Autor Wątek: Spory problem z Fallout 3  (Przeczytany 19239 razy)

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Spory problem z Fallout 3
« dnia: 11 Kwietnia 2012, 18:01:22 »
Witam!
Mam oryginalną wersję gry Fallout3(niestety bez DLC). W każdym bądź razie problem polega na tym, że mimo oryginalnej płyty, po włożeniu jej do napędu wyskakuje komunikat z prośbą o włożenie oryginalnej płyty. Udało mi się jednak zainstalować grę z pliku SETUP. Niestety po zainstalowaniu nie mogłem jej uruchomić z powodu tego samego komunikatu. Wydawało mi się, że rozwiązałem problem pobierając cracka z chomika. Owszem, uporałem się z tym problemem, ale tu powstaje nowy. Gra się co prawda uruchamia, ale co jakiś czas (czasem nawet co kilkanaście sekund) po prostu ekran się zacina (dźwięk nadal jest OK, ale obraz stoi ciągle w jednym miejscu). Aby zażegna ten stan trzeba za każdym "zacięciem" wyłączać grę przez Menadżer Zadań. Przez jakiś czas mi to nie przeszkadzało, ale po godzinie gry 30s.-10min. seriami mi się szczerze mówiąc znudziło... Czy wie ktoś może jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2012, 18:18:16 »
Zapewne problem pochodzi z napędu, którego używasz, dalsze problemy to tylko konsekwencja tego.

1. Usuń całą instalację nie wyłączając zapisów.
2. Przekopiuj zawartość DVD na twardy dysk i usuń płytę.
3. Zainstaluj grę z HDD.
4. Ściagnij i zainstaluj patch 1.7ENPL (jest na stronie Cenegi np.)
5. Usuń pliki instalacyjne z HDD, włóż płytę i graj.

Jeśli nadal gra ma problem z wykrywaniem płyty w napędzie to:
- albo napęd do wymiany,
- albo pousuwaj zabezpieczenia z systemu operacyjnego (może masz jakieś indywidualne cudeńka) w tym sprawdź czy przypadkiem nie jesteś posiadaczem przepysznych wynalazków zwanych procesorami AMD i poszukaj fixów do nich,
- (w ostateczności) ściągnij cracka na wersję 1.7

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2012, 18:27:59 »
Dzięki, spróbuję z HDD, ale czy to pomorze na te "zacinki"??
Jeśli chodzi o napęd to wątpię, bo inne płyty działają, a AMD nie mam (z różnych zabezpieczeń, to tylko Microsoft Essentials i tradycyjny FireWall) ;)

Hmmm... Zrobiłem jak pisałeś, ale nadal nie wykrywa płyty :/ Zobaczę jeszcze tego cracka, może nie będzie przycinać...

:/ Wgrałem tego cracka, gra działa, ale wciąż się przycina... Nie zdążyłem jeszce nadać imienia postaci, a tu już padło :/
Błagam, macie jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2012, 20:59:47 wysłana przez Sason »

kryspin013

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 412
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2012, 23:37:49 »
Wpisz w google:

gamecopyworld fallout 3 crack

i pobierz wersję

Fallout 3 v1.7 / Fallout 3: Game of the Year Edition [MULTI2/MULTI3] No-DVD/Fixed EXE

 ;)

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwietnia 2012, 17:26:47 »
Dzięki, spróbuję za jakiś czas... Teraz nie mogę :/ Mam nadzieję, że to pomoże. Przeinstalowywałem tę grę chyba już z 5 razy...

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwietnia 2012, 20:26:53 »
To, że z innymi grami nie ma problemów o niczym nie świadczy, wręcz przeciwnie, to nie jest normalne i wskazuje na problemy napędu z odczytem płyt.

Po ściągnięciu cracka na wersję patch 1.7ENPL spróbuj jeszcze pogrzebać w Fallout.ini (Moje dokumenty):

znajdź w nim linijkę:
bUseThreadedAI=0
i zmień:
bUseThreadedAI=1
oraz zaraz pod nią dodaj:
iNumHWThreads=x (gdzie x to liczba rdzeni w twoim procesorze = 1, 2, 3 lub 4)

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwietnia 2012, 20:15:12 »
Dzięki, zmiany w pliku .ini pomogły.
Jeśli mogę spytać, co dokładnie mogło być powodem tego zacinania się? Już raz grałem z tej samej płyty, pożyczałem ją niedawno wujkowi i wszystko było OK.
Skąd te problemy?

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwietnia 2012, 18:10:56 »
Jeśli mogę spytać, co dokładnie mogło być powodem tego zacinania się? Już raz grałem z tej samej płyty, pożyczałem ją niedawno wujkowi i wszystko było OK.
Skąd te problemy?
Urok niekompetencji Bethesdy? Sam silnik gry sprawia problemy, to samo jest w FNV. Choć obecnie silnik FNV chodzi nieźle, w F3 zostało wszystko rozkraczone po patchu 1.7.

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwietnia 2012, 22:26:22 »
Aha. W każdym razie dzięki wielkie za pomoc, teraz wszystko ładnie chodzi... Jako, że raz już to przeszedłem, to chyba sobie teraz jakichś modów poszukam, żeby inaczej było ;)

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwietnia 2012, 03:49:02 »
Aha. W każdym razie dzięki wielkie za pomoc, teraz wszystko ładnie chodzi... Jako, że raz już to przeszedłem, to chyba sobie teraz jakichś modów poszukam, żeby inaczej było ;)
http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=492.120 8)

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwietnia 2012, 17:39:11 »
Dzięki, już pobrałem... Całkiem niezła paczka ;) Jeszcze tylko dodałem kilka zmieniających wygląd i gra się ciekawiej... Szkoda, że fabuła się nie zmienia xD, bo tę znam ;)

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Kwietnia 2012, 19:22:35 »
"Coś tam" zmienia. Do F3 nie ma ciekawych modułów fabularnych - jedyny jaki znam to Cube Experimental, ale on fabuły nie zmienia, to osobna historyjka.

Sason

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Kwietnia 2012, 18:54:32 »
Może zobaczę ;)
Mało ludzi zmienia fabułę, bo trzeba mieć dobry pomysł, dużo czasu, radzić sobie ze skryptami, dialogami itp.
W każdym razie teraz sobie znowu przejdę F3 a potem NV (jest jakaś dobra paczka modów?).
:)

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Kwietnia 2012, 23:55:30 »
Problem jest inny - F3 pozostał mało stabilny, modyfikacje wymagają dodatkowego zachodu, by działały (jak moja, a też nie jest perfekt). Co do Cube Experimental - nastaw się od razu na wyrzucenie przegiętych nagród za wykonanie, chyba, że już zostały wyrzucone (nic mi o tym nie wiadomo).

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpnia 2012, 14:23:30 »
- albo pousuwaj zabezpieczenia z systemu operacyjnego (może masz jakieś indywidualne cudeńka) w tym sprawdź czy przypadkiem nie jesteś posiadaczem przepysznych wynalazków zwanych procesorami AMD i poszukaj fixów do nich,
O mamo, a co AMD ma do Fallouta 3? Wieszanie/wychodzenie do pulpitu może mieć związek z tym procesorem?
Nigdzie wcześniej tego nie wyczytałem, a teraz mam też problemy z F:NV.

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: Spory problem z Fallout 3
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Września 2012, 18:12:27 »
O mamo, a co AMD ma do Fallouta 3? Wieszanie/wychodzenie do pulpitu może mieć związek z tym procesorem?
Nigdzie wcześniej tego nie wyczytałem, a teraz mam też problemy z F:NV.
Ano silnik F3/FNV/Skyrim jest dla nich zagadką, jeśli masz problemy z wypadami i zwiechami będąc posiadaczem AMD, to obowiązkowo musisz dopisać w ini:

bUseThreadedAI=0
i zmień:
bUseThreadedAI=1
oraz zaraz pod nią dodaj:
iNumHWThreads=x (gdzie x to liczba rdzeni w twoim procesorze = 1, 2, 3 lub 4)
« Ostatnia zmiana: 26 Września 2012, 18:14:07 wysłana przez Aurelinus »