Autor Wątek: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?  (Przeczytany 7563 razy)

pawelx

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 117
Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« dnia: 28 Listopada 2009, 21:33:34 »
Jak ustawić 1h w grze =1h w rzeczywistości ?

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopada 2009, 21:42:59 »
Chyba się nie da jeśli się nie znasz na Moddingu . Musiał byś napisać do jakiejś grupy modującej czy nie dodali by tego w którejś z aktualizacji ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopada 2009, 23:33:33 »
da sie, da

Komenda konsoli to:

SET TIMESCALE TO X

Przy czym X to liczba minut w założeniu, że im mniejsza, tym wolniej płynie czas. Możliwe, że wartość 0 lub 1 zamrażają czas, albo że 1 pozwala ustawić stosunek upływu czasu w grze do czasu w rzeczywistości na 1:1.

Eksperymentuj


Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopada 2009, 01:05:31 »
ta....  gorzej jeśli by się okazało że czas 1:1 to 0.23343 ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

pawelx

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopada 2009, 09:33:30 »
Wiem że się da bo Aurelinus w "Kolekcja modułów do polskiej wersji Fallout 3 w dawnym, dobrym duchu " coś zmieniał z czasem.
Nie chodzi mi o komendę w konsoli ale parament modyfikowany w Gecku.
Geck Gamepla -> global jest jest "TimeScale" o wartości 30.
30 czego: minut, sekund, czas/30. ?  
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2009, 09:39:17 wysłana przez pawelx »

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopada 2009, 12:27:18 »
Tu jest taki mod, choć nie mam pojęcia jaki ma sens braku timescale'a, obraz w monitorze jest tez skalowany, więc naturalnym jest skalowanie czasu, nie mnie to jednak boli:

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=2178

angel_punx

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipca 2010, 00:37:49 »
Po instalacji modułu Aureliusa postać musi jeść i pić. Niestety przy standardowych ustawieniach gry 1h gry w realu = 24h czasu  gry.Zamiast sobie pogrywać musiałem szukać żarcia i picia. Dlatego używając komendy set time to x zmieniłem czas gry. Wstawiając za x 5 1h gry w realu = 5h czasu gry. Wstawiając 1 pewnie by było 1h realu = 1h gry.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Stycznia 2015, 15:38:13 »
To w końcu jak z tym czasem jest? Można prosto jakoś to ogarnąć? :blk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aurelinus

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Jak ustawić 1h=1h w rzeczywistości ?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lutego 2015, 03:23:52 »
To w końcu jak z tym czasem jest? Można prosto jakoś to ogarnąć? :blk
Można, można :głsk:.
Skala działa trochę inaczej niż opisujecie (ale mniej więcej w ten sposób), bo timescale = 30 oznacza 1 min grania == 30 minut upływu czasu w grze. Czyli tak na okrągło 1 godzina grania to 30h upływu czasu w grze (czyli dzień i 6 godzin w skali gry). Najlepsze ustawienia to czas kombinowany (albo dynamiczny), czyli na zewnątrz trochę szybciej, w pomieszczeniach wolniej, ale nie wiem czy akurat do F3 takie mody są (do FNV na pewno, jeden z moich submodułów ustawia to, chyba przeróbka roboty Impa). W każdym razie wydaje mi się z własnej praktyki, że najlepsze ustawienie to liczby pomiędzy 12-18, przy czym najlepiej - akurat mi - grało się zawsze na 15-16. Akurat 16 daje skalę 1 godzina gry - 3,75 godz. czasu, więc jeden dzień w grze (od świtu do zmierzchu) upływa po ok. 4h grania i tyle samo noc. problem to skalowanie w pomieszczeniach, gdzie włazisz po jakiś byle figowaty quest a wychodzisz i... jest ciemna noc, albo i ranek. Dlatego dynamiczny czas jest sensowny, np. właśnie skala na zewnątrz ok. 16, a w pomieszczeniach nawet 1. tyle, że w konsoli tego nie ustawicie, potrzebny jest mod. Stąd mój zbalansowany sposób ustawienia czyli właśnie 15-16 bo pozwala na rozsądny, uśredniony upływ czasu tu i tu i nie przegina do sytuacji, gdy całe Mojave przelatujesz w pseudo-20 minut :).