Autor Wątek: Spolszczenie do wersji Steam  (Przeczytany 27686 razy)

Xantor

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Spolszczenie do wersji Steam
« dnia: 30 Października 2013, 23:04:29 »
Witam  ;)
Jestem tutaj całkiem nowy :)
Zawsze bardzo podobała mi się seria gier Fallout 1, 2 i Tactics ale w czasach gdy te gry wyszły jeszcze miałem Amigę :P (do 2004 roku zażarty Amigowieć :D )
Od września 2004 mam PC ale nigdy jakoś przyjemności nie sprawiało mi granie w piraty... choć na Amidze miałem tylko takie  :-X
Niedawno kupiłem sobie tanio pakiet właśnie tych świetnych gier, ale...  :wkur: są one wszystkie po Angielsku :fhr:

Pytanie tyczy się do pięknie spolszczonej wersji Tactics, która ma nawet Polski Dubbing, a mi na wersję Steamową nie chce się zainstalować nawet oficjalne spolszczenie samego tekstu ;(
Najlepiej było by ściągnąć orygialne Polskie pliki i modlić się że będzie to działać na wersji Steam... jednak przeszukałem dosyć dobrze Google i nic nie znalazłem konkretnego.

Ps. Trochę jestem oburzony polityką Steama, wyszło wiele świetnych tytułów z Polskim dubbingiem, a na Steam pobierasz grę i... ZONK! Gra jest po Angielsku :( już nie pierwszy raz się tak zawiodłem...  a później szukaj igły w stogu siana z oryginalnymi plikami, których dosłownie nie ma nigdzie na necie...

Ps2. Z zamiłowania byłem Amigowcem, pamiętam stare czasy i jakoś nigdy bardzo nie bawiły mnie gry z widoku first person, Fallout 3 i Fallout: New Vegas już nie są w moim guście, a miałem okazję grać w New Vegas poprzez Family Sharing na Steamie ;)

Ps3. Wgrałem spolszczenie fanowskie do Fallout 1 na wersję Steam i w pewnym momencie wyskoczył error jakiś i gra się wyłączyła... mam nadzieję, że następne wersje nie będą sprawiały problemów ze spolszczeniem.

Może uda się znaleźć pomocny temat dla mnie, mam nadzieję że nie zakładam tego tematu nie zgodnie z regulaminem... którego nie czytałem, choć myślałem o tym, ale jakoś mi się nie rzucił w oczy za pierwszym razem na forum :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2013, 23:21:56 »
Kup sobie tutaj polską wersję Tictacsa i po sprawie ---> https://cdp.pl/gry/fallout-tactics

Albo na jakimś serwisie aukcyjnym pudełkowe wersje, co by móc się nimi lansić :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Xantor

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2013, 23:36:04 »
No dobra, dzięki... myślałem że będzie jakieś inne wyjście. Tak będę musiał zrobić.

EDIT1:
Pewnie jeszcze nie jeden raz się odezwę na forum ;)

EDIT2:
Już kupiłem, właśnie się ściąga, jutro sobie pogram :D może uda się wgrać pliki do Steamowej wersji, dam znać jakby co ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2013, 23:44:21 wysłana przez Xantor »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2013, 12:17:44 »
Gry ze steam, masz poinstalowane na dysku. Czy tam po prostu w katalogach nie da rady podmienić wersji językowych ?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Xantor

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2013, 16:53:18 »
Gry na Steam są zainstalowane w folderze SteamLibrary, mam takie foldery w dwóch miejscach, na dysku HDD do większych gier tak jak Fallout Tactics: E:\Gry\SteamLibrary\SteamApps\common\Fallout Tactics i na dodatkowym dysku SSD na inne gry i raczej pliki z gier powinny się zgadzać, choć pewnie nie do końca jak spolszczenie do pierwszego Fallouta wywołuje jakieś errory.

Skopiowałem wszystkie pliki z FT wersji z CD.pl na wersję Steam i gra uruchamia się w jakimś dziwnym małym okienku:
http://imageshack.com/a/img132/5517/6uhw.png
Lepiej już będę grał na oryginalnej wersji z CD.pl tylko nie będzie mi liczyć czasu grania do Steama...

EDIT: Sprostowanie! Wszystko póki co działa jak należy, a mi się gra tak uruchomiła, bo skopiowałem też plik konfiguracyjny, a używałem wcześniej metody FullHD z tego tematu: http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=1095.0
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Jak będą jakieś błędy w czasie działania, jeszcze dam znać... na razie jestem zdruzgotany tym jak grałem w trybie Windowed, w międzyczasie odpaliłem mocno obciążającą procesor grę przeglądarkową TrainStation i po 5 minutach wywaliło mi "Program BOS.exe przestał działać"... opadły mi ręce i od razu przeszła mi ochota na granie, zwłaszcza że nie zrobiłem sobie żadnego save  :cnsd
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2013, 19:01:04 wysłana przez Xantor »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2013, 22:08:12 »
Ja osobiście używam steam, bądź origin tylko, dlatego, że gry są w „chmurze” i nie muszę kupować pudełek itd. Jednak dla kolekcjonerów lub graczy, którzy lubią mieć punkty itd, to chyba nie jest ciekawe. Sam też dodawałem do jakieś gry steam spolszczenie, stąd moja wcześniejsza sugestia. 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Xantor

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Spolszczenie do wersji Steam
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopada 2013, 16:36:56 »
Akurat żaden starszy Fallout z widokiem małych postaci nie obsługuje chmury, tak więc nie ma różnicy czy gram tak czy tak, no chyba że chcę mieć statystyki grania.