Autor Wątek: Bomba atomowa....a gdzie krater?  (Przeczytany 18440 razy)

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Bomba atomowa....a gdzie krater?
« dnia: 18 Lutego 2009, 23:28:50 »
No właśnie, tak jak w temacie, nuklearna zagłada zniszczyła całe życie w Stanach Zjednoczonych, w Fallout 3 możemy sie przyjżeć i pozwiedzać dawną stolice USA zniszcząną przez bombe atomową....ale prosze mi powiedzieć, gdzie uderzyła ta bomba skoro nigdzie nie ma krateru?!

qba340

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lutego 2009, 12:35:37 »
Może bomba nie trafiła w cel i zeszła gdzieś na północ od stolicy a to co my widzimy to tylko skutki przeogromnej fali uderzeniowej.

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego 2009, 14:08:29 »
Nie mogła zboczyc, ponieważ promieniowanie utrzymuje sie na wysokim poziomie przez ok. 100 lat w grze , więc pocisk musiał uderzyć bardzo bilsko, chyba ze był tak potężny, ale wtedy to byłaby pustynia a nie to co jest w falloucie pustynia z zabudowaniami

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2009, 17:00:03 »
Oj panowie panowie... maYa machnęła takiego ładnego newsa i nie czytacie :>

Dała wam coś takiegohttp://knowledgepublications.com/homeland/Effects_of_Nuclear_Weapons_detail.htm a tam m.in. efekty wybuchu na różnych wysokościach. To nie musi być od razu 300m krater :> jako argumentu że się nie znam, użyjcie informacji że w F3 nie grałem i nie zamierzam :D
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lutego 2009, 17:20:07 »
Nie zmienia to faktu ze tak silne promieniowanie było powodem bardzo silnej bomby atomowej, co za tym idzie ze stolicy powinna zostac pustynia 8)

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lutego 2009, 17:25:05 »
brudna bomba też Ci zapewni wysokie skażenie  8) potencjalna taktyka na dobicie trafionego miasta to brudna bomba kasetowa (just do it)
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lutego 2009, 17:38:56 »
Czy te pytanie to jakiś żart?
Pomijając to że na pewno było kilka bomb (patrz Megaton) to przede wszystkim kwestia promieniowania jest mocno przegięta ... ale to w końcu Fallout, a jak dobrze wiemy Fallout to retro-future i w pewnym sensie retro-postnuke. Naprawdę nie doszukiwał bym się tu się jakiejś głębszej logiki ... bo przecież chodzi o klimat, a nie o realizm.

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lutego 2009, 18:10:20 »
W megatonie jest bomba atomowa ale jest to bomba przenoszona przez bombowce strategiczne a w USA uderzyły rakiety (ICBM). Jest mowa ze w przeciągu kilku godzin świat pogrążył sie w atomowej zagładzie więc musiały to być rakiety, bombowce zostały by strącone przez obrone przeciwlotniczą

maYa

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lutego 2009, 18:45:09 »
Akurat zgadzam się z Rezro, nie doszukujmy się zbytnio logiki w grach. Jako przykład podam radskorpiona. Przecież jak cię taki trafi, to powinieneś mieć dziurę, a nie stracić kilka/kilkanaście HP. Albo kradzież bozara w rąk strażnika stojąc za nim. Realistyczne gry były by zbyt nudne i trudne i w efekcie nikt by ich nie kupował

@owsianka a myślałam, że nikt tego nie czytał :P
no i mam +3 do lansu za cytowanie mojego niusa ;D
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lutego 2009, 19:12:19 »
Też sie zgadzam ze nikt by nie kupował takiej gry, ale pomyslałem ze załoze ten temat aby było o czym rozmawiac ;]

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lutego 2009, 19:54:34 »
Jako przykład podam radskorpiona. Przecież jak cię taki trafi, to powinieneś mieć dziurę, a nie stracić kilka/kilkanaście HP.
Wykonanie skutecznego ataku =/= bezpośrednie trafienie.

Cytuj
Albo kradzież bozara w rąk strażnika stojąc za nim
Niemożliwe w Falloutach. Przedmiotów, które bohaterowie niezależni mają na sobie nie da się ukraść.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

maYa

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lutego 2009, 21:28:09 »
teraz to zwątpiłam, ale trzy kradzione bozary miałam
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lutego 2009, 22:49:54 »
Ja też, ale nie wyrwałem ich nikomu z rąk (dowód). Chociaż możliwość wyciągnięcia komuś Bozara z plecaka też jest kontrowersyjna ;).
Firepower mate! Separates the men from the boys.

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lutego 2009, 00:59:47 »
no niezły ot.. trzymajmy się tematu (btw.. kontrowersyjny to jest bozar w plecaku panie i panowie :D)

jakby nie było, na takich pytaniach opierają się biblie fallouta - bez nich Chris nigdy by niczego nie napisal.. pomijamy fakt, że Fallout3 jest niebiblijny....
« Ostatnia zmiana: 20 Lutego 2009, 01:01:21 wysłana przez owsianka »
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Anihilator

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lutego 2009, 09:18:26 »
Ja nie grałem w Fallouta 1 i 2 (w dwójke troszeczke grałem), lecz podoba mi sie obecna forma fallouta 3. Fakt, mogli ją troche dopracowac pod względem cRPG ale mi sie tam podoba FPS+cRPG.

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lutego 2009, 16:59:11 »
Nie pamiętam wprawdzie, w którym wywiadzie (trzeba by internet przekopać, a on w końcu duży jest ;)), ale jeden z twórców (ten z wielką czupryną, zdaje się, nazwisko mi, niestety, uleciało) sam przyznał, że podrążyli trochę temat i spróbowali się dowiedzieć, jak wyglądałby DC i okolice po wojnie atomowej - niestety wizja szklanej pustyni nie przemówiła do nich i postanowili "podrasować" nieco okolicę, dodając ładne ruiny - w tym całe centrum Waszyngtonu z Białym Domem, Kapitolem i Pentagonem na czele - a nawet każde dziecko wie, że te trzy budynki powinny wyglądać po zbombardowaniu jak denko od butelki (co prawda Biały Dom jest w riunie, ale wygląda, jakby doszło tam raczej do większego wybuchu gazu :P).
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.


Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lutego 2009, 18:53:21 »
Jak spadły "those fucking bombs" to porobiły spore kratery. Po 200 latach piach pustkowia je zasypał i nie ma po nich śladów. Ot co.
Użytkownik został zbanowany.

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lutego 2009, 20:45:19 »
Zgodnie z tym tokiem rozumowania cały Waszyngton powinien wyglądać jak równo przykryta piachem pustynia - w tym tylko szkopuł, że warunki klimatyczne raczej nie te, poza tym jak wyjaśnić radośnie stojące sobie ruiny? Przyszli ludzie i odkopali je z piachu? Niekoniecznie...
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.


Satan

  • Zbanowany
  • *
  • Wiadomości: 986
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lutego 2009, 02:06:05 »
No to wyjaśnij czemu w dc nie ma piachu a poza nim jest piach? Albo czemu w Warszawie nie ma piachu a na Saharze jest? No właśnie...
Użytkownik został zbanowany.

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Bomba atomowa....a gdzie krater?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lutego 2009, 16:25:38 »
Nie ma tam piachu, bo to teren wysoce zurbanizowany jest - tak jak Warszawa. A poza nim piach jest, bo tam przed wojną były sobie pola, lasy i inne łąki - zresztą nie jest to piach pustynny, ale raczej taki, jaki powstaje w mieście po długiej i ciuężkiej suszy.
A co do Sahary - mam rozumieć, że pustynie powstają na Ziemi poprzez bombardowanie atomowe?  :D
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.