Autor Wątek: Fallout 3 czy TES V: Fallout?  (Przeczytany 51581 razy)

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« dnia: 07 Października 2008, 18:29:26 »
Czemu tyle ludzi mówi o falloucie 3 że może będzie grą dobrą ale beznadziejnym falloutem?

Dla mnie marka fallout oznacza ciekawą fabułę, genialny, post-nuklearny klimat i wolność/nieliniowość rozgrywki, natomiast wiele osób mówi że to nie będzie fallout bo.. nie ma 2 slotów na broń albo nie będzie rzutu izomerycznego (czy jak to się zwie). Jeżeli F3 będzie miał to co wymieniłem powyżej mniej więcej na poziomie poprzednich falloutów to imho może to być genialny Fallout

Piszcie co sądzicie na ten temat :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Października 2008, 18:39:20 »
Aby się wypowiedzieć w kwestii pytania zawartego w temacie, trzeba by wpierw znać gry z serii TES  :P A jeśli komuś one zwisają bo nie znosi takiej tematyki (zwłaszcza ukazanej w widoku FPP/TPP) to takie porównania nic nie powiedzą.

Właściwszym pytaniem byłoby takie - czy Falloutowi 3 bliżej jest do jedynki i dwójki czy do Tictacsa? Trójka w żaden sposób nie nawiązuje do kanonicznych Falloutów, dowolnie bierze sobie elementy z poprzednich części i kleci z tego własny świat. Podobnei jak Tictacs.

To jest więc kwestia najważniejsza - ile Fallouta bedzie w Falloucie 3. A rzeczy w stylu widok FPP, brak izo, VATS czy inne takie - to kwestie drugorzędne.

No ale w końcu nieformalną - stosowaną przeze mnie - nazwą Trzynastego Schronu jest "Centrum Badań i Poszukiwań Fallouta w Falloucie 3"  ;D
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2008, 18:43:02 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Października 2008, 20:29:40 »
Pierwsza recka Fallout 3 napawa optymizmem. 93% :). Nie będę dawał linków, żeby nikogo nie promować ale raczej już sporo stron o tej recenzji pisało ;p.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Października 2008, 20:57:14 »
Kto tą reckę napisał? Jak nasi bracia albo sojusznicy to zapodaj linka  ;D

EDIT:
Chyba że "pismo z sidi" przez pomyłkę wypuściło do drukarni już gotowy i przygotowany od dawna tekst zacieszajacy "trójkę"  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Października 2008, 21:51:15 »
Pierwsza recka Fallout 3 napawa optymizmem. 93% :)
Albo udowadnia jak to recenzenci są w zmowie z twórcami gier (damy wam grę wcześniej, ale macie dać wysoką ocenę, tak było na przykład z Driv3rem). Oczywiście mogę się mylić....

Recenzja, recenzją...gościu jak wiem testował wersje PC (sam tytuł czasopisma w jakim pracuje chyba mówi sam za siebie)...a o wymaganiach dalej nic nie wiemy, a premiera naprawdę blisko, oni sobie w kulki lecą? dalej czy co?

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Października 2008, 22:27:05 »
To ta recenzja jest dostępna w języku innym niż francuski?

Niby podane są jakieś oficjalne wymagania ale ja bym się nimi nie sugerował..

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Października 2008, 23:07:54 »
No dobra - ale gdzie jest ten link do tej "łże recki"?  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Października 2008, 08:50:01 »
http://polygamia.pl/pierwsza-recenzja-fallout-3-jest-dobrze

Tu masz trochę tłumaczenia :). Całego tekstu nie znalazłem, bo pewnie jest tylko w tym magazynie :).

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Października 2008, 10:15:53 »
Czemu dali 93% a nie 31 albo 95? :D

Eee....
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Października 2008, 19:57:22 »
Natomiast inne czasopismo o grach komputerowych dało ocenę 81% i na sam początek ładnie nazwali grę "Fallout 3 is Oblivion with guns".


Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Października 2008, 20:00:02 »
Natomiast inne czasopismo o grach komputerowych dało ocenę 81% i na sam początek ładnie nazwali grę "Fallout 3 is Oblivion with guns".

Uhu ale będzie wojna po premierze gry ;D. Dobrze, że ja jestem bardzo tolerancyjny i raczej mi się ten Oblivion spodoba :P.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Października 2008, 00:34:40 »
Wszystko pewnie zależy od tego jak Bethesda posmyrała po futerku tych czy owych  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Października 2008, 10:25:40 »
Tak mówicie o tej Bethsadzie która sypnęła kasą, ale przecież jeżeli do recenzowanego produktu podchodzi się z takimi czy innymi założeniami/przekonaniami to w efekcie recenzja nie będzie obiektywna :P
Najlepiej poczekać aż wyjdą recenzje eng, przeczytać, stwierdzić czy warto fallouta kupować, kupić, przejść, ocenić :] Ja tam nigdy się nie sugerowałem ocenami, za często podobały mi się filmy/gry z marnymi ocenami i na odwrót.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Października 2008, 12:04:53 »
Tak mówicie o tej Bethsadzie która sypnęła kasą,

Zaraz tam kasą! Takie coś to może w Polsce - ale do czasów jak CBA nie było  ;D Wystarczy stworzyć przed autorami danego pisma wizję, że mają oni dostęp do wyjątkowych materiałów, że są tymi jedynymi - a to w połączeniu z rutyniarstwem tychże - daje hurraoptymistyczne oceny i zacieszanie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Października 2008, 16:15:49 »
No w sumie.. szczególnei że recenzenci to były żabojady :P

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Października 2008, 20:23:21 »
Po modelach postaci już widać że  w chamski sposób wzięto oblivona i zmieniono mu scenerie na post-nuklearną , nawet zostawili tworzenie postaci za pomocą pytań nazywając to jakimś tam testem . Wiadomo było że F3 musi sprostać wymogą nowych czasów i nowego pokolenia graczy czyli być w pełni 3D z nowym systemem walki etc. , nieważne kto by go wyprodukował tak by to wyglądało . Niepokojące natomiast jest to że Bethesda zamiast stworzyć coś od podstaw zrobiła mod do obliviona ;p . Gdy dodamy do tego sporą kampanie medialną można doznać wrażenia że ktoś chce zarobić kupę kasy sprzedając stary produkt w nowym opakowaniu ...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Października 2008, 20:46:30 »
No w sumie.. szczególnei że recenzenci to były żabojady :P
Eeee.. to narodowość ma jakieś znaczenie w tej kwestii?  ???
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Października 2008, 21:42:10 »
No w sumie.. szczególnei że recenzenci to były żabojady :P
Eeee.. to narodowość ma jakieś znaczenie w tej kwestii?  ???

Francuzi to wyjątkowo specyficzny naród, pomijając kwestie historyczne (WWII). Pogadaj z jednym, imo (oczywiście mogę się mylić) Francuzi mają trochę inną mentalność niż większość Europejczyków.

Niepokojące natomiast jest to że Bethesda zamiast stworzyć coś od podstaw zrobiła mod do obliviona ;p .

Tzn. użyli tego samego silnika? To w takim razie Wiedźmin jest modem do NVN ?

Osioł

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Donkey Comix
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Października 2008, 22:05:15 »
Tylko panowie z CD-Projekt RED wysilili się i stworzyli własne animacje ruchów, ataki i inne tego typu bajery. A w tym przypadku po obejrzeniu nieoficjalnych gameplayów z Xboxa360 stwierdzam, animacje są identyczne jak w Obku, system rozmowy, atak bronią białą oraz modele postaci przeszły jedynie lekkie modyfikacje ; p.

Enderhawk

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Fallout 3 czy TES V: Fallout?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Października 2008, 23:21:00 »
Ale po co zmieniać taki system rozmowy albo modele postaci? fakt, trzeba trochę pod szlifować - obek jest z 2005 roku to trzeba potrafić modele. Ale czego tu oczekiwać? Dłuższych nóg niż torsów niż w obku? System rozmowy w TES IV był całkiem niezły, w sumie to nawet ten z F3 przypomina trochę te ze starych falloutów w przypadku kiedy były portrety.