwukrotnie więcej niż wcześniej)

- WiiU ma niespodziewanie drugie miejsce z 7,5 mln. sprzedanych konsol (o milion więcej niż wcześniej)

- X-bone.. brak wzrostu? Wielka wtopa Microsoftu.

Myślę że można śmiało już ogłosić że to PC't wygrał wojnę konsolową, bowiem sprzedaż konsol jest bardzo skromna. Może gdyby konsole nie były przeciętniakami już w momencie premiery, toby nie było tak tragicznie.