Autor Wątek: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola  (Przeczytany 13384 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« dnia: 28 Września 2013, 12:18:01 »

Nie inaczej! A konkurs z takich, które lubicie najbardziej, czyli szybki, łatwy i przyjemny :)

Do wygrania giery: Borderlands 2 z DLC The Premier Club na platformę PS3 oraz Silent Hill HD Collection na XBOX 360, zawierający zremasterowane do wysokiej rozdzielczości gry Silent Hill 2: Inner Fears oraz Silent Hill 3. Gry ufundował sklep internetowy Projekt Konsola.

Tradycyjnie jedynym naszym wymogiem jest, abyście byli zarejestrowanym użytkownikiem forum Trzynastego Schronu. Aby wygrać jedną z wyżej wymienionych gier, musicie w poście do tego tematu odpowiedzieć na konkursowe zadanie: wybierz grę, którą chciał(a)byś otrzymać i napisz dlaczego chcesz, żeby właśnie ona trafiła w Twoje ręce.

Na Wasze wypowiedzi czekamy do piątku 4-ego października do godz. 13:00. Konkurs prowadzony jest jednocześnie na forum newsowym Schronu i na schronowym fanpage'u na Facebooku. Można wziąć udział i tu, i tu, ale umawiamy się, że nie wykorzystujemy tej samej odpowiedzi. Nagrodzimy najciekawsze wypowiedzi z całej puli - i z forum, i Facebooka. Regulamin konkursu.

« Ostatnia zmiana: 28 Września 2013, 12:25:45 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

jonxx

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września 2013, 09:27:09 »
Wcześniej tego nie zrobiłem więc od razu się przywitam. Witam wszystkich :)

Do rzeczy, chciałbym dostać Borderlands 2. Dlaczego? Otóż od zawsze interesowałem się grami RPG w takim klimacie. Fallouty poprzechodziłem wiele razy i ostatnio zaczęło mi się trochę nudzić. A Borderlands 2 to byłby prezent idealny ponieważ właśnie kończę pierwszą część i bardzo interesuję mnie co stanie się w dwójce. No w każdym razie pozdrawiam

Gracz Jonxx

@Edit

Borderlands to wg. ciebie nie jest RPG? Może nie jest najwyższych lotów typu Seria Gothic i The Elder Scrolls, ale to wciąż Role Playing Game. Odgrywamy rolę poszukiwacza krypty, zdobywamy lvle, zbieramy ekwipunek. Gdzie tu nie ma typowych cech dla gier rpg? Możliwe też, że chodzi ci o to, że nazwałem "cRPG" "RPG". Nawet jeśli masz rację to nie ma sensu robić tyle krzyku o głupią literkę :)

@Edit2 No cóż masz tu bardzo dużo racji :) Przyznaje mój błąd i zwracam honor.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2013, 08:40:47 wysłana przez jonxx »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Września 2013, 10:33:05 »
[Old Zgred Mod on]
Od kiedy Borderlands to RPG?
[Old Zgred Mod off]

I nie mówię tego nawet jako fanboy cRPG, jako że od dłuższego czasu stoję w obronię nowej definicji RPG. Ale do jasnej ciasnej jakie to niby RPG?

Edit:
Borderlands to wg. ciebie nie jest RPG? Może nie jest najwyższych lotów typu Seria Gothic i The Elder Scrolls, ale to wciąż Role Playing Game. Odgrywamy rolę poszukiwacza krypty, zdobywamy lvle, zbieramy ekwipunek. Gdzie tu nie ma typowych cech dla gier rpg?

No i..? Wedle twojej definicji to "RPG" jest każda gra w której gramy jako osoba. Czyli prawie każda, a tak nie jest. Zdecydowanie mylisz cechy/elementy RPG z istotą samego RPG. Zresztą trudno nazwać Action RPG jakimi są serie Gothic, a już w szczególności TES'y "najwyższych lotów". Levele, Ekwipunek, czy Dialogi występują w wielu grach nie będących RPG'ami, tak jak nie nazywa się Strategią np. Battlefielda mimo że element strategii też tam występuje. Borderlands jest FPS'em.. Shooterem z elementami RPG (i jest to oficjalna klasyfikacja) i nie wiem jak nawet możesz porównywać tą grę do Fallouta? No chyba że mówisz o Fallout 3, tyle że i tu mamy coś z pogranicza RPG a FPS'a, więc od biedy jest to jakieś RPG.. nie najlepsze, ale zawsze (wiedz że jest kontrowersja co do tego i moja opinia jest wyjątkowo tu pozytywna). Borderlands nie przekracza jednak tej cienkiej granicy na którą ledwo załapała się gra Bethesdy.

Możliwe też, że chodzi ci o to, że nazwałem "cRPG" "RPG". Nawet jeśli masz rację to nie ma sensu robić tyle krzyku o głupią literkę :)
O ile sobie przypominam nie użyłeś literki "c" w swoim poście (w którym mi zresztą odpowiadasz :blk), ale i ja o tym nie mówię:
Cytuj
I nie mówię tego nawet jako fanboy cRPG, jako że od dłuższego czasu stoję w obronię nowej definicji RPG.

Jak już mówiłem.. nie jestem maniakiem cRPG i obecnie beton mnie śmieszy równie bardzo jak promotorzy "konsolowego" RPG (jakby było niby jakieś). Ale różnica między RPG'iem, a grą z elementami jest dość oczywista i leży ona w wyborach fabularnych i to w licznych. Wybacz, ale trudno mi nazwać dobrym RPG grę w której nie mogę wybrać w jaki sposób grać i jak ją skończyć (a może np. chcę grać jako pacyfista? Wiedz że są gry co to umożliwiają!). Od biedy mogę uznać za RPG jakieś gry które mają jakiś elementarny wybór sposobu gry (ale sam wybór zakończenia z puli się nie liczy, tak samo klasy postaci też są w FPS'ach i innych grach więc odpadają), ale to musi być wybór fabularny, a nie tylko to czy ustrzelę drania z działka, czy ciachnę go mieczem (tu np. uważam za RPG, Deus Ex: IW mimo że wycięto z niego praktycznie cały rozwój postaci).. i by była jasność! Wisi mi czy gra jest na komputer, czy konsolę, czy jest taktyczna, czy akcji.. wiele klasycznych Taktycznych cRPG też nie kwalifikowała się do tego miana będąc Hack & Shashem tj. odmianą gry taktycznej (nie mylić z "Diablopodobnymi" będącymi grami akcji z elementami RPG, klasyfikowanymi też w podobny sposób). Tyle.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2013, 13:52:26 wysłana przez Rezro »

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Września 2013, 18:03:31 »
@ Rezro: czy mam Twoją wypowiedź traktować jako zgłoszenie konkursowe? :hyh
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Września 2013, 18:28:24 »
Nie.. chyba że macie coś na PS2? A tak na serio, to nawet nie wiedziałem jaki jest temat :D Sorki za wtrącenie się :-[

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Października 2013, 18:50:56 »
No, Kochani, śmiało, zostały Wam dwa dzionki niecałe ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Października 2013, 19:58:40 »
@ Rezro
A cóż to jest Hack & Shash ? Jakiś potworek słowny, czy co ? Czy może kolejny przykład Twego wysublimowanego poczucia humoru ? Ty Kryptowesołku Ty!

Tak na niemniej poważnie, to chciałbym dostać Silent Hill HD Collection w swe łapska, ponieważ akurat przy tej/tych odsłonach serii nie dane mi było robić pod siebie ze strachu przed potwornościami czyhającymi za drzwiami... dużą ilością drzwi... /te najstraszniejsze i tak pewnie pozostaną za tymi nieotwieralnymi.../

A naprawdę to czuję niepohamowaną chuć, aby rozdziewiczyć egzemplarz gry i wymaxić achievementy.

Poza tym ze swej strony deklaruję przekazanie gry osobie, w której odpowiedzi wystąpi najwięcej razy NI. Oczywiście Rezra postu to ni dotyczy...

Ot taki konkurs w konkursie.
« Ostatnia zmiana: 02 Października 2013, 20:01:03 wysłana przez toga5 »

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Października 2013, 13:43:24 »
Oczywiście bezsprzecznie pochłania mnie możliwość wygrania Borderlands 2.  :zcz:

Powodów jest kilka, pozwolę je sobie zatem wymienić:

- moja tęsknota za Claptrapem jest bolesna i czuję, że dłużej nie wytrzymam  :'(

- nie mogę uwierzyć w scenę Claptrapa z podwójną tęczą


- nikt nie zaprowadzi porządku na Pandorze tak skutecznie jak ja  :tkk

- jeśli nie wygram, to pewnie zanim będę mógł pograć, dawno obejrzę wszystkie gejmpleje  :tv13s-2:

- będę miał co zrobić ze swoim życiem, na wypadek oblanej sesji i ostatecznej decyzji dziekana  :bnn

- nikt mi nie powie, że dużo piję, bo nie będę miał na to czasu  :piwo:

- śnieg w Borderlands to pewnie jedyny jaki zobaczę w nadchodzące święta, a jednocześnie grając nie będę musiał sobie niczego odmrażać  :zima:

- będę mógł mówić, że nie miałem czasu się ogolić, bo grałem  :ords

- jak wygram, to kupię dziewczynie kwiaty  :flwr:

...żeby coś jej przypominało, że ma jeszcze faceta  ;D

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Października 2013, 14:08:07 »
Odnosisz się do literówki toga czy samego terminu?

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Października 2013, 16:13:36 »
Mam świadomość, że Twoja wikipedyczna wiedza dotycząca szeroko pojętej klasyfikacji gier przerasta mnie o lata świetlne, stąd nie śmiałby się przyczepić do zastosowanej terminologii.
Podejrzewałem, że z premedytacją i błyskotliwie, ale jednak popełniłeś literówkę skoro na klawiaturze pomiędzy "l", a "h" są  jeszcze 2 literki. Choć z drugiej strony shash skojarzyło mi się z szarfą/opętaniem, a to pasowałoby do tematyki Sillent Hilla...
A ze strony trzeciej jednakowoż Twój kolejny post i użyte
Cytuj
Science Fistion
skłania mnie do wniosku, że Ty może i skróty znasz, ale z ich odszyfrowaniem masz niejakie problemy. Chyba że znowu rzuciłeś dowcipem o gatunku s-f dla twardzieli i to w sumie tłumaczyłoby kończynowe nawiązanie...
Już sam nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Jedna :emanacja13s: raczy wiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 04 Października 2013, 13:11:29 wysłana przez toga5 »

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Października 2013, 12:01:21 »
Nie mam ani PS3 ani Xboxa ale chciałbym dostać Silent Hill.
Dlaczego?

Powód jest jeden:

Gdy wygram, założę oddzielny temat na tym forum, w którym Rezro i toga (zastanawiam się na Glassiusem i Aq) będą mogli się sprzeczać do woli a kiedy znudzi mi się czytanie ich postów wyznaczę zwycięzcę, który za najlepsze posty dostanie ode mnie owego Silent Hilla  :zwr

Bez obrazy panowie ale uwielbiam czytać wasze sprzeczki na tym forum  :ncz wasze zdrowie!  :piwo2:
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Października 2013, 13:11:00 »
Już dawno postulowałem założenie, oczywiście inspirowanego Monty Pythonem, "Działu kłótni". Szkoda że :emanacja13s: czasem pozostaje głucha na modły swych wiernych sług.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Października 2013, 10:13:28 »



Czas na rozstrzygnięcie ;D

Spośród wszystkich zgłoszeń z forum i Facebooka, najbardziej przypadły nam do gustu:

- ketyowa zamieszczone na forum, które nagradzamy grą Borderlands 2 z DLC The Premier Club na PS3 - za wypełnienie go humorystyczną ironią względem światka gierczanego :spk

Cytat: ketyow
Oczywiście bezsprzecznie pochłania mnie możliwość wygrania Borderlands 2.  :zcz:

Powodów jest kilka, pozwolę je sobie zatem wymienić:

- moja tęsknota za Claptrapem jest bolesna i czuję, że dłużej nie wytrzymam  :'(

- nie mogę uwierzyć w scenę Claptrapa z podwójną tęczą


- nikt nie zaprowadzi porządku na Pandorze tak skutecznie jak ja  :tkk

- jeśli nie wygram, to pewnie zanim będę mógł pograć, dawno obejrzę wszystkie gejmpleje  :tv13s-2:

- będę miał co zrobić ze swoim życiem, na wypadek oblanej sesji i ostatecznej decyzji dziekana  :bnn

- nikt mi nie powie, że dużo piję, bo nie będę miał na to czasu  :piwo:

- śnieg w Borderlands to pewnie jedyny jaki zobaczę w nadchodzące święta, a jednocześnie grając nie będę musiał sobie niczego odmrażać  :zima:

- będę mógł mówić, że nie miałem czasu się ogolić, bo grałem  :ords

- jak wygram, to kupię dziewczynie kwiaty  :flwr:

...żeby coś jej przypominało, że ma jeszcze faceta  ;D

- Pawła Rogińskiego zamieszczone na Facebooku, które nagradzamy grą Silent Hill HD Collection na XBOX 360 - za wybitną niepoprawność polityczną :spk

Cytat: Paweł Rogiński
Wraca Sherlock Holmes do domu i uważnie się rozgląda. Patrz w lewo, w prawo, patrzy w górę, w dół, w końcu się odzywa:
- "Watsonie, zobaczyłem ziarenko piasko na Twoich butach. Czyżbyś był gejem?"
- "Ależ Sherlocku, dlaczego tak?!"
- "A dlaczego niby nie?"

Dlaczego chcę Silent Hilla? A dlaczego niby nie?

Gratuluję! Zwycięzców proszę o przesłanie danych do wysłania nagrody PM-ką do mnie na forum lub Facebooku.

Przypominam, że nagrody ufundował sklep Projekt Konsola, który dla czytelników Trzynastego Schronu przygotował specjalną ofertę promocyjną. Szczegóły ---> http://trzynasty-schron.net/nowina,5242ab52df230.html
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2013, 16:08:30 wysłana przez Squonk »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Października 2013, 21:11:42 »
Oh dear!  :ncz

Dziękuję ogromnie za to wyróżnienie, już podsyłam PMkę :-)

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Października 2013, 09:05:22 »
Veron, jeśli możesz to daj tu cynk, czy dostałeś PMkę, bo niby się wysłała, ale folder "wysłane" mam pusty, więc już sam nie wiem?

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Października 2013, 11:35:18 »
Doszła, doszła, ustawienia musisz sobie zmienić 8)

Jak wyślę, to też napiszę ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Października 2013, 12:32:50 »
Paczucha poszła w piątek, proszę raportować o dotarciu 8)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Października 2013, 14:08:47 »
Ok, dzięki, dam cynk  :)

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Października 2013, 17:44:51 »
Bordery są u mnie, ja też wywiązałem się z obietnicy - dziewczyna dostała kwiaty, jest git! Dzięki  :)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Konkurs! Rozdajemy gry z Projekt Konsola
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Października 2013, 19:08:46 »
Ja dziękuję, enjoy! ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!