Autor Wątek: Fejsbukowa polecarnia #4 - Wasteland Garage  (Przeczytany 1152 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Fejsbukowa polecarnia #4 - Wasteland Garage
« dnia: 20 Marca 2014, 13:00:40 »

Serwis społecznościowy Facebook, poza masą bzdurnych oraz głupich rzeczy i generowanych na nim zjawisk, jest jednak również doskonałym medium informacyjnym. Łatwość prezentacji materiałów (zwłaszcza graficznych), przy profilizacji odbiorcy to jego największe zalety. To cykl schronowych newsów, poświęcony godnym i wartym odwiedzenia stronom/profilom w tym miejscu.

Pustkowia... Kresy... Zapomniane przez Boga i ludzi - za to nawiedzane przez hordy zombie i popromiennych mutantów -  granice Rzeczpospolitej Trojga Narodów... Siedziba Trzynastego Korpusu Kresowego: jedynej ostoi cywilizacji, w którym mieści się wszechnica wiedzy o dawnych czasach, zwana Trzynastym Schronem.

Puk! Puk! Puk!

Schronek zerwał się z barłogu, dobiegł do bramy i zaczął szczekać.
- Czego... Sobie samotna dusza życzy?!? - Odezwał się wartownik, czyli któryś z członków (załogi) wysunięty z ramienia, do tej jakże odpowiedzialnej funkcji.
- Wpuście mnie proszę do środka. - Powiedział cichy i delikatny, jak szum rosnącej na polu brukwi głos.
- No dobra właź.

Do środka weszła mała i umorusana smarami dziewczynka. Znaczy wiecie - taka bardziej mechaniczna stylówa postapo.
- No mów czego... sobie od nas życzysz mała dziewczynko.
Dygnęła grzecznie nóżką i zaczęła mówić:
- Dzień dobry. Nazywam się Klaudiusz i jestem małą dziewczyną z samochodami oraz innymi pojazdami postapokaliptycznymi.
- No i?
- No i chciałam byście coś kupili, wzięli ode mnie...
- Ale my już mamy własny garaż z pojazdami.
- Oj proszę noo! - Po umorusanej buzi małej dziewczynki popłynęła pierwsza łza.
- No dobra, dawaj, zanim przyjdzie hetman czyli naczelny i zacznie marudzić, że przyjmujemy tu wszystko z zewnątrz co się napatoczy.

Wasteland Garage - strona poświęcona wszelakim wynalazkom motoryzacyjnym w klimacie postapokaliptycznym.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.