Autor Wątek: Oscar dla WALL.E  (Przeczytany 3607 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Oscar dla WALL.E
« dnia: 26 Lutego 2009, 11:42:36 »
Bezpośredni link do newsa

-----



"Dziękuje mamie, dziękuje tacie, dziękuje swoim dzieciom, dziękuje swojemu psu, uch, ach, buu, łaaaa, łiiii" - to tylko niektóre, standardowe teksty jakie muszą się pojawić przy corocznym wręczaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej - czyli Oscarów. To wydarzenie w swoim charakterze jest tylko "lokalną" imprezą, bo nagrody są wręczane przez i dla przedstawicieli amerykańskiego przemysłu filmowego. Jednak uniwersalność i ponad kulturowy przekaz kina via Stany Zjednoczone sprawia, że jest to odbierane jako światowe wydarzenie. Zwłaszcza gdy kino europejskie to w większości filmy "o rozterkach moralnych i miłosnych młodej pasterki do miejscowego rzeźnika".

Aaa!!! Chodziło o kino irańskie ;-)

W tym zalewie blichtru, sztucznych uśmiechów i wymuszonej radości, w nocy z poniedziałku na wtorek, jedna statuetka (z sześciu przyznanych nominacji) powędrowała do filmu WALL.E. Postapokaliptycznej wizji świata w wersji soft, z pociesznym i pracowitym robotem sprzątającym ludzkie brudy pozostawione na Ziemi.

Film godny obejrzenia, choć to mocno uśredniona w swoim przekazie bajka dla całej rodziny. Oscar za najlepszy długometrażowy film animowany tylko potwierdza, że warto zapoznać z tą produkcją.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2009, 11:55:23 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2009, 11:47:33 »
Film dostał też nominacje do oskara za najlepszą piosenkę i najlepszy scenariusz oryginalny.
Więcej informacji tutaj: http://oscary.onet.pl/0,1902328,news.html
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego 2009, 11:51:38 »
No właśnie - ja się dziwię, że nie dostał Oscara za najlepszą piosenkę - bo "Down to Earth" było wprost cudowne, podobnie jak i cały film zresztą.
A jeśli chodzi o scenariusz - to wybaczcie, ale ta naciągana końcówka go dyskwalifikuje imho.
Pomimo tego, Oscar za najlepszą animację długometrażową jak najbardziej na miejscu :).
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.


Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego 2009, 12:23:41 »
Statuetka absolutnie zasłużona, jakby nie patrzeć jeden z ciekawszych i lepszych tytułów zeszłego roku  8)

Smutny

  • Gość
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2009, 12:52:18 »
Wow, dawno nie widziałem newsa na podobnie wysokim poziomie tu na schronie. Nie żebym teraz nie truł dupy, bo naprawdę to robię: ale strasznie wam się pogorszyła jakość newsów - wrzucacie prawie wszystkie jakie wam ludzie podeślą, a nie powiedziałbym żeby były w większości dużo warte. Sorry chłopaki, ale jak Squnk by każdego redagował to coś by wtedy mogło wyniknąć, a nie tak jak teraz. ;/

Co do gali oskarowej nie mmogę wybaczyć, że Fincher z 13 ostał 3 statuetki, że Peter Gabriel nie dostał, że Afforonsky z Roukiem nic za wrestlera nie dostali.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2009, 12:53:40 »
Wow, dawno nie widziałem newsa na podobnie wysokim poziomie tu na schronie. Nie żebym teraz nie truł dupy, bo naprawdę to robię: ale strasznie wam się pogorszyła jakość newsów - wrzucacie prawie wszystkie jakie wam ludzie podeślą, a nie powiedziałbym żeby były w większości dużo warte. Sorry chłopaki, ale jak Squnk by każdego redagował to coś by wtedy mogło wyniknąć, a nie tak jak teraz. ;/

Co do gali oskarowej nie mmogę wybaczyć, że Fincher z 13 ostał 3 statuetki, że Peter Gabriel nie dostał, że Afforonsky z Roukiem nic za wrestlera nie dostali.

To na pewno dlatego że tych ich nie piszesz ...  :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lutego 2009, 13:44:29 »
Smutny - musisz dołączyć do nas i podnieść poziom naszych newsów. Choćby i w twoich oczach  ;)

Poza tym jak zapodawacze newsów ponewszą się przez rok i więcej (jak ja) to też będą trzaskać newsy, że hej!!!  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lutego 2009, 14:04:18 »
Cytuj
Afforonsky z Roukiem nic za wrestlera nie dostali.

Fakt tu było jak dla mnie największe zaskoczenie. Rourke zagrał niesamowicie we Wrestlerze i Oscar mu się należał jak nikomu. Nie żeby Penn w Obywatelu Milku zagrał źle, ale myślę że mu trochę tę nagrodę dano na wyrost. Potwierdza się znów reguła - nakręć film o gejach czy dyskryminacji innej mniejszości, a Oscara masz jak w banku ;/
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2009, 01:35:27 wysłana przez Zagłoba »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Oscar dla WALL.E
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lutego 2009, 14:12:08 »
Holyłud zawsze było trochę "szybciej" niż reszta społeczeństwa amerykańskiego. Z drugiej strony bardzo jednak hipokrytyczne i zakłamane. Ale może jest tu jakaś metoda, zwłaszcza kiedy Kalifornią rządzi republikańska ekipa, której jedynym sukcesem będzie utrącenie możliwości zawierania związkó w jednopłciowych.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.