Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 16, 2019, 10:36:20 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Czy komp to ud德ignie?  (Przeczytany 2517 razy)
Warden
St. szeregowy
*
Wiadomo軼i: 7

« : Grudzie 05, 2012, 13:48:34 »

Hello.

Na wst瘼ie chcia豚ym zaznaczy, 瞠 tak naprawd jestem starym w-nic-nowego-nie-graj帷ym lamerem i s jedynie dwa powody, dla kt鏎ych chc lekko podrasowa komputer, a mianowicie to Fallout 3 i ewentualnie New Vegas. Tak tak, dobrze czytacie - jeszcze w to nie gra貫m u siebie, a u kogo to przecie 瘸den fun na kilka minut przysi捷. Ale postanowi貫m, 瞠 pogram i b璠 si przy tym dobrze bawi jako, 瞠 lubi popromienne klimaty, a Fallout 2 stanowi spor cz窷 mojej m這do軼i Wink

Ale o co temu go軼iowi chodzi? No w豉郾ie, skoro rozbudowa cokolwiek, to zrobi to z g這w i za mo磧iwie ma貫 pieni康ze. Patrz帷 sobie na filmiki na yt trafi貫m na dwa filmiki, pokazuj帷e mody, kt鏎e ewidentnie wbi造 mi si w 貫b:

http://www.youtube.com/watch?v=oHariRMIryI
http://www.youtube.com/watch?v=ry-84eqDvr0

My郵, 瞠 granie z przynajmniej modami NMC texture pack for FO3 i zmianami pogody by這by po prostu super! Oczywi軼ie jak ju wszystko dojdzie do skutku chcia豚ym rozszerzy wiele rzeczy, cz窷 z nich proponuje Gopher, tutaj widz, 瞠 Aurelinus te ma w zanadrzu ciekawe dodatki. Z innych wybior co sam ale tutaj pojawia si moje pytanie - czy planowana, lekka rozbudowa wg Was ud德ignie te dodatkowe tekstury i dajmy na to zmiany pogody:

Sprz皻 wygl康a豚y po podrasowaniu w ten spos鏏:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+
Vertex Radeon HD 4850 1GB 256 BIT
Oko這 3GB DDR2 RAM (moja p造ta g堯wna nie obs逝guje ddr3, a dodatkowo mam XP, kt鏎y wi璚ej ni 3GB nie chce obs逝篡)

Czy jest sens pcha kas w lekkie podrasowanie kompa, czy jednak skupi si na czym lepszy (i dro窺zym)? Pewnie ka盥y z Was ma ju znacznie lepszy komputer i wiem, 瞠 to ju s starocie. Ale... nie potrzebuj nic innego, a pcha kas w kompa bardziej, tylko po to, 瞠by zagra w dwie gry wydaje mi si troch 鄉ieszne, z drugiej strony chcia豚ym zagra na du篡ch detalach i bez pokazu slajd闚 Wink St康 pytanie - czy to zadzia豉 p造nnie i w wysokiej jako軼i??? Czy kto u篡wa tych dodatk闚 i m鏬豚y co powiedzie na ten temat?

I have come here to chew ass and kick bubble gum... and I'm all out of ass.
Aurelinus
Moderator
*
Wiadomo軼i: 581

« Odpowiedz #1 : Grudzie 06, 2012, 20:21:40 »

O tym, czy istniej powody by odpali modu upi瘯szaj帷y lub podbijaj帷y rozdzia趾 textur nie decyduj wy陰cznie bebechy, ale przede wszystkim rozdzielczo嗆 i przek徠na monitora. Full HD na 15 calach nie ma 瘸dnego sensu, tak jak HD ready na 40... Embarrassed. F3 i FNV s projektowane z my郵 o rodzielczo軼i max. 1650x1050, wi璚 je郵i tw鎩 monitor ma tyle lub mniej to nie dostrze瞠sz 瘸dnych r騜nic po zainstalowaniu takiego pakietu, bo i tak wszystko zostanie zdeskalowane w d馧.
Modu ze zmianami pogody nie ma raczej 瘸dnego wp造wu (lub niewielki) na wydajno嗆 ani wydajno嗆 na dzia豉nie modu逝 pogodowego, przynajmniej nie na F3, przy FNV na szcz窷cie pogod dodaje jeden z DLC (bo te z mod闚 wrecz potrafi gr udusi).
Na tej proponowanej, przysz貫j konfiguracji pograsz, niezbyt komfortowo w F3, a przy FNV mo瞠 ju jawnie przycina, ale problem tkwi w samym procesorach AMD, kt鏎ych silnik Fallouta zwyczajnie nie lubi i cz瘰to/g瘰to pojawiaj si problemy na tej linii, wi璚 je郵i planujesz kupno AMDka, to mo瞠sz si srodze rozczarowa.
Og鏊na odpowied brzmi: zestaw jest za cienki. Nie warto upgradowa kompa o takim konfigu pod te 2 konkretne gry, bo niewiele osi庵niesz, szczeg鏊nie je郵i marzy ci si detalika Wyjebka!.
Sam silnik gry obs逝guje max. 2 GB pami璚i RAMu i nie umie kompletnie wykorzysta wi璚ej ni 2 rdzeni (i to tylko pod warunkiem zmodyfikowania kilku plik闚 gry). Fizyczna r騜nica w wydajno軼i SD, DDR, DDR2 i DDR3 = 0, tzn. z odpowiednimi dla nich procesorami uzyskuj one mniej wi璚ej te same pr璠ko軼i przelotowe, w御kim gard貫m jest magistrala procesora i dysku twardego (jak i sam dysk). Wi璚 by te gry chodzi造 porz康nie, powiniene zaplanowa zestaw pod tym k徠em - mo瞠sz spokojnie p鎩嗆 w starsze komponenty, ale nie a tak s豉be, przede wszystkim nie tak cienki procesor, dla kt鏎ego ju HD 4850 b璠zie nie lada wyzwaniem Wink.

PS. 疾by by豉 jasno嗆 - nie mam nic przeciw AMD, ale do karty 4850 co poni瞠j Phenoma lub C2D sensu nie ma, a sama 4850 nie poradzi sobie dobrze z czym ponad 1680x1050 cho熲y mia豉 pod sob Buldozera czy i5. Z kolei zamiast 4850 radzi豚ym GTX 260 conajmniej (najlepiej jak捷 wersj OC), bo cho na papierze to ta sama klasa co 4850, w praktyce leje niemi這siernie nawet 4870tk.
« Ostatnia zmiana: Grudzie 06, 2012, 20:44:17 wys豉ne przez Aurelinus » Zapisane
Warden
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #2 : Grudzie 06, 2012, 20:56:42 »

Super, dzi瘯i za odpowied! W豉郾ie o to mi chodzi這, 瞠by si dowiedzie takich rzeczy Wink W przysz造m roku widocznie czeka wi瘯szy wydatek, planowa貫m zakupi tylko grafik i pami耩, a tym du穎 oszcz璠zi ale widz, 瞠 nieuchronnie zbli瘸 si moment porz康nej wymiany Smiley Dzi瘯i jeszcze raz za odp!

Aurelinus
Moderator
*
Wiadomo軼i: 581

« Odpowiedz #3 : Grudzie 07, 2012, 20:53:36 »

Zestaw optymalny pod Fallouty to tak naprawd co Intela z nowszej generacji, conajmniej Q6600 pod slot LGA775 (lub inny dowolny 4rdzeniowiec klasy Q lub i5) + GTX 460 + 8 GB RAMu, bo jest tani jak barszcz i nie ma sensu oszcz璠za 10 z na 4 GB, Win7 64bit mile widziany, ale nie konieczny (tyle, 瞠 z systemem 32bit oczywi軼ie nie ma 瘸dnego sensu 8 GB RAMu). Na tym pograsz ju w cokolwiek bez wi瘯szych problem闚 przy monitorze rz璠u 22 cale z rozdz. do 1680x1050 lub cos w okolicy, a nawet Full HD na upartego Wink.
Stety czy nie - tandem Intel + GeForce to pewniejszy zestaw ni cokolwiek od AMD, je郵i nie lubisz dziwnych niespodzianek, nie daj si nam闚i ni窺z cena czy pseudo-zachwalaniem, bo grafa AMD dopiero od najnowszej generacji (i powy瞠j 1000 z) zacz窸a naprawd konkurowa z odpowiednikami GF. Procesory AMD to po prostu dno i wodorosty do Intelowskich G豉si, g豉si - tuli, tuli.
Warden
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #4 : Grudzie 08, 2012, 23:45:39 »

Na pewno b璠 mia na uwadze Twoje uwagi Cheesy Tak czy siak teraz trzeba jeszcze przezimowa Zima stulecia, a na nowy rok si b璠zie paczy i duma. Na pewno b璠zie to sprz皻 klasy, kt鏎ej wymieni貫 Wink Jeszcze raz dzi瘯i za pomoc. Czuj si u鈍iadomiony S這neczko

Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!