Autor Wątek: [Zwiastun] Oblivion, czyli Cruise i Freeman w postapokaliptycznym świecie  (Przeczytany 1545 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani

Fani fantastyki naukowej zapewne kojarzą osobę Josepha Kosinskiego z niedawnego odgrzania kultowego klasyka z lat 80’ – „TRON”. Choć moim skromnym zdaniem jego reżyserski debiut nie należał do szczególnie udanych, to najwyraźniej potentaci z Universal Pictures doszli do diametralnie innych wniosków, a że oni tutaj wykładają potężną kasę, a mnie ledwo starcza na bilet do kina… Cóż, ich wybór.


Tak czy owak, włodarze hollywoodzkiego studia byli na tyle zachwyceni wynikami „Dziedzictwa”, że dali filmowcowi wolną rękę w produkcji nowego dzieła. Kosinski nie należy do osób, którym pewne kwestie trzeba dwa razy powtarzać, więc niewiele myśląc, postawił na rozwój swojego autorskiego, postapokaliptycznego świata. Kilka długich miesięcy później mamy pierwsze efekty projektu „Oblivion”. Czy uniwersum ma potencjał i warto czekać na ten tytuł z wypiekami na twarzy? Przekonajmy się.

[Za polskim dystrybutorem] Akcja filmu będzie się toczyć w przyszłości, w której ludzie żyją w chmurach ze względu na napromieniowanie Ziemi. Główny bohater, Jack (Tom Cruise), znajduje w rozbitym statku kobietę. To zaskakujące spotkanie szybko wystawia światopogląd bohatera na próbę.

Rzeczony filmik:


Pierwszy zwiastun zapowiada powtórkę z „TRON: Dziedzictwo”. Pod względem audiowizualnym z pewnością możemy oczekiwać majstersztyku, lecz w kwestii fabuły braku większych zaskoczeń i odgrzewania starych schematów. Jeżeli ktoś mnie pyta o zdanie, zapowiada się kolejny typowy amerykański blockbuster w klimatach. Dobry do relaksu, ale daleki od wywołania głębszych refleksji.

Rodzima premiera została ustalona na 19 kwietnia 2013 roku. W rolach głównych wystąpią Tom Cruise, Morgan Freeman, Andrea Riseborough i Olga Kurylenko.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 17:00:14 wysłana przez Squonk »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: [Zwiastun] Oblivion, czyli Cruise i Freeman w postapokaliptycznym świecie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudnia 2012, 17:27:32 »
Oj, nie wiem, nie wiem? Niby powinienem film zdyskwalifikować za Toma Cruisea którego szczerze nie znoszę, ale Morgan Freeman jest powodem by jednak ten film obejrzeć.. no cóż zobaczy się co dalej, bo na razie rozstrzał jest spory.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [Zwiastun] Oblivion, czyli Cruise i Freeman w postapokaliptycznym świecie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudnia 2012, 17:03:15 »
Jak byłem mały to mnie takie filmy kręciły. Potem mi przeszło. Typowy produkcyjniak, w ładnych strojach, który mógłby spowodować nawet i lekki cierp tyłka, gdy za tym stał np. taki Steven Spielberg. Bo mi tego czy owego, lubię sobie czasem obejrzeć jego ostatnie fantastyczne - i w klimatach - pozycje ("AI" czy "Wojna światów")

Podmieniłem filmik, bo ten co był umieszczony został na JuTubie zablokowany.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.