Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 19, 2019, 17:15:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Propozycje wydarzeń do kalendarza  (Przeczytany 11332 razy)
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #20 : Lipiec 14, 2009, 00:52:52 »

Pominąłem fakt, że mogłeś urazić czyjeś uczucia religijne.
Jeśli czyjeś zraniłem - niech do mnie napisze. Jeżeli będzie to osoba na poziomie homo Sapiens to sprawę sobię wyjaśnimy, dobrze?

Zresztą - koniec OTu.

Użytkownik został zbanowany.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #21 : Lipiec 14, 2009, 10:30:19 »

Hm? Nie mam dziś zbytnio ochoty na religijne wywody, ale zdaje mi się że Satanowi chodziło o to że Apokalipsa św. Jana wcale nie mówi o ostatecznej zagładzie, lecz o to że jest to przesłanie nadziei zwiastujące upadek nierządu Rzymu i związane z tym nastanie na świecie pokoju, zawoalowane w tonę bełkotu i symboliki tak by adresat oskarżeń się nie domyślił się o co chodzi.

Maskowanie zresztą się udało idealnie, gdyż ostatnia instytucja nierządnicy czyli "fałszywy prorok" włączył tą księgę do swojego księgozbioru. Przypomnę tu zresztą że sama koncepcja ostatecznej zagłady była obca wczesnych chrześcijanom dla których nie istniało coś takiego jak piekło i niebo, jako że oni oczekiwali nadejścia niebiańskiego Jeruzalem tu na ziemi. Zaś koncepcja wielu wymiarów (nieba i piekła) to wymysł lat dużo późniejszych.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #22 : Lipiec 14, 2009, 10:47:49 »

Kiedy Jan pisał (jeśli to on w ogóle napisał) to nie było jeszcze panoszącego się kleru i facetów noszących torby cukru na głowie. No chyba, że chodzi o upadek rzymskiego Rzymu  Embarrassed

Choć Słowacki też był w sumie postapowcem bo wieszczył:
Polsko, twa zguba w Rzymie!

I nie chodziło mu legionistów  Wink

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #23 : Lipiec 14, 2009, 16:28:54 »

Kiedy Jan pisał (jeśli to on w ogóle napisał) to nie było jeszcze panoszącego się kleru i facetów noszących torby cukru na głowie. No chyba, że chodzi o upadek rzymskiego Rzymu  Embarrassed

Jak to nie? Choć faktem jest że wtedy to jeszcze ten Kler był pogański, zaś dopiero dwa wieki później na polecenie Konstantyna z przyczyn politycznych zmieniono panteon i cesarz miast synem Zeusa, był teraz synem Boga jako wcielenie Chrystusa. Niemniej w gruncie rzeczy Kler to ta sama rzymska instytucja religijna o której pisał Jan, zaś prawdziwi Chrześcijanie zostali odarci z wyznania i zepchnięci na margines, a później wytępieni jako heretycy. Taki właśnie jest nierząd Rzymu.

By rozjaśnić sytuację pragnę zwrócić uwagę na fakt że Rzymianie mieli panteon otwarty, a co za tym idzie chętnie "pożyczali" bogów z innych religii, na co najlepszym przykładem jest kult Izydy, Egipskiej bogini powszechnie czczonej w Rzymie (skojarzenia z kultem Maryjnym nie przypadkowe). Tak więc w czasie gdy Rzymskie wojsko z przyczyn politycznych bestialsko mordowało Żydów i Chrześcijan, to Rzymscy kapłani zastanawiali się nad nowa koncepcją boga stwórcy i jak mogli by ją wykorzystać. Temu nowemu bogowi zbudowano nawet świątynie, zaś przewrót Konstantyna był tylko dopełnieniem tego zawłaszczenia i odrzuceniem już niemodnych drugorzędnych starych bożków.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 15:34:44 wysłane przez Rezro » Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #24 : Lipiec 15, 2009, 01:16:37 »

Każda forma zinstytucjonalizowanej religii napawa mnie wstrętem  Lips Sealed

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #25 : Sierpień 10, 2009, 04:14:07 »

ostatnio trochę szperam w archiwum i znalazłem 2-3 rzeczy które mogły by się do kalendarza nadać:

17 lutego 2001 - Odejście Ooziego, smutna okazja ale warta zaznaczenia.

8 maj 2001 - schron wchodzi w posiadania domeny fallout3.net.

16 maj 2001 - polska premiera FT (jej chyba nie było w kalendarzu).

16 sierpnia 2002 Trzynasty Schron w DAC! - może nie jest to nie wiadomo jaka okazja, ale ze względu na opis jaki został podany nie mogłem się oprzeć ~~~

One of the best Polish sites out there keeping the Fallout flame alight.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #26 : Kwiecień 28, 2010, 18:53:09 »

noc z 26 na 27 kwietnia - pierwszy schronowy rokosz   Lips Sealed
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #27 : Kwiecień 29, 2010, 13:21:55 »

Albo "Schronowa wojna kokosza"  Cheesy

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #28 : Kwiecień 29, 2010, 14:38:30 »

Mój post zaginął:P

Noc długich rozmów - takie nawiązanie historyczne ;]

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #29 : Maj 04, 2010, 13:20:44 »

Niech będzie top święto dwudniowe pokazujące wieloobliczową twarz Trzynastego Schronu (jak u Światowida  Grin)

26 kwietnia - Noc długich rozmów
27 kwietnia - Schronowa wojna kokosza

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #30 : Maj 04, 2010, 17:19:35 »

Nie żadna kokosza, schronowy rokosz może być Tongue

Rextor
Sierżant
*

Mr Fallout Tactics

« Odpowiedz #31 : Maj 04, 2010, 17:47:10 »

może 1 kwietnia każdego roku będzie świętem triumfu Bethesdy  Grin?

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #32 : Maj 04, 2010, 17:53:25 »

Dlaczego?  Huh?

Maijus
Kapral
*

« Odpowiedz #33 : Maj 08, 2010, 02:14:48 »

Czy nie sądzicie że warto dodać "święto" uruchomienia pierwszego na świecie reaktora jądrowego CP-1 (Chicago Pile-1)
Jak podaje internet stało się to 2 Grudnia 1942r o godzinie 15.25 Został uruchomiony przez Enrico Fermiego w podziemiach stadionu piłkarskiego w Chicago.

Jakby nie było to wydarzenie jest podwaliną późniejszego powstania elektrowni atomowych, wybuchu w Czarnobylu itp.

CP-1
lub
CP-1
(Swoją drogą strona http://www.atomistyka.pl/ w bardzo bliski sposób zahacza o klimaty Smiley a w dziale Sznurki jej nie ma)

Początkiem dzisiejszej atomistyki jest również eksperyment Ernesta Rutherforda poprzez który udowodnił istnienie atomu.
lecz nie znalazłem dokładnej daty tego eksperymentu a tylko rok 1911

Eksperyment
Rutherford

Rextor
Sierżant
*

Mr Fallout Tactics

« Odpowiedz #34 : Maj 08, 2010, 02:20:43 »

może 1 kwietnia każdego roku będzie świętem triumfu Bethesdy  Grin?
Dlaczego?  Huh?

bo tylko w prima aprilis pojawiają się newsy o ich sukcesach Tongue

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #35 : Maj 08, 2010, 13:08:57 »

Słuszna koncepcja z tym reaktorem więc dodane. Choć trudność jest taka, że nie można wpisać tam obfitego tekstu, gdyż jest ograniczenie znaków, więc musi być dość lakonicznie.

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #36 : Maj 08, 2010, 14:54:51 »

Tę stronę http://www.atomistyka.pl/ w sumie też można dodać. Ale to rządowe/państwowe - to wiecie, będziemy na celowniku  Lips Sealed

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!