Autor Wątek: Fallout 3 czy TES V: Fallout?  (Przeczytany 51583 razy)

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Października 2008, 17:08:57 »
Czego oczekiwać? Zupełnie nowych modeli zrobionych specjalnie dla gry, a nie wzięcie tych samych z Obliviona tylko z innymi ubraniami. Rozmowy? Już jak w FO1 prowadziłem dialog to było więcej emocji niż w tym Oblivionie with guns (jestem po obejrzeniu gameplayów graczy), w jedynce przynajmniej miałem opisy czy postać podnosi głowę, czy robi złą minę czy coś tam, a tutaj? Nie dość, że wokół cały świat się zatrzymuje co wygląda wręcz idiotycznie, to postacie grają jak deski. Jakby chociaż minimalnie wzorowaliby się na Mass Effeckcie...tam przynajmniej miałem złudzenie, że gadam z człowiekiem. Zero starania się...nawet animacja chodzenia z trzeciej osoby jest identyczna co w Oblivionie.

Irrhas

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Października 2008, 17:49:41 »
No cóż...Bethesda wykorzystała ewidentnie "silnik" Obka,nie sadze by byli stworzyć wszystko od podstaw do F3(może za mało kaski mieli?).Grafika..ehh..w obku mogła być "mięka";Z gameplayów widać że w F3 jest zbyt mało wyrazista...jakaś taka "obła",bądź bardziej obkowa(może mam coś nie tak ze wzrokiem :)).Pozostaje jedynie chyba mieć nadzieje że fabuła uratuje to co powinno być Fallout'owe.
 
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2008, 17:53:08 wysłana przez Irrhas »
Jeżeli bardzo chcesz zmieniać świat,to nie zapomnij zacząć od siebie...

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Października 2008, 22:15:19 »
We wtorek w najbliższym Click! będzie recka. Będzie trzeba się zaopatrzyć :).

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Października 2008, 22:39:26 »
Hm...gdybym nie przeczytał newsa na ich stronie na temat kradzieży gry, to bym Ci nie uwierzył, że mówisz prawdę ;p. Fakt...będzie trzeba zakupić, a ta informacja mogłaby być trochę głośniejsza.

W każdym razie...grę nazwali "świetną", czyli coś czuję, że dadzą wysokie oceny nie licząc się w ogóle z marką...chociaż...może jako samą grę dobrze ocenią, ale jako Fallouta nie? Zresztą zobaczymy we wtorek ;p.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Października 2008, 23:03:50 »
A no trza będzie kupić - a bym mieć potem na każdego "paragraf"  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Października 2008, 13:39:28 »
Osioł mi nie wierzyć ? Toć ja jestem pewny jak amerykańskie banki  ;D.

Dla innych niedowiarków: http://www.click.pl/news/90  :)

Dobra dorwałem Click!, ogólnie piszą dobrze o grze, ale martwi mnie czas gry, czyli 10h podstawa +- 40h na poboczne zadania (gdzie te huczne 100h ?).

Ocena:
8,75/10

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Października 2008, 13:41:03 »
Kupiłem, obejrzałem nowe screeny, przeczytałem i...niczego nowego się w sumie nie dowiedziałem. Jedynce co to w końcu Szpona Śmierci (Deathclaw) zobaczyłem jak wygląda i muszę stwierdzić, że nie spierdzielili go jak orków...znaczy mutantów.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Października 2008, 14:02:52 »
Kupiłem, obejrzałem nowe screeny, przeczytałem i...niczego nowego się w sumie nie dowiedziałem. Jedynce co to w końcu Szpona Śmierci (Deathclaw) zobaczyłem jak wygląda i muszę stwierdzić, że nie spierdzielili go jak orków...znaczy mutantów.

Ano Szpon im wyszedł nawet :). Jak widzę te zatrzymanie czasu w VATS to aż przeraża ta sztuczność ;/. Oczywiście spoiler z tatusiem też musieli dać grrr.
« Ostatnia zmiana: 14 Października 2008, 14:04:24 wysłana przez Chris »

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Października 2008, 14:09:03 »
Nom...to chyba pierwsza rzecz, którą odwzorowali bardzo z oryginalnym Falloutem :>. Ale tam spoiler...jakoś nie przejąłem jakoś tak sądziłem, że będzie takie coś, a nie co innego. Mnie ciekawi czy jak przejdzie się główny wątek to czy będzie "The End" i przerzuci nas do menu, czy jak w poprzedniej części (tu już mowa o Oblivionie :>) będzie możliwość gry dalej ;p.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Października 2008, 14:20:58 »
Zaintrygowało mnie zdanie "[...] PiP-Boy 3000, który jest potem jego kompanem przez całą (niemal) rozgrywkę." Ciekawe o co chodzi :).

Wiem czemu im tak wyszedł ten Szpon. Po prostu w silniku Obliviona nie było takiej maszkary to ją zrobili od nowa  ::).
« Ostatnia zmiana: 14 Października 2008, 14:22:38 wysłana przez Chris »

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Października 2008, 14:30:16 »
Hehehe! Nie zdziwiłbym się gdybyś miał racje ze Szponem :D.

A co do cytatu...to pewno autor miał na myśli, że to nam zastąpi 4 towarzyszy, jeżeli wiesz co mam na myśli.
« Ostatnia zmiana: 14 Października 2008, 14:33:37 wysłana przez Osioł »

Kamiloss

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Października 2008, 23:14:31 »
Wiem jak Osioł idzie w zaparte, co do Fallouta, bo trochę go znam, ja tam jednak widzę coś dziwnego. Mianowicie w walkach w metro, z ghulami - zombi przypomina mi się Hellgate London, którego ukończyłem. Zastanawia mnie, czy tak, jak w HL w F3 walka po pewnym czasie stanie się monotonna i ponowne jego przejście będzie niewykonalne. Mimo to jednak, sceneria jest bardziej urozmaicona, niż w HL, więc może to będzie na plus.
Co do podobieństwa do Obliviona, w pewnych fragmentach (rozmowy i system poruszania się) widać wyraźnie, że takie istnieje, ale czy było złe ? Nie czarujmy się, nie będzie z tego Fallout w izo, będzie Fallout w fpp i nie będzie to zła gra - tak po prostu sądzę.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Października 2008, 01:16:16 »
Kamiloss gra nie będzie zła, to będzie zły Fallout :).

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Października 2008, 01:40:50 »
Kto wie, kto wie....

Stosując analogię do filmu Tenacious D i związanego z nim utworu

"This is the greatest and best RPG in the world....




.... tribute"
:D

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Października 2008, 11:50:52 »
No jak widzę wyrzutnie śmieci i przeciwnik po trafieniu przez pluszowego miśka zostaje rozerwany na strzępy to mnie odrzuca. Może Bethesda myśli że to jest śmieszne i w klimacie Fallouta. O dziwo przy prezentacji wszyscy się z tego śmiali. Może to ja jakiś dziwny jestem ?  :-X

kat1000

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Października 2008, 12:52:27 »
Witam, nie wiem gdzie zadać moje pytanie więc wrzucam je tutaj,
Chodzi mi o V.A.T.S. pobrałem i obejrzałem wszystkie filmiki jakie były dostępne i niepokoją mnie obliczenia dokonywane przez komputer, dlaczego przy szansach 19%, czy też 32% trafienia w głowę wszystkie strzały "wpadają bezproblemowo". Przcież 19% to bardzo mało!

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Października 2008, 13:47:14 »
Tak, Chris ma rację, jako Fallout będzie słaby, ale jako inna gra to może będzie dobra.

Mnie ciekawi czy będzie możliwość olania tych nędznych broni typu "wyrzutnia mini bomb atomowych" i bez nich będzie możliwość ukończenia gry...bo jak nie...to mocno będę zażenowany. Mam nadzieje, że edytor wyjdzie prędko i fani ponaprawiają wszelkie idiotyzmy (w szczególności wywalając tą wyrzutnie).

Kat1000 w pewnej zapowiedzi pewnego francuskiego chyba pisma, gość napisał, że miał 5% szansy trafienia w działko...przepraszam...w dwa działka. I co się stało? W oba trafił zadając jeszcze chyba krytyki...chociaż nie...w tej grze nie ma krytyków...po prostu trafił w czułe miejsca, które spowodowały zniszczenie maszyn.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Października 2008, 14:07:14 »
Jeśli chodzi o te częste trafienia to prawdopodobnie spowodowane jest tym, że to jest demo uproszone do maksimum, trafiasz za każdym razem, wszystkie kryty, szczęście na maks itp. Mogę się mylić, ale przynajmniej ja tak uważam.

Kamiloss

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Października 2008, 21:12:44 »
Kamiloss gra nie będzie zła, to będzie zły Fallout :).

Zobaczymy czy będzie mnie w stanie odciągnąć od nowego Stalkera :)

kremator

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Października 2008, 18:58:47 »
co do samej gry, to tez sie spodziewam, ze dopiero 2-3 patch poprawi wiekszosc wpadek :>

osobiscie mi nie odpowiada martwy moment po uzyciu syst. celowania = kiedy widzimy z perspektywy innej osoby jak nasza postac strzela - wyglada, ze wtedy tracimy nad nia kontrole, czas plynie w slowmotion, ale leci do przodu.

czyli uaktywniamy celowanie, strzelamy, ale wtedy 2 przeciwnik wyjmuje np. sliczna bazooke i strzela do nas.. normalnie to bylaby proba ucieczki , albo chociaz schowania sie za jakas sterte kamieni.. a tu bedziemy slicznie obserwowac jak centralnie przyjmujemy trafienie :P ale moze to tylko na potrzeby filmikow tak jest..