Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 23, 2019, 13:11:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Migotanie obrazu w trakcie gry  (Przeczytany 8019 razy)
Rozumny
Szeregowy
*

« : Styczeń 06, 2014, 21:47:58 »

Witam

Posiadam egzemplarz Fallout 3 GOTY nabyty w pewnej sieci sklepów. Niestety nie mogę skupić się na grze gdyż występuje bardzo nieprzyjemny problem z grafiką. Mianowicie miga, obraz przez krótki ułamek sekundy staje się biały po wyjściu z Krypty,  w Megatonie burozielony, niestety w tym drugim przypadku migotanie pojawia się z dużą częstotliwością co powoduje ból oczu. Problem ten nie występuje podczas przebywania w krypcie (początek gry). Po wyjściu z niej występuje już również nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków,  niema go jednak podczas patrzenia na Pipboya.
W momencie gdy pojawia się migotanie obrazu nie zauważam spadku płynności gry, nie wyrzuca jej również do windows'a.
W Fallout: New Vegas tego typu problemów z grafiką brak. Próbowałem z różnymi sterownikami do karty graficznej i zawsze w F3 ten problem występował, a w F:NW nie.

Mój komputer składa się z: AMD Phenom II X4 965 3,4 GHz,  8 GB Ramu, oraz AMD Radeon HD 7770 1 GB. System operacyjny to Windows 7 64.

Za wszelką pomoc która umożliwi mi skupienie się na samej grze będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 21:55:42 wysłane przez Rozumny » Zapisane
szczypiorofix
St. sierżant
*

To jest kura, panie generale!

« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2014, 13:01:53 »

Rozumiem, że próbowałeś już kombinacji ustawień grafiki w grze np. wszystko na min., wszystko na maxa, HDR włączony i wyłączony, Synchronizacja pozioma, do tego kombinacje ustawień w Catalyst i dalej ten problem występuje?
To wersja steamowa czy płytowa?

"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog
Rozumny
Szeregowy
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2014, 13:54:39 »

Wersja gry jest płytowa. Wyłączałem HDR i AA, ale nie dało poprawy, nawet ustawiałem wartości AA i filtrowania anizotropowego identycznie z tymi jakie mam w New Vegas (steam). Próbowałem zmniejszać rozdzielczość (domyślnie gram na 1440x900), podejrzewam teraz że może jest to wina proporcji (16:10) zamiast np. powszechnych (4:3)?
Jakieś sugestie odnośnie ustawień Catalyst, czy po prostu odznaczać co jest i sprawdzać?
szczypiorofix
St. sierżant
*

To jest kura, panie generale!

« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2014, 14:04:20 »

Mam kartę o wiele gorszą od Ciebie (HD 5770 1GB) i powiem szczerze, że akurat z grafą problemów nigdy nie miałem w F3, śmiga jak ta lala na Viście. Co do ustawień Catalysta - próbuj w ustawieniach ale nie zaawansowane tylko normalne (?) i poprzestawiaj wszystko na Wydajność. Poza tym pokombinuj z rozdzielczością np. 800x600 i odpowiednie odświeżanie. Mam taki monitorek śmieszny, że jak ustawie 640x480 przy 60Hz to monitor się wyłącza - głównie stare gry np. Baldur's Gate i tym podobne ;P więc może u Ciebie trzeba pokombinować z rozdzielczością/odświeżaniem. Najnowsze Catalysty jak najbardziej powinny dać radę - mam wersję pudełkową a ostatnio zaopatrzyłem się również w angielską GOTY i wszystko działa normalnie.

Poza tym rozumiem, że do działania F3 na Win7 zmieniałem w fallout.ini liczbę rdzeni procesora na właściwą? Bez tego gra chyba wiesza się w momencie porodu bohatera Wink - na laptopie z Win7 64bit musiałem to "skorygować" inaczej nie dało się grać.

"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog
Aurelinus
Sojusznicy 13S
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2014, 20:15:33 »

Jakieś sugestie odnośnie ustawień Catalyst, czy po prostu odznaczać co jest i sprawdzać?
Raczej poszukać wersji sterownika, która obsługuje tę grę. Większość ustawień gry w mune fizycznie nie działa tzn. możesz sobie do woli włączać i wyłączać filtry itp., rozdzielczość nie ma żadnego znaczenia, bo F3 poprawnie obsługuje wszystkie bez wyjątku, gorzej z kartami AMD, które mają dziwny zwyczaj gubienia rozdzielczości i to tu może być przyczyna - patrz wyżej czyli sterownik.
Pogrzebałbym jednak w INI i spróbował najpierw podstawowych sztuczek z ilością rdzeni i ustawieniami grafiki tamże.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!