Autor Wątek: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'  (Przeczytany 5840 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« dnia: 17 Grudnia 2012, 15:28:21 »

Myślę tak sobie, że w sumie to przedstawiciele - teraz już większości - muzułmańskiej w duńskim mieście Kokkedal to mieli rację. No bo na cholerę ścinać małe drzewka, by raz na rok postawić je na środku miasta, obwiesić jakimś kolorowym badziewiem, a potem sru do śmieci? Co więcej, nasi muzułmańscy - nie do końca - bracia w wierze, powinni zająć się także kwestią żywności i zakazać jej masowego kupowania na święta, by potem to czego się nie zje wyrzucić na śmietnik.

Jednak brodata brać tak łatwo nie poradzi sobie z wyznawcami ideologii fallapokaliptycznej. Bowiem gdy chodzi o jedzenie, to każdy z nich potrafi wytrzymać długi okres czasu bez niego. Wiadomo - postapo. Natomiast w kwestii choinek... Jak więc przechytrzyć brata muzułmanina, który będzie uważać, że kolor zielony to może się znajdować co najwyżej na podłodze meczetu, a nie na drzewku stojącym w kącie naszego mieszkania?

Parę pomysłów znajdziecie w schronowej galerii Choinki (prawie) postapo, do której zdjęcia wykonał piXelRider.

Postapo jest wielkie!!!
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2012, 15:33:46 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudnia 2012, 19:18:05 »
Jednak brodata brać tak łatwo nie poradzi sobie z wyznawcami ideologii fallapokaliptycznej. Bowiem gdy chodzi o jedzenie, to każdy z nich potrafi wytrzymać długi okres czasu bez niego.
Mów za siebie!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudnia 2012, 21:44:44 »
No co?  ??? Mniej żreć!  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudnia 2012, 10:43:20 »
Wybacz Squonk ale chyba sam nie doczytałeś artykułu! Muzułmanie są tam szczerze zdziwieni tym incydentem, bo Boże Narodzenie nie jest świętem w żaden sposób zakazanym w Islamie. Ba! Część Muzułmanów bierze udział w jego obchodach jako że Jezus jest ich ważnym prorokiem. Co więcej Islam choć podchodzi z lekceważeniem do innowierców to jak najbardziej pozwala im na kult monoteistyczny, uważając że jest to lepsze niż bezbożność (w Europie mają dodatkowo wspólnych z chrześcijanami wrogów w postaci ateuszy, przyp.) Dodajmy też że obiekcie muzułmanów w stosunku do żywych choinek to jakiś wymysł, bo ich nie mają co artykuł też podniósł. Cały ten incydent wydaje mi się naciągany bo opanowana przez muzułmanów rada miasta miała prawo nie zgodzić się na zakup choinki (choć powinni) i nikt nie mówi tu o jakimś zakazie (choć jeśli były z tym jakieś problemy to patrz wyżej.. i były one stricte polityczne i nie zgodne z islamem). Aferę tą wszczęły prawicowe media (warto przypomnieć że to kraj mocno nie lubiący Muzułmanów) które zaczęły robić z incydentu jakiś atak na Duńskiość (wiecie zresztą jak to działa i u nas) i choć faktycznie dziennikarze zostali zaatakowani przy próbie zakupu choinki to biorąc pod uwagę kontekst był to pewnie atak sprowokowany.. ew. objaw lokalnych napięć i fanatyzmu (tj. częsty skutek polityki multikulti), a nie realny problem z Islamem.

PS: Nie bierzcie mnie za obrońcę Islamu bo jestem przeciwnikiem wszelkich religii, ale też kieruję się tu zdrowym rozsądkiem.
PSS: Warto dodać że drzewko nie jest czysto chrześcijańskim zwyczajem (jak i większość fajnych świątecznych zwyczajów), stąd nie ma co się napinać w żadną ze stron.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudnia 2012, 11:00:44 »
Doczytałem, ale punktem na którym się skupiłem i rozwinąłem był sam fakt NIE dla choinki, podszyty także lewacką poprawnością polityczną via Bruksela, która na siłę nie chce nikogo urazić.

Natomiast dobrze, że takowy szum się wszczął, bo jednak tu jest Europa, a nie np. Arabia Saudyjska i :ajat powinni mieć świadomość, tego gdzie są. To, że lewacy dali im palca, ci wzięli rękę, to nie znaczy, że jak przyjdą  :fhr: to oddadzą resztę. Zabiorą rękę, zabiorą palca, a i jeszcze wezmą nawiązkę. A potem znów będą ryki, wrzaski i płacze, że "jak do tego mogło dojść"  :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudnia 2012, 13:33:22 »
Wybacz ale tu tylko chodzi o pieniądze którymi prawomocnie ta rada miasta zarządza i jeśli oni zdecydowali że wolą wydać je na muzułmańskie święto, a nie jakąś choinkę (do czego mieli jako rada miasta prawo) to nikt im nie powinien tu wchodzić z buciorami. Bo tu nie chodzi o lewackość a wręcz przeciwnie o prawicowe oszołomstwo które zrobiło aferę z niczego, bo nie było oficjalnego zakazu stawiania choinki (a przynajmniej takiego czegoś nie wyczytałem tj. były jedynie "obawy") a jedynie odmowa jej sfinansowania. Fakt był jakiś tam atak na dziennikarzy, ale w kontekście sytuacji mógł być w pełni sprowokowany (jakby ktoś wparował z kamerami do Oświęcimia i zaczął gadać o "Polskich obozach śmierci" to pewnie skończyło by się tym samym, tj. ATAKIEM słownym w postaci zwrócenia uwagi, czy coś) więc bez szczegółowych wyjaśnień nie ma co się na jego temat wypowiadać.

I by nie było: Mój stosunek do Islamskiej emigracji jest jak najbardziej negatywny! Głupotą jest wpuszczać do kraju tak odmiennych kulturowo imigrantów, bez zapewnienia jakiegoś nadzoru nad przestrzeganiem przez nich standardów uznawanych przez zachód oraz ich liczebnością. Ale przeginanie w drugą stronę też jest niedobre.. jeśli wyznawcy Islamu nie łamią lokalnych standardów i żyją w zgodzie z lokalnym społeczeństwem (czasami od wieków) to ruszanie ich z powodu tylko i wyłącznie ich poglądów jest chamstwem. Jak na razie mi to wygląda jedynie na próbę stawiania wszędzie krzyży (tu choinek) byle tylko potwierdzić swoją dominację, czy inne tam prawicowe brednie.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Grudnia 2012, 16:29:12 »
No to Ty właśnie tak tłumaczysz tą sytuację, jak u nas z ewidentnych dań  :aqq: tłumaczą się przedstawiciele tzw. "wymiaru sprawiedliwości".

Według prawa jest wszystko w porządku, więc nie widzimy żadnych uchybień.

Otóż uchybienia są takie, że  :ajat coś się pokręciło i zapomnieli w jakim kraju żyją. Akurat ci z Danii nie są jakimiś lokalsami, a po prostu chyba coś im się we łbach poprzewracało, że zaczynają sobie robić jakąś islamizację od środka małymi kroczkami. No tak to dla mnie wygląda, a że pożywkę mają z tego różne  :fhr: oszołomy, to już jest to wina lewuchów, którzy masowo pozwalali na budowę społeczeństwa multi-kulti  :/
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Grudnia 2012, 19:12:50 »
Wiesz czym jest państwo prawa? A za jakość prawa odpowiadają politycy, nie zaś służba sprawiedliwości odpowiadająca jedynie za jego egzekucję, stąd za ew. danie :aqq: to nie one odpowiadają, a nawet jeśli to za nadzór także odpowiadają przepisy których może brakować.. co innego to że Polska państwem prawa nie jest, ale to rozmowa na inny temat.

Jeśli zaś chodzi o Danię to żyjemy w cywilizacji w której jest rozdział religii od państwa i nie ma tu narzuconego odgórnie jedynie-słusznego poglądu.. formalnie nie złamano prawa stąd robienie z tego afery jest debilizmem podszytym moherem. W zachodniej kulturze obowiązuje zresztą coś takiego jak tolerancja i to własnie jej brak jest zapominaniem swojego miejsca nie zależnie czy dotyczy to Islamisty, czy jakiejś konserwy. Jak się nie podobają Muzułmanie to ich należy po prostu nie wpuszczać, ale jak już się dało ciała to należy rozliczyć polityków za to, a nie robić aferę z niczego. Zresztą tak naprawdę polityka Mltikulti w UE leży i kwiczy od dawna, stąd nie wiem w czym masz w zasadzie problem? Co innego że jej skutki będą nam się odbijać jeszcze przez jakiś czas, bo mleko już rozlano.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia 2013, 17:00:12 »
To co piszesz w drugiej części swojej wypowiedzi jest słuszne, pod warunkiem i przy założeniu, że tak by właśnie robiono. Historia - czy też historia polityczna - działa bowiem tak, że jak patrzymy na to z bliska to się nic nie dzieje. Ale gdy się trochę oddalimy - także w sensie czasowym - to nagle pojawia się to "o ku*wa - ja to się mogło stać". Może więc to dobrze, że na ten polski burdel, wyjebanizm i brak odpowiedzialności za nic, nie nakładają się również kwestie narodowościowe. Albo inaczej - one są np. w kontekście resentymentów za ziemiami wschodnimi ze strony Polaków i głupim antypolonizmem Ukraińców (Łemków) żyjących w Polsce. Tylko, że to jest taki margines marginesu, że nie ma to jakiegoś znaczenia.
javascript:void(0); :zwr
Piszesz, że arabstwa nie trzeba było wpuszczać do nas? No właśnie - ale ktoś je wpuszczał, bo wyszedł z jakiegoś chorego przekonania, że ono - mają pełną michę i syte dupsko - zasymiluje się oraz zaadoptuje w nasz (zachodni) świat. Czyli odda się wolnościowym prądom, przy jednoczesnej mniej lub bardziej rozsądnej konsumpcji.

I teraz ja to właśnie nie wiem, czy to była głupota czy to było świadomie?  :-\ No bo ja naprawdę nie rozumiem tego jak można w granice własnego kraju wpuszczać obcych kulturowo i religijnie ludzi? Może przemawia przeze mnie jakiś  :fhr: ale mi się to w pale nie mieści, żeby ze środka np. Afganistanu do mojego miasta przewieźć 1000 ludzi, postawić im meczet, nadać jakieś przywileje - bo jest demokracja i wolność - więc ja jako większość muszę owe przywileje dla mniejszości zaakceptować. No to mi się kojarzy z założeniem, że dzikiego  :cth: można by obłaskawić odwołaniem się do jego świadomości oraz poczucia godności, a nie zwyczajnym pierdolnięciem go w łeb  :hyh

Zemsta pogrobowców Marksa? Może rosyjscy agenci tak wpłynęli na elity europejskie? Naprawdę tego nie ogarniam, tym bardziej, że nie przyjmuję też do wiadomości bełkotu o spiskach via Michalkiewicz czy inni tego typu prawicowi mędrcy.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Choinki postapo - a na pewno w 'klimatach'
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Stycznia 2013, 18:38:13 »
Przyczyna tego problemu jest prosta.. zachodnia socjaldemokracja w swoim czasie prowadziła bardzo nieodpowiedzialną praktykę zwaną "multikulti" tj. żyło w przekonaniu że nie mieszanie się w sprawy mniejszości jest lekarstwem na napięcia na tej linii. I o ile faktycznie taka postawa sprawdzała się w kulturze gdzie wszyscy z wyjątkiem konserwatystów w miarę akceptowali wzajemne wolności, to wpuszczone w celu obsadzenia fabryk tanią siłę roboczą inne kultury szybko zaczęły tworzyć własne getta uprawiające własne zasady i często agresywnie odnoszące się do wolności innych środowisk. Dziś już wiadomo że taka praktyka była niemalże toksyczna, ale nie zmienia to faktu że wolność światopoglądowa jest częścią zachodniej kultury i jej ograniczanie jest poważnym błędem. Trzeba walnąć się w piersi i przyznać do błędu, ale problem może rozwiązać tylko czas i odpowiednie programy resocjalizacyjne. Kluczowe jest tu stworzenie systemu stanowiącego zaporę dla tych imigrantów odmawiających integracji, a że mleko się wylało? Może będzie to nauczka na przyszłość.. zresztą już dziś zachód znacznie mniej chętnie podchodzi do emigracji, ale po prostu nie należy przeginać pały bo ofiarami represji może paść każdy jeśli kato-narodowa hołota zacznie się rozkręcać z narzucaniem swojej zaściankowej wizji świata.