Autor Wątek: Muzyka w klimatach retro  (Przeczytany 37197 razy)

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Marca 2009, 13:25:31 »
Ale dobrze zaśpiewany song z logicznym tekstem o bananach również nie musi być do dupy :P
Użytkownik został zbanowany.

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Marca 2009, 22:23:47 »
z całą pewnością na weekend trochę rozbuduję dział "muzyka". Mam całą masę muzyki pasującej do Fallouta.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Marca 2009, 22:29:50 »
Nie ma sprawy, tylko nie rób tego na odwał tzn jeżeli chcesz napisać o czymś do schronu to pamiętaj że musi to trzymać pewien merytoryczny poziom.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Marca 2009, 22:34:42 »
Holden ostatnimi dni ma skłonności do marudzenia - nie przejmować się :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Marca 2009, 13:00:52 »
Ode mnie się kurde zaraził. Drogą kropelkową  :-[

Ale jak ktoś chce coś zapodać na forum - w formie osobnego tematu (oczywiście na odpowiedniej tablicy  8)) to w cyzelkę nie musi się bawić. W końcu po to jest forum by wrzucać tu swoje przemyślenia  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

evu1

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Marca 2009, 15:20:16 »
Nie, chyba się nie zrozumieliśmy :). Jest dział "muzyka" prawda? Ja chcę dodać tylko kilka nowych utworów, żeby schronowcy mieli czego słuchać w długie samotne wieczory podczas opadów radioaktywnych :). Nie zamierzam (na razie) niczego pisać.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Marca 2009, 16:24:31 »
A tak serio: po prostu mi się nie podoba i nikt nic na to kurcze nie poradzi...
Nie no - nie wstydź się, powiedz  :) Bo jeśli np. przeszkadzają ci infantylne teksty o miłości i takie tam - śpiewane po polsku w latach 30'ch, to wiedz, że to samo śpiewali po angielsku z w tamtych czasach.

... i śpiewają dzisiaj :)

PS. o cholera! jestem szeregowy! ale jazda, zawsze chciałem być wojskowym!!! :P
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2009, 16:27:07 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Marca 2009, 16:38:20 »
Hm... też mógłbym wrzucić moje piosenki (oczywiście wśód 80 piosenek wiekszość jest o miłości, ale mam nadzieję że zakończyliśmy ten temat ;D). Ale to dopiero jak znajdę czas.
Użytkownik został zbanowany.

F.A.K.K.3

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Futuristic-Metal
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Maja 2009, 15:02:17 »
Można byłoby założyć grupę trzynastego schronu na last fm i tam by się zbierało muzykę w falloutowych klimatach w formie biblioteki....

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Października 2009, 01:52:10 »
Johnny Cash - We'll Meet Again. Zapożyczone z CFC - jeszcze o nich usłyszycie, tam to dorwałem, ten teledysk.
Johnny Cash - We'll Meet Again
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Maijus

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Stycznia 2010, 18:25:12 »
Dla tygrysków lubiących muzykę w klimatach.

Przeszukując niezmierzone połacie internetowych pustkowi natknąłem się na radio z Fallouta 3, może się komuś przyda.

Galaxy News Radio Online

Niekiedy może serwer nie działać, ale po jakimś czasie wszystko gra jak należy.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Stycznia 2010, 12:03:19 »
Przeniosłem tego posta z poprzedniego tematu, bo nie pasował tam ni w ząb. Tak czy siak zachęcam do zapoznania się  :)

Ach, muszę Wam powiedzieć o moim ostatnim odkryciu. Nie jest co prawda nowe, bo sięga roku 2001, ale znakomite i całkowicie niepostapowe  :)

Chodzi o soundtrack z francuskiej, musicalowej wersji "Romeo i Julii", który był wystawiany właśnie od 2001 roku. Autorem spektaklu jest Gerard Presgurvic. Muzyka jest znakomita, przebojowa, nie smęci. Jestem ostatnio nią całkowicie pochłonięty i polecam każdemu projekcję przedstawienia. Sam spektakl to po prostu stylowy majstersztyk.

Najbardziej popularny kawałek z musicalu to "Les Rois Du Monde" (film na YouTube). Z pewnością słyszeliście go już kiedyś. Był m.in. czołówką w programie "Wideoteka Dorosłego Człowieka".

Aha, link, który podałem prowadzi do fragmentu filmu, który również znalazłem w sieci w całości. Zauważyliście rosyjskie napisy - ja przerobiłem je na polskie (hehe, tłumaczenie francuskiego musicalu na podstawie rosyjskiego, oficjalnego przekładu, wspierane polskim XIX-wiecznym tekstem - to była przygoda  :)). Kto jest zainteresowany - zapraszam. I naprawdę POLECAM!  :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Lutego 2010, 19:38:57 »
Panie i panowie - oto piosenka, która potem została użyta jako soundtrack w filmie Pulp Fiction.

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Lutego 2010, 20:28:51 »
A do tego Vincent Vega tańcząc z Mia Wallace kopiują ruchy tej blondyny z filmiku.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Lutego 2010, 21:18:35 »
Ale Vincent i Mia tańczyli do innej muzyki  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Lutego 2010, 21:57:29 »
Ano do innej , ale sam taniec  bardzo podobny.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Czerwca 2010, 22:38:50 »
Klimat filmu całkowicie inny, ale piosenka jak najbardziej odpowiadająca naszemu - Jeepers Creepers
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Czerwca 2010, 00:28:56 »
Klimat filmu całkowicie inny, ale piosenka jak najbardziej odpowiadająca naszemu - Jeepers Creepers

Jeden z najśmieszniejszych filmów jakie w życiu widziałem. Ta ciężarówka i kryjówka Smakosza trzymały klimat.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Czerwca 2010, 01:37:09 »
Do Retro: The Chordettes, Jeanette, Mecano (wszystkie kawałki!), Marilyn Monroe. Hehehe tak mnie naszło :P
W Progradio: Jest muse i radiohead?

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muzyka w klimatach retro
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Czerwca 2010, 13:50:35 »
To co zapodam nie bardzo jest retro (chociaż sam nie wiem, trudno mi ocenić, bo się na tym nie znam  :bab), ale za to wpada w ucho no i jest z "tych dobrych lat TT*"

* wstawić 50, 60, 70, 80 lub 90 w zależności od preferencji - ten zespół nagrywał akurat w 60-tych.

A nazywa się Vernoms Girls

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!