Autor Wątek: Eksperyment  (Przeczytany 2616 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Eksperyment
« dnia: 21 Września 2012, 12:05:51 »

Aż się boję cokolwiek napisać po tym, jak ostatnio niechcący spowodowałem gorącą dyskusję o edukacji, pisząc nowinę o… tym jak przeżyć atak nuklearny (tak naprawdę sam musiałem się do niej cofnąć i zobaczyć o czym właściwie była). Mój niepokój podsyca dodatkowo fakt, że również i tym razem cynk do nowiny zapodał nieoceniony w tej kwestii Wiktor.

Dobra, dobra, żartuję. Tak naprawdę uwielbiam pisać na tematy, o których nie mam zielonego pojęcia. Tym razem będzie całkiem podobnie.

Żeby przeprowadzić eksperyment potrzebujemy łyżkę sproszkowanego grafitu oraz szklankę wody. Przebieg doświadczenia – jeśli Państwo pozwolą – przedstawię (żeby dać dowód na to, jakie to proste) w kilku kolejnych punktach:

1. Łyżkę sproszkowanego grafitu wsypać do szklanki wody o temperaturze pokojowej.
2. Zamieszać.
3. Na 24 godziny zostawić w temperaturze pokojowej.
4. Odfiltrować proszek.
5. Na noc włożyć do piekarnika o temperaturze 100 stopni Celsjusza.
6. Poczekać aż ostygnie.

W ten sposób staniemy się właścicielami najprawdziwszego nadprzewodnika w temperaturze pokojowej! Nie wiem jak wy, ale ja idę strugać ołówki.

Technology Review

Tradycyjnie jako temat drugi nowiny powinienem wynaleźć jakieś bardzo kontrowersyjne zagadnienie, ale tym razem tego nie zrobię i właśnie na tym polegać będzie przebiegłość tego eksperymentu.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września 2012, 12:17:33 »
Hm.. powiem wprost że sprawa jest podejrzana, bo jeśli faktycznie to prawda to mamy naukową sensację i nie chodzi tu tyle o łatwość wykonania co fakt że odkrycie nadprzewodnika działającego w temperaturze pokojowej jest od dawna ważnym celem dla naukowców. No cóż.. zobaczymy co z tego wyniknie?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Września 2012, 12:28:05 »
Hmm... Jakby coś było nie tak i do Jasia o 6:00 chłopcy z ABW mieli wpaść, że kluczowe dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa tajemnice sprzedaje - to ja go nigdy nie znałem  :zwr  :hyh

Jeśli zaś z tego miałaby być jakaś kasa - także dla Schronu - to Jasiu jest najfajniejszym sekretarzem redakcji jakiego Schron miał  :zcz2: :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Września 2012, 12:32:09 »
Jak na razie eksperyment spala na panewce. Ale czekam tylko na dociekliwego Glassiusa  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Września 2012, 12:33:12 »
Może to kwestia pochodzenia ołówka (grafitu)? Ruski, chiński, może jakiś zachodniawy? :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września 2012, 12:36:46 »
Zdecydowanie. Rosjanie robią ołówki z zamarzniętego spirytusu, a mieszkańcy Czelabińska z hartowanej stali  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Września 2012, 20:44:19 »
Jak na razie eksperyment spala na panewce. Ale czekam tylko na dociekliwego Glassiusa
Choć nie jestem fizykiem, to tak jak oni, zachowuję daleko idącą wstrzemięźliwość, ze względu na to, że podobna sensacja uzyskania pewnego zjawiska w temperaturze pokojowej miała miejsce.

W roku 1989 upadł komunizm oraz narodziłem się ja. Ludzkość nie była przygotowana na większą dawkę szczęścia, dlatego ogłoszenie przeprowadzenia zimnej fuzji przez Fleischmanna i Ponsa okazało się nieprawdziwe. Okoliczności temu towarzyszące były naprawdę zabawne
- wzięli się za to chemicy
- nie przygotowali ochrony radiologicznej
- fundusze uzyskali z uniwersytetu pisząc istne majstersztyki w podaniach o nie, byle tylko nie zdradzić się z rzeczywistym celem badań (bo uważano to za nonsens)
- osoba przyznająca im fundusze przeprowadzała podobny eksperyment, więc zaproponowała spotkanie. Oba zespoły nie zaufały sobie i zależało im na pokazaniu swoich wyników w pierwszej kolejności. Fleischmann i Pons uzyskali pewne intrygujące odczyty, ale w strachu przed konkurentem, nie zweryfikowali ich należycie i spanikowali.

Wiecie co robi spanikowany naukowiec? Konferencję prasową, na której ogłasza całemu światu że odkrył rozwiązanie problemu energetycznego ludzkości, i że inni, zdolniejsi od nich w tej dziedzinie, wyjaśnią im właściwie co się stało w ich laboratorium.

Również jestem ciekaw, czy da się tak uzyskany grafit do czegoś wykorzystać. Choć w to nie wierzę, trzymam kciuki  :spk
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Września 2012, 21:09:07 »
 :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Września 2012, 21:44:39 »
Nie mogłem Cię zawieźć.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Eksperyment
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Września 2012, 21:55:46 »
A dokąd chciałeś mnie zawieźć?  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!