Autor Wątek: Telewizja, która leczy  (Przeczytany 41852 razy)

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Września 2012, 16:46:50 »
Rezro o czym ty w ogóle mówisz? Człowieku mówisz tak jakbyś żył w jakiejś innej rzeczywistości. Czy dla ciebie człowiek, który wyciąga rękę po to żeby wyjąć portfel innemu robi mu przysługę?

A odpowiadając Jerzemu:

Ślepota, ciemnogród i manipulacja. To są przyczyny. Ile ludzi czyta a ile ogląda telewizję, w której od 5 lat negatywnie mówi się tylko o partii PIS a wybiela i stawia na piedestał PO. Tak samo było kiedyś z manipulacją społeczeństw gdy III Rzesza swoją propagandą zatruwała umysły przez radio, prasę i ulotki. Przecież, gdy tylko ciągle się słyszy negatywne, obelżywe kpiny i żarty jak strasznie było kiedyś a jak wspaniale jest teraz to nawet małpa by zaczęła je powtarzać. Podatność na manipulację, nic więcej, żadnej filozofii, żadnych czarów ani magii. Idiota idzie i kupuje benzynę powyżej 5zł, ciesząc się z tego, że żyje w nowoczesnym państwie bo powiedział mu to z telewizji ten co za odcinek zarabia 100 tyś.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Września 2012, 17:34:34 »
Rezro o czym ty w ogóle mówisz? Człowieku mówisz tak jakbyś żył w jakiejś innej rzeczywistości. Czy dla ciebie człowiek, który wyciąga rękę po to żeby wyjąć portfel innemu robi mu przysługę?

To samo mógłbym powiedzieć o tobie.. nie zamierzam bronić PO i Tuska, ale faktem jest że ostatnio mamy do czynienia z nagonką wobec premiera i nagminnym wiązaniem jego nazwiska ze sprawą, mimo braku jakichkolwiek dowodów czy nawet powiązań w tamtą stronę. Skoro PiS pałuje w jedną, to ja pałuję w drugą tym bardziej że to nikt inny jak PiS odpowiada za stan naszego wymiaru sprawiedliwości, gdyż za czasów ich rządów ręczne sterowanie było powszechną praktyką, a teraz się z tego powodu oburzają jakby nie mieli dymiącego pistoletu w ręku. PO jak na razie można zarzucić jedynie obojętność, bo nie zrobili czystek i dalej tam się roi od ludzi Jara.

Swoją drogą: Notatka premiera wciąż niejawna ale znana.. i co? I nic. Brak potwierdzenia jakichkolwiek zarzutów PiS, o kłamstwo wobec premiera co sami zresztą przyznali. Dalej: Prokuratura wszczęła śledztwo wobec syna Tuska.. to że wszczęła to bardzo dobrze, problem w tym że stowarzyszenie "Stop Korupcji" jest niczym innym jak komórką PiS (więc nie zdziwi mnie jak śledztwo skończy się niczym, jako że PiS lubi rzucać oskarżenia na wiatr).. podobnie zresztą jak "zespół ds. obrony demokracji". Mamy więc w sprawie totalne mataczenie i to bynajmniej nie ze strony rządu.

Ślepota, ciemnogród i manipulacja. To są przyczyny. Ile ludzi czyta a ile ogląda telewizję, w której od 5 lat negatywnie mówi się tylko o partii PIS a wybiela i stawia na piedestał PO.

A jaka to telewizja? Z tego co wiem to PiS ma wszędzie biuletyny prasowe.. no ale oczywiście jak gdzieś pokażą posła PO i PiS i ten drugi wygląda jak idiota, gada jak idiota i zachowuje się jak idiota, a korekta programowa nie reaguje by wyrównać ich wizerunkowo to jest to wieka "manipulacja". Jakoś nie widzę by ktoś (zadałam że mówisz o TVN) stawiał gdzieś na piedestale PO.. oni też grali na "kłamstwie" Tuska i są wręcz oblegani przez posłów PiS.. a to że opozycja nie jest w stanie nawiązać równorzędnej merytorycznej konfrontacji z rządem to już nie jest wina telewizji gdzie występują.

Tak samo było kiedyś z manipulacją społeczeństw gdy III Rzesza swoją propagandą zatruwała umysły przez radio, prasę i ulotki. Przecież, gdy tylko ciągle się słyszy negatywne, obelżywe kpiny i żarty jak strasznie było kiedyś a jak wspaniale jest teraz to nawet małpa by zaczęła je powtarzać. Podatność na manipulację, nic więcej, żadnej filozofii, żadnych czarów ani magii.

I dlatego obawiam się że PiS prędzej czy później wróci do władzy.. w końcu tyle ile inwestują oni w prawicowe media robi swoje, co widać po rozmówcach.. nie chcę bronić PO, ale to co się wyprawia zakrawa na kpinę. PO jest niekompetentne, ale to nie oni bawili się w czystki w mediach i prokuraturze (znaczy po tylu latach już to się tam przeczyściło, ale to było po latach). To nie pod nimi prokuratura latała jak pieski na smyczy i nie za ich kadencji teczki, afery i bezpodstawne oskarżenia latały we wszystkie strony.

Idiota idzie i kupuje benzynę powyżej 5zł, ciesząc się z tego, że żyje w nowoczesnym państwie bo powiedział mu to z telewizji ten co za odcinek zarabia 100 tyś.

Ooo.. nie wiedziałem że cena benzyny zależy od telewizji? W końcu nie ma zamieszania na bliskim wschodzie, regulacji unii i kryzysu światowego który może nas ominął, ale nie pozostawił obojętnymi.. nie to zła wola cara odpowiada za cenę ropy! Bo tak mówi niepokorna telewizja, na pokornych usługach PiS'u i niepokorne instytucje założone przez niepokornych działaczy opozycji? Weź Aq, ale cała Polaka elita od lewej to prawej to banda złodziei.. słyszałeś program polityczny PiS'u? Gdybyś maił pojęcie o gospodarce tobyś wiedział że nieudolność PO stokroć lepsza od szalonych pomysłu "panie prezesie" myślącego że gospodarkę da się sterować centralnie. O propozycji wobec ZUS, w oczywisty sposób prowadzącej do bankructwa tej instytucji i zostawienia z niczym tysięcy emerytów nawet nie wspomnę..

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Września 2012, 00:06:03 »
faktem jest że ostatnio mamy do czynienia z nagonką wobec premiera i nagminnym wiązaniem jego nazwiska ze sprawą
Czekaj, mówisz o tych nagonkach na Kaczyńskiego, które trwają w mediach od minimum 5 lat czy o tej „nagonce” na Tuska od miesiąca?

mimo braku jakichkolwiek dowodów czy nawet powiązań w tamtą stronę.
A ta notatka ABW do kancelarii Premiera, to ws. Braku papieru toaletowego czy raczej AMBER?
A jaka to telewizja? Z tego co wiem to PiS ma wszędzie biuletyny prasowe..
PIS: TV Trwam, Gazeta Polska, Uważam Rze
PO: TVN, TVN24, Polsat, TVP1, Gazeta Wyborcza, Newsweek

no ale oczywiście jak gdzieś pokażą posła PO i PiS i ten drugi wygląda jak idiota, gada jak idiota i zachowuje się jak idiota
Witam Panie Niesiołowski. Reszty nie pamiętam, tacy oni reformatorzy. No tak Pani Kopacz i Arułkowicz … Dziękujemy!!!

Ooo.. nie wiedziałem że cena benzyny zależy od telewizji? W końcu nie ma zamieszania na bliskim wschodzie, regulacji unii i kryzysu światowego który może nas ominął, ale nie pozostawił obojętnymi.. nie to zła wola cara odpowiada za cenę ropy!
Dlaczego rząd nałożył tak dużą akcyzę na benzynę nie współmiernie do wzrastających pensji polaków, dlaczego w krajak europejskich jesteśmy jak zwykle na szarym końcu w stosunku: cena paliwa do pensji, dlaczego nikt nie mówi o tym głośno w mediach, przecież podobno są wolne?
Gdybyś maił pojęcie o gospodarce tobyś wiedział że nieudolność PO stokroć lepsza od szalonych pomysłu "panie prezesie" myślącego że gospodarkę da się sterować centralnie.
Wywnioskuje jak laik, który się nie zna, czyli: „nieudolność PO stokroć lepsza” spowoduje i tak nieuchronne pogorszenie, no chyba, że nieudolność może być pozytywna a z tym się jednak chyba nie zgodzę.
Wiesz, co ja chyba jednak wole te „szalone pomysły” niż spekulacje giełdowe, walutowe, pieniężne, cyfry wirtualne i złodziejstwo. Bo wiem tyle, nie wiem ile by nie wydrukowali statystyk, ile by wykresów nie narysowali, ale ziemia się nie pali, nie mamy ziemi jałowej, która nie daje chleba. Wole szalone pomysły od braku jakichkolwiek pomysłów.


The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Września 2012, 08:52:49 »
Czekaj, mówisz o tych nagonkach na Kaczyńskiego, które trwają w mediach od minimum 5 lat czy o tej „nagonce” na Tuska od miesiąca?

Nagonka na Kaczyńskiego jest faktem.. problem w tym że sobie na nią zasłużył (media nie musza nawet formować tez, bo zazwyczaj wystarczy że coś zasugerują by wywołać burzę). Zaś co do Tuska to nagonka na niego nie trwa wcale krócej, a różnica jest tylko w mediach jakie się ogląda, co jednak nie znaczy że jedzie się po nim mniej. Od, taka jest już polityka i by się nią zajmować trzeba mieć przysłowiową "stalową dupę", ale widać niektórzy żałują polityka (Jaro przyp.) którego przerośnięte ego czyni go podatnym na tego typu ataki.

mimo braku jakichkolwiek dowodów czy nawet powiązań w tamtą stronę.
A ta notatka ABW do kancelarii Premiera, to ws. Braku papieru toaletowego czy raczej AMBER?

Dzięki za podanie mi przykładu jak się pada ofiarą manipulacji.. dzięki uprzejmości posłów opozycji w komisji do spraw służb specjalnych (tak mówię o PiS) wiemy już co jest w tej notatce (wystarczyło tylko oglądać telewizję). Dotyczyła ona działań podjętych przez rożne służby w sprawie Ambergold (są tam dane operacyjne stąd jej nie ujawnią), nie było tam zaś nic coby nie było uprzednio w mediach, ani żadnych zaleceń dla premiera (pomijając więc że była to notatka rozesłana do różnych jednostek, należy zaznaczyć że posłowie PiS byli bardzo rozczarowani jej treścią i brakiem haków, w tym przede wszystkim informacji o braku złota w skarbcu banku której tam nie było). No ale rzucaniem kałem i bezpodstawnych oskarżeń dało owoc i widać łosie już uważają ją za dowód powiązań premiera z AmberGold.. gdy zarzucano mu tu jedynie kłamstwo co do wiedzy na ten temat.

Witam Panie Niesiołowski. Reszty nie pamiętam, tacy oni reformatorzy. No tak Pani Kopacz i Arułkowicz … Dziękujemy!!!

A no tak Nisiołowski (zauważ że PiS składa się z samych Nisiołowskich.. a z Fotygi to nawet Amerykańska ambasada się śmiała).. ja w przeciwieństwie do wielu widać wiem dlaczego nagle Tusk powołał do rządu same podejrzane typy z odzysku.. jak sam powiedział to "rząd zderzaków" czyli osoby które mają ponieść wizerunkowy koszt w przypadku oczywistej utraty poparcia u każdej partii na drugiej kadencji. Nie powiem że mi się to podoba, ale faktem jest że tu tak naprawdę za wszystkim postawiono zaufanych wiceministrów.

Dlaczego rząd nałożył tak dużą akcyzę na benzynę nie współmiernie do wzrastających pensji polaków,

Wysokość akcyzy jest regulowana w Unii.. można się sprzeciwiać tejże, ale to nie powód do obwiniania rządu bo nie tylko on jest proUE.

dlaczego w krajak europejskich jesteśmy jak zwykle na szarym końcu w stosunku: cena paliwa do pensji, dlaczego nikt nie mówi o tym głośno w mediach, przecież podobno są wolne?

Jesteśmy biedni.. odkryłeś Amerykę! Dlaczego media mają zajmować się banałami? Zresztą jeśli już się tym zajmują to w celach politycznych.. chyba nie wierzysz w takie naciągane sensacje?

Wywnioskuje jak laik, który się nie zna, czyli: „nieudolność PO stokroć lepsza” spowoduje i tak nieuchronne pogorszenie, no chyba, że nieudolność może być pozytywna a z tym się jednak chyba nie zgodzę.

To kwestia braku wyboru.. trzeba przeczekać aż naturalna selekcja związana z dojrzewaniem demokracji przetrzebi patałachów, skompromituje ekstremistów, zniesmaczy kiełbasę wyborczą i wtedy z tego co zostanie zbuduje się silną władzę.

Wiesz, co ja chyba jednak wole te „szalone pomysły” niż spekulacje giełdowe, walutowe, pieniężne, cyfry wirtualne i złodziejstwo. Bo wiem tyle, nie wiem ile by nie wydrukowali statystyk, ile by wykresów nie narysowali, ale ziemia się nie pali, nie mamy ziemi jałowej, która nie daje chleba. Wole szalone pomysły od braku jakichkolwiek pomysłów.

Jak wolisz.. ja tu jednak powołam się na historię: Było już wielu zbawców z "genialnymi" pomysłami na "idealny" świat i cuda na kiju.. i większość z nich poległo bo nie brali pod uwagę wielowarstwowości świata, mnogości sprzecznych interesów i że obwinianie jakichś tam "elit" nie prowadzi do rozwiązania problemu. Ich pomysły w praktyce zawsze prowadziły do ruiny.. aż przestają się dziwić że niektórzy stawiają Jara obok tych "sław". A świat i tak idzie naprzód bez pomocy (albo mimo "pomocy") tych panów.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Września 2012, 12:26:38 »
W związku z ostatnimi medialnymi doniesieniami w sprawie PiS'owskiej komisji do spraw "obrony demokracji i praworządności" w Polsce, oraz formułowanej przez nią tj. PiS opiniami o braku tejże "demokracji i praworządności" w naszym kraju, w sposób wyraźny ostatnio akcentowany przez prezesa.. czuję się w potrzebie wypowiedzenia się na ten temat:

- Czy w Polska jest krajem praworządnym?

Odpowiedź wyraźnie brzmi "nie" i nie tylko ostatnie zamieszanie z sędziami i prokuratura to potwierdzają. Problemem tu jest mentalność części środowisk prawniczych mających wyraźny problem ze zrozumieniem pojęcia "niezależności" (np. ostatnia afera z sędzią Milewskim), oraz luźna forma interpretowania prawa w Polsce w sposób wyraźny zaprzeczająca pojęciu praworządności, bo w tym systemie nie "rządzi" prawo a interpretacja sędziego (tu warto zaznaczyć że np. w Anglosaskim systemie prawnym uważanym za praworządny sędzia nie interpretuje prawa, a jedynie je egzekwuje nie zależnie jak złe by było.. z wyłączeniem oczywiście tzw. "precedensów" w co jednak nie będę się tu zagłębiać).


- Czy więc PiS ma rację?

I tak i nie.. PiS oczywiście mówi rzecz oczywistą i banalną mając w tym sensie rację, ale nie ma "racji" jeśli weźmie się pod uwagę ich własne podejście do kwestii praworządności której są de facto zaprzeczeniem. O fakcie nadchodzącego postawienia Ziobry i Kaczyńskiego przed trybunałem stanu za tzw. "ręczne sterowanie prokuraturą" chyba nie muszę przypominać? Tu warto nadmienić że PO przynajmniej na poziomie medialnym (nie wnikam jak jest naprawdę) podjęło walkę z tą patologią (wybuch afery świadczy własnie na korzyść PO skoro był to wcześniej stan "normalny", a dziś okazuje się taki nie być) stąd argument ten raczej świadczy na korzyść PO, choć jest fałszywie wykorzystywany przeciwko nim.


- Czy Polska jest państwem demokratycznym?

Najpierw trzeba spytać się czym jest demokracja? Wbrew opiniom populistów nie jest to koniecznie bezpośrednia władza ludu nad państwem, choć takowa tj. "demokracja bezpośrednia" jest najczystszym przejawem tejże. W rzeczywistości jednak za "demokratyczny" możemy uznać też system republikański w którym lud wybiera jedynie swoich przedstawicieli do rządu, a realna władza leży w obrębie systemu. Czy więc Polska jest demokratyczna? Oczywiście! Co prawda mamy system przedstawicielski z wyborami proporcjonalnymi, ale formalnie daleko nam jeszcze do republikanizmu.


- Czy wiec PiS ma rację?

I tak i nie.. oczywiście PO ma skłonności autokratyczne, wbrew nazwie ma tendencję do ograniczania wolności obywatelskich, a pod ich rządami nasz system polityczny zmierza coraz bardziej do republikanizmu (tj. staje się "mniej" ale nie "nie" demokratyczny). Tyle tylko że znowu.. PiS jest partią Autorytarną, czy wręcz Antydemokratyczną! To partia której częścią głoszonego programu jest nie tylko ograniczanie, ale czasem wręcz ZWALCZANIE demokracji! To partia nie zdolna do kompromisu, będącego jak wiadomo sednem tejże! Jakiekolwiek stawianie się po stronie demokracji przez ludzi PiS jest niczym innym jak czystym łgarstwem, na które niestety dają nabrać się przeróżne grupy interesu domagające się w ramach demokracji swoich praw lub częściej przywilejów (ale ta banda sierot komuny już nie raz pokazała że nie ma mózgów i myśli tylko o sobie.. przy czym w swojej chciwości popierają populistów którzy potem robią na odwrót).


Na koniec: Podobnie jak w przypadku pojęć "Prawo" i "Sprawiedliwość" które w dużym zakresie pozostaję ze sobą sprzeczne, bo choć można starać się o stworzenie "sprawiedliwego prawa" to jednak ze względu na sztywność prawodawstwa i wieloznaczność pojęcia sprawiedliwości zawsze jest ono kompromisem. Tak i w tym przypadku "Praworządność" będąca elementem typowym dla Republikanizmu, jest sprzeczna w stosunku do skrajnej interpretacji pojęcia "Demokracji" gdzie z założenia nie rządzi jakiekolwiek prawo, lecz zgromadzenie narodowe (rozumiane w skrajnym przypadku także jako tzw. "wściekły tłum") które ustala sobie co mu się żywnie podoba nie zależnie od prawodawstwa. Od.. całe PiS! Hipokryci, populiści i szubrawcy!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Września 2012, 01:34:40 »
Wrzuciłem tekst na newsa na SG.  :emanacja13s: tak chciała.

 :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Września 2012, 13:30:30 »
Skoro tak to przypomnę swoją opinię oraz skomentuję co nieco.. na początek opinia:

Telewizja kłamie! To prawda oczywista, ale trzeba zachować umiar w tym względzie i nie uważać każdej informacji pominiętej przez media za kłamstwo (bo te często nie tylko reporterów nie obchodzą, a oni piszą wszak dla ludzi), każdej wypowiedzi polityka w mediach za opinie tychże mediów, itd. I co najważniejsze zawsze trzeba pamiętać że każde media wykazują pewien odchył polityczny, tak więc.. wbrew opiniom pewnych ludzi uważam TVN za telewizję dość wiarygodną! Tak, oczywiście nie mówią oni szczególnie mocno o wszystkim (ale jakoś o wszystkich tych "zatajonych" rzeczach słyszałem mimo że z braku czasu oglądam raczej tylko ich), no i wykazują oni skłonności pro-Platformerskie (ale o tym powszechnie wiadomo i z tym bywa zresztą różnie bo i Tuskowi potrafią dowalić), nie mówiąc już że ich "zwalczanie" PiS'u sprowadza się do wiecznej obecności ludzi Jarosława na ich łamie (to że oni sami się kompromitują to co innego). Jednak jeśli porównać to z wypowiedziami w prasie tzw. "niepokornej" (TVP nie liczę bo jako telewizja publiczna są z zasady niewiarygodni) to fakt! Mówią oni z szczególną pasją o wielu rzeczach w których w tzw. "Niemieckich" mediach się "nie mówi" (tyle tylko że mam dobrą pamięć i dobrze pamiętam że jednak się w TVN mówiło, tyle że przeciętnego Kowalskiego to nie szczególnie obchodzi stad tematy te szybko tam znikają), tyle tylko że wykazują one odchylenie polityczne wykraczające poza wszelkie normy! Takiej liczby łgarstw, przeinaczeń i nadinterpretacji jak w nich to się nie znajdzie nigdzie! No, a wszystko na pokorne zlecenie Panie Prezesie, o którego nie lepszych machlojach za czasów tzw. IV RP jakoś się nie mówi.

Ale przejdźmy to nowiny.. swoją droga o nadchodzącym kryzysie też mówi się w TVN'ie, no ale wiadomo.. tam o takich rzeczach się nie mówi, bo tylko prezes prawdę ci powie :-X
Cytuj
1.   Upadek stoczni - przykrywka medialna nieistniejący inwestor z Kataru (kłamstwa telewizyjne).
Kilka drobnych faktów.. stocznie Gdańską sprzedało PiS za poparciem stoczniowców Ukraińcom, no ale "to wina Tuska" jak wiadomo :/. Tak wiem że były i inne stocznie, ale w przeciwieństwie do stoczniowców nie widzę powodu by państwo te niewydolne stocznie ratowało za pieniądze podatników. No a Stoczniowcy palący opony pod sejmem, w obronie ewidentnie własnych interesów mojego współczucia nie budzą. Fakt, że było też zamieszanie z inwestorami, ale było to zamieszanie ze strony polityków.. media tylko informowały tu o ich ruchach (to nie oznacza że w tym przypadku kłamały, bo kłamstwo wymaga świadomości nieprawdziwości informacji).

Cytuj
2.   Afera hazardowa - rozmycie się w niebycie (kogo wsadzili i na ile stuleci?).
No cóż.. opozycja była tak zajęta wykorzystywaniem komisji do walki politycznej że ostateczny wniosek z jej prac był takie że afery nie było. Analogiczną sprawę mamy też zresztą i w przypadku AmberGold gdzie jazgot PiSowców o synu Tuska zagłuszył fakt że kilka osób już beknęło za doprowadzenie do tej sytuacji (ale że nie mieli oni związku z PO "który jest oczywisty" to Tusk coś ukrywa :/).

Cytuj
3.   Waluta EURO 2011 - rozmycie się w niebycie, medialna szopka trwa (jakieś bzdury o wprowadzeniu EURO, kolejny PR telewizyjny).
To akurat prawda, tyle że znowu.. to politycy odpowiadają za walutę, a i opozycji się nie pali do jej wprowadzenia. Jak dla mnie do dobrze że nie próbuje się wprowadzić jej na siłę, skoro są wątpliwości co do przyszłości Unii.

Cytuj
4.   Powiększanie administracji - bo siostra, brat, ciocia i wujek też muszą gdzieś pracować (pominięte w mediach).
No racja.. ostatnio w TVN'ie o tym wspominali przy okazji dyskusji o zaniedbaniach w opiece społecznej (sprawa tych dwóch zabitych dzieci), no ale jak wiadomo TVN o tym milczy :/. W sprawie powiem tylko tyle że ten sam problem dotyczył i PiS'u bo to szerszy problem strukturalny nie związany tylko z PO. Ogólnie to cały świat w związku z rozwojem techniki cyfrowej wykazuje ogulną tendencję do tego że już nikt nie ogarnia za co kto odpowiada i w jakim zakresie.. stąd min. kryzys.

Cytuj
5.   Smoleńsk - podział społeczny w głównej mierze dyktowany programami telewizyjnymi, no chyba że społeczeństwo po 70 wywołało by zamieszki (zjadliwe szczucie telewizyjne).
Dobrze pamiętam te emocje.. nawet tacy wrogowie PiS'u jak ja połączyli się w bólu po śmierci prezydenta którego można było nie lubić, ale na pewno nie nie szanować jako człowieka.. szkoda tylko że ta wspólnota nie trwała długo (Wawel to była tylko pierwsza oznaka różnicy poglądów) bo jacyś "tańczący z grobami" dość szybko zaczęli wykorzystywać tą sprawę do swoich przyziemnych celów mając nadzieję że "nawrócone" społeczeństwo pójdzie za ich głosem. Oczywiście szybko po tym powróciły podziały bo oddanie hołdu zmarłemu prezydentowi, nie oznacza jeszcze poparcia dla ich ideologii.

Cytuj
6.   Smoleńsk + pogrzeby - miesiące ciągnącej się farsy i zero ustaw rządowych (w ramach tragedii narodowej mieliśmy kilkumiesięczną żałobę zwalniająca rząd od pracy, jak żałoba to hulaj dusza).
Tu się zgodzę..

Cytuj
7.   Smoleńsk - dyskredytowanie naukowców o renomie światowej (TVN ma lepszych naukowców).
Ci "naukowcy" to się dyskredytowali sami.. PiS wygrzebywał skądś jakichś pojedynczych "Amerykańskich naukowców" (może i mających jakąś renomę, ale nikt nie jest ekspertem w wszystkim), którzy podważali opnie komisji lotniczych złożonych z równie wybitnych naukowców i inżynierów, badających sprawę na miejscu (to oni występowali w TVN'ie, nie zaś TVN miał jakichś własnych), przeciwstawiając ich badaniom modele cyfrowe w których jak wiadomo świnie mogą latać (modele cyfrowe podlegają mocno teorii chaosu która potrafi prowadzić do zaskakujących anomalii, jak np. słynny przykład motyla wywołującego tornado.. co oczywiście nie ma miejsca w rzeczywistości).

Cytuj
8.   Nowe wybory – ponad100 dni bezrobocia rządu (bardzo skrupulatne przygotowywanie nowego gabinetu amatorów, media trzymają kciuki).
Tu racja.. Tusk chyba nie spodziewał się że utrzyma tag długo poparcie formując swój rząd "zderzaków".

Cytuj
9.   Buble ministerstwa zdrowia, afera recept - słynne projekty ustaw wychodzą nam bokiem (Kaczyńskiego w telewizji by za to zlinczowali).
Tak było i tak jest.. Kaczyński też miał problemy z listami refundacyjnymi, no ale po nim nie jechano z powodu typowych zaniedbań, tylko jego cyrków związanych z komisjami śledczymi i ewidentnego pompowania pierdół do rangi narodowych sukcesów (np. Lizbona która PiS podpisało po to by później uważać za zdradę Tuska, a jakże :/).

Cytuj
10.   ACTA - co nam gnoje mogą zrobić. Wyśmienita debata, która wniosła wielkie NIC (oho i znowu się rozmyło).
Fakt, ale ta debata i tak nie miała nic wnosić.. ACTA odwołano na poziomie UE i po sprawie. To co się liczy to fakt że Tusk przyznał że nie zna się na sprawach internetu, co zmniejszyło nieco nacisk na regulację tej sfery.

Cytuj
11.   Sosnowiec - to Rutkowski jest wszystkiemu winien (tuszowanie i przekłamywanie prawdy o fatalnej sytuacji w Policji).
Co nie zmienia faktu że Rutkowski jest podejrzanym typem działającym często na granicy, a nawet poza prawem (np. sprawa aresztowania jego ludzi w Niemczech w związku próbą porwania). Gdyby Rutkowski był czysty, to nie on by beknął.

Cytuj
12.   Brak koncesji dla TV Trwam - media może mieć tylko władza (a to niby PIS rządził i rządzi mediami).
A i temat dnia.. protest w obronie mediów pod hasłem Hitlera "Obudź się.. [tu wstaw nazwę narodu]" w związku z nieprzyznaniem Rydzykowi koncesji na nadawanie na konkretnym Multipleksie (nie mylić z nadawaniem w ogóle bo sprawa tego nie dotyczy) w związku z niejasnościami co do finansowania jego spółki. Fakt, są przesłanki co do tego że KRRIT mogło nieco przesadzić.. ale nie zmienia to faktu że nikt nie zakazuje nadawać Rydzykowi, a jedynie nie przydzielono mu pewnego przywileju którego wcześniej nie miał (bo dotyczy to zupełnie nowego pasma transmisji na którym TV Trwam wcześniej nie było), nie mówiąc już o tym że jego stacja miała dostać koncesję w następnym rzucie po wyjaśnieniu niejasności w papierach. To prawda że ktoś tu manipuluje, ale należy zadać sobie pytanie kto? Po owocach ich poznacie, a owocem jest protest polityczny na którym swoją drogą PiS ma zaprezentować swojego nowego buńczucznie zapowiadanego premiera.

Cytuj
13.   A przed nami kolejne podwyżki paliw, brak polityki prorodzinnej, podwyżki cen, powiększanie się bezrobocia, kolejne problemy z ustawą o lekach, strajki związane z podwyższeniem wieku emerytalnego, ciągle niskie pensje nawet w stosunku do GRECJI.
Czyli Nihil Novi.. zapomniałeś jeszcze o drugiej fali kryzysu o której w mediach oczywiście się "nie mówi" mimo że "Niemieckie media" napierniczają o tym od dawna.. "mówić" dopiero się będzie zapewne jak prezes zauważy że to nie taniec na grobach, ale ten aspekt może zapewnić im wygraną.. choć swoją drogą szybko zapomniał, bo po udanej debacie z ekonomistami, jak tylko pojawiła się okazja do napierniczania w Tuska od razu powrócił do starej retoryki (no ale to nie oni mówią wszak językiem nienawiści :/)
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2012, 16:07:53 wysłana przez Rezro »

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Października 2012, 12:55:43 »
No i znamy już buńczucznie zapowiadanego przez PiS kandydata na premiera i.. już na wstępie dał plamę! Należy pamiętać że PiS prezentując swojego kandydata (a w zasadzie robiąc szopkę z wielką tajemnicą jaką miał on być) stoi na przegranej pozycji w wotum nieufności, nie mając nawet z całą opozycją większości sejmowej.. nie mówiąc już że nawet wsparcia tejże opozycji nie ma. Oznacza to że chcąc przeprowadzić swojego kandydata musi on być absolutnie niezależny i niepodważalny nie tylko dla innych klubów opozycyjnych, ale także ewentualnych członków PO lub PSL którzy zdecydowali by się na woltę, no i tu pojawia się problem! Ów "niezależny" kandydat już na wstępie zaczyna pałować obecny rząd językiem typowym dla PiS'u.. i jest to poważny błąd! Taki kandydat traci wszak wiarygodność, bo jego zadaniem nie jest ocena obecnej władzy (ta leży w gestii partii, a dalej wyborców), ale od proponowania propozycji które faktycznie padły w dalszej części wypowiedzi, ale już jest pozamiatane.

Obserwując całą sprawę mam nieodparte wrażenie że PiS'owcy w swojej nienawiści do obecnej faktycznie nie najlepszej władzy mają poważny problem z zauważeniem że odsunięcie od władzy Tuska nie jest naturalnym celem opozycji jako takiej. Oczywiście każda partia dąży do objęcia dominacji i absolutnej władzy, ale gdy to nie jest możliwe realizuje swoje cele poprzez budowanie koalicji.. i tu pojawia się problem! PiS nie ma zdolności koalicyjnej (a szczególnie z SLD), zaś mniejsze partie nie koniecznie musza widzieć swój cel w ponownych wyborach które są oczywistym celem tej wolty (Ruch Palikota prawdopodobnie na tym zresztą straci bo ich hossa się skończyła, a zarówno PJN jak i SP jako partie rozłamowe mając swoich posłów już w sejmie i raczej niskie prawdopodobieństwo przekroczenia progu wyborczego też raczej się na to nie zgodzą).

Mówiąc wprost: Cała ta sprawa to humbug, a brak wcześniejszych negocjacji sejmowych oraz fakt że jak się okazuje ów kandydat nie ma wcale jeszcze planu na skład nowego rządu tylko to potwierdza. Jedynie faktyczna próba utworzenia rządu technicznego może liczyć na poparcie opozycji, ale PiS wyraźnie lekceważy tą opcję.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Marca 2013, 23:20:49 »

No tak, wszyscy internauci się śmieją wystarczy poczytać komentarze pod tą „zjawiskową” wiadomością.
Ciekawe jest też, kim są ci „wyśmiewający internauci”. Czyżby internauci na bieżąco oglądali debatę sejmową i ją obśmiewali?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #89 dnia: 08 Marca 2013, 08:59:52 »
O ile mogę się z tobą zgodzić w tym że artykuł ten to debilizm, to potwierdzanie tego opiniami na Onecie jest bez sensu.. przecież dobrze wiadomo że na Onecie komentarze zależą po prostu od tego która banda trolli akurat się zbierze w danym temacie, bo nikt nie lubi być w mniejszości i na Jara/Tuska się "napiernicza" po prostu w odpowiednim artykule.

Jeśli chodzi o moją ocenę czynu Jara to był on groteskowy i żałosny.. i bynajmniej nie chodzi mi tu o to że to Jaro, bo w każdym przypadku uważałem szpanowanie tabletem za idiotyczne (zdarzało się to wcześniej, ale nigdy nie na taką skalę). Naprawdę.. tablet czy inny gadget nie czyni nikogo mądrzejszym, ale to co mówi.. a to zazwyczaj ma i tak klozetowy poziom. Swoją drogą wczoraj nawet zapodałem żart że wyszła prawda o Glińskim i nowy premier PiS ma być w praktyce vocaloidem :zwr.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Marca 2013, 12:07:44 »
@Aq
Wystarczy że owi "internauci" zobaczyli przekonanego o swojej zajebistości i fajności pajaca na sejmowej mównicy, żeby z jednego zrobili wszyscy  :gdpk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Marca 2013, 17:11:13 »
Rezro jak Jaro nie miał konta w baku ani komóry to wszyscy się śmiali, jak zrobił w chuja PO z tabletem, to też się niby wszyscy śmieją. Tylko te śmiechy i chichy są albo w telewizji albo w internecie a jak się z ludźmi w cztery oczy pogada to mają już dosyć tego kurewstwa, którym Państwo karmi swoich poddanych. I coraz ludziom bliżej do tego wyśmiewanego Jara.   
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Marca 2013, 09:14:59 »
Z Jara się wszyscy śmieją bo jest to smieszny człowiek który już dawno odleciał z rzeczywistości i nie zauważa że myśleniem życzeniowym się władzy nie uzyska. Niestety ma duże poparcie ludzi nie znających się na polityce i reprezentujących ten sam "magiczny" sposób myślenia jak on. I masz rację.. ludzie w tym ja mają dość kurewstwa w rządzie i mówią to też oficjalne statystyki w których ocena rządu jak i Tuska leci na łeb. Ale jak ma się do poparcia? Te jest wciąż na wysokim poziomie.. spisek? Nie! Brak alternatywy! Prawo i Sprawiedliwość jako populiści są ewidentnym zagrożeniem dla gospodarki kraju, a i ich prezes bajający o pozapartyjnym rządzie, mimo ewidentnego upolitycznienia Glińskiego i nie mając nawet poparcia skrajnych prawicowców im bynajmniej nie pomaga.

Konferencje w Ursusie w których mówiono jak to "oni" doprowadzili do zamknięcia tego zakładu, gdy szybko okazało się że była to jedyna nie działająca sala i to z powodu remontu bo wszędzie indziej huczała praca i konferencje w których banda komunistycznych profesorów bez wpływu na realną politykę klepie się po plecach gadając banały i obiecując cudowne panacea, bez realnych projektów nie wiele im tu pomogą.. nie wiem czy pamiętasz ale PO bardzo długo budowało swój technokratyczny wizerunek z początku mając jedynie minimalne poparcie. Ludzie tak naprawdę nie lubią takiego gadania, ale wierzą praktycznym skutkom takiej polityki, a te wbrew postępującej irytacji dalekie są od miana "najgorsze" (czy ktoś jeszcze pamięta że w tym kraju przed Tuskiem, żaden premier nie rządził pełnej kadencji? Takie tam zadymy były..). Dalej jest nie lepiej.. lewica pałuje się ze sobą w walce o zdezaktualizowaną definicję "prawdziwej lewicy", Miler zamienia więc SLD w drugie PiS, a Palikot jako partia happeningu nie nadaje się do rządzenia gospodarką i Kwaśniewski mu tu nie pomoże.. a PSL to PSL, czyli genetyczny nepotyzm.

Oczywiście coś się w końcu będzie musiało zmienić (Tusk pewnie i tak jest zdziwiony że jeszcze ma poparcie, bo obecny rząd z premedytacją był zaprojektowany tak by wchłonąć niezadowolenie społeczne, stąd taki beznadziejny mimo posiadania przez PO znacznie lepszych "jedynek" w rezerwie), ale wierzenie PiS jest niczym innym jak naiwnością.. kłamstwa PO zaczynają coraz bardziej irytować, ale by od razu wierzyć z tego powodu w kłamstwa innych nałogowych kłamców? PiS nie jest żadną alternatywą, a wręcz głupim Jasiem Tuska. Bo wbrew tremu co zapewne sądzi sam prezes, Tusk gra nim jak naiwną nastolatką. Polityka będzie musiała się zmienić, ale w chwili obecnej jedyna realna zmiana to rozpad PO.. na razie udało się załatać pęknięcie, ale w bliższej przyszłości jedynie prawe skrzydło PO będzie w stanie stanowić realną przeciwwagę dla lewego. Myślę że najlepiej tu po prostu poczekać niż wierzyć w jakieś rewolucje, które praktycznie nigdy nie przynoszą noc dobrego.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Marca 2013, 23:09:10 »
Rezro powiedz mi skąd ty bierzesz takie wiadomości, że z Jarka się wszyscy śmieją? Czyli kto się śmieje? Lis, Olejnik, TVN, Palikot, PO (ostatnio widać jaka jest ta większość prześmiewców w tej partii)? Ja mam wrażenie, że ludzie, którzy się koło niego kręcą to zupełnie poważne osoby a ci co kręcą się w około Glińskiego to już naprawdę mocne mózgi. W tym momencie PIS jest najbardziej stabilną partią w sejmie. To są fakty.
Sądzisz że ludzie muszą się znać na polityce, lub ja lubić? Ludzie weryfikują to w bardzo prosty sposób. 1 każdego miesiąca biorą kartkę i dzielą ja linią na połowy. W jednej rubryce wpisują dochody a w drugiej wydatki. Z moich np kalkulacji wynika, że od 2007 roku mam z roku na rok coraz wyższe wydatki (podstawowe/bytowe) w stosunku do w tym momencie obniżających się dochodów. To jest fakt.
W Polsce rewolucji nie będzie do puki nie dojdzie do masowych zwolnień, które w tym roku są zapowiadane w sektorze bankowym i transportowym. Pan Premier obejmując władze w 2007 roku miał wszystko. Większość w sejmie, koalicjantów i dotacje unijne. W tym roku kończy się I perspektywa dotacji. Patrząc realnie, tzn. nie opowiadając bajek, że z tego się śmieją, bo to są bajki propagandowe, trzeba zobaczyć w jakiej sytuacji jest teraz Polska i społeczeństwo. Jeżeli dostaliśmy taki zastrzyk finansowy, który jest dla nas historyczny to wystarczy rozliczyć co się udało. I nie patrze tu na infrastrukturę, bo niestety to się już nie udało a bardziej na sektor socjalny. Trzeba zadać pytanie, dlaczego w takiej perspektywie rozwoju, jaką mieliśmy osiągnąć tyle ludzi wyjeżdża za pracą i jest takie bezrobocie, które się ciągle pogłębia.   
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Marca 2013, 08:13:05 »
No ale udało im się przecież :) wydarli z gardła UE (czyt. UE z nieznanych mi względów udostępniła nam więcej kasy, chyba za lizydupstwo) dodatkową kasę, tort nawet sobie sprawili tylko moim zdaniem popadli trochę w samozachwyt i zastanawia mnie kiedy z niego wyjdą i zaczną trzeźwo patrzeć na sytuację w Polsce. List, Olejnik, TVN, Palikot - nie wiem, nie słucham ich od pewnego czasu, bo plotą bzdury a tym samym odwracają uwagę społeczeństwa od realnych problemów.
PS. spodobał mi się ostatni pomysł odnośnie pomnika psa lejącego na budynek Sejmu :) może ci na Wiejskiej się wreszcie przebudzą z tego letargu.
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Marca 2013, 09:27:22 »
Z Kaczyńskiego wszyscy się śmieją, jest taki prikaz z telewizji. Nie dają się jedynie Ci przekorni, obiektywni i... wierzący w spiski. Stąd Jaro ma elektorat jaki ma. Inna sprawa, że jak oglądam dowolną konferencję PISowców, to zawsze krew mnie zalewa, taki bełkot z siebie wydają.

Ciekawi mnie, gdzie giną te całe pieniądze, skoro jesteśmy 22-gą gospodarką świata? Przykład Szwecji pokazuje, że za dużą uwagę poświęcamy na wysokość podatków/wydatków, a za małą na strukturę i przepływ tej gotówki.

Ranking wolności gospodarczej:
Polska 71
Szwecja 21
Dzień Wolności Podatkowej
Polska 189
Szwecja 209

Pieniądze są u nas po prostu rozkradane. I lepiej nie będzie, bo żadnej z obecnych w Sejmie partii nie zależy na ograniczaniu roli państwa w gospodarce.

A będzie gorzej, bo czeka nas bankructwo ZUSu. Mam tylko nadzieję, że huknie jak w meteoryt w Czelabińsku i w końcu zrezygnujemy z tego systemu. Najgorsze co może nas czekać, to powolne gnicie przez kolejne dziesiątki lat i głodowe emerytury przy składce wynoszącej połowę zarobków...
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 09:29:51 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Marca 2013, 10:18:19 »
Pieniądze są u nas po prostu rozkradane. I lepiej nie będzie, bo żadnej z obecnych w Sejmie partii nie zależy na ograniczaniu roli państwa w gospodarce.
No dokładnie, i zarówno jest to wina PISu (który rządził wcześniej, krótko bo krótko ale zdążył namieszać) jak i PO, którzy są już drugą kadencję u koryta ale nic z tego dobrego nie wynika.
A będzie gorzej, bo czeka nas bankructwo ZUSu. Mam tylko nadzieję, że huknie jak w meteoryt w Czelabińsku i w końcu zrezygnujemy z tego systemu. Najgorsze co może nas czekać, to powolne gnicie przez kolejne dziesiątki lat i głodowe emerytury przy składce wynoszącej połowę zarobków...
Pamiętam jak Tusek się cieszył, że nas kryzys nie dosięgnie, że jesteśmy zieloną wyspą i inne pierdoły. Owszem, dosięgnęło nas, inni już dawno sobie jakoś radzą i wychodzą z dołka, do którego my dopiero teraz trafiliśmy i nie wiadomo kiedy z niego wyjdziemy (o ile się to uda), bo wcale na lepsze się nie zanosi. Wrzód powoli rośnie, wystarczy popatrzeć na "zadowolenie" ludzi, co pewien czas słychać: a to się ktoś podpalił, a to chcą postawić pomnik sikającego psa. Nie chcę prorokować ale nie chciałbym byśmy mieli w kraju drugą Grecję a powoli się na to zanosi.
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Marca 2013, 15:07:24 »
Rezro powiedz mi skąd ty bierzesz takie wiadomości, że z Jarka się wszyscy śmieją?

Z rozmów z ludźmi.. różnice zdania dotyczą tylko tego czy Jaro jest podłym cynikiem gadającym bzdury by się podlizać ciemnemu ludowi, czy faktycznie już odleciał jadąc na prochach po śmierci brata?

Ja mam wrażenie, że ludzie, którzy się koło niego kręcą to zupełnie poważne osoby a ci co kręcą się w około Glińskiego to już naprawdę mocne mózgi.

Czy ty oglądasz czasem telewizję? Większość twarzy PiS jest teraz w SP, PJN i kilku w PO.. te kilka twarzy które zostały jak wazeliniarz Hofman, czy Macierewicz, oraz kilku nie medialnych ekspertów którym ma każda partia (a PiS zdecydowanie najmniej) jeszcze wiosny nie czynią. Zaś "mózgi" Glińskiego to gadka dla ciemnych (myślisz zresztą że w PO też nie ma profesorów i magistrów? Oni się tam po prostu tym nie chwalą i to m.in. ich odróżnia od PiS'u), bo jedynym celem tego rządu ekspertów były ponowne wybory.. jedna z posłanek PiS nawet pospieszyła się składając wniosek o ponowne wybory nim nawet doszło do głosowania.. tyle ten Gliński jest dla PiS warty :/.

W tym momencie PIS jest najbardziej stabilną partią w sejmie. To są fakty.

Oczywiście.. liczny twardy lektorat, długotrwałe czystki kadrowe, brak zdolności koalicyjnej wynikający z wrogości wobec wszystkich myślących inaczej, no i nie rządząc przez kolejne lata a jedynie wytykając błędy innym nie trudno wyrobić sobie sporą "stabilność". PiS jest nawet bym rzekł "za stabilne".. he he he.

Tyle że ja pamiętam też że już u władzy byli i pokazali wtedy jak "rządzą", czy też powinienem powiedzieć "uprawiają nierząd" łamiąc prawo, robiąc czystki i polowania na czarownice. No i byli tak stabilni że utrzymali się przy władzy jedynie dwa lata i to w cieniu licznych skandali, po drodze zmieniając premiera (mimo że Jaro obiecał że nim nie zostanie).. i proszę bez gadki że to z winy ich koalicjantów, bo PiS weszło w tą koalicję z własnej woli (mimo że Jaro obiecał że z Lepperem nigdy w takową nie wejdzie). Pamiętam też ich propozycję "walki z kryzysem", który dziś ludzie nazywają "modelem Greckim".

Sądzisz że ludzie muszą się znać na polityce, lub ja lubić? Ludzie weryfikują to w bardzo prosty sposób. 1 każdego miesiąca biorą kartkę i dzielą ja linią na połowy. W jednej rubryce wpisują dochody a w drugiej wydatki. Z moich np kalkulacji wynika, że od 2007 roku mam z roku na rok coraz wyższe wydatki (podstawowe/bytowe) w stosunku do w tym momencie obniżających się dochodów. To jest fakt.

Otóż muszą, bo kierując się krótkowzroczną kalkulacją i bez zrozumienia zasad gospodarki, oraz naszej zależności od świata łatwo zrobić ludziom papkę z mózgu.. np. PiS miało to szczęście że ich rządy przypadły na hossę gospodarczą i kasy wszystkich państw były w okresie 2005-2007 pełnie mamony.. co wtedy zrobiło PiS? Rozdawało kasę na lewo i prawo, becikowe, kasa dla stoczniowców i związkowców. Zamiast zbierać środki na chude lata te imbecyle obniżyły podatki poniżej niezbędnego minimum.. w końcu przyszły lata chude i kryzys od 2007'mego roku który trwa po dziś jakby ktoś nie załapał. Fartem udało się nam zmienić rząd i PiS nie wprowadziło swojego "pakietu antykryzysowego" polegającego na władowaniu w gospodarkę kasy której nie mieliśmy. Zaś PO (raczej z braku rozsądnych możliwości niż mądrości) zaczęło ostrą politykę oszczędności i było zmuszone też podnieść bezzasadnie obniżone przez PiS podatki dostając też za to baty (pominę tu też że Vat który było łatwiej podnieść, jest bardziej szkodliwy niż podatek dochodowy), a obecnie jest po prostu przewidziana już dawno na po 2012'tym druga fala kryzysu bo Polsce się kończą środki (fakt, że niektórym krajom powodzi się teraz lepiej, ale to ci sami co dostali sporego kopa wcześniej) i znowu obwinia się za to jedynie PO jakby to była jakaś władza absolutna i ignoruje światową gospodarkę, od której zależy więcej niż od Tuska (typowo prawicowy etnocentryczny punkt widzenia). Naprawdę gdyby to PiS teraz rządziło, byś wiedział co od kilku lat czują Grecy i to jest fakt wynikający wprost z ich jednostronicowego planu gospodarczego.

W Polsce rewolucji nie będzie do puki nie dojdzie do masowych zwolnień, które w tym roku są zapowiadane w sektorze bankowym i transportowym. Pan Premier obejmując władze w 2007 roku miał wszystko. Większość w sejmie, koalicjantów i dotacje unijne. W tym roku kończy się I perspektywa dotacji. Patrząc realnie, tzn. nie opowiadając bajek, że z tego się śmieją, bo to są bajki propagandowe, trzeba zobaczyć w jakiej sytuacji jest teraz Polska i społeczeństwo. Jeżeli dostaliśmy taki zastrzyk finansowy, który jest dla nas historyczny to wystarczy rozliczyć co się udało. I nie patrze tu na infrastrukturę, bo niestety to się już nie udało a bardziej na sektor socjalny. Trzeba zadać pytanie, dlaczego w takiej perspektywie rozwoju, jaką mieliśmy osiągnąć tyle ludzi wyjeżdża za pracą i jest takie bezrobocie, które się ciągle pogłębia.

Myślisz że ja słucham co politycy i media gadają? Ja patrzę to co robią i jaka jest sytuacja na świecie, tj. wolałbym kompetentniejszy rząd i nieudolność medialna Tuska mnie wkurza, ale szybkie porównanie z tym co oferuje opozycja (totalny chaos i rozdawnictwo pożyczonych pieniędzy to minimum) daje od razu do myślenia. I tak, socjal.. gdyby kasa była toby się sypnęło, ale tej mimo podnoszenia podatków tej jak nie było tak i nie ma, bo sytuacja światowej gospodarki wciąż nie jest najlepsza (choć ta się powoli odbija).

A ten argument o wyjeździe Polaków za pracą to już mistrzostwo! A kiedy nie wyjeżdżali? Nasza gospodarka od zawsze była niedorozwinięta i mieliśmy nadpodaż pracowników, a w skutek tego i niskie pensie. Ten sam argument zresztą padał i za rządów PiS, więc tyle warty jest ten argument.. ot, politykom opozycji kończą się pomysły jak dowalić Tukowi, bo pomysłu na rządzenie to oni nigdy nie mieli i nie mają dalej, wszak dla naszej opozycji ważniejsza od zawsze była ideologia bo to ją ciemny lud kupuje jak masełko (czy zamiast masełka, bo wmawia się im że te zabierają żydzi/komuniści/cykliści/Unia czy inni "oni").

Nie chcę prorokować ale nie chciałbym byśmy mieli w kraju drugą Grecję a powoli się na to zanosi.

Ale wiesz że w Grecji jest problem nie z kryzysem w gospodarce, ale z rozbuchanym socjalem na który państwa tego nigdy nie było stać (nazywają to "kryzysem zaufania" w związku z fałszowaniem wyników gospodarczych)? Ci co protestują to nie protestują za chlebem, tylko są to w większości pracownicy budżetowi i inni niezadowoleni (coś jak nasi związkowcy) którym się nie podoba że Unia nie pozwala ich państwu zbankrutować (z powodu Euro) i zmusza ich rząd do rozsądnej polityki budżetowej obniżając ich prywatne dochody. Choć masz rację że powoli zanosi się na Grecję (z tym że nas nikt nie będzie ratować).. jeszcze kilku takich Aq i kto wie czy PiS nie powróci do władzy? Związkowcy będą zadowoleni z krótkotrwałego polepszenia się ich sytuacji majątkowej.. reszta już nie koniecznie, jak jako państwo zbankrutujemy (PO już i tak nie wyrabia z utrzymaniem bilansu, stąd m.in. ostatnie problemy w gospodarce i wole nawet nie myśleć co będzie jak populiści dobiorą się do steru :auc).
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 16:12:00 wysłana przez Rezro »

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Marca 2013, 16:33:47 »
Co jak co ale my takiego socjala nie mamy, niestety. Nam państwo nie płaci za to, że chodzimy do jadłodalni i żremy tam za darmo, jak w Grecji. Podobnie jak Hiszpania i Włochy - są rozleniwieni, te ich sjesty, luźne podejście do pracy, jakby to porównać to w Polsce jest jakiś obóz koncentracyjny ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 16:35:22 wysłana przez szczypiorofix »
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Telewizja, która leczy
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Marca 2013, 18:28:55 »
pominę tu też że Vat który było łatwiej podnieść, jest bardziej szkodliwy niż podatek dochodowy
A to niby dlaczego? Ja rozumiem, że każdy podatek to zło, ale chyba podatek dochodowy jest większym złem od VATu?

Wady dochodowego.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...