Autor Wątek: [SZJ] Frank Herbert - "Diuna"  (Przeczytany 3748 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8842
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
[SZJ] Frank Herbert - "Diuna"
« dnia: 12 Grudzień 2012, 02:55:24 »

Wnioskodawca: nie wiem
Wniosek złożono: 26.IV.2010
Głosowali: Jerzy, Squonk, Sajdon

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Jerzy
"Diunę" czytałem lata temu. Pierwszemu tomowi znak się należy. Reszta jest słabsza, być może z powodu ekspresowego tłumaczenia.

Cytat: Squonk
Ja również jestem za, ale tylko dla pierwszej książki, tomu czy jak to się tam zwie. Zmierzyłem się z całością sagi, ale jako gówniarz bo co 18 latek może wiedzieć o życiu. Doszedłem do "Boga imperatora Diuny" i sobie odpuściłem. Ale pierwszą część nadal dobrze wspominam, a i teraz co nie co do mnie dociera z tamtych lat, czego wtedy nie rozumiałem. Dobra książka o religii, polityce, przeznaczeniu, manipulacji, no i spory wątek przygodowy posiada. Jestem za  :spk

Cytat: Sajdon
Osobiście wolę Władysława Jerzyńskiego, bo czyta się lekko, ale tak jak nikt nie narzeka na Marszała, tak na Jerzyńskiego to nikt się nie upierał zbyt długo w dyskusjach, ze jest lepszy. No i wszystkie ekranizacje były również tłumaczone w dubbingu wg tego tłumaczenia, wiec jak ktoś zna powieść tylko z filmu, to tym bardziej śmieszą go niektóre słowa u Jerzyńskiego.

P.S. Też jestem za.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2012, 18:07:07 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.