Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Grudzień 13, 2019, 17:23:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Skarbiec Zagłady"  (Przeczytany 3951 razy)
FreeZe
Sierżant
*

« : Luty 26, 2009, 21:43:25 »

Bezposredni link do newsa

Znajdujący się pod powierzchnią ziemi wyspy Svalbard tzw. "Skarbiec Zagłady" obchodzi swoje pierwsze urodziny. Jest to rodzaj banku na zboże i rośliny uprawne, w którego zasobach jest obecnie 20 milionów próbek. Tworzony jest na wypadek, gdyby Ziemię nawiedziły potężne kataklizmy, ocieplenie klimatu, czy też wojna, a ludzie potrzebowaliby żywności. Przechowalnik wydrążony jest wewnątrz granitowej góry na głębokości 150 metrów. Korzystne warunki termiczne(temperatura rzędu -18 stopni Celsjusza) pozwalają przetrwać zapasom nawet do kilkunastu tysięcy lat. Ocieplenie klimatu najgorzej wpłynie na sytuację w Afryce. Kenijski laureat nagrody Nobla - Wangari Maathai tak ustosunkowuje się do tejże kwestii:
Naukowcy przestrzegają, że Afryka najmocniej odczuje zmiany klimatu. Poza tym, przez ostatnie sto lat wiele gatunków roślin uprawnych zanikło z powodu importu innych gatunków. Dlatego możliwość zmagazynowania, jak największej ilości nasion uprawnych, które jeszcze mamy jest tak ważna.
Co ciekawe jednym ze sponsorów tego przedsięwzięcia jest Bill Gates - twórca Microsoftu.

Źródło:WP

Materiał filmowy: WP

« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 18:02:03 wysłane przez FreeZe » Zapisane
Holden
Major
*

« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2009, 21:57:58 »

Pojawia się pytanie czy to w ogóle ma sens, przecież rośliny ciągle ewoluują, dochodzą do szczytu swojego rozwoju po czym zastępuje je inny gatunek, czy te rośliny co teraz rosną  na ziemie będą mogły rosnąć za np 20 lat kiedy warunki oraz gleba będą zupełnie inne?
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2009, 22:03:23 »

Nie bój żaby - gdyby to nie miało sensu, to nikt by tego nie wspomagał gotówką Tongue

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Holden
Major
*

« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2009, 22:04:01 »

mogą prać pieniądze zawsze  Tongue
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2009, 22:07:12 »

No ta - znowu dowalasz prozą życia. Urodzony pragmatyk Cheesy

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
FreeZe
Sierżant
*

« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2009, 22:29:21 »

Holden mówisz masz Cheesy

Dowcipniś  Tongue
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 22:36:34 wysłane przez Holden » Zapisane
Uqahs
Gen. brygady - Redaktor
*

Extraterrestrial

« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2009, 00:39:00 »

Widzę, że nawiązujesz do wzmianki o GECKu w Biblii Fallouta, Holden. Ja myślę, że w ciągu 20 lat nie mogłyby zajść tak poważne zmiany w środowisku, żeby np. nie można było wyhodować ziemniaka. No chyba, że mówimy o jakimś totalnym nuklearnym kataklizmie. Nie wiem, czemu akurat taka zagłada mi przyszła na myśl, przecież może to być atak zmutowanych pomarańczy albo horda uzależnionych od WoWa graczy-zombie. Wink

Żeby tylko ziemniaki przetrwały. Tongue

Holden
Major
*

« Odpowiedz #7 : Luty 27, 2009, 00:58:50 »

yep, przez czytanie biblii zaszły poważne zmiany w moim mózgu, szczególnie po dzisiejszej pracy ;p

Bez ziemniaków nie będzie frytek!

A tak na poważnie to jest w pewnym sensie rodzaj Gecka bo przecież miał on przechowywać nasiona, nawozy, podręczniki do rolnictwa itd - twórcy przewidzieli przyszłość  Tongue
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!