Autor Wątek: Sondowanie - część trzynasta - o modułach  (Przeczytany 3204 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« dnia: 07 Marca 2009, 22:46:39 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Jakby się kto pytał, to jest już nowa sonda o Waszych preferencjach na temat serwisowania. A ja postaram się omówić sondę poprzednią:


Trzynasty Schron - jest jak koń. Znaczy każdy wie jak ten serwis wygląda i co sobą reprezentuje. Dziesięć lat działalności, masa ludzi którzy maczali swoje łapska w budowaniu tego serwisu, a spora część macza je do tej pory. Do tego niemożliwy do ocenienia wkład szerokiej masy falloutowo/postapokliptycznej braci, która efekty swoich przemyśleń odnośnie "klimatów" nam podsyłała i podsyła nada.

To dało efekt w postaci rozrostu się zasobów strony do niebotycznych rozmiarów, wynoszących ładne parę giga danych. Może taki onet czy inna interia mogła by sobie pozwolić na trzymanie tego w jednym miejscu. My - korzystając z dobrodziejstw internetu w wersji 2.0 (czy jak się na to mówi) - w ciągu niecałych dwóch lat szeroko wyszliśmy poza sztywne ramy serwera, na którym siedzi trzon zasobów Trzynastego Schronu.

Motorem do tych zmian było oczywiście bolesne walniecie dupskiem o glebę, związane z rozstaniem się z pewnym wortalem we wrześniu 2007 roku. Potrzeba udostępnienia np. sporo ważącego filmu DoPr'a sprawiła, że powstał schronowy Chomik. Dziś znajdują się tam co lepsze smaczki związane Falloutami jak np. hiper mody do Fallouta 3, które skompilował Aurelinus. Jest tam także największy mod do Fallouta Tactisca - Awaken, który lada chwila będzie miał tysiąc pobrań.

Później KeniG wpadł na pomysł pójścia o jeden krok dalej. W styczniu 2008 roku oficjalnie ruszył oficjalny kanał YouTube naszego serwisu. Czyli w tej - jak i wielu rzeczach - byliśmy szybsi od ekipy z Outpostu. Tylko sami musimy odkryć, w czym to ich prześcigamy ;-]

Wreszcie w listopadzie ubiegłego roku, powstała schronowa galeria w serwisie Picasa. Mało kto wie - na pewno ci co tam jeszcze nie zajrzeli, że zdjęcia które się tam znajdują pochodzą z całego świata. Od Alaski po suche stepy Krymu.

Więc w czym jest problem - jeśli w ogóle jakiś jest? No cóż - Trzynasty Schron nigdy nie był stroną łatwą. Gdy cztery lata temu, kiedy wreszcie się unetowiłem i szukałem ekipy, z którą można by się podzielić swoimi dywagacjami na temat "klimatów" ta strona robiła najmniejsze wrażenie. Redaktorzy nie tytułowali się "nadzorcami", "żołnierzami Enklawy" lub "paladynami Bractwa Stali" - czy innym takim, powiem szczerze - falloutowym gównem. Bo gdy wykracza to poza percepcję gry i zaczyna żyć własnym życiem, to robi się z tego właśnie to...

Tu było cicho, skromnie, mało efektownie ale za to bardzo efektywnie. Masa materiałów do odkrywania, do wgryzania się w nie. I ta możliwość, że jeśli zrobisz coś naprawdę ciekawego i porażającego to zostanie to docenione.

Do dziś nie mam pełnego rozeznania co i gdzie znajduje się na Trzynastym Schronie. Zwłaszcza jak natrafię na takie "trolownie", które pamiętają pewnie czasy Ooziego albo wczesnego DoPr'a. I dlatego też mogę stwierdzić, że będzie to stratą każdego czytelnika, jeśli nie "dokopie" się on do naszego chomika, jutubowni czy picasy.

Łatwo można namierzyć, gdzie znajdują się wejścia do tych miejsc. Tak samo łatwo jak samo wejście na Trzynasty Schron :-)
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2009, 13:42:25 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marca 2009, 23:09:46 »
Cytuj
Potrzeba udostępnienia np. sporo ważącego filmu DoPr'a sprawiła, że schronowy Chomik.
zdaje się, że brakuje orzeczenia, choć wiadomo o co lata 8)
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marca 2009, 23:14:02 »
No ja myślę - prawione'po  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marca 2009, 23:37:59 »
Do dziś nie mam pełnego rozeznania co i gdzie znajduje się na Trzynastym Schronie. Zwłaszcza jak natrafię na takie "trolownie", które pamiętają pewnie czasy Ooziego albo wczesnego DoPr'a. I dlatego też mogę stwierdzić, że będzie to stratą każdego czytelnika, jeśli nie "dokopie" się on do naszego chomika, jutubowni czy picasy.

Trzynasty Schron wyznaje zasadę, że "reguła trzech kliknięć" jest dla mięczaków. Przydałaby się jakaś mapa strony, czy cuś takiego :P

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marca 2009, 04:20:12 »
uwierz mi uqash łatwiej było by robić mapę lasów Amazonii  :P

Sqounk link do sondy nie działa w tym temacie, a w samej sondzie link do schronu nie otwiera się w oknie.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2009, 04:24:47 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część trzynasta - o modułach
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marca 2009, 13:48:38 »
Cytat: uqahs
Trzynasty Schron wyznaje zasadę, że "reguła trzech kliknięć" jest dla mięczaków.

Eee?  :-\

 ;D

Cytat: Holden
uwierz mi uqash łatwiej było by robić mapę lasów Amazonii

A kto mówił, że tu będzie łatwo? Mi cztery lata temu nie było  ;)

Cytat: Holden
link do sondy nie działa w tym temacie

Poprawione.

Cytat: Holden
a w samej sondzie link do schronu nie otwiera się w oknie.

Teraz ustawiłem tam link zwrotny - ale chyba nie ma tam możliwości by link do strony otwierał się w nowej karcie.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.