Autor Wątek: Terminator i tajemnica podróży w czasie  (Przeczytany 3833 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Terminator i tajemnica podróży w czasie
« dnia: 10 Marca 2009, 19:54:59 »
Bezpośredni link do newsa

----

Terminator - arcydzieło Jamesa Camerona, klasyk gatunku science fiction, można nawet rzec pozycja obowiązkowa dla każdego maniaka kina. Bez cienia wątpliwości mimo licznych niedociągnięć i ograniczeń budżetowych czy spowodowanych ówczesną techniką, produkcja do dziś śmiało potrafi obronić się sama. Nie ma sensu do wspomnianych błędów wracać, gdyż czepianie się każdej kolejnej skazy na egzoszkielecie T-800, byłoby w XXI wieku podejściem niemądrym. Jednak pewne pytania po dziś dzień kołaczą się po umyśle i nie dają spokoju.

Choćby taka podróż w czasie, żeby daleko nie szukać. Czy nie zastanawialiście się nigdy podczas oglądania którejkolwiek części Terminatora, dlaczego każdy wędrowiec w czasie podróżuje bez ubrania ? Jaka jest tego przyczyna i czym spowodowane jest takie, jakby nie patrzeć, utrudnienie dla owego turysty ? Znaleźli się nieliczny z żyłką naukowca, którzy próbowali logicznie wyjaśnić ten problem. Pokrótce mówiąc ich idea rzecze, że przenieść w czasie potrafi się tylko materia organiczna, czyli wszystko co nieorganiczne podróży w czasie nie wytrzyma. Myśl zaiste ciekawa i zapewne skłaniająca do wielogodzinnych dywagacji, lecz nie wyjaśnia ona wszystkiego i co tu dużo mówić, nie da się jej logicznie udowodnić.

Przyjdzie nam więc żyć w niewiedzy ? Niekoniecznie. Takiego stanu rzeczy nie zaakceptowali uczeni pracujący w instytucie College Humor i postanowili znaleźć prawdziwą odpowiedź na te, jakże nurtujące pytanie. Ich odkrycia i wnioski na temat tego problemu są szokujące (szczególnie dla samego Camerona i Schwarzeneggera), choć patrząc w drugą stronę coś w tym musi być. Co tu dużo gadać, wszystko wyjaśnia materiał filmowy przygotowany przez rzeczonych badaczy. Co by nie mówić, kolejny sekret kina został obdarty ze swojej tajemniczości.

Źródło: /Film.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2009, 19:58:36 wysłana przez Zagłoba »

Lymorn

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marca 2009, 03:09:57 »
Cytuj
przenieść w czasie potrafi się tylko materia organiczna

tak trochę się to kupy nie trzyma, terminator to przecież maszyna, nawet tkanki są sztuczne...  ::)

jak dla mnie wyjaśnienie raczej jest takie, że przenieść się w czasie może konkretny obiekt, czyli terminator bez dodatków w postaci odzieży i ekwipunku
i/lub
inne przedmioty powodują efekty niepożądane, np jakiś wybuch, czy inne pomieszanie materii obiektów :P

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marca 2009, 09:04:17 »
Tutaj nasuwa się tłumaczenie z filmu mucha. Komputer by przenieść materie musi ją rozbić na atomy po czym złożyć do kupy. Jeżeli ktoś by chciał się przenieść w ubraniu to komputer musiał by też je rozbić na atomy - a co się stanie jak się pomyli i zrobi z ubrania część nas? Będzie paskudnie ;p

Smutny

  • Gość
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marca 2009, 13:53:28 »
Cholera, właśnie mi przypomniałeś że nie widziałem tego filmu jeszcze. Cholera, nawet mi z głowy wyleciał ;/ Co do samego tłumaczenia - to zawarte w filmiki nie pozostawia żadnych złudzeń!

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Marca 2009, 16:06:35 »
Przedmioty nieorganiczne nie mogą przenieść się w czasie,  bo... bo... bo tak. ;)
O jej, po prostu wymyślili sobie że nie można przenieść broni ani ciuchów. Czemu? Bo wtedy najlepsze sceny z filmu musiałyby zostać usunięte. (terminator w sklepie z bronią, terminator roz*** dresów, ten koleś [zapomniałem imienia] ucieka przed policją...)
Użytkownik został zbanowany.

Smutny

  • Gość
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Marca 2009, 16:26:46 »
Bez tego nie było by gołej babki w 3 części :-[

Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Marca 2009, 18:25:06 »
A, no tak, zapomniałem o tym :P
Użytkownik został zbanowany.

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Terminator i tajemnica podróży w czasie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Marca 2009, 20:33:43 »
uff... no nie byłoby fajnie gdyby to T-1000 dostosował się bo zobaczeniu bilboardu "What is Sexy" (czy jak to tam było)
i tak niech się cieszą że mogli je wysyłać złożone :D wyobraźcie sobie Johna z T-1000 DIY KIT :D
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!