Autor Wątek: Muarab  (Przeczytany 6471 razy)

majdyk

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Muarab
« dnia: 06 Maja 2009, 21:21:23 »
Jako uczestnik tego projektu gorąco zachęcam do zapoznania się z przeglądarkową grą Muarab

MUARAB to internetowa gra z gatunku sci-fi / strategia / przygodowa / postapocaliptic dostępna przez przeglądarkę internetową pod adresem muarab.pl.

Po założeniu konta, stworzeniu postaci oraz wyborze świata przed graczem pojawia się trudne zadanie przetrwania w zrujnowanym świecie. Z jednej strony zagraża mu wszechobecne promieniowanie oraz skażenie, a z drugiej może natknąć się na zbrojne bandy tych, którzy jakimś cudem przeżyli i toczą walkę o terytorium oraz zasoby. Gracz ma do wyboru trzy profesje postaci. Wybór profesji ma wpływ na losowanie umiejętności postaci. Wojownik głównie zajmuje się walką z wrogiem. Technik wytwarzaniem oraz naprawą przedmiotów. Medyk posiada wiedzę, która pozwala mu na leczenie postaci lub wywoływanie mutacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby technik zajmował się walką a medyk naprawą pojazdów. Po prostu medyk ma większą szansę na wyleczenie kogoś niż wojownik.

Głównym celem każdego gracza jest zdobycie jak największej liczby Punktów Zwycięstwa. Aby zwycięstwo było możliwe, gracz powinien zadbać o to, aby jego postać nie umierała z pragnienia czy głodu. Powinien zadbać o jakieś schronienie, żeby nie stać się celem przypadkowych ataków. Dobrym pomysłem jest przyłączenie się do klanu. Bycie członkiem klanu ma wiele zalet i ułatwia osiągnięcie zwycięstwa.

Grając w Muarab:

* walczymy z wrogami, aby ograbić ich z mienia lub pozbawić domostwa,
* łączymy się w klany,
* tworzymy przedmioty wykorzystując schematy,
* wykonujemy zadania zwane questami,
* budujemy schronienie,
* poruszamy się pojazdami aby butów nadto nie zdzierać,
* czytamy książki, aby wspomagać rozwój postaci,
* zażywamy medykamenty w celu regeneracji czy mutacji,
* cyborgizujemy ciało w celu zwiększenia jego możliwości,
* mutujemy naszą postać aby zyskała cechy niedostępne zwykłym ludziom,
* wiele innych opcji

Rozpoczynając grę otrzymujemy otrzymujemy zestaw przedmiotów, w zależności od profesji, którą wybraliśmy. Każda z profesji otrzymuje inny zestaw adekwatny do zadań, jakie stawia przed mim wybrana profesja. Wojownik otrzymuje większą ilość broni, pancerzy oraz amunicji. Technik większą ilość schematów oraz narzędzi, a Medyk akcesoria medyczne oraz schematy medyczne.

Gra weszła w ostatnią fazę produkcji, obecnie trwają ostatnie testy Wszelkie sugestie mile widziane. Gra nie jest komercyjna i jest tworzona po godzinach. Za twórcami nie stoi potężna korporacja (ani nawet maluteńka).

Jako że gra jest dość rozbudowana zachęcamy do zapoznania sie z poradnikiem na stronie Strona pomocy gry Muarab

Zapraszamy również na forum dotyczące gry pod adresem Forum.muarab.pl


Zapraszamy serdecznie!
Muarab Team

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Muarab
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maja 2009, 09:40:36 »
Grałem kiedyś, ale niedobory czasu zmusiły mnie do zaprzestania rozgrywki. Gra całkiem dobra, mimo przeciętnej (wtedy, nie wiem jak jest teraz) grafiki potrafiła wciągnąć. Trzeba było w niej myśleć. Ciekawie rozwiązano wtedy sprawę handlu i zajmowania pomieszczeń. Jak macie trochę czasu w różnych porach dnia i nie macie co z nim zrobić, to polecam :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Muarab
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maja 2009, 16:06:57 »
Również w to kiedyś grałem i nie wciągnęła mnie zbytnio, ale trzeba przyznać że jest wykonana świetnie. Niestety, mocno czasożerna ;)
Użytkownik został zbanowany.

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Muarab
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja 2009, 00:19:40 »
właśnie pykam i muszę powiedzieć że bardzo mi się podoba.. scavenge pełną gebą :)
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

szoton

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Muarab
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudnia 2009, 02:51:32 »
Też grałem, fajnie rozbudowana gra, niestety - zbyt rozbudowana, skomplikowanie jest znacznie za duże, przynajmniej tak jak ją zapamiętałem.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Muarab
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudnia 2009, 09:06:39 »
Kompresja ją zżera, gra powinna być gładka i przyciągać oko... tutaj jest ten problem właśnie, że nie przyciąga. Tak samo jak modele postaci... wystarczyło by zainstalować sobie darmowe DazStudio i ściągnąć parę darmowych postaci. Akurat jest wyprzedaż i za darmo można ściągnąć ich najlepsze modele Michael 4 i Victoria 4.2. Już byście mieli naprawdę porządny i wypozowany model postaci, do którego można by ściągnąć jakiś ze 3 darmowe lub bardzo tanie morphy i już byście mieli różnorodność twarzy i kolorów skóry. Do tego ramki... zrobienie nowych i ładniejszych przede wszystkim zajęło by wam jakieś góra 3 godziny łącznie z ich wymyśleniem. Nowe ikonki i ogólnie strona wizualna jest wam potrzebna, bo fabula i mechanika jest ok.
Mam nadzieję że weźmiecie sobie to do serca ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2009, 15:05:53 wysłana przez Dr Rectum »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"