Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 18, 2020, 15:13:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie
 
   Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Conventa! Pacta? Nie... ACTA!!!  (Przeczytany 30276 razy)
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*
Wiadomości: 891


Bring on the Apocalypse


WWW
« Odpowiedz #20 : Styczeń 25, 2012, 17:18:36 »

Myślę, że jest tak, ACTA nie ma żadnego wpływu na ochronę praw "własności intelektualnych", które już dziś są chronione w większości państw świata. Jedyne co daje ACTA to możliwość niespotykanej od dawna kontroli obywateli przez państwo, inwigilacji internetu i aresztowań na podstawie DOMNIEMANIA popełnienia drobnych przestępstw. Druga strona medalu jest taka, że technologia zapierdziela jak królik na koksie powstał w związku z tym projekt zlikwidowania radia i telewizji by przekształcić je w supermedium działające w komputerze (dlatego chcą wprowadzić abonament RTV za posiadanie komputera). Niebawem (z tego co pamiętam z programu telewizyjnego) ma to nastąpić góra do 2020 roku - choć jest bardzo prawdopodobne, że nawet za 3-4 lata nie będzie już telewizji jako takiej i nie będzie radia wszystko będzie w internecie. Jest to efekt procesu cyfryzacji. Politycy muszą kontrolować to medium tak jak do tej pory kontrolują radio i telewizję - kto mam media ten ma władzę. ACTA po prostu otwiera polityką furtkę do takiej kontroli. Trzecia sprawa to chciwość korporacji, które chcą by ceny w sklepach internetowych były takie same jak w sklepach fizycznych - kradniesz w sklepie idziesz do więzienia. 
Zapisane

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #21 : Styczeń 25, 2012, 17:19:25 »

A no z tym się zgadzam... z zasady ignorują produkty uciążliwe i to nie tyle ze względów ideologicznych, ale na czystą wygodę.
Zapisane
Naillik
Szeregowy
*
Wiadomości: 5« Odpowiedz #22 : Styczeń 25, 2012, 18:01:04 »

Wiem, każdy czytał to już milion razy: piraci i tak coś wymyślą, ACTA jest nieścisła(łe), dużo stracą niewinni... Ja wybieram mniejsze zło, czyli brak ACTA. Wiele jest filmików na YT które prosto pokazują co jest w ACTA złe. Zaś sam sposób "walki" z tym jest moim zdaniem niezbyt przemyślany. Bluzgi, transparenty typu "Donald matole skąd będziesz ściągał pornole" itp. do niczego nie prowadzą.
Offtop: Ja kiedyś użyłem w pewnym filmiku pewnego loga i gdy nie dostałem odpowiedzi co do niego to je usunąłem. Proste.
PS. Jeśli to wejdzie w życie, to taka emotikonka " Maseczka!!!" może zostać usunięta z forum, bo prawa do tej maski ma z tego co wiem firma odpowiedzialna za film "V for Vendetta". Ludzie chodzący w nich to inna sprawa, bo je kupili. Chociaż i w tym przypadku mogłyby być problemy. Takich właśnie nadużyć boją się przeciwnicy ACTA.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 18:07:00 wysłane przez Naillik » Zapisane
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomości: 4777


Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!


WWW
« Odpowiedz #23 : Styczeń 25, 2012, 18:11:25 »

Offtop: Ja kiedyś użyłem w pewnym filmiku pewnego loga i gdy nie dostałem odpowiedzi co do niego to je usunąłem. Proste.
PS. Jeśli to wejdzie w życie, to taka emotikonka " Maseczka!!!" może zostać usunięta z forum, bo prawa do tej maski ma z tego co wiem firma odpowiedzialna za film "V for Vendetta".

W tym sęk. Do tej pory jeżeli coś jest nie tak na stronie (złamane prawo autorskie), to należy powiadomić o tym administratora, a on to powinien zdjąć ze strony. Jeśli nie, to wtedy do akcji wkracza wymiar ścigania albo sprawiedliwości. A po wprowadzeniu ACTA od razu - z tego co zrozumiałem - będzie dostępna procedura ścigania i to pod postacią odcięcia dostępu do strony administratorowi. No to wtedy jak on cokolwiek będzie mógł na stronie naprawić, by była zgodna z prawem?
Zapisane

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Veron
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomości: 1601


Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś


WWW
« Odpowiedz #24 : Styczeń 25, 2012, 18:23:27 »

Paranoja i absurd w najczystszej postaci.
Zapisane

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Kamilos
St. sierżant
*
Wiadomości: 246« Odpowiedz #25 : Styczeń 25, 2012, 18:28:49 »

Aresztować na podstawie domniemania wg prawa można i teraz. Jednak nie można bez udowodnienia winy kogoś skazać. I w tym temacie się nic nie zmieni bo konstytucja i prawo karne pozostają niezmienne. Naprawdę nie rozumiem czego się boicie. Osobiście znam przypadki aresztowań piratów internetowych w przeszłości, więc to też już było i jest. Moim zdaniem ustawa ustawą a i tak niewiele się zmieni. A jeśli się zmieni to nie na gorsze.
Zhakowanie strony internetowej premiera wydaje się Wam zabawne, a zhakowanie 13S już by takie wesołe nie było, prawda? Jak można popierać kradzież i przestępstwo? Czy to ma być opoką naszego społeczeństwa? Co wobec tego czeka nasze dzieci?  O kurde!

Cytuj
W tym sęk. Do tej pory jeżeli coś jest nie tak na stronie (złamane prawo autorskie), to należy powiadomić o tym administratora, a on to powinien zdjąć ze strony. Jeśli nie, to wtedy do akcji wkracza wymiar ścigania albo sprawiedliwości. A po wprowadzeniu ACTA od razu - z tego co zrozumiałem - będzie dostępna procedura ścigania i to pod postacią odcięcia dostępu do strony administratorowi.
Nie. Teraz także możesz od razu zgłosić to na policję lub do sądu.
Zapisane
Cichutki Spec
...od psychotroniki
Podporucznik - Redaktor
*
Wiadomości: 309


Przyczajony snajper, ukryty zbok


« Odpowiedz #26 : Styczeń 25, 2012, 18:46:54 »

Może komuś się przyda ten artykulik.

Co prawda nie wiem, jakie autor ma kompetencje, pisze o sobie, że jest prawnikiem nie traktuję go też jako wyroczni, jednak całość dosyć przystępnie tłumaczy ACTĘ "z polskiego na nasze". Smiley Oczywiście, jeżeli ktoś jeszcze lepiej zna temat z tej strony, to niech się śmiało wypowiada, bo nie da się ukryć, że w prawnych zawiłościach pogubić się łatwo. Smiley
Zapisane

Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #27 : Styczeń 25, 2012, 19:07:11 »

Aresztować na podstawie domniemania wg prawa można i teraz. Jednak nie można bez udowodnienia winy kogoś skazać.

Ale my nie mówimy tu (a przynajmniej ja) o aresztowaniach przez prawomocne organy, tylko o pozyskaniu danych osobowych na potrzeby prywatnych organizacji... no o ile w oparciu o ACTA przeforsują takie zmiany w prawie (a taka presja będzie).

I w tym temacie się nic nie zmieni bo konstytucja i prawo karne pozostają niezmienne. Naprawdę nie rozumiem czego się boicie.

Nie boimy się (a przynajmniej ja) podpisania ACTA, ale uprzedzamy próby lobbowania wdrożenia jej zapisów w życie poprzez nagłośnienie kwestii problematyczności tychże... najlepiej jeśli uzyskamy gwarancje (najlepiej poprzez wyrok trybunału w Strasburgu) że wadliwe zapisy w ACTA nie będą już dalej promowane.

Osobiście znam przypadki aresztowań piratów internetowych w przeszłości, więc to też już było i jest.

Ale wcześniej nie każde kopiowanie było uznawane za piractwo (bo na tym opiera się internet... czyt: każdy jest piratem w świetle ACTA), a tylko takie publikowanie które faktycznie miało by znamiona wykroczenia określonego przez prawo (np. prowadzenie działalności zarobkowej).

Moim zdaniem ustawa ustawą a i tak niewiele się zmieni. A jeśli się zmieni to nie na gorsze.

Holly Ignorance (mam nadzieję że nie ma ktoś na ten zwrot praw autorskich)... to jak daleko zajdą zmiany zależy od lobbyingu i siły oporu społecznego.

Zhakowanie strony internetowej premiera wydaje się Wam zabawne, a zhakowanie 13S już by takie wesołe nie było, prawda?

Jak na razie nie zauważyłem by ktoś tu (a przynajmniej ja) popierał Anusów... jak dla mnie powinni się wycofać po nagłośnieniu sprawy bo teraz to raczej szkodzą niż pomagają (i to bardzo).

Jak można popierać kradzież i przestępstwo?

A kto tu niby popiera piractwo (a przynajmniej nie oficjalnie)? Po postu pilnujemy by zachować właściwy umiar, gdyż granica między piractwem a wolnością słowa jest bardzo nieostra.

Czy to ma być opoką naszego społeczeństwa? Co wobec tego czeka nasze dzieci?  O kurde!

Czyli mam rozumieć że popierasz ograniczanie wolności i życzysz swoim dzieciom niewoli... oj, zły człowieku złodZiAIKS'u Paranoja naczelnego
Zapisane
Cichutki Spec
...od psychotroniki
Podporucznik - Redaktor
*
Wiadomości: 309


Przyczajony snajper, ukryty zbok


« Odpowiedz #28 : Styczeń 25, 2012, 19:43:12 »

Jak na razie nie zauważyłem by ktoś tu (a przynajmniej ja) popierał Anusów... jak dla mnie powinni się wycofać po nagłośnieniu sprawy bo teraz to raczej szkodzą niż pomagają (i to bardzo).

Si. Dodam jeszcze, że zrównywanie z sobą nawzajem hakerów, zacieszaczy typu "a se fajowski obrazecek wklejem", ludzi kryjących się za maskami, protestujących na ulicy i wreszcie normalnych obywateli, którzy sprzeciwiają się ACTA, używając legalnych i kulturalnych środków (podpisana imieniem i nazwiskiem petycja, wyważone komentarze, a także hasła "STOP ACTA", które nie mają żadnych sprośnych czy dwuznacznych etycznie "walorów estetycznych" właśnie takim dozwolonym sprzeciwem są) krzywdzi tę myślącą część internautów, a zaciemnia sprawę. I rzeczywiście premier może sobie teraz mówić, że się nie ugnie pod szantażem, skoro shakowano strony rządowe. A już o ludziach piszących listy do niego, do posłów — na tym tle, tle dokonanych przestępstw — nie wspomni. No bo jak? "To my wam, obywatele, wolność daliśmy, a wy nas hakujecie. Brzydko i be. Widzicie, trzeba wprowadzić ACTA, któremu się tak sprzeciwiacie". Tak to działa. Z jednej strony sam Boni mówi o "niewystarczających konsultacjach" w sprawie, z drugiej — strona władzy forsuje w kwestii ACTA (nie)zrozumiały pośpiech.
Zapisane

Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #29 : Styczeń 25, 2012, 20:09:54 »

Zrozumiały, zrozumiały bo z zasady nie negocjuje się z terrorystami i Tusk nawet gdyby chciał nie ma innej opcji niż działać inaczej niż chcą tego Anusi... ACTA zostanie podpisana, a jeśli faktyczne są do niej zastrzeżenia i dobra wola polityków to się ją skieruje do trybunału, czy coś tam coś tam...

PS: To nie żadni hackerzy tylko banda skryptowych dzieci i mała grupka crackerów... prawdziwi hackerzy z tym żadnego związku nie mają bo nie są żadnymi cyberprzestępcami tylko maniakami programowania.
Zapisane
Glassius
St. chorąży
*
Wiadomości: 1197


Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.


« Odpowiedz #30 : Styczeń 25, 2012, 20:19:11 »

Ale to tylko takie przerysowanie. Ochrona patentowa trwa określony czas, po którym można produkować wg chronionego patentu bez żadnych kosztów na rzecz wynalazcy. Inaczej świat byłby prawnie hamowany w rozwoju technologicznym.
Ostatnie zdanie jest dość wątpliwe.

NASA3000, rzondziż. Ale całego posta cytować nie będę, bo to brzydko wygląda.
Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Cichutki Spec
...od psychotroniki
Podporucznik - Redaktor
*
Wiadomości: 309


Przyczajony snajper, ukryty zbok


« Odpowiedz #31 : Styczeń 25, 2012, 20:28:57 »

Faktycznie, użyłam potocznego zwrotu, a rzeczywiście w... hm, kulturze geeków (? — nie wiem za bardzo, jakbym to miała nazwać, komputerowców po prostu? internautów?), haker oznacza zupełnie kogoś innego. Mój błąd. Kilo wpierdolu

Co do tego, gdzie się zaczyna i kończy "piractwo"* nie sposób tego na dłuższą metę ustalić, zahaczamy tu o dyskurs szerszy, na temat twórczości i praw do owoców własnej myśli w ogóle. Włożenie do jednego worka tak wielu przejawów "piracenia" ani o krok nie zbliża się do przynajmniej częściowego rozwiązania wątpliwych na tym polu kwestii. A trzeba też podkreślić, że w chwili obecnej owo "piractwo" często REALNIE nie zaszkodzi naprawdę bogatym twórcom, których twórczość wywindowano intensywną promocją, a POMAGA — i to niezależnie od tego, jak bardzo potępimy "piractwo" — twórcom niszowym.

*Celowo cudzysłów, gdyż dla mnie wielką ostrożność należy w posługiwaniu się tym słowem zachować, zwłaszcza, jeśli spojrzeć na etymologię.

Zapisane

ounis
Sierżant
*
Wiadomości: 115


... można oddychać


« Odpowiedz #32 : Styczeń 25, 2012, 22:16:57 » TAK JESTEM JEBANYM PIRATEM ! A tak na serio traktuję to raczej jak sprawdzenie czy warto coś posiadać w wersji fizycznej - drogie są teraz dobra kulturalne...

Szacunek za szczerość.
Zapisane
Aq
Mł. chorąży
*
Wiadomości: 931« Odpowiedz #33 : Styczeń 25, 2012, 23:39:44 »

Postraszyli dzieci, że zabiorą im możliwość ściągania wszystkiego za darmo z Internetu i się paniką zasiała cała Polska.
Zapisane

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
mbwrobel
St. kapral
*
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #34 : Styczeń 25, 2012, 23:47:57 »

[...] Moim zdaniem ustawa ustawą a i tak niewiele się zmieni. A jeśli się zmieni to nie na gorsze.
[...]

Czy patrząc na tryb wprowadzania ACTA nie masz wrażenia, że ktoś właśnie spuścił Ci spodnie i za chwilę dojdzie w Twoich czterech literach? Czy chciałbyś, bym w Twoim imieniu wziął dla Ciebie kredyt w wybranym przeze mnie banku na kwotę, jaką uznam za stosowne? Lubisz, jak ktoś pod Twoją nieobecność bez konsultacji z Tobą przestawia Ci meble w pokoju, ulubione płyty lub książki na półce, bo jego zdaniem tak lepiej wygląda? Myślę, że dość obrazowo oddałem sposób uszczęśliwiania nas na siłę poprzez tą "pożalsięboże" umowę.

Facet, który przedstawia się jako nasz Premier, tak naprawdę reprezentuje 3% społeczeństwa - bo takie poparcie ma ACTA. Jednak w dzisiejszej polskiej demokracji może się okazać, że 3% > 97%.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 23:57:03 wysłane przez mbwrobel » Zapisane
toga5
Knight of Ni
*
Wiadomości: 836


идиот pиот


« Odpowiedz #35 : Styczeń 26, 2012, 00:34:11 »

@Hugo & Adam
Trochę szacunku dla majestatu !

@Aq & Kamilos
Głośny i donośny głos rozsądku.

@Cichutki Spec
 Pomizianie kwiatkiem

A dla reszty w celach rozluźnieniowych: Wojewódzki i Figurski hakują Gnojno.
Zapisane
Adam
St. sierżant
*
Wiadomości: 479


WWW
« Odpowiedz #36 : Styczeń 26, 2012, 01:17:58 »

Cytuj
@Hugo & Adam
Trochę szacunku dla majestatu !
Hm? Tongue Majestatu czego/kogo? Zresztą, gdzie w moich wypowiedziach brak szacunku do czegokolwiek? Wink Właściwie nawet nie wypowiadam się w tym temacie już od dobrej strony, czyżby mój głos był tak głośny?  Jednosobowe Ramię Zbrojne 13S
Zapisane
Kamilos
St. sierżant
*
Wiadomości: 246« Odpowiedz #37 : Styczeń 26, 2012, 08:51:40 »

http://www.gnojno.gminy.com.pl/
 hahaha  Cheesy  Cheesy

Btw. Polska wraz z większością krajów UE podpisała ACTA. Ostatnie 5 krajów podpisze w innym terminie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 09:02:15 wysłane przez Kamilos » Zapisane
Rezro
St. chorąży
*
Wiadomości: 4072


Why you people care so much where your souls are?


« Odpowiedz #38 : Styczeń 26, 2012, 11:52:16 »

Z drogiej strony słyszałem głosy że jeszcze nikt w UE nie podpisał tej umowy gdyż na razie trwa tam ostra debata na ten temat, a tylko Tusk zgrywa prymusa w temacie ACTA (termin podpisania trwa przynajmniej jeszcze rok)... ale jak jest naprawdę to nie wiem i muszę to sprawdzić dokładniej.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1dceb
Zapisane
nasa3000
Porucznik - Redaktor
*
Wiadomości: 891


Bring on the Apocalypse


WWW
« Odpowiedz #39 : Styczeń 26, 2012, 12:34:30 »

Tu też ładne kwiatki

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,11030365,Wikileaks_o_ACTA___Umowa_nie_powinna_przechodzic_przez.html

i jeszcze tu

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11034925,Szwedzki_europosel__min__Boni_klamie_w_sprawie_ACTA.html?lokale=szczecin
Zapisane

Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!