Autor Wątek: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!  (Przeczytany 25168 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lutego 2013, 09:01:32 »
orientacja płciowa jest kwestią wrodzoną, a nie nabytą o czym wie prawie każdy gej
Z całą pewnością dendrofilia, albo fetysze do samochodów też są wrodzone ;) Coś nabytego w orientacji być jednak musi.

Ależ oczywiście że są wrodzone.. nawet jeśli ta "filia" dotyczy czegoś współczesnego to czynniki ją powodujące są wrodzone (np. nadmierne umiłowanie do krągłych linii i dużych szybkości). Oczywiście jest jeszcze kwestia świadomości społecznej i faktu że nie wszystkie dziwactwa sobie uświadamiamy, ale homoseksualista żyjący nieszczęśliwie w małżeństwie bo inaczej nie "po bożemu" wciąż jest homoseksualistą (niektórzy nazywają to krypto-homoseksualizmem).

1. O tych konsekwencjach za 20-30, sam mówisz, że nie wiesz jakie będą więc jak możesz cokolwiek proponować?

Ale co ja niby zaproponowałem? Jedynie sprzeciwiam się ślepemu zwalczaniu potrzebnych regulacji, bo w jakimś tam drobnym ułamku dotyczą homoseksualistów. I skoro powraca kwestia "konsekwencji" to po raz kolejny powtórzę: Zarówno związki partnerskie jak i homoseksualizm to nie są nowe zjawiska i bez problemu da się znaleźć badania psychologów, socjologów i pedagogiów sięgające te kilka dekad wstecz.. problem w tym że większość z nich nie składa żadnych większych zastrzeżeń (o ile nie popiera) w przeciwieństwie do kościelników których metoda dowodowa w stylu "bo tak mówi biblia i zniszczy to społeczeństwo boże" mnie nie przekonuje (a to że domagają się oni ode mnie uzupełnienia luk w ich własnej wiedzy jest dodatkowo zabawne).

2. W raport Millera i MAK' U nie wierzy dzisiaj nikt nawet PO.

No oczywiście.. bo to oni z Putinem osobiście zastrzelili Lecha K. tuż przed katastrofą :/

3. Gejokalipsa - tak się składa że znam kilku gejów i wiesz co, nie wszyscy chcą tego cyrku jaki jest teraz. To tak jakby teraz w naszej bardzo tolerancyjnej Polsce ogłosić, że murzyni, czarni, Afroamerykanie są naszymi braćmi z za wielkiej wody i w milionach bierzemy ich do naszego kraju.

W pełni zdaję sobie z tego sprawę i gdyby sprawa dotyczyła Ruchu Palikota to bym się z tobą zgodził.. ale sprawa dotyczyła przede wszystkim projektu rządowego i to dotyczącego regulacji tylko w ułamku dotyczącej gejów. Sprowadzanie tego jedynie do cyrku Biedronia jest więc więcej niż niesprawiedliwe i nieuzasadnione..

4. Modlin, Metro, Autostrady. Wiesz jak się te przepisy nazywają. PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH. I ono funkcjonuje teraz, dzięki niemu wygrywa oferent dający najniższą cenę wykonania. Czytaj Pan Fiutek, co w życiu na oczy nie zrobił żadnej inwestycji.

Wiem o tym, ale znowu.. co ma piernik do wiatraka?

5. Notariusz. Uważasz, że zdobywanie dokumentów poświadczonych notarialnie to komplikacja dla ludzi. Pewnie zainwestujmy w Amber Gold, szybki zysk w sekundę.

Co ma Amber Gold do rzeczy? Notariusze są potrzebni, ale nie ma powodu by notarialnie załatwiać wszystko to coś co powinno regulować prawo, ale tego nie robi tylko z powodu czyjejś homofobii i faktu że w jakimś tam ułamku spraw dotyczyła by gejów? Poza tym koledzy wspomnieli już o zbędnych kosztach.

6. Naprawdę na określenie Homo nikt w Polsce nie dostaje sraczki. W innym przypadku już by homo nie było w naszym kraju. Uwierz ludzie mają świadomość i to sporą.

To zależy jacy ludzie? I choć o ogóle Polski nie mam złego zdania (sam fakt że centroprawicowy rząd podjął ta kwestię jest wiece znaczący), to jednak pozostaje jeszcze ta grupa prawicowej oszołomoerii która wciąż uważa gejów za zagrożenie społeczne i gdyby tylko dopuścić ich do władzy zakazała by pedałowania, aborcji, ateizmu i Bóg jeden wie czego jeszcze.. niestety to oni nadają główny ton tej sprawie sprowadzając ją choćby tylko do marginalnej kwestii homoseksualizmu.

7. Pokaż mi chociaż jedno w Polsce małżeństwo homoseksualne, które adoptowało dziecko.

Osobiście nie znam, ale patrząc na zwykła logikę nie trudno wyobrazić sobie sytuację w której tylko jeden/a z panów/pań adoptuje dziecko, szczególnie że prawo tego nie zabrania. Nie ma możliwości oczywiście na parę, ale na pewno znalazło by się kilka osób które wychowały się w rodzinach z dwoma tatusiami, czy mamusiami.. ale takich na oko nie poznasz o ile ci o tym nie powiedzą, bo to zazwyczaj zwyczajni heteroseksualni ludzie.


Tak czy siak, tomat uważam za wyczerpany.. ja się powtarzam i odpowiadam wciąż na te same argumenty.

VOCODER

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lutego 2013, 09:52:13 »
Patrzę, patrzę i nie mogę uwierzyć, że tego typu kłótnie przeniosły się nawet tutaj... wiem, że może trochę już po nie w czasie, ale trudno - niech poleci post, w końcu nie ma w nim żadnych konkretów poza stanowczą dezaprobatą.
W nadziei na ucieczkę od delikatnie faszyzującego środowiska, obecnego na forum UM2033 przychodzę tu i co widzę? Czytam komentarz pod newsem, w którym jakiś koleś z bólem tyłka zaczyna prawicowo offtopować na temat związków partnerskich, zoofili/pedofili...?
Niby sens dyskusji z kimś takim jest bardzo nikły, ponieważ jak mieliśmy okazję zauważyć - przedstawiony mu, najbardziej nawet oczywisty argument będzie odparty zawsze tymi samymi słowami "ty lewaku, pedale, Żydzie, bezbożniku". Każdy zatem, kto chce w jakikolwiek sposób, skądinąd słusznie skrytykować zaściankowe, konserwatywne myślenie, lub potraktować temat żartobliwie - automatycznie "staje się" lewakiem, komuchem, gejem. Jak wszyscy wiemy atak gejów, lesbijek i komuchów dodatkowo zagrzewa do walki samych obawiających się i utwierdza ich w przekonaniu, że walczą o słuszną sprawę - wszak należy bronić polskość polskiej Polski (Wolski? O.o) przed zalaniem pedałami, lesbami i Żydami (tak, przeczytajcie to jeszcze raz, wsłuchując się w ten absurd). I chciałoby się jedynie pokręcić głową ze zrezygnowaniem, bo dyskusja z takimi ludźmi to trochę jak sranie pod wiatr... Tyle, że pokręcenie głową ze współczuciem to trochę tak jakby dać przyzwolenie na ten bełkot. Można też w sumie potraktować go jako lolcontent na zasadzie "co jeszcze mogą wymyślić, czego się uczepią teraz?" ... Proponuję utworzyć na forum osobny dział "SPISEG" i tam kierować wszystkie komentarze o zabarwieniu prawicowo-offtopowo-hejterskim. ;)
Pozdrawiam.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lutego 2013, 12:15:06 »
Nie zgodzę się z przedmówcą i stanowczo stwierdzę, za błogosławionym Pospieszalskim: warto rozmawiać ! Do epitetów i zaszufladkowania można się przyzwyczaić, a nawet czasem obrócić to na swoją korzyść.
Pomysł z osobnym działem zaś popieram, ale postulowałbym nazewnictwo montipajtonowe np. "Dział kłótni". Osobiście modlę się już od jakiegoś czasu do  :emanacja13s:, aby taki dział powstał.

A jeśli nawet to co w tym złego? Co złego w tym, że dwójka facetów lub babek się kocha, i chciała by sobie adoptować dzieciaka?
Nie zgodzę się w z tym połowicznie, a jednocześnie w całej rozciągłości.
Z jednej strony nikomu nic do tego co pedał robi ze swoją dupą i jeżeli chce ją udostępniać, to jego prawo. Z drugiej jednak adopcja dziecka to zupełnie insza inszość. Prezentowane podejście wychodzi z błędnego założenia i mam wrażenie, że traktuje dzieci przedmiotowo. Nawet jeżeli się mylę, odnośnie intencji, to oddanie dziecka dwóm facetom uważam za niedopuszczalne. Mężczyźni, nawet ci kochający bardziej, nie są predestynowani do wychowania dziecka. I już ! Fakt, że szlag mnie trafia, gdy słyszę o praktykach coponiektórych księży wcale nie jest usprawiedliwieniem szafowania dobrem dziecka. To samo tyczy się argumentacji "patologicznej".

Co tym bardziej dziwi, że przecież żyjemy w kraju "oddanego pod opiekę", gdzie pomniki papieża lun krzyże stoją co kilka metrów, a Jezus powinien zostać intronizowany, skoro ma już wielki pomnik. Jesteśmy tak uświęconym krajem, a jest tak źle.
Żeby nie było jednak, że rzuciłem się na Squonka, jak komornik na meblosciankę, to przyznam, że to słuszna uwaga...która nasunęła mi pewien pomysł.
W pewnej miejscowości na Podlasiu /jak wierzą tubylcy/ hostia zamieniła się we fragment mięśnia sercowego. Oczywistym jest czyjego... A gdyby tak, co chyba przy współczesnym rozwoju nauki i wiedzy jest możliwe, sklonować na próbę ? Ile toby spraw rozwiązało !
Głód - ryby dla każdego !
Choroby - NFZ i ZUS poszołwon !
Wino - kobiety i śpiew ... a w perspektywie prokreacja i wzrost demograficzny.
Ja wale w ciemno, że małżeństwa w wieku przed 30.
Nie wal w ciemno, bo możesz się nadziać i będzie mulat.
Oj chłopcy, chłopcy! Bez złośliwości proszę  :ords
Akurat wobec Aq nie zamierzałem w żaden sposób być złośliwy. Cóż jednak mam począć, gdy mi Rezro nie daje okazji do znęcania się.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lutego 2013, 12:34:38 »
Patrzę, patrzę i nie mogę uwierzyć, że tego typu kłótnie przeniosły się nawet tutaj... wiem, że może trochę już po nie w czasie, ale trudno - niech poleci post, w końcu nie ma w nim żadnych konkretów poza stanowczą dezaprobatą.
Jakie kłótnie? Po prostu ostra debata, okraszona zarówno argumentami jak i emocjami  :ords


W nadziei na ucieczkę od delikatnie faszyzującego środowiska, obecnego na forum UM2033 przychodzę tu i co widzę?
Jedna osoba o takich, a nie innych poglądach to jeszcze nie całość  :P Jak mawia Pospieszalski - warto rozmawiać  :spk


Jak wszyscy wiemy atak gejów, lesbijek i komuchów dodatkowo zagrzewa do walki samych obawiających się i utwierdza ich w przekonaniu, że walczą o słuszną sprawę - wszak należy bronić polskość polskiej Polski (Wolski? O.o) przed zalaniem pedałami, lesbami i Żydami (tak, przeczytajcie to jeszcze raz, wsłuchując się w ten absurd).
To już taka cecha prawicowego myślenia w Polsce. Wszędzie są wrogowie, wszędzie są obce siły myślące jak tu w Polsce wszystko spieprzyć. Szukając źródeł tego czegoś można by się cofnąć do czasów, kiedy wprowadzano wolną elekcję i zadać pytanie jacy "ONI" stali za ludźmi, którzy ją wprowadzili.


Proponuję utworzyć na forum osobny dział "SPISEG" i tam kierować wszystkie komentarze o zabarwieniu prawicowo-offtopowo-hejterskim. ;)
Eeee noo - całe forum na to jest  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

VOCODER

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lutego 2013, 13:21:52 »
Eeee noo - całe forum na to jest  :hyh

http://www.trzynasty-schron.net/ie_tematyczny_zakres_13s.htm
... pkt. 5 "kwestie społeczne związane z zagrożeniami bytności człowieka na Ziemi"
ok, nie mam więcej pytań. ;]

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lutego 2013, 13:32:36 »
Wiadomo - profesjonalista znajdzie na Schronie wszystko  :spk A są ludzie co tego nie potrafią i się dziwią  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lutego 2013, 15:43:55 »
Przeczytałam całość.
Pora zmienić gazetę, o cholera. :ords

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lutego 2013, 16:37:40 »
Regulaminu stowarzyszenia Waćpanna nie czytała?  :zcz: :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lutego 2013, 20:46:57 »
VOCODER o czym ty  :emanacja13s: mówisz. Przeczytaj wszystkie posty i włącz się do dyskusji a nie  :emanacja13s: jakieś telewizyjne gadki.
Rezro ja wiem ja mowie MOWĄ NIENAWIŚCI  :fhr: (nie patrzysz na żadne konsekwencje a problemy, które są realne są dla ciebie w ogóle są nie dostrzegalne tak jakby nie istniały. Ja nie wiem, może my oglądamy inną telewizje ;) ) Uważasz Rezro, że nasze Państwo jest mentalnie i administracyjnie przygotowane do takiej ustawy. Mamy wystarczająca ilość ośrodków pomocy społecznej, socjalnych. Wystarczająca ilość psychologów, kuratorów. Z tą ustawą jest tak jak z Kolejami Dużych Prędkości i Smoleńskiem. W pierwszym przypadku komuś się wydawało, że polska to drugie Niemcy a w drugim, że na pewno wykluczamy zamach, na pewno, bo dowody o tym świadczą i na pewno trotylu nie było na wraku.
 
Squonk bo we wszystkich małżeństwach ze stażem 30 letnim nie ma miłości, chłop pije i napierdala żonę. A w związkach partnerskich będzie inaczej? Przecież czym więcej związków, tym więcej rozpadów, więcej dzieciaków bez rodziców, opiekunów.

toga5  naprawdę, możesz być uszczypliwy ale przecież to taka uszczypliwość na klawiaturce. Ja jutro wstaje i idę do pracy. A i wypierdolę w ryja jakiemuś księdzu co by się Squonk'owi lepiej zrobiło. No bo przecież każdy ksiądz to pedofil ;)

Przez moją mowe nienawiści zdublował mi się post. Je... mowa nienawiści!!!
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2013, 21:38:25 wysłana przez Aq »
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lutego 2013, 00:13:43 »
Squonk bo we wszystkich małżeństwach ze stażem 30 letnim nie ma miłości, chłop pije i napierdala żonę. A w związkach partnerskich będzie inaczej? Przecież czym więcej związków, tym więcej rozpadów, więcej dzieciaków bez rodziców, opiekunów.
Bo małżeństwo jest przez przykościelne środowiska traktowane jako święta świętość i nienaruszalność. Jako coś uch, ach i ich, na które brudni pederaści chcą podnieść swoje brudne łapska. Będzie jak będzie, byle tylko niech faceci w kiecach i czapach po cukrze na głowie się nie wpieprzają w to, jak mają żyć ludzie, którzy mają w nich wy :cnsd ane.

Jesteś katolem, to żyj po katolicku. Jesteś kim innym - żyj po swojemu. Byle byś nie narzucał swoich poglądów innych, i nie wciskał tego na siłę. Proste, c'nie?


No bo przecież każdy ksiądz to pedofil ;)
Aj waj! Aj waj!!!


Przez moją mowe nienawiści zdublował mi się post. Je... mowa nienawiści!!!
W poprzednim nawet "kurwami" pojechałeś, ale choć  :parnacz: wie wszystko to  :emanacja13s: czuwa, bo kocha swoje wszystkie dzieci  :aqq:  :hyh


Obrazek dla Ciebie Aq  :flwr:

« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2013, 00:34:13 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Lutego 2013, 09:42:29 »
W ramach rozluźnienia atmosfery, promocji równouprawnienia i prawa mężczyzn do posiadania dzieci oraz wstawiania skeczy MPFC gdziepopadnie ...
Skecz o LFJ
Ten sam skecz, tylko że śmieszniejszy, bo po niemiecku /z dedykacją dla Naczelnego/
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2013, 09:46:49 wysłana przez toga5 »

VOCODER

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lutego 2013, 10:10:06 »
O, widzę, że związki partnerskie dalej na tapecie. Dobrze więc.
W dzisiejszych czasach ślub nie działa już jak zwieńczenie związku dwojga kochających się ludzi, zaprzysiężenie miłości do końca życia... bla bla bla. To nie tak, że ludzie są dziś mniej stali w uczuciach. To społeczeństwo jest mniej zakłamane i łatwiej nieszczęśliwym parom mówić teraz o tym, że pomylili się wybierając partnera. Dawniej rozwody (także bycie starym kawalerem lub starą panną) były napiętnowane, dlatego małżeństwa żyły w zakłamaniu, fikcyjnych „rodzinach” często nienawidząc się wzajemnie a ich dzieci były świadkami złośliwości rodziców w stosunku do siebie, kłótni i wzajemnego wyżywania się na sobie - Tak było po prostu łatwiej. Zostawić brudy w domu a na zewnątrz złapać się za rączkę do zdjęcia, wyjść na rodzinny spacerek w niedzielę - pokazać tylko to, czego ludzie od nas oczekują.
Dziś mamy jeszcze takie popłuczyny po tamtych czasach – żyją sobie „małżeństwa” w osobnych pokojach, bo jedno drugiemu złośliwie nie chce dać zgody na rozwód, bo toczą się sprawy w sądach, bo idąc do sądu po rozwód podświadomie uznają się za „nieprawych” (no właśnie, nieprawych...), bo boją się przytłoczenia kłopotami, formalnościami... Ale ludzie mają tego dosyć. Rzygają tym, dlatego coraz mniej osób decyduje się na małżeństwa. Niestety przez to bliska osoba nie jest w stanie w nagłym wypadku np. zweryfikować stanu zdrowia swojego partnera, bo nie ma na to papierka. Albo po nagłej śmierci partnera/ki, ma spore problemy z odziedziczeniem wspólnego majątku, chociaż przeżyli razem np. kilkanaście lat. Czy to nie absurd? I po co to wszystko?
W wielu przypadkach dziś świadomość wciśnięcia sobie obrączki na palec działa na młodego człowieka jak płachta na byka. Ile to razy mamy np. sytuacje kiedy para ludzi kocha się, szanuje, a po ślubie miłość przekształca się w zasadę „nie muszę się już starać bo mam Cię na papierku”. I mamy takie gówno jak roztyte żony z tłustymi włosami albo mężów w zapoconych podkoszulkach i brudnych skarpetkach. Zajebiście, nie?
Otóż... nie. Tylko zawsze muszą znaleźć się ludzie, którzy w ustawie mającej pomóc i ułatwić życie zwykłym parom, wietrzą SPISEG.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Lutego 2013, 11:50:04 »
Na obronę instytucji małżeństwa dodam że w dawnych czasach kiedy ludzie byli mniej dojrzali emocjonalnie i bardziej gwałtowni, no i przede wszystkim panowała totalna bieda że aż piszczy (o braku jakichkolwiek instytucji socjalnych nawet nie mówiąc), w przypadku której kobiety i dzieci często nie były w stanie sobie zapewnić środków do życia, to małżeństwo (w tym zakaz uprawiania seksu przed małżeństwem) były uzasadnioną metodą zapewniania ładu publicznego zapewniającego że ojciec będzie zajmował się żoną i dzieckiem. No ale czasy się zmieniły i samotni rodzice nie są wcale ludźmi z pogranicza społeczeństwa żebrającymi na ulicach, a normalnymi ludźmi. Obecnie społeczeństwo jest w stanie w miarę funkcjonować bez tej instytucji i przyjąć w zamian bardziej naturalne modele społeczne nie wiążące się z patologiami wynikającymi z małżeństwa (kolega VOCODER wspomniał wcześniej). Oczywiście małżeństwa nikt nie zakaże, ale nie ma co robić sensację z faktu że jest to coraz bardziej instytucja wydmuszka, a to że ktoś ocenia ją kategoriami rodem ze średniowiecza to już osobna kwestia.

@ Ag
Wbrew temu co sądzisz dostrzegam zagrożenia i ew. problemy (choć w mojej ocenie ty akurat je wielokrotnie wyolbrzymiasz), ale regulacje te nie narzucą nic nowego tylko mają odpowiedzieć na coś co istnieje.. po raz kolejny powtórzę że brak koniecznych reakcji na zmiany też jest zagrożeniem, którego ty akurat w tym przypadku zdajesz się zupełnie nie dostrzegać.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Lutego 2013, 15:19:19 »
@Aq
Gdybyś w drodze do pracy przypadkiem spotkał ks. M. Puzewicza, to odpuść mu, bo chrześcijańskiej miłości bliźniego to on na pewno w najbliższych dniach doświadczy.
Dlaczemu ? Ksiądz na blogu o gejach i lesbijkach. Terlikowski: To homoherezja. -tvn24.pl

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Lutego 2013, 17:30:35 »
No cóź, od dawna to jest wiadome, że wysoko postawiony katolicki kler i jego cywilne przydupasy jak Terlik, lepiej wiedzą o co chodziło Szefowi :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Lutego 2013, 20:07:49 »
Ja w swojej mowie nienawiści mówię tylko o małżeństwach cywilnych. Wybaczcie jaki kościół nie jest ale na homoseksualne małżeństwo kościelne to oni w życiu nie pozwolą. Zresztą wysnuwanie takiego pomysłu jest co najmniej śmieszne i chyba ktoś co takie tezy tworzy w ogóle nie orientuje się w sprawach kościoła i wiary.

Ale przyznam Panowie, że akurat w tej dyskusji poczułem się jak John Godson w programie Lisa (oczywiście bardzo tolerancyjnym programie).

Macie swoje racje inni mają swoje.
Nie wiem, niektórzy będą żyli przeszłością zawsze, że komuna, że popłuczyny małżeństw. Mówicie ludziom to w twarz a ja wam mówię, że małżeństwa mają się  naprawdę dobrze, bo to nie są te małżeństwa, które śnią się wam po nocach w dziecięcym szlochu pijanego ojca i bitej matki. Zarówno jak i ludzie tak i małżeństwa przechodzą metamorfozę. Co wy myślicie, że wszystko się zmienia oprócz niektórych rzeczy?

Przy okazji "związków partnerskich" od dawien dawna zwanymi konkubinatem. Jacek Żalek z PO ma bardzo ciekawy projekt ustawy.

PS. VOCODER rozumiem, że tego typu obserwacje znasz z autopsji małżeńskiej? Przy okazji dam ci  dobrą radę. Za darmo. Jeśli jesteś sam, nie masz partnera ;) i jeżeli już kogoś poznasz a będzie to np kobieta, to NIGDY prze NIGDY nie mów przy niej tego to o czym tutaj napisałeś. Uwierz mi, to będzie najlepsza rzecz jaką uczynisz dla SIEBIE. 
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2013, 20:28:33 wysłana przez Aq »
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Lutego 2013, 22:42:45 »
Skoro pojawia się kwestia małżeństw homoseksualnych, to w świetle konstytucji czegoś takiego być nie może i w sprawie związków partnerskich nawet nie słyszałem by podejmowano ten temat z lewej strony (pomijam harcowników i prawicę). Z tego co zauważyłem to ostatnio lewa strona uznała tą argumentację i teraz domaga się jedynie związków partnerskich.. czas by prawa strona uznała że gwarantowanie przez konstytucję ochrony małżeństwa nie oznacza automatycznie braku możliwości ochrony innych typów związków i że samo w sobie uznawanie tych za zagrożenie to bzdura. Tylko znowu.. gadamy o gejach, a sprawa w większości dotyczy dużej grupy normalnych już istniejących heteroseksualnych związków partnerskich które nie zamierzają sobie przysięgać przed majestatem (czyli nie małżeństw i w większości nawet nie homo).

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Lutego 2013, 23:18:26 »
Nikt nie gadał by o gejach, gdyby w niektórych krajach europejskich konsekwencją związków partnerskich nie byłyby małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci. Podejrzewam, że w Polsce nikt kwestią związków partnerskich w takim wypadku by się nie zainteresował.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Lutego 2013, 07:50:36 »
No ale Polska to nie inne kraje i my mamy wpisaną do konstytucji definicję małżeństwa którą nie tak łatwo zmienić (szczególnie przy licznej i mocno opierającej się prawicy, a wymaga to 2/3 głosów). A inne kraje? Tam dotyczy to prawa cywilnego (sam zauważyłeś że kościołom nawet nie da się czegoś takiego narzucić) i każdy definiuje sobie jak mu się podoba. Personalnie nie widzę nic złego w małżeństwach i adopcji przez homoseksualistów, ale to zagadnienie jest obecnie nierzeczowe.. może kiedyś? No ale na razie nasza partia rządowa nie jest w stanie dogadać się nawet co do uznania istnienia par które istnieją, ale które nie zamierzają sobie niczego przysięgać (czyt: nie chcą być małżeństwem).

A że gdyby nie kwestia homo toby się tym nikt nie zainteresował? Jak już mówiłem PO trudno podejrzewać o wspieranie tzw. "homopropagandy", więc jeśli oni podjęli sprawę to pewnie mieli praktyczny powód. Zaś jeśli chudzi chodzi o stronę przeciwną to dała ewidentnie tu znać o sobie homofobia.. w sprawie która tylko marginalnie dotyczyła gejów (przyp: wyłączenie ich też było by kontrowersyjne i bodajże nawet nie zgodne z konstytucją) i która w świetle polskiego prawa nie prowadzi bezpośrednio do zmian formuły małżeństwa zrobiono z tego gejokalipsę i sprowadza się sprawę tylko do gejów (nie powiem że i ty Aq tak robisz). A co będzie w przyszłości? Zmian mentalnych i społecznych i tak się nie powstrzyma..

Edit:
Ciekawostka.. wedle statystyki w związkach pozamałżeńskich (w tym partnerskich) rodzi się ok. 15-30% wszystkich dzieci. To info dla tych którzy myślą że skala zagadnienia jest marginalna.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2013, 10:06:07 wysłana przez Rezro »

VOCODER

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Społecznie bezużytecznych? A (może) do cyrku ich!
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Lutego 2013, 11:26:18 »
Oczywiście, że się nie powstrzyma. Ale konserwatywna prawica nie może tego przeboleć i dlatego podnoszą krzyk. W końcu cały zatruty świat dybie na ich kultywowane od dziada pradziada PRAWE ZASADY.


Nie wiem, niektórzy będą żyli przeszłością zawsze, że komuna, że popłuczyny małżeństw. Mówicie ludziom to w twarz a ja wam mówię, że małżeństwa mają się  naprawdę dobrze, bo to nie są te małżeństwa, które śnią się wam po nocach w dziecięcym szlochu pijanego ojca i bitej matki.

No cóż... to bardzo typowe. Brak argumentów, więc zaczynamy wjeżdżać na sprawy osobiste.
Wydawało mi się, że mam do czynienia z ludźmi na na tyle wysokim poziomie, że żaden z nich nie zniży się, by komukolwiek wytykać lub przypinać łatkę personalnie. Nie znaczy to jednak, że problemu nie ma. Rozejrzyj się dookoła, naprawdę udajesz że tego nie dostrzegasz, czy jest Ci to nie na rękę, bo godzi w wizerunek ideału rodziny? By dyskutować na poziomie należy przejawiać zalążki kultury osobistej, której najwyraźniej przedmówcy brakuje. No cóż, czego innego spodziewać się można po kimś, kto nawet nie zada sobie trudu aby wejść w posiadanie jakichkolwiek informacji na temat środowiska, o którym się wypowiada. A mówi się powszechnie, że 'BO TAK' to typowo kobiecy argument...

PS. VOCODER rozumiem, że tego typu obserwacje znasz z autopsji małżeńskiej? Przy okazji dam ci  dobrą radę. Za darmo. Jeśli jesteś sam, nie masz partnera ;) i jeżeli już kogoś poznasz a będzie to np kobieta, to NIGDY prze NIGDY nie mów przy niej tego to o czym tutaj napisałeś. Uwierz mi, to będzie najlepsza rzecz jaką uczynisz dla SIEBIE. 

No tak, w dalszym ciągu uskuteczniasz spowodowany brakiem argumentów atak personalny, wymierzony w człowieka, który miał czelność podnieść rękę na prawą czystość tradycji. Za darmo zatem poradzę Ci - nie baw się w domorosłego psychologa. Z drugiej strony to urocze, że tak się troszczysz o kolegów z forum. Z Twojej rady nie skorzystam, związki opiera się na szczerości wobec bliskiej osoby.