Autor Wątek: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą  (Przeczytany 7906 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« dnia: 19 Sierpnia 2012, 13:38:08 »

Informujemy, że dział  MUZYKA Z FALLOUTÓW został poddany małemu pucowaniu. Dodatkowo jego treść została wielce ubogacona przez obszerną recenzję płyty Marka Morgana "Vault Archives", którą napisał nasz spec od tworzenia muzyki - redaktor Wrathu.

Mark Morgan - "Vault Archives" - recenzja.

Zajrzyjcie także:
- Wrathu na Facebooku
- Muzyka z Falloutów do ssania - ponownie - nowina z 11 stycznia 2011
- Muzyka z klasycznych Falloutów do pobrania - legalnie, za darmo - nowina z 11 maja 2010

« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2012, 13:42:19 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

V4ult

  • Podporucznik
  • *
  • Wiadomości: 30
    • DeviantART
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2012, 14:58:27 »
A ma ktos skan okladki w duzej rozdzialce ? :P
Powered by The Force/Drum'n'Bass/YK42B PULSE RIFLE/M44 Engine

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2012, 15:23:36 »
W artykule jest taki większy  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2012, 10:23:05 »
No to jest coś pięknego :) moje ulubione kawałki to : "Radiation Storm", "Industrial Junk", "Vats of Goo" i "City of the Dead".
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

slide1

  • Wiadomości: 5
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lutego 2014, 18:28:00 »
Odkryłem właśnie coś .. nie wiem co mam o tym sądzić .. i ciekaw jestem co wy sądzicie , mianowicie :
Muzyka z Marka Morgana z falloutów została zapożyczona z postapokaliptycznego filmu z 94tego BASTION  na podstawie ksiażki Kinga ( pewnie znacie ) , nie wiem moze na zasadach samplingu na licencji i przerobiona ale kurde oglądam sobie the Stand a tu nagle słyszę utwory które znam na pamięć , (zawsze kiedy czytam książki w klimacie postapo , a tylko takie czytam słucham muzyki z falloutów ) ktoś wie ocb?

od 3:03 posłuchajcie bez kitu , podobne troszke nie ? :) podczas filmu lecą również inne kawałki ale nie chciało mi sie szukać teraz pozdrawiam

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lutego 2014, 20:11:43 »
Dość zaskakujące. Faktycznie, bardzo to przypomina "Gold Slouch". Stawiałbym na to, że Morgan inspirował się tym (dość mocno), podobnie jak wzorował się na paru ambientowych kawałkach Aphex Twina.
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Tormencjusz

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Mark Morgan - 'Vault Archives' pod schronową lupą
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marca 2014, 11:10:31 »
Muzyka z obu części to majstersztyk. Podczas czytania książek sprawdza się idealnie. Ulubione utwory? Bardzo lubię z Nowego Reno, główny motyw jest idealnym odzwierciedleniem słów "przestępczość, dragi i sex". Troszkę mi się kojarzy z filmem Ucieczka z Nowego Jorku :P

Dorzuciłbym jeszcze Modoc czy kawałki podczas przechadzania się po podziemiach/mapie.