Autor Wątek: Mój własny zombie - konkurs!  (Przeczytany 9505 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Mój własny zombie - konkurs!
« dnia: 03 Sierpnia 2013, 20:03:21 »

Zombiaków na Schronie ciąg dalszy. Po recenzjach książek Rhiannon Frater - "Pierwszych dni" i "Konfrontacji" - przyszedł czas na konkurs, w którym do wygrania obie pierwsze odsłony trylogii "Zmierzch świata żywych"!

Żeby zdobyć "Pierwsze dni" i "Konfrontację", odpowiedz w poście w tym temacie na pytanie: jak i do czego wykorzystałbyś swojego własnego zombie? Na odpowiedzi czekamy do piątku, 9-ego sierpnia do godziny 13:00. Regulamin konkursu pod tym linkiem.

Konkurs prowadzony jest równolegle na naszym fanpage'u na Facebooku. Zapraszamy!
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2013, 20:10:12 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2013, 20:08:36 »
Umawiamy się, że nie zgłaszamy identycznych odpowiedzi i na Facebooku, i na forum 8) Nagrodzimy najciekawszą wypowiedź spośród wszystkich - i z forum, i z Facebooka ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2013, 20:19:08 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

zackass1

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2013, 20:29:56 »
Użyłbym zombiaka jako napęd prądnicy, łaziłby sobie w wielkim kole z przekładnią. Oczywiście całość dokładnie zabezpieczona przed ucieczką nieumarłego napędu. Może nie jest to zbyt kreatywne ale bardzo praktyczne, wszak cała obecna cywilizacja opiera się na elektryczności.

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2013, 21:05:42 »
Taki zombi ma wiele zastosowań.
-przywiązany do drzewa zombi jako cel do  :uqa:
-można pochwalić się sąsiadom. Ilu z nich ma własnego zombie??!! :zwr
-może pilnować posesji pod naszą nieobecność :prtst:
-można nauczyć go grać na :wrth: i wynajmować na wesela
-można wystraszyć natrętne dzieciaki z sąsiedztwa zakradające się by zobaczyć mojego zombie :zomb:
-można wykorzystać go jako pomoc w kuchni :ogr:
-może robić za klauna na urodzinach :seko:
-może nas pocieszyć kiedy nam smutno :głsk:
-można się w nim zakochać :zcz2:
-można na niego nakrzyczeć jeżeli mamy taką potrzebę a on się nie obrazi :wkur:
-można bawić się z nim we wrestling :wpr13s:
-można zajmować się jak dzieckiem :bab
-można go ulepszyć bez obawy o uszkodzenie  :trm
-Zombie to w ogóle miłe i poręczne stworzenie nie wiadomo dlaczego tak szykanowane przez ludzi :schrk:

pucka

  • Schronowa wisienka
  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2013, 21:19:45 »
Użyła bym swego zombi do celów pożytecznych i niosących ulgę chorym na przykład...

Zombi można użyć do naturalnego uleczenia z zatwardzenia.
Choremu należy okazać wyżej wymienionego zombi w sprzyjających strachu okolicznościach (na przykład z zaskoczenia, lub w ciemnej piwnicy).
Uczucie nagłego strachu u chorego spowoduje rozluźnienie zwieracza odbytu, gdzie w następstwie dojdzie do uwolnienia nagromadzonego stolca, który stwarzał problem, pospolicie zwany zatwardzeniem.
Sposób ten jest naturalny, nie podrażnia żołądka i nie rozregulowuje pracy jelit. Należy jedynie przedsięwziąć środki ostrożności by nie doszło do pogryzienia pacjenta przez zombi.
Zombi jest, jako lek, użytku wielorazowego. Zatem jest ekologiczny i przyjazny środowisku, a na jego wypożyczaniu można się wzbogacić i pomóc chorym ludziom.

Własne zombi, ku lepszemu jutru  :zomb:
Jestem WISIENKĄ na biodegradowalnym torcie Trzynastego Schronu

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpnia 2013, 16:23:07 »
No, Schroniaki, pozostały niecałe 3 dni. Upał sprzyja absurdalnym pomysłom, więc śmiało :ncz
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Wiktul

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpnia 2013, 02:50:00 »
Mój zombie zostałby przeze mnie wypożyczony jako tajny agent Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w wydziale Tajnych Operacji ds. Walki z Uszczuplaniem Kasy ZUS przez Emerytów. Zombie mógłby eliminować przeciwników ZUS w sposób niezawodny i niemal niewykrywalny, zaś ja byłbym pośrednim beneficjentem jego działań, jako jego właściciel pobierając w jego imieniu stosowne wynagrodzenie. Oto cechy mego ZombiUSa:

ZombiUS (Zombie - commando ZUS):

- doskonałe zdolności maskujące, pozwalające niepostrzeżenie wtapiać się w grupę odbiorców emerytur
- niezrównane umiejętności w porozumiewaniu się z odbiorcami emerytur na wszelkie tematy w senne popołudnia
- przygotowanie fizyczne do długotrwałych pościgów za celem, z utrzymaniem średniej prędkości panicznej ucieczki emeryta
- potencjalna niekaralność przez wzgląd na zły stan zdrowia / podeszły wiek
- pracownik idealny: zatrudniając go ZUS nie musiałby... płacić ZUS

ketyow

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpnia 2013, 11:12:58 »
Trzymałby kredens, a ja wreszcie mógłbym iść spać.

Hostus

  • Wiadomości: 3
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpnia 2013, 11:38:59 »
Mój zombie...
Klimatycznie ma być?

Wynająłbym pokój na ostatnim piętrze kamiennicy... okno wychodziłoby na park. W środku postawiłbym rower do którego przywiązałbym go. Przewód dowiązany do elementów zbitej żarówki podłączyłbym bezpośrednio do twardówki odsłoniętej w wyniku trepanacji. I teraz uwaga...
Stoję na korytarzu i otwieram drzwi... snop światła wpada do pokoju wyodrębniając warstwę kurzu na starym dywanie. Nie wchodząc przez próg prawą ręką przełączam włącznik. Po środku pokoju widać i słychać trzask delikatnego wyładowania, a zaraz potem następny i kolejny... Powoli dociera do naszych uszu coraz głośniejszy skrzyp nienaoliwionej piasty.... lampa rowerowa zaczyna się żarzyć, aż wreszcie w jej świetle widać ekran kinowy. Dynamo tylnego koła uruchamia dawno nieużywany adapter, który ze skowytem zaczyna odtwarzać muzykę starej karuzeli, ale kabel tu się nie kończy - jego zwoje ciągną się po stopniach schodów w górę i w górę, aż na dach...
Głośniki adaptera zalewają pobliski park kakofonią przyprawiającą o drżenie, ekran kinowy podświetlony migotliwą żarówką rowerową w koło i w koło wyświetla ostatni fragment filmu "Cassablanca", w którym Rick mówi do Renault: "Louis, myślę, że to jest początek pięknej przyjaźni."...

A dach? Na dachu jest reflektor skierowany w niebo...
I pierdolnąłbym takiego batmana na niebie, że całe miasto by wiedziało że wróciłem.
Mocy przybywaj!
Joker
Myśleć jak Leonardo da Vinci! Bezcenne... ;]

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sierpnia 2013, 17:52:27 »
Okej, dzięki wszystkim za zgłoszenia, wyników wypatrujcie w niedalekiej krótce ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Mój własny zombie - konkurs!
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpnia 2013, 14:11:13 »



Dyskusje na redakcyjnym zapleczu okazały się na tyle burzliwe, że wyłonienie zwycięzcy konkursu "Mój własny zombie" przeciągnęło się nieco w czasie (miał na to również wpływ fakt, iż na forum i na FB nadesłaliście równo 30 zgłoszeń ;) ). Niemniej nadszedł ów wyczekiwany moment i z wielką przyjemnością mogę ogłosić, że książki "Pierwsze dni" i "Konfrontacja" wędrują do...

...użytkownika forum newsowego Trzynastego Schronu, Wiktula!

Oto jego odpowiedź na pytanie jak i do czego wykorzystałbyś swojego własnego zombie?:

Mój zombie zostałby przeze mnie wypożyczony jako tajny agent Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w wydziale Tajnych Operacji ds. Walki z Uszczuplaniem Kasy ZUS przez Emerytów. Zombie mógłby eliminować przeciwników ZUS w sposób niezawodny i niemal niewykrywalny, zaś ja byłbym pośrednim beneficjentem jego działań, jako jego właściciel pobierając w jego imieniu stosowne wynagrodzenie. Oto cechy mego ZombiUSa:

ZombiUS (Zombie - commando ZUS):

- doskonałe zdolności maskujące, pozwalające niepostrzeżenie wtapiać się w grupę odbiorców emerytur
- niezrównane umiejętności w porozumiewaniu się z odbiorcami emerytur na wszelkie tematy w senne popołudnia
- przygotowanie fizyczne do długotrwałych pościgów za celem, z utrzymaniem średniej prędkości panicznej ucieczki emeryta
- potencjalna niekaralność przez wzgląd na zły stan zdrowia / podeszły wiek
- pracownik idealny: zatrudniając go ZUS nie musiałby... płacić ZUS

Gratulacje dla wygranego i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursiwa! :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!