Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Maj 20, 2019, 05:04:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy Dokumentalne - LISTA + rozmowa o DZIALE  (Przeczytany 6857 razy)
KeniG
Podporucznik - Redaktor
*

« : Październik 08, 2008, 02:28:03 »

Dział Filmy Dokumentalne w klimacie postapo http://www.fallout3.net/ie_rozrywka_filmy_dokumentalne.htm to w gruncie rzeczy moja osobista koncepcja i bardzo chciałbym aby się jeszcze bardziej rozwinął. Narazie w dziale mam te filmy jakie mam i jeśli ktoś zna jakiś film którego nie ma w dziale niech napisze o nim w tym temacie. Tytuł albo polski albo zagraniczny mile widziana informacja o długości i roku produkcji\premiery jak i zarówno autorski opis lub opis z sieci (prosze podać źródło!). Oczywiście autorskie opisy lub recnezjie będą najmilej widziane Smiley Jak ktoś ma też fotki z filmu to też się przydadzą. Myśle że lista\dział filmów dokumentalnych związanych z tematyką postapokaliptyczną to ciekawe koncepcja, więc pmóżcie rozwinąć ten dział. Jeśli znacie tylko sam tytuł to też podawajcie. A i jeszcze jedno chodzi nie tylko o "typowe" dokumenty ale równierz filmy "paradokumentalne" jakieś fabularyzowane dokumenty itp

Temat nie służy do dyskusji na temat filmów dokumentalnych a jedynie ma być pomocny w uzupełnianiu działu i listy filmów. Ewentualnie możecie tu dyskutować o samym dziale w sensie kierunek rozwoju i czy coś się do niego nie nadaje albo gdzieś jest jakiś błąd. A może ktoś ma pomysł na jego usprawnienie?

Lista Filmów:

Atomic Cafe

Bitwa o Czarnobyl

Broń atomowa PRL (z serii Tajemnice Układu Warszawskiego)

Czarnobyl - Życie w Strefie Śmierci

Europa i Czarnobyl

Hitler's Plan to Atom-Bomb New York

Hiroszima

Japońska Bomba Atomowa

Katastrofa w Czarnobylu - Godzina Zero

Piętno Czarnobyla

Sprawa Rosenbergów - Atomowa Zdrada

Strefa Widmo

Super Wulkan: Apokalipsa naszych czasów

Śmierć Johna Wayne'a - Niezbite dowody

W Powodzi Ognia - Bomba Atomowa

Uwaga, parzy!

U Źródeł Atomowej Rzeki

Skażone Życie

Wojna na Pacyfiku: Nagasaki
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 21:35:33 wysłane przez KeniG » Zapisane

Wysłane ze schronu przeciwatomowego przy pomocy komputera Odra 1325
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #1 : Październik 09, 2008, 11:55:21 »

12 października,czyli w niedziele o godz.12.20  będzie emitowany na TVN24 dokument Ewy Ewart "Rosja-zatrute miasto".
Cyt.:"Wewnętrzny raport z rosyjskiego miasta,które zaraz po Czarnobylu uznane zostało za najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie.Działające tam niegdyś fabryki broni chemicznej i innych chemikaliów przemysłowych doprowadziły do rozległego skażenia wód gruntowych.Chemikalia jak cyjanowodór,fosgen,sarin czy iperyt aż 17mln razy przekraczają dopuszczalne normy".
PS.Nie wiem czy jest TO w klimatach Post.,lecz myślę że wart obejrzenia  Wink
PS2.Film ten opowiada o mieście Dzierżyńsk mieszczącym się w odległości około 350km od Moskwy. Według Księgi Rekordów Guinness,a jest to najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie;do niedawna kompletnie nie dostępne dla dziennikarzy.Mieściła się tam tajna baza wojskowa z ogromnym arsenałem broni chemicznej.
Dokument jest próbą uchwycenia tego,czym jest i może być ludzkie życie w tak zanieczyszczonym środowisku.
Rok Produkcji:2003
Kraj:w.Brytania                                                                                                               
PS3.Może być Huh?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 22:18:17 wysłane przez Irrhas » Zapisane

Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...
KeniG
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Październik 10, 2008, 21:36:49 »

Oczywiście że jest w klimatach. Może przygotujesz autorski opis lub recenzje?

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2008, 23:10:20 »

Cytat: Irrhas
PS2.Film ten opowiada o mieście Dzierżyńsk mieszczącym się w odległości około 350km od Moskwy. Według Księgi Rekordów Guinness,a jest to najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie;do niedawna kompletnie nie dostępne dla dziennikarzy.Mieściła się tam tajna baza wojskowa z ogromnym arsenałem broni chemicznej.
Dokument jest próbą uchwycenia tego,czym jest i może być ludzkie życie w tak zanieczyszczonym środowisku.
Rok Produkcji:2003
Kraj:w.Brytania

To jest ten opis? Skoro tak to bym to skierował do wrzucenia.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #4 : Październik 11, 2008, 23:14:16 »

Tak to jest ten opis Wink
Niestety nie jestem zawodowcem w te klocki a jak pasuje to Cool
Pozdrawiam
Edit.Link do fotki miasta Dzierżyńsk
http://www.wrzuta.pl/obraz/e7sx9xKo3y/
a raczej jakiegoś kompleksu chemicznego.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 01:38:40 wysłane przez Irrhas » Zapisane

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #5 : Październik 12, 2008, 00:57:18 »

Pasi, pasi - jeszcze jakaś fotka i będzie git.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
KeniG
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #6 : Październik 12, 2008, 02:05:20 »

Może będe nagrywał. Tylko źródło opisu jeszcze.

Irrhas
St. plutonowy
*

« Odpowiedz #7 : Październik 12, 2008, 11:08:05 »

Hmm..opis własny Wink,na podstawie informacji :
Reklama telewizyjna TVN24.
Dodatkowe info na temat tego miasta i mu podobnych(zanieczyszczenia):
http://www.worstpolluted.org/
Mała korekta opisu:
Powinno być "Według Księgi Rekordów Guinness'a jest to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie..." zamiast
Według Księgi Rekordów Guinness,a jest to najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!