Autor Wątek: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!  (Przeczytany 12574 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« dnia: 07 Kwietnia 2013, 10:44:52 »

Super-prosty konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz recenzowanej zaledwie chwilę wcześniej, najnowszej książki Marcina Ogdowskiego, "Ostatniego świadka"!

Warunek jest jeden i tak naprawdę jest on już przez Was spełniony - musicie być zarejestrowanym użytkownikiem forum newsowego Trzynastego Schronu. Zadanie konkursowe - napisz w poście na tej tablicy, dlaczego chciałbyś/chciałabyś, żeby książka "Ostatni świadek" trafiła w Twoje ręce.

Możecie się wpisywać do środy (10.04) do godz. 23:59. Zwycięzcę wybierze redakcja Trzynastego Schronu i będzie to rzecz jasna autor wpisu, który najbardziej nam się spodobał. Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2013, 09:42:55 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

szoton

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwietnia 2013, 03:12:48 »
Mam być szczery? Widzę broń na okładce książki, skoro jest to literatura promowana przez 13S jestem pewien, że będzie to w klimatach postapo, a rozstałem się z babą (czytaj: kobietą, komin tego typu posiadam nadal) i chciałbym zająć swój wolny czas dowiadywaniem się jak przeżyć w warunkach skrajnej wojny między oponentami odległymi od siebie o około 600 metrów (tytuł sugeruje odległość niewielką). Jestem pewien, że informacje tam zawarte przydadzą mi się aby poprowadzić normalne życie w świecie zatrucia i zgnębienia człowieczeństwa. Dodatkowo niespożywczo pochłaniam książki tego typu, produkując kolejne pokolenie Stalkerów przegrzebujących moskiewskie metro i pustynne zawieruchy. Czemu wspomniałem o broni na samym początku? Bo Bloodsuckera to ja się, chłopy, nie boję, ale z babą nie ma żartów.

Rogo

  • Wiadomości: 3
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwietnia 2013, 07:36:16 »
Chciałbym, żeby ta książka trafiła w moje ręce, żeby móc ją przeczytać, ot co, po prostu lubię sobie coś przeczytać od czasu do czasu.

Przy okazji: 13.04 to sobota, a nie środa.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwietnia 2013, 09:42:37 »
Przy okazji: 13.04 to sobota, a nie środa.

Oczywiście, przepraszam za pomyłkę. Niemniej termin zgłoszeń upływa w środę, 10-tego kwietnia 8)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Cutrabo

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwietnia 2013, 14:06:58 »
 :asg broń to nie wszystko. Literacka fikcja oparta na faktach napisana przez dziennikarza, reportera, korespondenta, portalu interia.pl no i blogera. Osobiście mnie wystarczy ta rekomendacja. Przeczytałem ostanie wpisy na blogu, obejrzałem trafne fotografie itp itd.
Droga redakcjo po tym co zobaczyłem, moja chęć wchłonięcia-posiadania tej książki urosła do niewyobrażalnej wielkości, nieporównywalnej nawet z czarną dziurą (tą kolegi dwa posty wcześniej również ;))
Grzecznie proszę o kilka dag literatury wprost do moich rąk dopóki wiosna za oknem :zima:.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwietnia 2013, 14:33:46 »
Ciekawa koncepcja z takim konkursem, bo skłania dawno zarejestrowanych ludzisków do napisania w końcu na forum swojego pierwszego - i to z sensem - posta. Trzeba będzie częściej tak robić  :afr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwietnia 2013, 21:29:46 »
Oby nie ostatniego  :hyh ale zgadzam się, można częściej.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

szoton

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwietnia 2013, 00:31:30 »
Bron to nie wszystko... Powiedz to tej, ktora caly czas biesiaduje na moich znajomych, jakby mi pod oknem. Probowalem slowa, zarowno pisanego i mowionego, grozby i prosby, wzywalem wszystkich bogow i szatanow tego swiata, nic sie nie udalo. Nadal to widmo ciazy (bez, karczoch, skojarzen) nade mna. I nic! Bron na niej nie robi wrazenia jak na latajacym stworze z uniwersum Metro. Ale chlopie, wszystkie mialy biale dziury :D:D:D

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwietnia 2013, 14:39:22 »
Chciałbym, żeby książka trafiła w moje ręce, ponieważ jestem nieprzystosowanym do życia w społeczeństwie gburem bez empatii i lubię gromadzić książki tylko po to, żeby inni ich nie mieli.

Przy okazji - mogę się odwdzięczyć jakimś opowiadaniem w klimatach, jeśli są chętni do przeczytania.

Jeśli są chętni, mogę się nawet nie odwdzięczać tylko rzucić gratis, ale cicho sza!

zackass1

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwietnia 2013, 20:44:56 »
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem w rękach papierową książkę, a do tego nową to już całkiem. Właśnie dlatego chciałbym tą książkę, żeby poczuć to co tak wszyscy "analogowcy" zachwalają. Jakby tego było mało to powoli z przerażeniem stwierdzam, że kończą mi się zapasy tytułów do przeczytania. Byłbym więc szczerze uradowany  :ncz mogąc odebrać od listonosza konkursową książkę.
PS. (Jak widać powyżej mam mały zasób słów, także terapia czytelnicza jak najbardziej wskazana)

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwietnia 2013, 21:08:12 »
Chciałbym aby owa zacna lektura trafiła na moją półkę z książkami gdyż jestem świeżo po ukończeniu trylogii mrocznego elfa oraz czarnej kompanii i chyba za dużo tego fantasy bo zaczynam gwiazdorzyć :szp: Bezwzględnie więc nastała pora na przeczytanie czegoś bardziej przyziemnego a zarazem równie dobrego, a kto wie czy nie lepszego.

Ps. Jeżeli wygram bez oporów włożę rękę do budy  :schrk:

Beno666

  • Wiadomości: 1
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia 2013, 21:25:13 »
Dlaczego chciałbym dostać w swe łapska tą akurat książkę? Może dlatego, że nie mam okazji rozmawiać ani kontaktować się z kimkolwiek kto był bądź jest w Afganie. Z czystej przekory i wpojonej nieufności nie mam zamiaru czerpać tych informacji z mediów masowych. Fakt faktem, są blogi i inne źródła poświęcone tej tematyce, jednakże dobrego kawałka literatury nigdy za wiele. Poza tym fabuła jakoś zawsze lepiej do mnie docierała, niż suchy zbiór faktów. Co może was przekonać, że to właśnie ja najbardziej potrzebuję/pragnę/wymagam (niepotrzebne skreślić) wyżej wymienionej książki? Sam nie wiem, może to, że JESZCZE NIGDY W ŻYCIU NIC NIE WYGRAŁEM ;_; No może poza takim darmowym czymś co rozdają panowie w dresach po 23 w każdym ciemnym zaułku  :wpr13s:

Pozdrawiam i wracam do swej piwnicy wyczekiwać książki ;)


P.S. PIERFSHY POZD! ŁOHOHOHOHOHOHO
[/i]

Sad Statue

  • Wiadomości: 1
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia 2013, 21:28:22 »
Dlaczego chciałbyś/chciałabyś, żeby książka "Ostatni świadek" trafiła w Twoje ręce.

Sprawa jest prosta - założyłem tu konto lata temu (tak dawno, że aż o tym zapomniałem...), obserwowałem, czytałem njusy, głaskałem schronka, ale prawie nigdy bezpośrednio się nie udzielałem. A że jestem łasy na jakiekolwiek nagrody, powyższy konkurs zachęcił mnie do rozpoczęcia, ehm, głębszej interakcji ze społecznością. Chciałbym, by książka "Ostatni świadek" trafiła w moje ręce, gdyż jak mogliście przeczytać - jestem osobą niezwykle szczerą, sympatyczną, inteligentną i skromną. Dlatego z pewnością będę potrafił ją docenić. No i jej okładka mi się podoba.

Dziękuję i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2013, 21:30:13 wysłana przez Sad Statue »

Lirael

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Kwietnia 2013, 21:38:19 »
Bo jestem rozpieszczona jedynaczką i chcę. O
A po za tym(i bardziej poważnie) dzięki konkursowi mogłam odkryć te fajniutkie emotki ( :schrk: a tę sobie użyłam, bo ona tak fajnie do niczego nie pasuje), bo jeszcze nie miałam okazji nic napisać. Po za tym dlaczego tylko jedna emotka jest płci pięknej (o ta  :spc:)? Więcej kobiet!

Aaa wracając do tematu, chcę tę książkę, ponieważ okładka mi się od razu skojarzyła ze znienawidzoną przeze mnie  misją w Crysisie 2 polegającą na strzelaniu z takiego podobnego samochodziku w cepidy i jednoczesnym jechaniu. No bez jaj, sama jazda już mi problemy sprawia. No więc może znajdę w tej książce instrukcje do samochodów bojowych. Bo nie wiem ile jeszcze razy spadnę z dziurawego mostu, rozbiję się na gruzach itp zanim wywalę kompa przez okno.

Chcę ją też, ponieważ w 100% utożsamiam się z tytułowym "Ostatnim świadkiem". Dlaczego? Tez byłam ostatnim i decydującym(i jedynym bezstronnym) świadkiem w pewnej sprawie... oskarżenia o zwyzywanie bibliotekarki przez jakąś zmęczoną życiem studentkę. Taaaaa, wiem hardcore. No ale co począć, jakie życie, takie przygody. W gimnazjum chciałam być dresiarzem, ale mama mi nie pozwoliła no i teraz wyrosłam na taką szlajająca się po bibliotekach.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Kwietnia 2013, 22:06:46 »
Cóż za frekwencja, cóż za konkurencja ! Zastanawiam się, czy ludziska rzeczywiście chcą tą książkę, bo do wygrania, czy chcą zapoznać się z jej treścią.
Osobiście, gdyby :emanacja13s: pobłogosławiła, chciałbym być przez Ogdowskiego wyprowadzony ze swego błędnego podejścia do żołnierzy kontraktowych, którzy w pocie i znoju ryzykują życiem, aby nas nie napadały bandy talibusów. No i aby się przekonać, jak to jest nie mieć racji i oceniać książkę po okładce.
A naprawdę to gdybym wygrał, to odmówiłbym odebrania nagrody, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko okupacji Afganistanu przez moich bądź co bądź rodaków.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Kwietnia 2013, 10:33:53 »
Okej, dzięki za udział, zaczynamy obrady 8)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: 'Ostatni świadek' - konkurs forumowy!
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwietnia 2013, 00:09:05 »

Prościutki konkurs z najnowszą książką Marcina Ogdowskiego, "Ostatnim świadkiem", w roli głównej dobiegł końca. Pięknie dziękujemy wszystkim forumowiczom za udział. Niestety, nie możemy nagrodzić każdego, co nie oznacza bynajmniej, że "Ostatni świadek" całkowicie Wam przepadł. Zapraszam do uważnego śledzenia schronowego Facebooka, na którym już niedługo kolejny konkurs z książką Ogdowskiego w roli głównej :)

Tymczasem nie przedłużając ogłaszam, że decyzją redakcji Trzynastego Schronu konkurs forumowy "Ostatni świadek" wygrał swoją wypowiedzią...

...Beno666!

Potwierdziłeś, że szczerość i prostota wypowiedzi oraz zdrowe podejście do kwestii afgańskiej w mediach może dać profit w postaci ciekawej odpowiedzi na konkursowe pytanie i zaowocować wygraną książką. Gratulacje!

Bardzo proszę zwycięzcę o przesłanie danych adresowych na redakcyjnego maila lub do mnie PM-ką na forum (tudzież na mojego schronowego maila). Pozdrawiam i dziękuję wszystkim uczestnikom i jeszcze raz gratuluję Beno666. Pod spodem zwycięski post...

Dlaczego chciałbym dostać w swe łapska tą akurat książkę? Może dlatego, że nie mam okazji rozmawiać ani kontaktować się z kimkolwiek kto był bądź jest w Afganie. Z czystej przekory i wpojonej nieufności nie mam zamiaru czerpać tych informacji z mediów masowych. Fakt faktem, są blogi i inne źródła poświęcone tej tematyce, jednakże dobrego kawałka literatury nigdy za wiele. Poza tym fabuła jakoś zawsze lepiej do mnie docierała, niż suchy zbiór faktów. Co może was przekonać, że to właśnie ja najbardziej potrzebuję/pragnę/wymagam (niepotrzebne skreślić) wyżej wymienionej książki? Sam nie wiem, może to, że JESZCZE NIGDY W ŻYCIU NIC NIE WYGRAŁEM ;_; No może poza takim darmowym czymś co rozdają panowie w dresach po 23 w każdym ciemnym zaułku  :wpr13s:

Pozdrawiam i wracam do swej piwnicy wyczekiwać książki ;)


P.S. PIERFSHY POZD! ŁOHOHOHOHOHOHO
[/i]
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2013, 00:10:37 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!