Autor Wątek: Wasteland 2 - co z tego będzie  (Przeczytany 21834 razy)

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Wasteland 2 - co z tego będzie
« dnia: 07 Kwietnia 2012, 22:36:20 »
Kickstarter powoli dobiega końca, więc chyba można stworzyć wątek o grze. Zwłaszcza, że wraz z najnowszą aktualizacją światło dzienne ujrzała pierwsza oficjalna grafika koncepcyjna z gry.



Pełną wersję możemy zobaczyć na NMA.

Na tę chwilę uzbierano 2,138,115$ przez Kickstarter i 47,840$ przez PayPal. Fargo obiecał, że po przekroczeniu granicy 2,5mln zatrudnią nowych ludzi do powiększania świata i zapełniania go odpowiednią zawartością, a przy 3mln opracują edytor dla maniaków modowania.

Mam nadzieję, że moja i pewnie Wasza inwestycja się zwróci i zaliczymy powrót do staroszkolnych cRPG od graczy, dla graczy  :-*
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2013, 17:37:24 wysłana przez Squonk »

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwietnia 2012, 00:14:41 »
Graficzka właśnie ozdabia mój pulpit. :D

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwietnia 2012, 00:53:47 »
Same here + nowy avek ^^

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwietnia 2012, 10:15:34 »
Jeśli gra będzie miała jakość tych artów to zapowiada się dobrze.. nie ma w końcu jak profesjonalny oddział Rangers zamiast jakichś durnych cosplayer'ów i punków z Fallbliviona.

likaq

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwietnia 2012, 17:35:27 »
Jest szansa na odzielną tablicę poświęconą W2?

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwietnia 2012, 22:26:13 »
Ja był bym za.. Westland to w zasadzie protoFallout.. ale poczekałbym z tym jak coś więcej ruszy.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwietnia 2012, 23:14:13 »
Słusznie.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Kwietnia 2012, 05:46:17 »
ja też jestem za
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Kwietnia 2012, 11:38:20 »
Hmm, no doooobra, też jestem za  :zwr

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwietnia 2012, 13:31:01 »
Jak się znajdzie jeszcze 5 ludków będących fanami pierwszego Wastelandu, a i mających smaka na drugiego to załoźy się tablicę wspólną dla serii. Bo teraz to mamy takie lekkie spuszczanie się nad tematem, który jest lansowany jako "powrót do prawdziwych korzeni Fallouta jako kontra do filozofii robienia gier przez Bethesdę" :zwr

Można by się pod to podłączyć, ale wiecie :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwietnia 2012, 13:44:27 »
Fanem pierwszego może i bym był, ale jak próbowałem zagrać to tak jakbym obuchem w głowę dostał. Nie przeczę, że fabuła i atmosfera świata mogą być świetne, ale ten gameplay to już nie na moje siły, to nie czasy, kiedy po szkole pieprznęło się plecak w kąt i grało do bladego świtu  :'(

Niemniej jednak, za jakiś czas wezmę się za ogarnięcie fabuły z gry. Poczyta się to i owo, żeby jakoś "wejść" w ten świat :)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2012, 14:10:10 wysłana przez Chris »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwietnia 2012, 19:24:30 »
Kiedyś próbowałem ugryźć jedynkę.. ale to prawdziwe retro nawet jak na mnie i niestety się odbiłem. Może kiedyś spróbuję jeszcze raz.. ale jak na razie sobie daruje z braku czasu i cierpliwości. A tak swoja drogą, czy przypadkiem nie przesadzasz z reakcją Squonk? Na razie Westland 2 jeszcze nie zaczął być nawet robiony, a zagadnienie bardziej dotyczyło tego czy jest miejsce dla tego tytułu w rodzinie Fallout'ów (a jest), a nie że od razu będzie trzeba zakładać temat czy coś..

Adam

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 479
    • Szepczący w ciemności
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Kwietnia 2012, 20:05:46 »
Wasteland... Gra do której tyle razy chciałem się przekonać a nigdy nie miałem instrukcji, bez której grać się praktycznie nie da, bo jesteśmy proszeni o czytanie jej akapitów. Co do samej retro-formy - jak dla mnie gdyby ją rozwinąć, powstałby cRPG doskonały - dodać jakieś sensowne wsparcie dla dialogów, zostawić schematyczną, prostą grafikę bez animacji ale podbić rozdzielczość i zachować oryginalny, wspaniały system walki (oczywiście też po liftingu, choć już teraz jest całkiem grywalny). A co do tablicy - nie wiem czy jest sens już zakładać tablicę, skoro wszystko co mamy to jeden concept-art  ;) Poczekajmy, aż będzie o czym dyskutować.

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwietnia 2012, 20:09:31 »
Chris, Rezro miałem tak jak Wy. Nie należę do graczy, którzy przywiązują wagę do grafiki, ale to było dla mnie zbyt wiele...
A nowy Wasteland? Hmm, obrazeczek fajny, ale zobaczymy jak wyjdzie.

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Kwietnia 2012, 10:35:08 »
Też niestety nie podołałem z pierwszym Wastelandem... :(

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Kwietnia 2012, 21:59:08 »
Małe Q&A z Brianem Fargo


Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Kwietnia 2012, 11:03:48 »
Może ktoś podać najważniejsze informacje jakie pojawiają się w tym wywiadzie? Mój angielski nie jest aż tak dobry :).

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Kwietnia 2012, 11:45:16 »
Tak w skrócie najważniejsze informacje:
- W projekcie uczestniczą Chris Avallone i Mark Morgan.
- Gra będzie powstawać w ścisłej kooperacji z fanami tak by zadowolić zarówno tych hardcorowch, jak i tych graczy z luźniejszym podejściem do gier.
- W grze będą dwa rodzaje kamery.. pierwsza to rzut z dużej wysokości na całą okolicę (nawigacyjna), a druga to kamera dająca obraz pola walki (prawdopodobnie zbliżona do tej z Fallouta).
- Jeśli chodzi o gameplay to będzie to gra taktyczna z systemem pomiędzy Jagged Alliance, a Fallout'em (W Westland dowodzimy oddziałem Rangers'ów a nie jednym graczem, przyp.). Brian wspominał też że dyskutują nad tym jak przyspieszyć krótkie starcia, tak by nie marnowały zbyt dużo czasu.
- Gra ma być wysoko customize'owalna zarówno jeśli chodzi o interfejs jak i nawet gameplay.
- Członkowie drużyny (NPC) mają być mocno rozbudowani i możliwe mają być np. takie sytuacje jak kradzieże z ich strony, itd.
- Gra ma się dziać krótko po wydarzeniach z pierwszego Westalnd'a, gracz ma dowodzić nowym oddziałem Rangers i działać na tym samym obszarze co wcześniej (oczywiście rozszerzonym) spotykając przy tym licznych znajomych z jedynki (choć znajomość jedynki ma być niewymagana). W pewnym momencie ma się pojawić przybysz z uznawanego za zniszczony obszaru Kalifornii (wspomniano też coś o "Guardians") i gracz otrzymuje zadanie zbadania tego regionu.
To chyba tyle z tych najważniejszych...

Szakal119

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 392
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Kwietnia 2012, 13:17:45 »
- Jeśli chodzi o gameplay to będzie to gra taktyczna z systemem pomiędzy Jagged Alliance, a Fallout'em (W Westland dowodzimy oddziałem Rangers'ów a nie jednym graczem, przyp.).

Znaczy się będzie to coś w stylu Icewind Dale albo Tactis. W tym pierwszym tworzyło się całą drużynę i w zasadzie żadna nie była "nami" bo niemal wszędzie zwracano się do nas per drużyna poszukiwaczy przygód, w tym drugim niby tworzyło się postać, ale równie dobrze można by było ją wybrać z listy, bo nie ma to większego znaczenia... Już się rozczarowałem, bo to znaczy, że nie będzie się można zżyć z naszym protagonistą.

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Wasteland 2
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Kwietnia 2012, 16:41:56 »
Radziłbym się od razu zacząć przyzwyczajać, że to nie będzie Fallout ;)

Jeśli walkę wzorują na JA to tylko się cieszyć, bo druga część tej gry to istna perełka na polu taktycznych strategii turowych.