Autor Wątek: Klimat Fallout 1  (Przeczytany 8957 razy)

Filoz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Klimat Fallout 1
« dnia: 15 Grudnia 2011, 15:19:53 »
Witam jak myślicie czy stworzą fallout z tym samym mrocznym klimatem co jedynka?

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudnia 2011, 16:00:46 »
No, skoro już tworzą, to myślę, że nawet z mroczniejszym. Będzie tak mroczno (mrocznie?), że na ekranie nie będzie widać tylko ciemność (mrok ;D), a jedynym sposobem 'przejścia' gry, będzie położenie płyty instalacyjnej na podłodze, zaopatrzenie się w wojskowe kamasze i 13-krotne do potęgi 13-ej przespacerowanie po niej na golasa ze Schronkiem na plecach :ncz

Ale ze mnie świnia :zwr
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Filoz

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia 2011, 19:19:41 »
Proszę o poważną odpowiedź na moje pytanie a nie odpowiedź trololooololololooololoo.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2011, 20:12:51 »
Chcesz poważnej odpowiedzi to zadaj poważne pytanie :/

Ale skoro ci tak na tym zależy to odpowiedź brzmi: Teraz Bethesda ma prawa do marki i leje na Fallout'owy "beton" robiąc dobrze nastolatkom z ADHD przy konsolach, wciskając im przy tym kit że ich model gry jest next-gen'owy. Cóż dodać więcej?

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudnia 2011, 20:56:29 »
chcesz betonowej odpowiedzi?
nie, nie będzie już nigdy takiej gry, pogódź się z tym, jak wspomnieli wyżej, Fallouta już nie robi Interplay więc nie ma From Gamers for Gamres...
przykre, ale odpowiadam na Twoje pytanie
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudnia 2011, 21:32:13 »
Wybacz ale od kiedy Interplay był "from Gamers"? Ale jeśli chodziło ci o Black Issle Studios to faktycznie można się z tym zgodzić, gdyż w calu przywrócenia RPG do ówczesnych TES'o'podobnych cRPG powstali... choć i tu były niemałe kontrowersje takie jak odejście jednego z założycieli w trakcie produkcji Fo2, czy pójście na łatwiznę z Icewind Dale.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudnia 2011, 21:45:20 »
Cytuj
Proszę o poważną odpowiedź na moje pytanie a nie odpowiedź trololooololololooololoo.




Cytuj
pójście na łatwiznę z Icewind Dale

IWD był zajebisty, miła odskocznia od Baldurów, Tormentów która jednak nadal trzyma klasę i dystyngowany styl dobrego crpg'a.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2011, 21:48:38 wysłana przez Morbid »

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudnia 2011, 22:26:54 »
Icewind Dale nie był zły, ale bliżej mu do h&s niż crpg... Za dużo łupnia w nim było, ale i tak grało się bardzo przyjemnie. No i ten mroźny klimat Doliny Lodowego Wichru... Dopiero Skyrim przypomniał mi jak piękna jest zima i jak wpływa ona na klimat gier crpg. Im zimniej tym cieplejsze później wspomnienia. :D
Ups, sorki bo odbiegłem od tematu...

Cytuj
Witam jak myślicie czy stworzą fallout z tym samym mrocznym klimatem co jedynka?
Nie.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Grudnia 2011, 22:39:43 »
A gdzie ja powiedziałem że IWD to zła gra? Zresztą sam ją przeszedłem, tyle tylko jak słusznie zauważył BeF to bardziej H'n'S niż typowe cRPG... niestety o ile bratnie Bioware robiło się coraz ambitniejsze z BG2 na czele i płynnie przerzedło do nowej ery aRPG, to o tyle BIS z powodu nacisków nierozgarniętego Interplay'a się uwsteczniało, aż po IWD2 ostatecznie padło (w trakcie prac nad Fo3 zresztą).

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Grudnia 2011, 23:54:22 »
tamu twierdzę (i zapewne nie tylko ja) że najlepsza gra w historii to Fallout 2 :)
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudnia 2011, 07:34:31 »
chcesz betonowej odpowiedzi?
nie, nie będzie już nigdy takiej gry, pogódź się z tym, jak wspomnieli wyżej, Fallouta już nie robi Interplay więc nie ma From Gamers for Gamres...
przykre, ale odpowiadam na Twoje pytanie

Jeśli dobrze pamiętam, to Bethesda ma prawa tylko do jeszcze jednej części gry (kupiła na 3 części) a potem prawa wracają do Interplaya. Ja bym teraz wypatrywał Fallout Online, którego dla Interplaya robi Masthead Studios. Chociaż wolałbym chyba żeby do Fallouta 6 zatrudniono kogoś doświadczonego w starych crpg. Mi się marzy designer Leo Boyarsky, który obecnie pracuje nad Diablo 3.

Jeśli mam nieaktualne informacje to mnie poprawcie.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudnia 2011, 07:52:29 »
A ja bym wolał aby siedziby interplau oraz beth stały się celem ataku nuklearnego iranu :P F4 powinni robić goście z Obsidianu, może i byłaby tona bugów i innych cukierków ale przynajmniej dałoby się wyczuć odrobinę starego klimatu.

Cytuj
Icewind Dale nie był zły, ale bliżej mu do h&s niż crpg...


Pierwsze crpgi to były hack and slashe głównie (nie, nie mówię o diablo...), stąd dla mnie ta gra to był taki orzeźwiający powrót do przeszłości.

Cytuj
tamu twierdzę (i zapewne nie tylko ja) że najlepsza gra w historii to Fallout 2 Smiley

Tu się zgodzę, ale Tormentowi też daleko nie jest do podium.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudnia 2011, 09:15:02 »
Jeśli dobrze pamiętam, to Bethesda ma prawa tylko do jeszcze jednej części gry (kupiła na 3 części) a potem prawa wracają do Interplaya.

Sprawa jest totalnie niejasna o czym zresztą świadczą rozprawy sądowe pomiędzy obiema firmami. Z tego co pamiętam Inter podpisał toksyczną umowę i stracił lub prawie stracił prawa do marki. Powiem szczerze że już nie orientuję się w meandrach sprawy szczególnie że nie jest pewne czy umowa dotyczyła trzech części, czy też tylko numerków od 3 do 5 (wtedy nienumerowane części jak NV się nie liczą), ale mimo wszystko wolałbym by już Bethesda z całym brakiem szacunku do niej zachowała prawa do marki (szczególnie że oddali oni ostatnią część Obsydianowi do produkcji) niż bynajmniej od niej nie lepszy Interplay mający problem z brakiem kasy.

Ja bym teraz wypatrywał Fallout Online, którego dla Interplaya robi Masthead Studios.

Osobiście ciekawi mnie jak oni zrobią tą grę skoro stracili prawa do settingu Fallout'a... no chyba że sąd przyznał im rację w co szczerze wątpię. Tak czy siak to budżetówka i MMO więc wiele się po niej nie spodziewam.

Chociaż wolałbym chyba żeby do Fallouta 6 zatrudniono kogoś doświadczonego w starych crpg. Mi się marzy designer Leo Boyarsky, który obecnie pracuje nad Diablo 3.

Niby za co? Za pieniądze zarobione na Fallout pinball na komórki? Jeśli już to najprędzej zatrudnią jakichś Bułgarów, czy innych Koreańczyków.

@ Nightmaster
A więc to tak się skończyło? I dobrze...
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2011, 13:38:20 wysłana przez Rezro »

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudnia 2011, 13:23:36 »
bethesda ma prawa do całej marki, tej przyszłej, więc wszystko co się pojawia jako Fallout jest ich. z racji przegranego procesu przez Intera cała marka jest ich.
natomiast ciocia przegrała proces do onlajnówki, więc ta pozostanie Intera
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

BeF1990

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Fallout fan
    • Outsiders Parkour Sosnowiec - official website
Odp: Klimat Fallout 1
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Grudnia 2011, 16:10:22 »
tamu twierdzę (i zapewne nie tylko ja) że najlepsza gra w historii to Fallout 2 :)
Fallout 1 był i jest najlepszy, dwójeczka tylko udoskonaliła to co już było. Zresztą ja obie części traktuję jako jedną spójną całość (ktoś już to kiedyś na tym forum napisał). Nie ma sensu dyskutować, która jest lepsza bo obie są świetne i obie zajmują pierwsze miejsce w moim rankingu najlepszych gier w jakie grałem.