Autor Wątek: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach  (Przeczytany 10573 razy)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« dnia: 04 Kwietnia 2009, 16:00:01 »
Link do newsa



Od kilku dni na wielkim ekranie zobaczyć można ciekawą produkcję gatunku science - fiction zatytułowaną „Zapowiedź” („Knowing”). Film opowiada o losach wykładowcy, który na skutek pewnych wydarzeń wchodzi w posiadanie napisanej przed pięćdziesięcioma laty listy wszystkich wielkich katastrof, jakie miały miejsce, oraz tych, które dopiero mają się wydarzyć. Nie trzeba dodawać, iż to odkrycie drastycznie zmieni losy wielu, w tym także i samego bohatera.

Dramat w reżyserii Alexa Proyasa, znanego przede wszystkim z „Ja, robot” (2004) cechuje się ciężką, przygnębiającą atmosferą oraz niezwykłymi efektami specjalnymi, w dodatku stara się poruszyć kwestię predestynacji czy determinizmu, a zatem i wolnej woli w kierowaniu swoim losem.

trailer

Film czeka na was w kinach, ale już dziś dla czytelników Trzynastego Schronu wspólnie z jego dystrybutorem Monolith Polska organizujemy specjalny konkurs z nagrodami. Szczegóły zabawy wraz z regulaminem znajdziecie >> TUTAJ <<, lub po kliknięciu na banner promujący „Zapowiedź”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2009, 22:55:49 wysłana przez nie wiem »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwietnia 2009, 16:06:22 »
Dobry - mimo szycia grubymi nićmi głównego wątku - film. Nawet maślano-cierpiętniczy Nicolas Cage nie przeszkadza  ;D

Ale jeśli ktoś bezkrytycznie wzdycha do takich filmów jak "Jestem legendą" jako mistrzostwo świata w dziedzinie logiki i sensu, to niech na "Zapowiedź" nie idzie. Bo się tylko wkurzy  :P

Teaser recenzji

Sama recka już niedługo, jak ogarniemy - pod przewodnictwem Holdena - to i owo  ;)

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwietnia 2009, 21:08:21 »
Co tak słabo? Czemu jeszcze nikt nie nadesłał odpowiedzi? Czy mamy zrobić tak jak na Outpoście w przypadku "Miasta ślepców" i nagrody "rozlosować" wśród swoich zaufanych?   ;)

Pytania są proste jak budowa bozara. W końcu każdy grał w Fallouta 2, więc miał styczność z tą bronią i wie co i jak  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwietnia 2009, 21:11:38 »
Założę się, że każdy wolałby koszulki ze Schronem, a nie z Zapowiedzią :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwietnia 2009, 21:14:09 »
Jak nikt nie weźmie udziału w konkursie, to za karę będą koszulki ale ze mną  >:(

Poza tym można to potraktować jako "trailer" naszych koszulek  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2009, 21:43:40 »
Zawsze można podrzucić info o konkursie np. na taką stronę --> http://www.e-konkursy.info/ . Zawsze to jakaś forma dodatkowej promocji i więcej chętnych uczestników, a chyba o to chodzi =]

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwietnia 2009, 22:01:57 »
Jeszcze nie oglądałem, ale może się wybiorę na dniach. A ta Pani z  tego filmu to przypadkiem ostatnio nie grała w „Dzień w którym zatrzymała się ziemia”? Jakaś taka science - fiction się ostatnio zrobiła.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Smutny

  • Gość
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwietnia 2009, 22:41:53 »
Alex Protas to jakiś Protos ze starcrafta, czy daleki kuzyn reżysera Kruka i Mrocznego Miasta Alexandra Proyasa?
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2009, 22:45:26 wysłana przez Smutny »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwietnia 2009, 22:43:33 »
Szczebli w drabince zgryźliwości jest zdecydowanie za mało :P Smutny już dawno wyprzedził konkurencję ^^
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Smutny

  • Gość
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwietnia 2009, 22:49:59 »
No, ale z drugiej strony dla dam jestem czarujący.  :-[
Zmieńcie tego Protasa proszę was bardzo. Jeden z moich ulubionych reżyserów, a tu jakiś Protos z niego zrobiony  ???

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwietnia 2009, 22:56:35 »
Na korektę na Schronie trzeba poczekać, aż wróci Uly :P

Literówki zawsze się mogą zdarzyć, jeśli poczułeś się urażony, to przepraszamy :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwietnia 2009, 23:41:18 »
No i po co zostawałem współpracownikiem? Nawet w konkursie udziału wziąć nie można :'(

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwietnia 2009, 23:45:19 »
hmm a od czego masz rodzinę?;p

Jest kryzys i trzeba sobie pomagać ~~

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwietnia 2009, 00:26:19 »
Jeśli komuś nie robi różnicy, czy jest Protosa czy Proyasa, to mi nie robi różnicy, czy jest Proyasa czy Proyas'a. Fair Play.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwietnia 2009, 01:01:06 »
A ta Pani z  tego filmu to przypadkiem ostatnio nie grała w „Dzień w którym zatrzymała się ziemia”?
Ta co gra w "Dniu..." jest tą samą, która grała w "Rocketerze" - też w sumie film w klimatach tylko, że retro  :P Zaś w "Mieście ślepców" gra aktorka, która grała w "Jestem legendą". Więc jak widzicie wszystko jest w rodzinie  ;)

Cytat: Smutny
Zmieńcie tego Protasa proszę was bardzo. Jeden z moich ulubionych reżyserów, a tu jakiś Protos z niego zrobiony
Grunt, że w newsie na SG jest dobrze. To idzie do kwitów  :-[

Cytat: uqahs
No i po co zostawałem współpracownikiem? Nawet w konkursie udziału wziąć nie można
Współpracownikiem (jak i redaktorem) zostaje się dla zaszczytu nim zostania , a nie dla fantów ;) Niech taki sam konkurs zrobi jakaś sojusznicza ekipa - zawsze można spróbować szczęścia u nich :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Pacza

  • Gość
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Kwietnia 2009, 12:12:52 »
wysłałam. Ciekawe czy się poszczęści, no bo jak się nie ma szczęścia w grach...  8)

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Kwietnia 2009, 09:10:04 »
... to sie wie co to znaczy "światło słoneczne". I to z doświadczenia! :))))

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Kwietnia 2009, 14:19:55 »
Przypominamy wszystkim czytelnikom, że już za kilkanaście godzin kończy się konkurs związany z premierą filmu „Zapowiedź”. Zainteresowani mogą udzielać odpowiedzi jeszcze do północy, a już za parę dni los wskaże trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody - koszulki!



„Zapowiedź” to obraz wielce interesujący. Przed kilkudziesięcioma laty uczniowie pewnej szkoły podstawowej zakopują w szczelnej, podziemnej „kapsule czasu” ich wizje przyszłości mającej nadejść. Po pięciu dekadach od zamknięcia kapsuły przychodzi czas, by ją uroczyście odzyskać i otworzyć.

Jedna z prac trafia w ręce Caleba Koestlera, syna Johna, profesora astrofizyki. Chłopiec traktujący zapisaną przypadkowymi liczbami kartkę jak matematyczną zagadkę, stara się ją rozwiązać. Gdy wreszcie pokazuje ją swemu ojcu, szybko okazuje się, że przypadkowość liczb jest tylko pozorna, bowiem dziwny kod zawiera przepowiednię wszystkich wielkich katastrof z minionego półwiecza. Ale to nie koniec, gdyż kilka katastrof zapisanych na końcu nie miało jeszcze miejsca. Po dokonaniu tego odkrycia John rusza na samotną krucjatę w przekonaniu że jest w stanie zapobiec mającym się wydarzyć tragediom., jednocześnie starając się rozwikłać zagadkę pochodzenia niezwykłej przepowiedni.

Dalsze losy bohaterów można poznać w kinie, z pewnością będą one źródłem wielu rozmyśleń, w tym i filozoficznych rozważań o determinizmie, predestynacji oraz wolnej woli, a także tego jak ludzie mogą wpływać na przyszłość. Film nie jest jednak przesycony takimi treściami – to fantastyczno-naukowy thriller, nie zaś dramat obyczajowy. Ponadto, niesamowite wrażenie wywołują fantastyczne efekty specjalne, zdaniem wielu recenzentów, jedne z najbardziej rzeczywistych jakie dotąd stworzyła kinematografia.

Gorąco zapraszamy do kin, obejrzenia zwiastunu, oraz do wzięcia udziału w konkursie o „Zapowiedzi”, organizowanym wspólnie przez Trzynasty Schron i Monolith Polska!

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Kwietnia 2009, 20:12:26 »

Link do newsa



No i stało się –Schronowy konkurs dobiegł końca. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za poświęcony czas oraz polskiemu dystrybutorowi filmu „Zapowiedź”, firmie Monolith Polska, za sponsorowanie nagród. Już jutro powinniśmy podzielić się z wami listą szczęśliwców.

Dziś jednak możemy przedstawić Wam prawidłowe odpowiedzi. Nie jest z tym tak kolorowo, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Udało nam się bowiem przyłapać wielu z was z opuszczoną gardą, co oczywiście wykorzystaliśmy. Niewiele ponad połowa uczestników zwróciła dostateczną uwagę na pogrubione „prawdziwe” w pytaniu o imię i nazwisko aktora wcielającego się w postać głównego bohatera. Nie ma wątpliwości, że chodziło o Nicolasa Cage’a, którego prawdziwe imię brzmi Nicholas Kim Coppola – i o taką odpowiedź nam chodziło. Wszyscy dobrze wiecie, że nagroda musi iść w parze z minimalnym własnym wysiłkiem. Ci, którzy nas znają, wiedzą iż nigdy nie opuszczamy poprzeczki.

Drugie pytanie nie sprawiło najmniejszego problemu, gdyż wymagane 3 katastrofy zostały przedstawione w zwiastunie. Wszyscy uczestnicy prawidłowo odgadli, że chodziło o katastrofę w metrze, katastrofę lotniczą oraz – tu pozostawiliśmy sporą swobodę w interpretacji – zniszczenie Ziemii, apokalipsę, koniec świata, rozbłysk słoneczny itp.

Szczerze liczę na to, że wszyscy, którzy udzielili dokładnie takich odpowiedzi odnieśli w tym momencie dziwne wrażenie, że ich szanse na wygraną właśnie wzrosły, kto wie, może są większe niż pierwotnie zakładali. Może jutro po przyjściu ze szkoły, uczelni lub pracy znajdziecie swój pseudonim w newsie na Trzynastym Schronie, a w waszych skrzynkach pocztowych będzie oczekiwał list z gratulacjami i dalszymi instrukcjami. Któż mógłby to wiedzieć, któż mógłby…

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Konkurs - "Zapowiedź" w kinach
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Kwietnia 2009, 20:15:19 »
Cytuj
Nicholas Kim Coppola

GOD DAMMIT!