Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 20, 2019, 17:30:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biblia Fallouta 6 w wersji polskiej  (Przeczytany 8936 razy)
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« : Marzec 12, 2009, 22:50:04 »

Bezpośredni link do newsa

Ma 60 stron (to aż 9 więcej niż oryginał), jest prześliczna, prawie nie zawiera błędów interpunkcyjnych oraz braków w składzie. Jest złożona tak, jak oryginalna. Co to jest? Nowa Kamasutra, poradnik kucharski, a może psychodeliczna autobiografia Holdena? Nie! To Biblia Fallouta we własnej osobie!

Nad jej tłumaczeniem pracowało trzech ludzi: Uqahs, owsianka i Holden. Z wściekłą szybkością przebili się przez Mityczny Mur (sprawdź tutaj), a potem wszyscy niemal umarli na jakąś nieznaną egzotyczną chorobę psychiczną. Przeżyli tylko jakimś cudem, ale dla mnie nie jest to powód do skakania z radości, bo wciągnęli mnie w poprawienie błędów (dlatego jeśli coś tam niepoprawnego, głupiego albo pseudointeligenckiego znajdziecie, to piszcie do mnie). Z pewnością nie chcecie wiedzieć jaka była geneza i przebieg procesu tłumaczenia, dlatego nie będę zanudzał Was takimi szczegółami. Optymistycznie i entuzjastycznie założyliśmy jednak, że będziecie zainteresowani jego skutkami, chociaż być może bardziej liczyliście na materiały związane z Falloutem 3. Słucham? Tak, mam rację – nie obchodzi Was żadna Biblia, tylko nowe screeny z The Pitt? W takim razie to koniec tego newsa. Żegnamy.

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Smutny
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2009, 22:57:18 »

Wow, no cholera brak słów. Aż 9 stron więcej -pewnie rozszerzenia dostępne jedynie w wersji polskiej Cheesy

Co to jest? Nowa Kamasutra
A szkoda!

Spadaj Holden, klawiatura od dłuższego czasu robi mi takie numery. Więc jak nie uważam zbyt co pisze to potem takie guły i buły wychodzą
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 23:02:38 wysłane przez Smutny » Zapisane
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 12, 2009, 22:58:25 »

Trochę większa czcionka + strona od tłumaczy + coś tam jeszcze Tongue

Edit.: Holden I Czepialski Cheesy
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 23:00:13 wysłane przez nie wiem » Zapisane

Holden
Major
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 12, 2009, 23:03:33 »

no i uwagi tłumaczy przy niektórych zdaniach, nazwach własnych itd. Poza tym język polski co jest oczywiste różni się długością wyrazów od angielskiego więc w zależności od rodzaju tekstu zawsze przetłumaczony on będzie krótszy albo dłuższy.

a smutny za smucenie został pomalowany czerwonym kolorem  Tongue
Smutny
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 12, 2009, 23:04:55 »

O, kurde. Tak sobie czytam i widzę, odpowiedź na jedno z pytań ktróe ;p (hi hi) minie nurtowało - mianowicie o tego Psa za katedrą. Kurde myślałm, ze ominąłem go bo do niego nie podszedłem [Może bym miał 2 psy? A może by się zaprzyjaźnił z Dog Meatem? jeden pies wie] a tu odpowiedź na wszystkie moje wa!tpiliści Tongue

Sasha była własnością Vince’a Denardo, jednego z projektantów w Interplay (nie pracował
nad Falloutem, ale był przyjacielem wielu z nas – pracował m.in. nad „Conquest of the New
World”).

a smutny za smucenie został pomalowany czerwonym kolorem 
Precz ode mnie z buraczanym kolorem   Kiss
ktróe ;p (hi hi)
A to Ci paskuda z tego Holdena!
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 23:36:02 wysłane przez Smutny » Zapisane
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2009, 23:09:47 »

No mówiłem, że święto. Smutny pierwszy raz w życiu jest zadowolony Cheesy

Jakoś brzydko złożyło nagłówki (robione trochę nietypowo, bo w Gothicu 821, czy jak on tam ma, nie ma polskich znaczków typu ą, ę, ź, ć, ś, ż, są tylko ó i ł, nie wiem czy jest ń, nie sprawdzałem). Grafika ogonków się rozjechała, a w ostatnim akapicie kropka jest nie nad z tylko nad y. Jak wpadnę na pomysł jak to zrobić poprawnie, to na pewno dostaniecie ładną wersję z ładnymi nagłówkami Tongue

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2009, 23:17:21 »

Te odniesienie do Wielkiego Muru jest mało trafne - znaczy w kontekście hasła w Słowniku, które odnosi się znowu do takiej wazeliny jaką ktoś na Shamo chciał zapodać w propozycji haseł. Tam powinno być raczej o pokonywaniu "imposybilizmu, promocji mierności oraz nie wychylania się"*  Tongue

No ale nic. Po raz kolejny nam - a raczej Wam (bo ja byłem w tym przypadku tylko duchem) się udało. To projekt w sumie dziś (po premierze Fallouta 3) już tylko ambicjonalny i dla smakoszy. Ale zarazem pokazujący, że jednak coś konkretnego i w sumie pożytecznego (jeśli chce się zrozumieć czym są prawdziwe Fallouty) może się narodzić na naszych łamach.

Gratulacje!!! Smiley Złe mzimu* zostało poraz kolejny pobite Grin

Wrzuciłem to już do naszej plikowni >>> Biblia Fallouta 6 - wersja polska

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Uqahs
Gen. brygady - Redaktor
*

Extraterrestrial

« Odpowiedz #7 : Marzec 12, 2009, 23:29:34 »

Trochę nas sił to kosztowało Smiley Ale kropka nad Y nadal rządzi. Dzięki panowie za współpracę, to co teraz kolejne części? Cheesy

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 12, 2009, 23:31:23 »

Nie eeeeeeeeeee. Wiedziałem, że ktoś wpadnie na ten pomysł, no wiedziałem. Na razie nie zdążyliśmy opić szóstki, a poza tym możesz poprawić błędy w piątce, skoro się tak palisz do roboty Cheesy

Holden
Major
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 12, 2009, 23:35:22 »

w sumie to siódemka ma 13 stron - dla nas to dwa dni roboty ~~
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #10 : Marzec 12, 2009, 23:47:04 »

Się rozpędzicie i jeszcze zaczniecie robić Van Burena jako moda do Fallouta 3  Grin

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 12, 2009, 23:49:59 »

Nie kuś ich, bo oni są nieprzewidywalni Cheesy

Uqahs
Gen. brygady - Redaktor
*

Extraterrestrial

« Odpowiedz #12 : Marzec 12, 2009, 23:54:32 »

Ja trochę zwolnię tempo, muszę teraz przetłumaczyć jeden tekst dla siebie (właściwie to dla tumanów z mojej uczelni Cheesy). Ale jak to skończę, to wrzucam znowu piąty bieg Tongue

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #13 : Marzec 12, 2009, 23:58:25 »

a ja mam mały silnik i mam tylko 4 biegi Cheesy dlatego mógłbym co najwyżej pozacierać silnik na najwyższych obrotach, ale w sumie nigdy nic nie robię, więc sobie jeszcze trochę pojeżdżę.

A tak a propo skojarzeń motoryzacyjnych, to coś mi się przypomniało Tongue

Holden
Major
*

« Odpowiedz #14 : Marzec 13, 2009, 00:00:19 »

jakbyś uqahs potrzebował konsultacji to np  Tongue - chyba że to jakaś mechanika kwantowa  :Smiley

akurat tak myśleliśmy czy zrobić VB czy też ubiec beth z Fallout 4 ~~
Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #15 : Marzec 13, 2009, 00:01:17 »

Niech ich kusi, może rzeczywiście zrobią burka Grin

Ontopic: No, to mam co robić tej nocy... (teraz jest 23:00)

Użytkownik został zbanowany.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #16 : Marzec 13, 2009, 00:05:56 »

W razie czego - jak się rozpędzicie - to mogą zapaść decyzję na szczeblu ND i dostaniecie po... urlopie!!!  Lips Sealed

Holden wie jak to boli, gdy nie ma nic do roboty, bo góra tak zadecydowała  Embarrassed

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #17 : Marzec 13, 2009, 00:08:51 »

No tak, ale ND i tak nie jest na tyle naiwne, żeby myśleć, że taki Holden podczas urlopu nic nie robi, nie? Tongue Otóż on robi jeszcze więcej, bo ... ma wolne, a przez to więcej czasu Cheesy

Holden
Major
*

« Odpowiedz #18 : Marzec 13, 2009, 00:15:37 »

Cry Cry Cry nie rób tego PROSZĘ !!!, chociaż odrobinkę materiału  Cry Cry Cry ~~

no a tak na serio to spokojnie i z umiarem, jak przyjdzie chwila i każdy będzie miał czas to niczym skalpel przetniemy żyłę imposybilizmu ;p

Uqahs
Gen. brygady - Redaktor
*

Extraterrestrial

« Odpowiedz #19 : Marzec 13, 2009, 01:26:10 »

Jak emo? Ale ja nie chce być emo...  Lips Sealed

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!