Autor Wątek: "Stalingrad" w Polsce  (Przeczytany 2455 razy)

FreeZe

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 80
"Stalingrad" w Polsce
« dnia: 27 Lutego 2009, 17:47:42 »
28 lutego 2009 o godzinie 11:00 w nieczynnej cegielni, w Orzechowcach k. Przemyśla odbędzie się zimowa rekonstrukcja historyczna o nazwie "Stalingrad". Widowisko przedstawić ma fragment walk o Stalingradzką Fabrykę Traktorów toczonych w zimie 1942-1943 roku. Organizatorami tegorocznego wydarzenia są Gmina Żurawica wraz z Przemyskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej im. Dziesiątego Dowództwa Okręgu Korpusu.

Swoją drogą takie przedsięwzięcia są ciekawe, bo przypominają młodym ludziom o zapomnianych przez wielu wydarzeniach historycznych.

Źródło: Onet

---------------------
Nie wiem, czy ten news jest w klimatach postapokaliptycznych, ale odnosi się do wojny, więc uznałem go za interesujący. W razie czego proszę usunąć temat.
« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2009, 16:59:44 wysłana przez FreeZe »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: "Stalingrad" w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego 2009, 23:10:57 »
Bezpośredni odnośnik do newsa.

Aż sprawdziłem, czy aby Stalingradu nie było kiedyś w Polsce. Ale nie było, dowalili nam Stalinogród na trzy lata za to :P (tutaj DoPr albo Uly mogą się wypowiedzieć jako lokalni patrioci :P)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: "Stalingrad" w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2009, 01:13:15 »
Cytuj
Nie wiem, czy ten news jest w klimatach postapokaliptycznych, ale odnosi się do wojny, więc uznałem go za interesujący. W razie czego proszę usunąć temat.

A ja nie wiem, czy mój post będzie pasował do tematu :) Ale polecam film o nazwie... Stalingrad. Najlepszy film wojenny jaki widziałem w życiu, a "Pluton" może mu co najwyżej wypastować oficerki, na lśniący połysk  :-*