Autor Wątek: NV Ultimate Edition - seria problemów  (Przeczytany 35247 razy)

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Grudnia 2012, 07:53:19 »
Gram na max ustawieniach, na rozdzielczości 1280x1024 i (o dziwo) jest ok, wyciąga średnio 40 klatek, w Stripie przy migoczących światłach spada do powiedzmy 17-20, ale poza tym gra się na prawdę bezproblemowo. Z liczbą rdzeniu i konfiguracją .ini poczytam. Co do launchera - jeśli chodzi o pliki wrzucone do uruchomienia (dodatki itp.) to mam po prostu zaznaczone mam wszystkie od początku, tak gram.
Co do FoMM to rozumiem to co mi parę dni temu pisałeś odnośnie Fo3
Cytuj
FoMM (Fallout Mod Manager, nie myl z tym gównem z Nexusa)
- muszę ściągnąć ale nie ze strony nexusa?

EDIT: dobra, jakoś ogarnąłem kolejność instalacji dodatków. Czy jak odznaczyłem te packi Classic, Mercenary, Tribal i Caravan nie znikną mi z nich przedmioty? ;)
EDIT2: uruchamiam przez FoMM z podaną przez Nightmastera kolejnością. Jak na razie nie wysypało do pulpitu ale dalej jest pewien błąd- może nie błąd ale pewna upierdliwość (to też miałem wcześniej już w F:NV) ale nigdy z Fo3) : w PipBoyu gdy przejadę myszką na krawędź PipBoya i kliknę (ale nie zawsze tak się dzieje) to gra wyskakuje zminimalizowana do pulpitu - potem wystarczy kliknąć na pasku i się przywraca i wsio jest ok. Czasem to denerwuje. Ktoś spotkał się już z takim błędem? Może to ma też wpływ na stabilność?
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2012, 10:31:00 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Grudnia 2012, 00:54:52 »
EDIT: dobra, jakoś ogarnąłem kolejność instalacji dodatków. Czy jak odznaczyłem te packi Classic, Mercenary, Tribal i Caravan nie znikną mi z nich przedmioty?
Znikną (niektóre), ale są potrzebne jak wesz na dupie, te startery same w sobie to główna przyczyna wszelkich błędów w grze.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Grudnia 2012, 07:41:35 »
Czyli, że przez te zestawy broni może się to wszystko tak kaszanić? Teraz odznaczyłem i tak już mam o wiele lepszy sprzęt (chociaż na początku się przydał). Pomimo odznaczeniu wszystkich tych zestawów gdy uruchamiałem drugi raz to miałem zaznaczony zestaw Caravan (samo się dodało?). Tego nie rozumiem. Może save go wymagał.
Tak poza tym, trochę szkoda by mi było gdyby się okazało, że muszę rozpocząć od nowa grę (skończyłem Old Worlds Blues, jestem w połowie (tak myślę) Lonesome Road i mam 31 poziom ;)).
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Grudnia 2012, 20:23:14 »
Czyli, że przez te zestawy broni może się to wszystko tak kaszanić? Teraz odznaczyłem i tak już mam o wiele lepszy sprzęt (chociaż na początku się przydał). Pomimo odznaczeniu wszystkich tych zestawów gdy uruchamiałem drugi raz to miałem zaznaczony zestaw Caravan (samo się dodało?). Tego nie rozumiem. Może save go wymagał.
Tak poza tym, trochę szkoda by mi było gdyby się okazało, że muszę rozpocząć od nowa grę (skończyłem Old Worlds Blues, jestem w połowie (tak myślę) Lonesome Road i mam 31 poziom ;)).
Startery się same ładują, jeśli nie usuniesz fizycznie plików z katalogu "data". Jeśli zaczniesz bez nich, wtedy pozostaną nieaktywne, ale raz podłączone tak łatwo nie dają za wygraną :asg.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Grudnia 2012, 20:36:51 »
Rozumiem, czyli mam się ich pozbyć ale czy steam nie pobierze ich automatycznie podczas uruchomienia?
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Grudnia 2012, 18:39:01 »
Rozumiem, czyli mam się ich pozbyć ale czy steam nie pobierze ich automatycznie podczas uruchomienia?
Musisz wyłączyć automatyczne aktualizacje, i tak nie ma po co po wgraniu najnowszego patcha ;).

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Grudnia 2012, 18:49:21 »
OK, mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy jeśli teraz usunę te pliki zestawów to nie posypią mi się sejwy, nie będzie jakiś błędów? Tak jak wspominałem gram od początku z włączonymi wszystkimi plikami a nie uśmiecha mi się zaczynać gry od nowa :)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Stycznia 2013, 21:36:16 »
czy jeśli teraz usunę te pliki zestawów to nie posypią mi się sejwy, nie będzie jakiś błędów?
Teoretycznie - nic nie ma prawa się stać, musiałbyś mieć wyjątkowego pecha.

Pajonk93

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Lutego 2013, 14:50:59 »
Witam.
Zakupiłem NV Ultimate Edition, ponieważ interesowały mnie DLC.
Samego Fallouta mam od ponad roku i miałem nadzieję że jest opcja jak w przypadku "Trójki" instalacji samych DLC.
Wkładam nową płytę, daję opcję "instaluj ponownie", odpalam grę i nie pojawia mi się żadna informacja o nowych questach.
Czy to znaczy, że muszę odinstalować podstawkę i zainstalować od początku Ultimate Edition? Czy save`y jakoś na tym ucierpią?
Ewentualnie powiedzcie mi, jak zacząć questy, czy dostanę jakąś informacje w pip boyu, czy musze sam po prostu poszukać lokacji, gdzie rozpoczynają się questy.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2013, 16:14:26 wysłana przez Pajonk93 »

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Lutego 2013, 16:22:06 »
Na świeżym powietrzu powinieneś otrzymać informacje o dodatkowych zadaniach dotyczących dodatków. Jeśli po kilku sekundach/minutach nie dostajesz żadnych informacji to chyba pozostaje przeinstalowanie gry z dodatkami. Dziwne, tak czy siak powinno działać bez przeinstalowania.
Poza tym sprawdź czy w opcjach Pliki masz zaznaczone wszystkie pliki (tak jak w trójce) odnośnie dodatków i wtedy uruchom New Vegas.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2013, 16:24:54 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Pajonk93

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lutego 2013, 17:07:15 »
Usunąłem starą wersję, zainstalowałem ponownie z płytki Ultimate i nic.
Co ciekawe instalator nie pytał o cd-key, no ale gra jest już w steamie więc to chyba normalne.
Niestety dalej nic. Niepokoją mnie te pliki. Mam tylko:
http://oi48.tinypic.com/fxf1ah.jpg

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lutego 2013, 19:57:56 »
A próbowałeś w steamie dodać grę i wpisać klucz z wersji ultimate?
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Pajonk93

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Lutego 2013, 21:59:15 »
Dodałem grę, jak radziłeś i obecnie wyskakuje mi przy uruchamianiu komunikat:
Żaden serwer zawartości Steam nie jest w tej chwili skonfigurowany dla tej gry. Wkrótce zostanie to poprawione. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Czekam już od dwóch godzin i zastanawiam się czy być spokojnym czy nie.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Lutego 2013, 23:02:22 »
Powiem ci tylko tyle: ja od razu kupiłem wersję Ultimate i poza pewnych problemów ze stabilnością (po części już wiem o co chodzi) większych problemów z grą nie mam (odpukać).
Nie wiem jak steam rozwiązuje sprawę zakupionej wcześniej gry a następnie wersji Ultimate czyli gry + dodatki. Logicznie byłoby gdyby zaktualizował Twoją wersję zwykłą do Ultimate i pobrał wszystkie dodatki z aktualizacjami. To byłoby logiczne ale kto wie jak się steam zachowa. Zawsze możesz do nich napisać. Myślę, że da się jakoś to rozwiązać, nawet w ostateczności usunąć wersję podstawową (sam chyba tego nie zrobisz) z konta i dodać wersję Ultimate. Nie wiem, najlepiej kontaktuj się może bezpośrednio z nimi.
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Pajonk93

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Lutego 2013, 23:18:01 »
Wchodząc w "Właściwości" i zakładkę DLC widzę że DLC są pobrane, więc jest już jakiś plus. Dzięki za pomoc.
Teraz tylko problem z odpaleniem gry. Jeśli sytuacja się nie zmieni przez dłuższy czas, lub nie znajdę sposobu to skontaktuję się z supportem.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Lutego 2013, 06:48:00 »
Jeśli to w czymś pomoże ja w zakładce DLC mam takie pozycje:
- Fallout New Vegas C Gun Runners Arsenal
- Fallout New Vegas C Lonesome Road
- Fallout New Vegas CaravanPack (1C)
- Fallout New Vegas ClassicPack (1C)
- Fallout New Vegas Czech Gun Runners Arsenal
- Fallout New Vegas Dead Money DLC
- Fallout New Vegas Honest Hearts
- Fallout New Vegas MercenaryPack (1C)
- Fallout New Vegas Old World Blues
- Fallout New Vegas Polish Gun Runners Arsenal
- Fallout New Vegas TribalPack (1C)

Poza tym spróbuj w zakładce "Pliki lokalne" wykonać sprawdzanie spójności plików. Gdyby coś było nie tak steam powinien pobrać odpowiednie lub brakujące pliki.
Co do uruchomienia gry zerknij tutaj w tym samym wątku: http://trzynasty-schron.net/forum/index.php?topic=6121.msg56848#msg56848
Odkąd uruchamiam przez Fallout Mod Manager (w podanej kolejności) jest rzeczywiście lepiej ze stabilnością (nie znam się jaki to ma wpływ ale ten sposób działa).
Poza tym zauważyłem że np. xfire po ostatnich aktualizacjach powoduje błędy i wywalanie gry - nie wiem co ma jedno do drugiego, bez włączonego klienta xfire gra wysypuje się rzadziej.
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Pajonk93

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Lutego 2013, 14:39:03 »
Po reinstalacji zarówno fallouta jak i steama, udało mi się w końcu włączyć grę, jednak DLC są po angielsku.
Zmieniałem w steamie język z polskiego na angielski, z angielskiego na polski i dalej nic. Spotkał się ktoś z tym problemem?
Do tego w plikach danych, nawet jak odhaczę wszystkie dlc to i tak w grze są aktywne, co też wydaje mi się dziwne.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Lutego 2013, 16:55:36 »
Dziwne z tym językiem. Nie wiem, czy coś to da ale może po zmianie języka na steamie trzeba wykonać weryfikację plików, tak żeby pobrał pliki? Nie spotkałem się z czymś takim, w sumie konto na steamie mam krótko.
Co do odhaczania - z tym jest różnie i elementy potrafią się same włączyć w grze, próbowałeś z Fallout Mod Manager ustawić odpowiednią kolejność plików (z tego tematu z 1. strony)?
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Rorsarch

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Lutego 2013, 19:26:06 »
Jeśli chodzi o język, to mogę się mylić, ale chyba trzeba w Properties zmienić język na polski, też miałem ten problem, że podstawka była po polsku a dodatki po angielsku. Bo z tego co zrozumiałem,
Zmieniałem w steamie język z polskiego na angielski, z angielskiego na polski i dalej nic.
to chyba zmieniałeś język obsługi steama, a wtedy to on raczej z automatu nie zmienia języka gier na polski. Jak już to zrobiłeś i nie działa, to pisz do supportu.
57. Doom oparty jest luźno na prawdziwych wydarzeniach, kiedy to szatan pożyczył od Chucka dwa dolary i zapomniał oddać.
GG: 16053025

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Lutego 2013, 09:58:52 »
Zmiana języka samego klienta steam nie oznacza jeszcze zmiany języka danej gry. Tu bym nic nie zmieniał i nie kombinował.
Generalnie mimo iż to nie jest zalecane przez Valve ja uruchamiam steama jako administrator (mam Vistę).
Ja bym to zrobił tak:
- uruchom steama w zakładce Biblioteka na "Fallout New Vegas" klikasz prawym i "Usuń zawartość lokalną"
- odczekasz chwilę i wyłączasz steama
- wchodzisz w katalog tam gdzie masz zainstalowanego steama (domyślnie do C:\Program Files\Steam ale lepiej steama trzymać na innej partycji)
- w tym katalogu "steam" wchodzisz w "steamapps" i jeśli F:NV to twoja jedyna gra to śmiało możesz usunąć wszystko co tu jest, jeśli nie to wchodzisz w "common" i usuwasz katalog "fallout new vegas enplczru" - taki powinieneś mieć przy wersji ultimate. poza tym w samym folderze "steamapps" jeśli masz pliki *.ncf np. "fallout new vegas old world blues enplczru.ncf" to też je usuwasz. Słowem : czyścisz wszystkie pozostałości po New Vegas.
- uruchamiasz ponownie steama, potem w Bibliotece wybierasz jeszcze raz tę grę i "pobierz" - gry już zaczyna się pobierać klikasz prawym, wybierasz właściwości, sprawdzasz czy są wszystkie DLC (takie jakie wypisałem) oraz w "Język" zmieniasz na polski.
- czekasz aż się wszystko pobierze

Jeśli dalej nie działa to chyba pozostaje tylko kontakt z supportem.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2013, 10:01:35 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog