Autor Wątek: NV Ultimate Edition - seria problemów  (Przeczytany 35259 razy)

Azi

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
NV Ultimate Edition - seria problemów
« dnia: 16 Marca 2012, 23:06:11 »
Hej
Mam mega problemy z wydaniem kompletnym NV. Kupiłem sobie we wtorek grę (co tam 115 złotych), zadowolony wracam do domu, instaluje na Steam i wreszcie mam. Uruchamiam grę, na razie wszystko jest ok. Nowa gra i ruszam. Wszystko chodzi płynnie, nie ma żadnych problemów. Tworzę postać, przeszukuje mieszkanie i pierwszy myk pojawia się w momencie wyboru perków: opis części z nich jest po polsku a części po angielsku o.O
Myślę, że może jakieś wyjątki nieprzetłumaczone. Gram dalej. Wychodzę z domu i dostaję masę informacji-okienek i wszystkie po angielsku. Nawet nie czytam tylko wyłączam grę. Sprawdzam ustawienia, zmieniam język na angielski i wracam do polskiego, ładuje wszystkie dodatkowe pliki, czekam aż się ściągnie uaktualnienie (zaczyna się wraz ze zmianą jeżyka) i odpalam ponownie. Tym razem ładuje się trochę dłużej ale w granicach zdrowego rozsądku. Zaczynam od nowa - wszystko jest ok. Pograłem z 1,5h.
Wczoraj próbuję odpalić grę i wszystko jest niby ok ale od chwili kiedy pojawia się zdjęcie tego gościa ze spluwą, to do pojawienia się menu wczytuje się nieco ponad 2 minuty (mierzyłem za 2 razem). Gra też wczytuje się długo. Co się dzieje??
Dziś wczytywał się jeszcze dłużej, a gry już nie udało mi się odpalić - po 7 minutach (z zegarkiem w ręku) darowałem sobie czekanie.

O co chodzi?
- sprawdziłem spójność plików - za pierwszym razem było 13 niezgodnych a za 2 wszystko w normie
- błąd pojawiał się też podczas gry w karawanę (czy jak to się tam nazywa) - przy zdejmowaniu karty ze stołu gra zacina się na 5-10 sekund i karty zjeżdżają ze stolika kilka razy
- czemu gra wczytuje się tak długo a save wcale??

Raczej nie jest to wina kompa:
i7-2600QM 2GH
4 Giga ramu
Nvidia GeForce GT 540 M

Nawet tak strasznie nie szkoda mi tych 115 złotych, ale żal mi że jedna z moich ulubionych serii gier (nieśmiertelny Fallout 2 :) może mnie aż tak zawieść :(
Kto pomoże?

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2012, 02:25:50 »
dziwne, mamy podobną konfigurację sprzętową i o ile czekanie u mnie też trwa do 2 minut (w zależności od zestawu modów) oraz niekompletnie spolszczonej gry (miałem nadzieję, że to naprawią) to nie miałem problemów. Nawet do Windowsa mnie nie wyrzucało...
Jaki masz dokładnie system? sprawdź kodeki, bo one lubią kaszanić gre.
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Azi

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2012, 10:44:44 »
Win7 oczywiście. Kodeki mam aktualne :/

Odpalam grę - ładuje się 2-3 minuty. Wczytuje save - po 5 minutach czekania mam dość. Do windowsa mnie nie wywala, pomaga ctrl + alt + del i wyłączenie ręczne :(

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2012, 12:34:02 »
a spróbuj odinstalować całkowicie kodeki i uruchomić grę
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2012, 20:20:22 »
Kolega ma rację, tak może być, dlatego do uruchomienia UE najlepiej użyć FoMM. Nie eliminuje to serii błędów, bo np. GRA nie jest kompletnie przetłumaczone, brakuje conajmniej kilku linijek. Żeby było ciekawiej, polski plik tłumaczący FalloutNV_lang.esp w kilku miejscach degraduje ostatni oficjalny patch; nie mam większego pojęcia jak bardzo psuje to grę (na pewno tworzy problemy z zadaniami na Czarnej Górze, tam jest mnóstwo byków), bo gram na własnym module, ale z pewnością mogą pojawić się dziwactwa. Poza tym, są problemy ze ściąganym ze Steama plikiem głównym Dead Money, coś jest z nim nie tak, musiałem go kilkakrotnie aktywować i usuwać z kolejki w FoMM zanim był łaskaw się anonsować w grze.

Najbezpieczniejsza kolejność instalacji UE to:

FalloutNV.esm
GunrunnersArsenal.esm
DeadMoney.esm
HonestHearts.esm
OldWorldBlues.esm
LonesomeRoad.esm

i w tej samej kolejności plików *_lang.esp
Pliki Packów startowych najlepiej sobie od razu odpuścić, bo po 1. to badziewie, a po 2. wprowadzają chaos w plikach. Lepeij też unikać resetowania umiejętności przy wyjściu z domu dr Mitchela, bo można się zdziwić...
Dużę i bardzo negatywne zmiany z masą głupich błedów wprowadza ostani DLC.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marca 2012, 03:45:49 »
do FNV wyszedl tylko jeden dobry DLC, reszta z powodzeniem moglaby byc jako questy w podstawce.
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Azi

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marca 2012, 12:40:01 »
Pomogło kolejne odinstalowanie. Stary save nie działa ale nowy ładuje się bez większych przeszkód. Pytanie ile pociągnie?

Azi

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marca 2012, 18:39:12 »
Niestety znowu to samo. Podziałał kilka dni i padł. Gra się wczytuje ale save już nie... (próbowałem też wcześniejsze)

e: ja nie czaje tej gry ;D
Chciałem zobaczyć co będzie jak zacznę nową grę - załadowała się bez problemu. No to myślę wczytam stary save - sekunda i działa... Masakra!
A z głównego menu za nic nie chce się wczytać...

O co (wstaw słowo klucz) chodzi? ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Marca 2012, 18:46:15 wysłana przez Azi »

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Marca 2012, 21:56:38 »
sprawdź aktualizacje, powinno pomóc, zawsze możesz zainstalować nieoficjalne łatki od Skidrow
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Azi

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marca 2012, 10:58:25 »
aktualizacje sprawdzone

skąd pobrać te łatki?
z góry dzięki!

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Marca 2012, 20:22:15 »
na exsite są łatki. Żeby było śmieszniej to eliminują więcej błędów niż te oficjalne :D
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marca 2012, 21:24:29 »
do FNV wyszedl tylko jeden dobry DLC, reszta z powodzeniem moglaby byc jako questy w podstawce.

Bo taki miały cel. DLC'e i podstawka miały tworzyć spoistą całość. Choć moim osobistym zdaniem każdy dowolny FNV DLC bije dowolny z F3.

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marca 2012, 00:16:01 »
no nie przesadzaj, przecież Honest Hearts to najgorszy DLC w jaki grałem...
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marca 2012, 16:48:45 »
Honest Hearts jest lepszy niż cały f3. Więc "nie przesadzaj" Nightmaster ;)

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marca 2012, 18:18:07 »
Dla mnie najgorsze DLC wyprodukowało Bioware w ME2. Cholera chciałem o tym zapomnieć...

Do Honest Hearts podchodziłem ostrożnie po recenzji takiego jednego gościa z trzynastego schronu (nie pamiętam jak się on nazywał). Po Krwawej forsie i godzinach nerwowego oglądania się za pułapkami widok Syjonu wydawał się... biwakiem. Przygoda z dala od cywilizacji, kupców i wojny frakcji. Odczułem relaks mimo że wokół było pełno dość mocniejszych bestii od ich odpowiedników z Mojave. Graficznie przedstawiono chyba najpiękniejszą część post nuklearnego świata. Biegałem i skakałem z nóżki na nóżkę zbierając roślinki.

Martwe Konie, Sorrows... Białe Nogi. To trzy nowe plemiona w uniwersum. W Tacticsie mieliśmy mnóstwo dzikusów jednak dopiero ci tutaj wykształcili własną kulturę. W fa(i)llout 3 mieliśmy Biblię jako (sam nie wiem jak to określić) drogę głównego bohatera. Tutaj pismo święte jest przedmiotem konfliktu. Z jednej strony Daniel uczy Sionczyków cnót z drugiej strony Popielec wprowadza własną interpretację utworu literackiego.

No właśnie, Popielec. Po tym czego się naczytałem pomyślałem że wprowadzą najbardziej banalny motyw zemsty. A tutaj taka niespodzianka, Joshua Graham naprawdę skupia uwagę! Dla mnie w RPG najważniejsza jest fabuła i sposób w jaki wciąż ma sens podczas rozgrywki. Po tekście o "najgorszym DLC" na myśl przychodził Mothership Zeta (wiem nikt się z moją opinią nie zgadza) a tu kompletnie nowy styl przygody (który fakt faktem mógłby być lepszy) będący krokiem naprzód dla serii.(Dla Nightmastera kopem na rozruch)

Tak więc drogi panie nocy domyślam się że nie zmienisz swojego sposobu patrzenia na ten tytuł ale wiedz że znajdzie się taki wariat jak ja!!!

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marca 2012, 18:54:35 »
@Archanix, ja pisałem te recenzje
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Archanix

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marca 2012, 19:55:56 »
Tak wiem... gdybym nie wiedział popatrzyłbym do źródła.

shadowmare

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Czerwca 2012, 04:53:14 »
Problem ze spolszczeniem jest łatwy do rozwiązania. Mianowicie należy zaznaczyć wszystkie pozycje w zakładce PLIKI DANYCH na menu startowym gry.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca 2012, 04:57:25 wysłana przez shadowmare »

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudnia 2012, 15:50:17 »
Nie będę zakładał nowego tematu, gdyż problem jako taki dotyczy wersji Ultimate Edition.
Od około 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem F:NV w tej właśnie wersji i mam pewien problem.

Mianowicie chodzi o to, że gra średnio co 30 minut wywala do pulpitu z komunikatem, że program (FalloutNV.exe lub laucher - nie pamiętam) wykonał nieprawidłową operację. Często dzieje się to przy przechodzeniu z lokacji do innej za pomocą mapy lub wychodzeniu na powierzchnię/wchodzeniu do budynków. Czasem dzieje się tak, że gra po prostu zwiesza się i tylko trzech króli działa a potem zakończenie procesu gry w menadżerze. Spójność plików w steamie sprawdzałem nieraz, do tego defragmentacja ale dalej jest to samo. Dzisiaj wywaliłem ją ze steama i ściągnąłem jeszcze raz (wtedy część zainstalował z płyty), może to coś da. Na razie jestem na etapie testowania kiedy się wysypie.

Dodam tylko, że ludzie narzekali na Fo3 ale ja akurat po kilkukrotnym przejściu tej gry i dłuuugich godzinach grania (mam ją chyba ze 2 lata) nie miałem tylu crashy co w ciągu tych dwóch tygodni z F:NV. W Fo3 pogrywam w miarę regularnie i nie pamiętam kiedy ostatnio wysypał mi się do pulpitu.

Specyfikacja sprzętowa:
System Vista Home Premium 32bit
Intel Core 2 Duo 1,86
2 GB RAMu
HIS Radeon HD 5770 1GB
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Aurelinus

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 625
    • Mój miniblog tematyczny
Odp: NV Ultimate Edition - seria problemów
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Grudnia 2012, 02:07:37 »
Nie będę zakładał nowego tematu, gdyż problem jako taki dotyczy wersji Ultimate Edition.
Od około 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem F:NV w tej właśnie wersji i mam pewien problem.
Po pierwsze - jak na wymagania FNV masz raczej cienki konfig i to może być jedna z przyczyn, ale zacznij od poprawek w Fallout.ini - tzn. gdzieś tu podawałem co i w których linijkach trzeba poprawić, na pewno ten wpis dotyczący liczby rdzeni. Poza tym, wypadałoby podać układ plików (albo z launchera, albo FoMM, jeśli używasz, a powinieneś).