Autor Wątek: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!  (Przeczytany 11831 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« dnia: 25 Grudnia 2011, 04:10:38 »
W sercu każdego fana Falloutów czy szerzej - postapokalipsy - poczesne miejsce zajmuje postać wiernego i oddanego naszemu bohaterowi psiaka z pierwszej części, noszącego jakże klimatyczne imię Ochłap (oryg. ang. Dogmeat). Tym samym świadomość sympatyków fallapokalipsy na odcinku troski o los kudłatych czworonogów powinna stać na o wiele wyższym poziomie, niż ta wśród reszty społeczeństwa.

Mad Max, Chłopiec i jego pies, a nawet klasyczni i poniekąd apokaliptyczni (bo II Wojna Światowa) Czterej pancerni i pies to znane dzieła kultury postapokaliptycznej, w których pies jest ważnym elementem fabuły, równym człowiekowi.

A czy w rzeczywistości, która Was otacza reagujecie na przypadki znęcania się nad psami czy innymi zwierzętami? Nie dając się manipulować ekolewackiej zarazie - która często cynicznie wykorzystuje los "braci mniejszych" do swoich wyrachowanych celów - zwracajcie uwagę na krzywdę zwierząt. W miarę swoich możliwości grosiwem, zainteresowaniem oraz budowaniem własnej świadomości kochajcie futrzaki, sierściuchy i inne czworonożne bydlątka, bez których świat byłby jednym, nudnym miejscem pełnym tylko ludzi.

To temat na poruszanie takich spraw  :ords


« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2011, 04:13:40 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia 2011, 04:12:48 »
Post techniczny na wrzucanie informacji o aktualnych akcjach społecznych związanych z walką o lepszy byt czworonogów.


:ssi :ssi :ssi Mafia dla psa  :ssi :ssi :ssi


:ssi :ssi :ssi Mafia dla psa  :ssi :ssi :ssi
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 15:19:04 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Stycznia 2012, 13:41:49 »
Protest przeciw zabijaniu psów na Ukrainie przed Euro 2012
Kochani, mówimy NIE zabijaniu psów na Ukrainie przed Euro 2012. W związku z tym nasi przyjaciele z Polskiego Towarzystwa Etycznego wystosowali pisma z protestem który ma być skierowany do władz Ukrainy. Po kontrowersyjnym materiale wyemitowanym w TVN24 w programie "Czarno na Białym" - Straż dla Zwierząt w Polsce również przyłącza się do protestu.

http://www.sdz.org.pl/index.php?id=138

ZOBACZ TEŻ >> Artykuł w TVN24 - Czarno na Białym - "Ukraina zabija psy - przed Euro"
http://www.tvn24.pl/0,1725299,0,1,ukraina-zabija-psy-_-przed-euro,wiadomosc.html

ZOBACZ TEŻ >> Artykuł na WP.pl - "Ukraińcy traktują zwierzęta jak śmieci!"
http://sport.wp.pl/kat,1028231,title,Ukraincy-traktuja-zwierzeta-jak-smieci,wid,14044747,wiadomosc.html?ticaid=1db6e

Osobiście do Ukraińców nic nie mam, do prawdziwych ekologów też nie (nie mylić z ekooszołomami!), ale
to straszne, jak pod pretekstem zmiany na lepsze (chyba tylko w celu pokazania kibicom z Zachodu czystych ulic), mordowane są Bogu ducha winne zwierzęta, które w życiu i tak wiele wycierpiały za sprawą człowieka...
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Stycznia 2012, 19:08:23 »
Te masowe egzekucje psów nie służą wyłącznie do szpanu na Euro '12.
Jakby to ująć... Absolutnie nie popieram cierpienia zwierzaków i tego, by mordować je jak leci (nie chciałabym stracić psiaka, bo mi się na spacerze zgubił! :( :fj), jednak widzę znacznie szersze tło problemu, niż spieszone, chaotyczne "zdanżanie" Ukraińców na Euro.

Policjant w reportażu dał odpowiedź na to zjawisko "Mamy robotę, tu ludzie giną, nie będziemy zajmować się psami". Nie popieram jego lekceważącej postawy, ale jest ona bardzo wymowna. Bida na Ukrainie sprawia, że nawet Polska mogłaby być dla Ukraińców ziemią obiecaną. Kim jest taki palacz w krematorium dla psów lub hycel?
Pewnie człowiekiem, który jakoś chce tę swoją rodzinę utrzymać.

Problem jest, ale to odprysk większego problemu: nędzy, przestępczości i mentalności z poprzedniego ustroju; "na ślinę i woskowinę, byle się lepiło".

Jeśli trudem jest utrzymanie jednego chociaż schroniska, oznacza to mniej więcej, że trudem jest utrzymanie ośrodka dla dzieci lub szpitala.

Czy psy stłoczone w schroniskach nie cierpią, nawet karmione i odrobaczane? Cierpią, bo psów zawsze będzie więcej niż karmy, miejsca i okrycia. Czy jest sens za wszelką cenę utrzymywać przy życiu zwierzę chore, wpół-konające?

Wyłapywanie psów to bardzo stara praktyka, która nie zniknie lada dzień w kraju takim, jak nasz sąsiad. Jak apelować do sumień biednych i ponurych ludzi, którzy sami mieszkają, jak mieszkają? Ano, umiarkowanie. By nie łapali psów, jak leci, by nie przedłużali ich mąk, by, na Boga, nie robili mączki kostnej, choroba wściekłych krów nie wzięła się z kosmosu. Ale naciskać na nich by, np., budowali schroniska? Nie bardzo to widzę. Nie znam zresztą skali problemu, być może watahy psów szaleją po ulicach Kijowa czy Lwowa, być może psy to problem nie większy niż u nas. Ale najokropniejszy biznes w biedzie się da rozkręcić. I to skala i format zabijania psów stanowi problem, ale nie, jak myślę, samo to, że zwierzęta nadmiarowe, bezpańskie — likwiduje się.

Kiedyś był reportaż o pogotowiu ukraińskim. Bida z nędzą. :(


nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Stycznia 2012, 20:27:50 »
Dobrze, że na ludzi właśnie w tym aspekcie zwróciłaś uwagę.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia 2012, 23:43:23 »
Uprzedzam - żeby nie było, że nie ostrzegałam - nie jestem wegetarianką (mięso to wg mnie najlepsza część posiłku), ani ekooszołomem, nie należę również do żadnych Greenpeaców czy innej podobnego rodzaju organizacji, w tym żadnej mającej na celu zrównanie zwierząt w prawach z ludźmi (oj, są takie pomysły) i nie jest atakiem na wypowiedź któregokolwiek z przedmówców, a to, co napiszę, jest wyłącznie moją osobistą opinią. Wyrywanie wypowiedzi z kontekstu w celu udowodnienia czegokolwiek nie ma sensu w tym przypadku.
------------------------------------------
Człowiek to też przecież pewien rodzaj zwierzęcia, tylko, jak to w naturze bywa, każdy gatunek (w tym człowiek) stara się o swoje przetrwanie, zatem wyższość człowieka nad zwierzętami jest kwestią subiektywną. Żadne z nas nie jest Bogiem, żeby móc oceniać wartość życia innej istoty (człowieka, zwierzęcia). Człowiek, mający tendencję do hierarchizowania i wkładania wszystkiego, co go otacza i co się wokół niego dzieje, w schematy i "szufladki", z góry założył, że ma przewagę nad innymi istotami. Ale co w rzeczywistości przyrodniczej znaczą nasze beznadziejne zmysły, mała siła oraz nijakie kły i pazury?

Z drugiej strony, skoro wszystkie istoty miały taką samą szansę na osiągnięcie wysokiego stopnia ucywilizowania, to dlaczego udało się to ludziom? Ano dlatego, że tym, co różni nas od zwierząt jest umiejętność abstrakcyjnego myślenia, co generalnie w toku ewolucji wyszło przypadkiem, i w sumie tyle ;)

A teraz meritum - To, jak ludzie nieraz traktują zwierzęta, zakrawa na faszyzm. Bo cóż o motywach działania człowieka może wiedzieć zwierzę, które nie myśli w taki sam sposób jak człowiek, lecz kieruje się instynktami? Taki biedak cierpi...

O, jeszcze o przetrwaniu - wg mnie niektórzy ludzie, którzy znajdują się w skrajnych sytuacjach, jak np niektórzy Ukraińcy, czy nawet Polacy, cierpią strasznie...

To mi przypomniało sytuację, która obecnie zaistniała w Polsce - część leków refundowanych przez ostatnie lata obecnie nie widnieje na tegorocznej liście takowych leków. Chorzy, którzy ich potrzebują, znaleźli się obecnie w kropce. Niektórzy nie mają ich za co kupić. Widocznie dla państwa lepiej jest utrzymywać tych chorych w szpitalach i łożyć na ich pobyt w tych miejscach niż włączyć ich leki na listę leków refundowanych, na której znajdowały się przez lata. Na tym przykładzie widać, jak ludzie są zależni od innych ludzi, swoich "panów"... zupełnie jak zwierzęta, których życie jest skazane na kaprysy pana...

Dobra, więcej nie piszę, bo schodzę z tematu, a jeszcze parę rzeczy przychodzi mi do głowy ;)
-----------------------------------------
Przy okazji chciałabym pozdrowić wszystkich, którzy ewentualnie za tą wypowiedź mnie pojadą ;)
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Stycznia 2012, 12:21:25 »
Tym razem taka "odezwa" w sprawie sierściuchów, a nie dogmitów :afr

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lutego 2012, 20:48:37 »
Kilka lat temu jeden ze znajomych moich rodziców właśnie w taki sposób, zupełnie niezamierzenie, pozbawił życia własnego kota... Każdy w taki mróz lgnie do ciepła. Ostatnio czekając na Stalkera pod jego uczelnią odsłoniłam malutkie okienko do piwnicy w pobliskiej kamienicy. Jakiś mruczek krążył koło niego i usiłował się tam dostać. Komu zależało na tym, żeby zasłonić je jakimś złomem? Bo koty sr*ają do piwnicy czy zimno dolatuje? Trochę życzliwości, także dla braci mniejszych!
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lutego 2012, 22:02:00 »
Oj tam oj tam, ja pisklaka rozdeptałem. Bo patrzyłem się w górę na gniazdo, z którego wypadł :'(
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

monkizz

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 42
  • czekając, aż skończy się wszystko
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lutego 2012, 17:51:28 »
W sumie może nawet lepiej zrobiłeś - ptak, który wypadł z gniazda nie miałby szans na przeżycie. Najprawdopodobniej wyrzuciło go rodzeństwo albo rodzice, gdyż był najsłabszym ogniwem. Kiedyś moja koleżanka znalazła takiego pisklaczka i wiedząc, że i tak już nic mu nie pomoże, zaniosła go do ojca, by ten w miarę humanitarnie pozbawił go cierpień.
Darmowa gra karciana "Stalkerzy vs Mutanty" do ściągnięcia na: http://post-apo-2012.blogspot.com/search/label/Gry

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lutego 2012, 17:57:20 »
Może i tak, ale trauma mi nie minęła. Gdybym wziął to pod uwagę i miał taką możliwość, pewnie spróbowałbym zabić ptaszka i nie miał poczucia winy. A teraz je mam, mimo iż zabiłem niechcący. Jakiś absurd...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Lutego 2012, 09:20:54 »
Tym razem taka "odezwa" w sprawie sierściuchów, a nie dogmitów :afr

Na naszym osiedlu jest kotek, który regularnie uwielbia wygrzewać się na rozgrzanych maskach samochodów :) taki słodziak ;)
"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maja 2012, 13:01:22 »
Dziś Dzień Praw Zwierząt  :schrk:

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szczypiorofix

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 308
  • To jest kura, panie generale!
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maja 2012, 13:22:17 »
Wszystkiego najlepszego, zawsze pełnych misek i uśmiechniętych pyszczków dla wszystkich ochłapów i sierściuchów! :)

"Spoglądajcie często na swoje liczniki Geigera, dzieciaki. Tik-tik-tik, tak-tak-tak oznacza, że musicie stamtąd jak najszybciej spierdalać, a potem wziąć trochę Antyradu na wszelki wypadek." - Three Dog

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maja 2012, 17:06:44 »
Zwierzęta mają prawo być smaczne  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Grudnia 2012, 15:20:49 »
A to widzieli?  :hyh


:ssi :ssi :ssi Mafia dla psa  :ssi :ssi :ssi


:ssi :ssi :ssi Mafia dla psa  :ssi :ssi :ssi
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

pasek

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 12
    • https://otomedi.pl/
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Stycznia 2023, 10:37:35 »
Ciekawe! Dzięki za rozpisanie tego tematu.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2023, 10:11:46 wysłana przez Squonk »

dziadekz

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kochaj Dogmeata swego jak siebie samego!
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marca 2023, 14:25:17 »
Zgadzam się, że problem znęcania się nad zwierzętami jest bardzo ważny i powinien być poruszany. Zwierzęta nie są namniczkami i zasługują na szacunek i godne traktowanie. Niestety, często są one ofiarą ludzkiej okrucieństwa, zarówno w postaci fizycznego znęcania się, jak i zaniedbywania i braku opieki.

Jako społeczeństwo musimy zwrócić uwagę na ten problem i działać, aby chronić zwierzęta przed cierpieniem i krzywdą. Wspierajmy organizacje zajmujące się ratowaniem i adopcją zwierząt, zgłaszajmy przypadki znęcania się i zaniedbywania zwierząt do odpowiednich organów, a przede wszystkim, bądźmy świadomi, że to my jako ludzie mamy wpływ na ich los.

Dla wielu ludzi, zwierzęta są częścią rodziny i traktują je z miłością i szacunkiem, co jest wspaniałe. Jednak nie wolno nam zapominać, że nie każdy traktuje zwierzęta tak samo. Dlatego musimy działać razem, aby zwiększyć świadomość społeczną i zapewnić zwierzętom godne traktowanie.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2023, 09:24:12 wysłana przez Squonk »