Autor Wątek: Trzynasty Schron to kupa  (Przeczytany 9827 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Trzynasty Schron to kupa
« dnia: 27 Listopada 2012, 00:11:05 »

Prowadzimy właśnie z Wrathem konferencję na temat ocieplenia klimatu, trzynastych urodzin, życia po śmierci i tej właśnie nowiny. I - ku memu zdziwieniu - dołącza się do nas młody narybek Schronu - Sakwan. Wtedy właśnie dociera do mnie, olśniewa mnie i wprowadza w stan oniemienia (a, żeby nie było, dobry jestem w tych stanach, bom koneser). Wygląda na to, że przez Facebooka możemy skutecznie nie tylko się komunikować, ale i integrować. Ale do tematu. Sakwan w odniesieniu do pewnego wydarzenia używa sformułowania "kupa" (o co chodzi, dowiecie się później). I znowu mnie olśniewa. Trzynasty Schron to też wszak kupa!

Kupa historii.

No bo pokażcie mi inny taki serwis fanowski, który działa trzynaście lat i to mimo zmiany kadry, wielokrotnych zmian serwerów, a za to z minimalną, prawie niezauważalną zmianą wyglądu, czyli tak zwanego Telewizorka (który ma zresztą u nas swoje święto). Pokażcie mi drugi taki serwis, który niby to jest sformalizowany i stylizuje się na bycie profesjonalnym, a za to tak naprawdę ma struktury oparte bardziej na wzajemnym zaufaniu niż prawie i umowach cywilnych. Pokażcie mi wreszcie serwis, który przez bardzo długi czas funkcjonował bez własnego forum (a jedynie z podforami tu i tam rozsianymi w sieci), a mimo tego ma swoją społeczność, która częściej lub rzadziej, ale go odwiedza.

Nie pokażecie? No pewnie. Bo Trzynasty Schron to unikatowa kupa w sieci.


Wróćmy jednak do historii Wspaniałego Schronu, która zaczęła się 27 listopada 1999 roku. Od tamtego momentu serwis przechodził wzloty i upadki. Przytoczmy zatem kilka ważnych wydarzeń z dziejów Trzynastego Schronu:
  *  Zawieszenie działalności Schronu jedenastego września 2001, w dniu ataku na WTC w Nowym Yorku. Przyczyną była awaria serwera Cherry, na którym wtedy stał Schron.
  *  8 lutego 2002 - oficjalna reaktywacja Trzynastego Schronu
  *  16 sierpnia 2002 - wzmianka o Trzynastym Schronie pojawia się na Duck and Cover.
  *  Odwołanie Fallouta 3 w grudniu 2003 roku.
  *  Połączenie z Wortalem Phoenix.
  *  Rozstanie z Wortalem Plebix (zadziwiająca zmiana nazewnictwa).
  *  Zamieszczenie w piątym numerze Biblii Fallouta pytania od DoPra.
  *  Przetłumaczenie całej Biblii Fallouta na język polski.
  *  Cała masa wywiadów, m.in.: z Chrisem Avellone i Joshem E. Sawyerem, z Brianem Mitsodą, z Dredrikiem Norénem, z Marcinem Ogdowskim.
  *  Pierwsze polskie tłumaczenie wywiadu z Toddem Howardem, opracowane przez DoPra i Ulyssaeira.
  *  Wywiad ze Squonkiem i nasą w Dzienniku Polskim.
  *  Zrealizowanie Projektu 13 i kilku innych innowacyjnych projektów, np. Schronizmów.


Mamy na koncie również cztery osobne tytuły zinów, które wydawaliśmy lub wydajemy i będziemy wydawać, 1139 (na tę chwilę) fanów na Mordoksięgu, 1648 użytkowników na forum newsowym, którzy w 5367 tematach napisali 59387 postów. Można by powiedzieć, że kwitniemy nawet mimo tego, że nasz złoty okres (2009-2010) już minął. Za to wszystko należą się podziękowania właśnie Wam, drodzy nasi przewspaniali czytelnicy, bo to Wy dajecie nam motywację, żeby codziennie tworzyć Schron. I pewnie dzięki wam przeżyjemy niejeden jeszcze taki złoty okres. Założę się też, że za kolejne trzynaście lat ktoś znowu napisze podobną nowinę, tyle że trzy razy bardziej obszerną.

Bo prawdziwa scena postapo jest w naszej skrzynce mailowej!
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2012, 14:41:27 wysłana przez Squonk »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopada 2012, 06:50:57 »
Co tu można dodać....oby tak dalej i życzyć wytrwałości dla całej redakcji :schrk:

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopada 2012, 13:27:33 »
 :zwr trzy razy za krótka  :ords
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopada 2012, 13:53:00 »
Oby dalej do przodu.  :)

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopada 2012, 13:58:23 »
nie wypada nie złożyć życzeń i podziękowań dla całej ekipy za trud włożony w budowanie Schronu :)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopada 2012, 14:47:19 »
"Gdyby moja matka była suką był bym psem..."- "Burmistrz kocha murzyna..." (chodziło o psa) -  Na tym polega pisanie artykułów w pasie w dzisiejszych czasach ...

Trzynasty Schron to na szczęście nie jest prasa dla zwykłych "Kowalskich i Nowaków"- TO INTERNETOWY DZIENNIK - Zacny dziennik, w którym mogą wypowiedzieć się ludzie, a nie plastikowe "Barbie"  i "Keny" ze szklanego odbiornika... Tu są po prostu ludzie. To dziennik, który zmienia patrzenie na rzeczywistość. Rzeczywistość, która sama w sobie jest apokalipsą i która zmaga się z apokalipsom każdego dnia.
Dziękuję, że mogłem i mogę pracować z tak zacnymi osobami. Dziękuję, że mogłem popatrzeć oczami innych...
Dziękuje za Trzynasty Schron, który pozwolił MI stworzyć siebie... Pozwolił przestać się bać dając pewność, że to co robię jest właściwe
i wartościowe...
Dziękuję wszystkim obywatelom Trzynastego Schronu za ciepłe słowa i słowa goryczy.
Wszystko to zaowocowało i dało MI wiele satysfakcji z tego co robię.
Mam nadzieję, że przez następne trzynaście lat będę mógł was bawić moimi pomysłami, obrazkami i głupawkami, które moja "szalona" głowa wytworzy.

Ku chwale Trzynastego Schronu !!!
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopada 2012, 15:38:54 »
Na kolejne 13 lat życzę Wam ze wszech miar radości, promienistych uśmiechów i błyskotliwych pomysłów. No i może co poniektórym większego dystansu ... do strefy rażenia.
I niech  :emanacja13s: Wam pobłogosławi.

elementka

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopada 2012, 15:49:18 »
A ja natknęłam się na takie życzonka skierowane do Was: „Stu trzynastu lat apokalipsy na pustkowiu. Długiego postradiacyjnego życia”. I się dołączam. Brzmi bowiem bardzo ładnie  ;D.
„Prymula uschła, kuzyn zapomniał ją bowiem podlewać w paleobotaniczno-gastronomicznym ferworze. Zjawisko uznałem za typowe: kto oddaje się liczbie mnogiej, za nic ma pojedynczą”. Stanisław Lem, Pokój na Ziemi

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopada 2012, 16:22:54 »
Nowinę z tytułem, która jakże idealnie pokazuje chroniczny (schroniczny?) schronizm i fiksację nas wszystkich, tak że nie wiadomo, czy nie dać pałką przez łeb, mógł napisać tylko Jasiu.  :ncz

Nie mogę się nie dołączyć do życzeń, zwłaszcza że świętuję z akcentem osobistym.
Wytrwałości i dalej takiej wolności i uroczej nieprzewidywalności, jak obecnie. ;)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopada 2012, 20:59:48 »
Zatem dalszej kupy życzę. Zarówno kupy luźnej zabawy w dalszym odkrywaniu tajników postapokaliptycznych i poszerzaniu horyzontów myślowych bywalców tego zacnego przybytku, jak i kupy twardej, niezmordowanej pracy, będącej znakomitym "robieniem roboty" w uświadamianiu społeczeństwa oraz promowaniu klimatów. Cierpliwa praca wynagradza, prowadzi do konsolidacji i oczyszczenia, a co za tym idzie jest korzystna dla budowania lepszego jutra. Heh... a to, że czasem wytworzy się jakiś niemiły smrodek, który na chwilę zatruje atmosferę i poddusi towarzystwo? Cóż, to nie do uniknięcia w tym procesie, ale najważniejsze jest nietraktowanie tego wszystkiego serio, nie rozpamiętywanie i uznawanie tego jako śmieszną anegdotką na przyszłość (przy "Jądrowym Łyku", na ten przykład) - w końcu są to swego rodzaju nostalgiczne odświeżacze powietrza.

Nie od dziś wiadomo, że kupa to samo życie, a w takim wypadku Wy jesteście jego królami  :ajat

Te życzenia śmierdzą z daleka zdradą (smoleńską), ale sami zaczęliście, to teraz macie...  :fch:

No, a teraz dajcie wszyscy pyska, bez dyskusji! :*


nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopada 2012, 21:02:08 »
Jeżeli jest ktoś kto może każdego przebić w tym, co ten każdy ktoś wymyśli, to tym kimś z pewnością jest ten ktoś, kto napisał posta nad tym kimś, kto pisze tego posta.

 :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Grudnia 2012, 23:52:48 »
To już 13 latek??? Wszystkiego najlepszego, i czerpania przyjemności z odkrywania nowych horyzontów postapokaliptycznych... w sumie mimo, że od lat nie działam w redakcji, to postapo nadal sprawia mi przyjemność... dziwny jest ten świat, że niektórym postapo sprawia przyjemność, ale tak jest... jest w tym jakaś magia. :)
* Results may warry

cubik2k

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Blog projektu Fonline 2077
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudnia 2012, 18:33:52 »
Co? Już po imprezie urodzinowej? Po trzy-nastce? Wybaczcie spóźnienie i nieobecność ale choć życzenia kolejnych świetlanych 13 lat życzę i dalszej rozbudowy i rozwoju :)
Jako były redaktor ś.p. serwisu FMC szczerze zazdroszczę betonowego community i szerokiego grona współpracowników redakcyjnych, których zabrakło dla unikalnego jedynego polskiego serwisu o modowaniu Falloutów...

pozdr.
Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Grudnia 2012, 19:55:12 »
 :zltk podziękowania za życzenia. Może być, że impreza dopiero się rozkręca.  :)
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trzynasty Schron to kupa
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudnia 2012, 04:27:21 »
Co? Już po imprezie urodzinowej? Po trzy-nastce? Wybaczcie spóźnienie i nieobecność ale choć życzenia kolejnych świetlanych 13 lat życzę i dalszej rozbudowy i rozwoju :)
Jako były redaktor ś.p. serwisu FMC szczerze zazdroszczę betonowego community i szerokiego grona współpracowników redakcyjnych, których zabrakło dla unikalnego jedynego polskiego serwisu o modowaniu Falloutów...

pozdr.
Na forum może i czasem jest cihoojnia, może i głównie my sami ze sobą i między sobą tu kadzimy, ale na zapleczu jest co robić - byle tylko się chciało - a impreza przecież zawsze może trwać na okrągło  :piwo2:

 :zwr

Dzięki za pamięć  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.