Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Marzec 18, 2019, 21:13:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wstąp po ARMIĘ - 2  (Przeczytany 1316 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Październik 09, 2008, 14:56:01 »

Bezpośredni link do newsa

-----

Ostatnie dni to okres zakończenia misji Wojska Polskiego w Iraku. Przypomnijmy, że miały być wielomilionowe kontrakty dla polskiego przemysłu - skończyło się na 871 milionach wydanych przez polskie państwo. Miały być pola naftowe dla polskich rafinerii a my mieliśmy być "drugim Kuwejtem" (i to jeszcze zanim staliśmy się "drugą Irlandią") - a skończyło się jak zawsze. Czyli jak znamy to z naszej historii - na "koloniach na Madagaskarze" i za "waszą wolność - naszym kosztem". Miała być "misja stabilizacyjna" - czyli "wczasy" połączone z opalaniem się na cienkim jak puszka od konserwy dachu Honkera - a była zwyczajna wojna i walka ze skrytym przeciwnikiem, czającym się jak wilk na czerwonego kapturka (analogia jak najbardziej).

Te i inne bajki o misji Wojska Polskiego w Iraku wciskali społeczeństwu wiadomi politycy - rządzący w latach 2003/2004. Że były to tylko "obietnice polityczne", że "tak trzeba było"? Że w końcu polityka to cynizm. Hmm... Gdy chodzi o mnie, to takim samym cynizmem kierowałem się podczas ostatnich wyborów, głosując na partię diametralną inną od moich zapatrywań politycznych, bo też postanowiłem zabawić się w cynika. I chyba nie tylko ja - patrząc na skład obecnego i poprzedniego Sejmu.

No, ale nie o tym ma być ten news, a nowym - jeszcze nowym - wrześniowym numerze czasopisma ARMIA - Ilustrowany Magazyn Wojskowy. Na łamach tegoż - zamiast bajek i fascynackiego zacieszu - znajdziemy artykuły odnoszące się do bieżących spraw współczesnej armii - także bliskie naszym "klimatycznym" zainteresowaniom:

- "Tarcza antyrakietowa" - artykuł o jakże gorącym temacie, który już przyczynił się do ogrzania klimatów znanych z Zimnej Wojny (! ;-))
- "Opancerzone HMMWV wojsk USA w Iraku" - kolejny artykuł o "koniach roboczych" armii amerykańskiej, na których wykonywana jest misja wojskowa w tym kraju.
- "Mentalna rewolucja" - wywiad z dowódcą wojsk lądowych gen. broni Waldemarem Skrzypczakiem - o misjach w Iraku i Afganistanie i o tym jak wpłynęły one na Wojsko Polskie.

Późno - bo późno - trochę wrzucam tego newsa - ale czasopismo jeszcze leży na pólkach empików czy innych takich miejsc ;-)

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!