Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Marzec 20, 2019, 01:43:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fan-teorie Rezra..  (Przeczytany 7418 razy)
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 06, 2018, 14:56:39 »

Czas na Lwią Straż/The Lion Guard czyli serialowy midquel dziejący się pomiędzy pierwszym a drugim filmem.Nie jest to tyle teoria ale zapytanie.. dlaczego? W filmie śledzimy przygody Kion'a, młodszego brata Kiary i jego przyjaciół którzy strzegą granicy królestwa. Pomijając w ogolę kwestie dlaczego lwiątko pełni taką rolę, bowiem seria ewidentnie jest skierowana do młodszych odbiorców niż filmy (Junior), fakt ten został skrytykowany przez fanów bowiem te rozwiązanie robi pewne problemy w ciągłości serii, np. dlaczego Kion nie brał udziału w poszukiwaniach Kiary w drugim filmie? Jak zauważa większość fanów uczynienie Kion'a synem Kiary rozwiązało by większość problemów. I tak.. małżeństwo miało zapewnić pokój i poniekąd zapewniło (dlatego skala napięć na granicy była by mniejsza, co dało by sensowniejsze tło dla samej Straży bez Lwów chcących zamordować potomków Simby). Ale nie wyeliminowało by problemu całkowicie choćby w związku z działalnością ducha Skara (i swoją drogą ciekawie można by rozegrać kwestię pokrewieństwa Kiona i tegoż). Ta drobna zmiana wyeliminowała by sporo problemów, bez większego impaktu na samą serię.

No i MLP ciąg dalszy.. czy Sombra był Kirinem?

Choć zakrzywione rogi miały tajemnicze starożytne jednorożce, to jedynie Kiriny mają gładkie i zawsze czerwone rogi. Fakt, większość ma znacznie bardziej złożone formy, ale co najmniej dwa Kiriny miały robi bez dodatków niewiele różniące się od rogu Sombry. Dalej.. Sombra nosi płaszcz skrywający mu grzbiet i nasadę ogona, gdzie Kiriny mają łuskę, oraz segmentowa nakładka korony zasłania mu nos gdzie również u Kirinów widoczna jest łuska. Sombra ma również bujną grzywę z bokobrodami. Szyje zasłania mu zaś pancerz gdzie Kiriny również mają bujne owłosienie (niektóre mają też proste włosy). Jedyny szczegół który się nie zgadza to kępki włosów z tyłu nóg, ale te łatwo było by po prostu obciąć.

Kolejną sprawą jest to że lokacja w której dzieje się odcinek. To zielony płaskowyż na dość pustym terenie z dużą ilością tęcz, a więc raczej nie Kirin Grove za terenami smoków a raczej charakterystyczny obszar na wschód od Kryształowego Imperium (znacznik na mapie przyjaźni również jest bliżej środka). Tak czy siak, jest to na tym samym szlaku. Tu warto wspomnieć że w piosence z odcinka mamy wspomniany scenariusz z upiora w operze, który wydaje się dość przypadkowy. O ile nie zdamy sobie z sprawy z podobieństwa tego faktu do legendy "Heart and Hooves Day" wiązanej z upadkiem Kryształowego Imperium. Myślę że była to rozmyślna sugestia. Jak na razie nie znamy konkretnych okoliczności i możemy jedynie spekulować o powiązaniu Sombry i Scorpana, oraz faktu że mógł być to Kirin.

Ale jeszcze jeden mały szczegół.. zdenerwowane Kiriny zmieniają się w tzw. Niriki.Wygląda znajomo? No oczywiście..Ok.. żartuję. Miałem na myśli podobieństwo do magii Sombry.. którą zresztą w.w. zna.
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 09, 2018, 07:53:32 »

Prawda za finałem sezonu 8 MLP:

Po kilku całkiem odkrywczych odcinkach mamy jeden z najbardziej epickich finałów w całej serii! Magia zaczyna znikań z całej Equestrii i Twilight z drużyną oraz co ciekawe Spikiem wyrusza do Tartaru by przepytać Tireka. Po dotarciu na miejsce okazuje się że z powodu zaniku magii bohaterowie utknęli a Tirek zdradza im szokującą prawdę.. że wszyscy zostali wyrolowani przez Cozy Glow która to próbuje przejąć kontrolę nad magią, a Tirek powiedział jej jak tego dokonać. Z przecieków co do kolejnego odcinka wiemy już że sytuację uratuje Drzewo Harmonii i uczniowie Twilight. Tyle czy aby na pewno to ma miejsce?

Zacznijmy od tego jak mała klaczka nie będąca nawet Jednorożcem zdołała w ogóle skontaktować się z Tirek'iem? Co więcej Cozy twierdzi że drenuje magię do innego wymiaru, ale ewidentnie nie do Tirek'a który na tym etapie zainteresowany jest tylko i wyłącznie zemstą. Gdzie wiec ta trafia? Oczywista odpowiedź jest do Drzewa Harmonii. Cozy ewidentnie wie o Drzewie pod Akademią, choć nie jasne jest czy wie że te jest świadome. Myślę że to włośnie Drzewo skontaktowało ją i Tireka by ukryć swoją odpowiedzialność. Ale jaki miało by ono cel w drenażu magii którą to zresztą kontroluje? Odpowiedź jest prosta..

W drzewie zapieczętowany jest tajemniczy byt znany Lordem Midnight znanym pod szeregiem imion jak np. Scorpan (Discord o tym wie i dlatego próbował je zniszczyć). Jednak ów byt został zmieniony pod wpływem emocji kucyków, co zresztą jest powodem dla którego przebywa w drzewie zapewniającym my stały przepływ Elementów Harmonii. Magia kucyków jak i zapewne wcześniej Kirinów została nadpisana przez ten byt który ma nad nią absolutną władzę, dlatego też jest w stanie ją drenować. Pytaniem jest po co? A dopowiedz jest prosta.. z przecieków wiemy że klasa Twilight zostanie de facto nowymi Filarami. Mówić wprost Drzewo zamierza zhakować magię przybyszów (artefakty) i rozszerzyć swoją domenę o nowe rasy (swoją drogą nie zdziwię się gdy te w kolejnym sezonie nagle zaczną dostawać cuty-marki). Cozy i Tirek są tu ewidentnie przykrywkami!

Main 6 (jak i Spike podejrzany o posiadanie siódmego elementu) zostają zatrzymani w Tartarze po to by nie zakłócić tego procesu. W prosty sposób.. poprzez wyciągnięcie kamieni z Drzewa Harmonii. Podejrzewam że Celestia wie o co chodzi, bo dlaczego w ogóle posłała do Tartaru Twilight? Jako alicorn ma ona znacznie więcej magii niż inne kucyki (Twilight jest jednym ale tylko w odniesieniu do Elementów). Wiemy że wciąż starcza jej magii na kontrolę pór dnia. Dlaczego to ona nie przepytała Tireka? Zapewne mogła by się ona spokojnie teleportować tam i z powrotem. Celestia musi więc wiedzieć o planach Drzewa, z którym zresztą jest w zmowie od zawsze.

PS: Mały nitpick. Jak wiemy pegazy latają dzięki magii. Gdy moc magicznych istot zostaje ograniczona, dlatego te wciąż mogą latać? Ktoś chyba zapomniał o tym detalu, ale nie jest to na tyle istotny problem by traktować go jako coś więcej niż ciekawostkę (edit: Pegazy z Canterlot nie potrafiły latać więc to chyba jednak nie błąd).

Edit:
Zauważyłem właśnie ciekawy detal.. kiedy Twilight jest uwięziona w Tartarze, Tirek z jakiegoś powodu nalega by twierdzić że jest ich sześciu, mimo że Spike poprawia go że jest ich siedmiu. Nie sądzę by Tirek miał szczególny powód go ignorować, co więcej mimo że wyśmiewa on bohaterów w pewnym momencie gdy się odwraca ma łzy w oczach. Bardzo niespodziewany detal.. no a poza tym nie ma on łańcuchów. W przypadku jego poprzedniej próby ucieczki, było on ewidentne solidnie skuty. Czyżby więc Tirek świadomie współpracował nad przykrywką, szczególnie że w pewnym momencie im pomaga uciec? Skoro o tym mowa to potwory przetrzymywane w Tartarze są coś bardzo skłonne do pomocy. A i skoro o tym mowa to powodem dla którego Tirek twierdził by że jest ich sześciu nie jest raczej ignorowanie Spike'a, tylko świadomość że jedna z tam obecnych osób nie jest w zasadzie osobą..

A tak skoro już zacząłem temat, czy kojarzycie starą serie Hasbro "Princess Gwenevere and the Jewel Riders" znaną w Polsce jako "Starla i Jeźdźcy"? Czy wiecie że wiele elementów z G4 MLP zostało wzięte wprost z tej serii? Tak jak teraz myślę Equestria Girls może nie być wcale bazowania na fan-ficku ale właśnie na niej:Bronies za pewne natychmiast rozpoznają znajome elementy.. w sumie już to zrobili.W sumie możliwość że Celestia (Sunstar), Luna (Moondance), Gregor (Shadowsong), Cadence (Cleo), Ember (Sugar), Spike (Spike), Owlowiscious (Archie) i Starswirl (Merlin), mogli kiedyś (w tej serii to znaczy alternatywną linię czasu) podróżować po świecie ludzi będąc w koalicji ze swoimi ludzkimi odpowiednikami jest dość ciekawa. Warto tu zwrócić szczególną uwagę na źródło wszelkiego zła czyli tzw. Dark Stone.Wygląda znajomo?To ten sam kamień który znajduje się w sercu Drzewa Harmonii (i skoro o tym mowa widzimy tam też kamień słońca i księżyca w pniu drzewa, z kryształowym sercem jak wiadomo w Kryształowym Zamku), co jest zresztą jeszcze bardziej oczywiste na scenach z przeszłości, kiedy widzimy go osobno (ale daruje sobie szukanie zdjęć bo jest to dość oczywiste). Tu ciekawa uwaga. W serii mamy jeszcze dwa dodatkowe kompletny kamieni. Siedem "Crown Jewels" ze świata ludzi i sześć "Wizard Jewels" (co ciekawe w sporej części pokrywa się to z tym co wiemy z G4), wliczając w to fakt że Dark Stone zostaje z czasem połączony tymi w jeden artefakt. A i jeszcze jedno:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2018, 18:55:06 wysłane przez Rezro » Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 30, 2018, 17:21:09 »

No to po trzecim sezonie Skylanders Academy i..Świetny sezon! Co ciekawe twórcy zdecydowali się wysłać Dark Spyro jako szpiega do Akadami i naprawdę zabawne jest jak wszyscy ignorują fakt że jest coś z nim nie tak. Zdecydowana większość sezonu jest po prostu świetna. Niestety rozwiązanie tego wątku mogło być nieco lepsze bo w mojej ocenie się nie udało (sorry, ale MLP jest pod tym względem znacznie lesze), ale mimo kilku wpadek pod koniec finał sezonu jest świetny.

Moje podejrzenie że Kaos jest synem Eona a Strykor jego bratem okazało się sprawdzić. Ta kwestia została rozegrana świetnie, ale mam wątpliwości co to kwestii rodziny Spyro. Pod koniec sezonu Eon zabiera go na wyprawę w celu jej odszukania, co kłóciło się z moimi podejrzeniami na ten temat bo choć Eon wygnał rodzinę purpurowych smoków do innego wymiaru, to mogło się to odnosić jedynie do Purple Trio.. z czego dwa powróciły dzięki zdolności do rezurekcji. Z drugiej jednak strony może specjalnie rozwodniono wątek by przygotować właściwy grunt pod sezon czwarty. W końcu Malefora w tym sezonie rozegrano fatalnie, a był on dotychczas kompetentnym przeciwnikiem. Wręcz jakby ten się podłożył po usłyszeniu o Strykorze? Tylko to może tłumaczyć skale jego niekompetencji w tym sezonie.

Swoją drogą zastanawia mnie ile Eon wie, bo mam co do tego wątpliwości po tym jak rozegrano Dark Spyro z którego natury ten nie zdawał sobie sprawy (Eon nie jest za bystry, w przeciwieństwie do Celesti która tylko udaje głupią choć ma pod sobą tajnych agentów). Jedną z możliwości jest to że Eon może faktycznie nie wiedzieć prawdy o Maleforze, co było by niezłą bazą pod przyszły sezon lub grę (oby). Tak czy siak sprawa nie jest jeszcze stracona.
Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #23 : Październik 28, 2018, 09:44:08 »

Czy to..


...Adagio Dazzle......Aria Blaze...
...i Sonata Dusk? Poza tym siostry renifery wykazują sporo cech typowych dla duchów świąt. Wątpię by nie było tu powiązania. Ale źródła są dość znikome więc to luźna spekulacja. Jednak to że Syreny to Windigos jest dość oczywiste wliczając w to że obie legendy dotyczą kłótni:

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 09:49:54 wysłane przez Rezro » Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 3966


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #24 : Grudzień 30, 2018, 23:04:43 »

Powiem tylko tyle:

Przypadek Zwyrol

Tak na serio to akurat w jednym przypadku kolor jest pomarańczowy a nie różowy (przypominam też że w serialu zamiast zielonego jest kolejny purpurowy kamień, co jest kwestią na osobny temat), ale z drugiej strony Hasbro i Marvel miało wspólną historię i przez jakiś czas serie na bazie produktów Hasbro były częścią Marvel Universe (w zasadzie to nadal jest). A Infinity Stones tak na dobrą sprawę nie mają stałego zestawu kolorów, więc czemu by nie?

Zresztą skoro już o tym mowa..


...to jest to szerszy koncept (nie że Marvel i DC nie są również historycznie powiązane, bowiem słynny crossover jest kanoniczny) Słoneczko
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!