Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Czerwiec 16, 2019, 11:27:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bomba atomowa....a gdzie krater?  (Przeczytany 13360 razy)
Anihilator
Kapral
*

« : Luty 19, 2009, 00:28:50 »

No właśnie, tak jak w temacie, nuklearna zagłada zniszczyła całe życie w Stanach Zjednoczonych, w Fallout 3 możemy sie przyjżeć i pozwiedzać dawną stolice USA zniszcząną przez bombe atomową....ale prosze mi powiedzieć, gdzie uderzyła ta bomba skoro nigdzie nie ma krateru?!
qba340
St. kapral
*

« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2009, 13:35:37 »

Może bomba nie trafiła w cel i zeszła gdzieś na północ od stolicy a to co my widzimy to tylko skutki przeogromnej fali uderzeniowej.
Anihilator
Kapral
*

« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2009, 15:08:29 »

Nie mogła zboczyc, ponieważ promieniowanie utrzymuje sie na wysokim poziomie przez ok. 100 lat w grze , więc pocisk musiał uderzyć bardzo bilsko, chyba ze był tak potężny, ale wtedy to byłaby pustynia a nie to co jest w falloucie pustynia z zabudowaniami
owsianka
Chorąży - Redaktor
*

Nuclear Zombie Penguin

« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2009, 18:00:03 »

Oj panowie panowie... maYa machnęła takiego ładnego newsa i nie czytacie :>

Dała wam coś takiegohttp://knowledgepublications.com/homeland/Effects_of_Nuclear_Weapons_detail.htm a tam m.in. efekty wybuchu na różnych wysokościach. To nie musi być od razu 300m krater :> jako argumentu że się nie znam, użyjcie informacji że w F3 nie grałem i nie zamierzam Cheesy

Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!
Anihilator
Kapral
*

« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2009, 18:20:07 »

Nie zmienia to faktu ze tak silne promieniowanie było powodem bardzo silnej bomby atomowej, co za tym idzie ze stolicy powinna zostac pustynia Cool
owsianka
Chorąży - Redaktor
*

Nuclear Zombie Penguin

« Odpowiedz #5 : Luty 19, 2009, 18:25:05 »

brudna bomba też Ci zapewni wysokie skażenie  Cool potencjalna taktyka na dobicie trafionego miasta to brudna bomba kasetowa (just do it)

Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #6 : Luty 19, 2009, 18:38:56 »

Czy te pytanie to jakiś żart?
Pomijając to że na pewno było kilka bomb (patrz Megaton) to przede wszystkim kwestia promieniowania jest mocno przegięta ... ale to w końcu Fallout, a jak dobrze wiemy Fallout to retro-future i w pewnym sensie retro-postnuke. Naprawdę nie doszukiwał bym się tu się jakiejś głębszej logiki ... bo przecież chodzi o klimat, a nie o realizm.
Anihilator
Kapral
*

« Odpowiedz #7 : Luty 19, 2009, 19:10:20 »

W megatonie jest bomba atomowa ale jest to bomba przenoszona przez bombowce strategiczne a w USA uderzyły rakiety (ICBM). Jest mowa ze w przeciągu kilku godzin świat pogrążył sie w atomowej zagładzie więc musiały to być rakiety, bombowce zostały by strącone przez obrone przeciwlotniczą
maYa
Moderator
*

« Odpowiedz #8 : Luty 19, 2009, 19:45:09 »

Akurat zgadzam się z Rezro, nie doszukujmy się zbytnio logiki w grach. Jako przykład podam radskorpiona. Przecież jak cię taki trafi, to powinieneś mieć dziurę, a nie stracić kilka/kilkanaście HP. Albo kradzież bozara w rąk strażnika stojąc za nim. Realistyczne gry były by zbyt nudne i trudne i w efekcie nikt by ich nie kupował

@owsianka a myślałam, że nikt tego nie czytał Tongue
no i mam +3 do lansu za cytowanie mojego niusa Grin

"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."
Anihilator
Kapral
*

« Odpowiedz #9 : Luty 19, 2009, 20:12:19 »

Też sie zgadzam ze nikt by nie kupował takiej gry, ale pomyslałem ze załoze ten temat aby było o czym rozmawiac ;]
Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #10 : Luty 19, 2009, 20:54:34 »

Jako przykład podam radskorpiona. Przecież jak cię taki trafi, to powinieneś mieć dziurę, a nie stracić kilka/kilkanaście HP.
Wykonanie skutecznego ataku =/= bezpośrednie trafienie.

Albo kradzież bozara w rąk strażnika stojąc za nim
Niemożliwe w Falloutach. Przedmiotów, które bohaterowie niezależni mają na sobie nie da się ukraść.

Firepower mate! Separates the men from the boys.
maYa
Moderator
*

« Odpowiedz #11 : Luty 19, 2009, 22:28:09 »

teraz to zwątpiłam, ale trzy kradzione bozary miałam

"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."
Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #12 : Luty 19, 2009, 23:49:54 »

Ja też, ale nie wyrwałem ich nikomu z rąk (dowód). Chociaż możliwość wyciągnięcia komuś Bozara z plecaka też jest kontrowersyjna Wink.

Firepower mate! Separates the men from the boys.
owsianka
Chorąży - Redaktor
*

Nuclear Zombie Penguin

« Odpowiedz #13 : Luty 20, 2009, 01:59:47 »

no niezły ot.. trzymajmy się tematu (btw.. kontrowersyjny to jest bozar w plecaku panie i panowie Cheesy)

jakby nie było, na takich pytaniach opierają się biblie fallouta - bez nich Chris nigdy by niczego nie napisal.. pomijamy fakt, że Fallout3 jest niebiblijny....
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 02:01:21 wysłane przez owsianka » Zapisane

Anihilator
Kapral
*

« Odpowiedz #14 : Luty 20, 2009, 10:18:26 »

Ja nie grałem w Fallouta 1 i 2 (w dwójke troszeczke grałem), lecz podoba mi sie obecna forma fallouta 3. Fakt, mogli ją troche dopracowac pod względem cRPG ale mi sie tam podoba FPS+cRPG.
Zoor
Sojusznicy 13S
*

« Odpowiedz #15 : Luty 21, 2009, 17:59:11 »

Nie pamiętam wprawdzie, w którym wywiadzie (trzeba by internet przekopać, a on w końcu duży jest Wink), ale jeden z twórców (ten z wielką czupryną, zdaje się, nazwisko mi, niestety, uleciało) sam przyznał, że podrążyli trochę temat i spróbowali się dowiedzieć, jak wyglądałby DC i okolice po wojnie atomowej - niestety wizja szklanej pustyni nie przemówiła do nich i postanowili "podrasować" nieco okolicę, dodając ładne ruiny - w tym całe centrum Waszyngtonu z Białym Domem, Kapitolem i Pentagonem na czele - a nawet każde dziecko wie, że te trzy budynki powinny wyglądać po zbombardowaniu jak denko od butelki (co prawda Biały Dom jest w riunie, ale wygląda, jakby doszło tam raczej do większego wybuchu gazu Tongue).

Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.

Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #16 : Luty 21, 2009, 19:53:21 »

Jak spadły "those fucking bombs" to porobiły spore kratery. Po 200 latach piach pustkowia je zasypał i nie ma po nich śladów. Ot co.

Użytkownik został zbanowany.
Zoor
Sojusznicy 13S
*

« Odpowiedz #17 : Luty 21, 2009, 21:45:19 »

Zgodnie z tym tokiem rozumowania cały Waszyngton powinien wyglądać jak równo przykryta piachem pustynia - w tym tylko szkopuł, że warunki klimatyczne raczej nie te, poza tym jak wyjaśnić radośnie stojące sobie ruiny? Przyszli ludzie i odkopali je z piachu? Niekoniecznie...

Satan
Zbanowany
*

« Odpowiedz #18 : Luty 22, 2009, 03:06:05 »

No to wyjaśnij czemu w dc nie ma piachu a poza nim jest piach? Albo czemu w Warszawie nie ma piachu a na Saharze jest? No właśnie...

Użytkownik został zbanowany.
Zoor
Sojusznicy 13S
*

« Odpowiedz #19 : Luty 22, 2009, 17:25:38 »

Nie ma tam piachu, bo to teren wysoce zurbanizowany jest - tak jak Warszawa. A poza nim piach jest, bo tam przed wojną były sobie pola, lasy i inne łąki - zresztą nie jest to piach pustynny, ale raczej taki, jaki powstaje w mieście po długiej i ciuężkiej suszy.
A co do Sahary - mam rozumieć, że pustynie powstają na Ziemi poprzez bombardowanie atomowe?  Cheesy

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!