Autor Wątek: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!  (Przeczytany 15952 razy)

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Listopada 2011, 22:05:14 »
Akurat nie za urząd chce go postawić przed trybunałem.

Abstrahując od realnych politycznych rozgrywek, to właśnie deklaracja Sikorskiego o gotowości oddania części narzędzi finansowych pod zarząd Unii jest uznawane przez PiS za zdradę stanu i argumentem za trybunałem.

Sikorski się obudził ze wszystkimi, że trzeba naprawiać UE, ok. ja nie mam nic przeciwko temu, tyle że na to jest już późno.

Pytanie jednak czy jest za późno dla nas? Nie wykluczone że Unia się jednak rozpadnie, jednak pozostaje jeszcze otwartym pytaniem gdzie my się znajdziemy gdy coś takiego się stanie.

Dla mnie to wygląda tak, państwa które wciągnęły wspólną walutę mają olbrzymie problemy a jedynym ratunkiem na to są olbrzymie pożyczki od Niemców i Francuzów.

Bynajmniej. Obecnie w grę wchodzą trz...dwa modele (propozycję Sarkozy'ego drukowania pieniędzy możemy pominąć gdyż Niemcy na to nie pozwolą). Tzw. model Merkel zakłada wpierw przeprowadzenie reform fiskalnych korzystając z kryzysu, zaś model Barroso zakłada przejście od razu do wypuszczenia euroobligacji na pokrycie długu (ryzykując jednak że nie uda się przeprowadzić reform)... tak więc to nie Niemcy i Francuzi zapłacą (tylko świat).

Jakie będą konsekwencje tych pożyczek, przecież to się nie rozpłynie.

Będzie trzeba je spłacić... dlatego tak istotne jest zaciśnięcie polityki fiskalnej UE bo inaczej wszystko posypie się w drzazgi.

A co do spisku gazowego? To jak ten gazociąg będzie projektowany z możliwością korzystania z niego przez Polaków?

A kto powiedział że Niemcy mają robić Polsce łaskę? Zresztą biorąc pod uwagę że naszym krajem mogą rządzić szaleni Ruso-Gemranofobowie ruch Niemców wydaje się w pełni zasadny (choć dla nas niekorzystny), ale to jeszcze nie oznacza że kolejnym paktem Rib..znaczy się..Merkel-Putin planują zadusić Polskę, czy inne paranoiczne bzdury...

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Grudnia 2011, 21:56:35 »
Dziwny masz tok rozumowania w tej sprawie. Czyli co partnerstwo Unijne do niczego nie zobowiązuje nawet do stanowiska w sprawie gazociągu, który praktycznie idzie przez granice partnera Unijnego. To po cholerę ta cała Unia. Chyba, że twoim zdaniem będzie dobrze jak Niemcy będą kupowali gaz tanio a później sprzedawali go nam z dużym zyskiem. Trudno mi zrozumieć tą wypowiedź, chociaż z drugiej strony słychać coraz więcej wypowiedzi i komentarzy na licznych forach naszych "rodaków", że Polaczki to idioci, których łatwo ładować w konia.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Grudnia 2011, 22:36:53 »
Zapominasz jednak że projekt Nord Stream ruszył jeszcze zanim koncepcja solidarności energetycznej trafiła na łamy Unii... dziś faktycznie gdyby zawierano taki projekt to mógłby budzić on uzasadnione kontrowersje, a my mielibyśmy prawo domagać się jego alternatywnej wersji idącej przez Polskę... tyle tylko że w czasie gdy go zawierano Kaczyński wolał pierniczyć w Polskiej prasie o gazowym pakcie Ribbentrop-Mołotow i snuć nierealne plany ciągnięcia gazu z jakiegoś Kazachstanu, czy skąd to tam miało być? A Niemcy mieli prawo robić co im się żywnie podoba... dopiero Tusk przestał zgrywać "ostatniego sprawiedliwego" i wniósł na łamy Unii koncepcje konieczności wzajemnej współpracy w kwestiach energetyki co podważyło istotę tego projektu w przyjętej postaci. No ale niestety Nord Stream jest już faktem dokonanym i się nic z tym nie zrobi... no ale przynajmniej ma zostać zintegrowany wewnętrzny przesył gazu w Unii, więc w razie czego nie zostaniemy bez niczego.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2011, 23:02:01 wysłana przez Rezro »

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Grudnia 2011, 00:01:19 »
Ok, masz racje, projekt może i wystartował wcześniej ale wszystko także można zmieniać, każde projekty wystarczą chęci, czego akurat w tym rozwiązaniu zabrakło. Myślisz, że nie było by problemów gdyby Polska znalazła dostawcę spoza UE w przypadku gdyby mogły w to wejść Francja bądź Niemcy?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Grudnia 2011, 13:03:32 »
Tyle tylko że zauważ to że większość krajów UE nie widzi powodu by uniezależniać się od Rosyjskiego gazu... to tylko Polsce na tym zależy i swoją drogą dobrze że w budowie jest ten cały Gazoport i awaryjne połączenie w Świnoujściu z Niemcami. Jeśli zaś chodzi o Nord Stream to jego projekt ruszył po kryzysie gazowym na Ukrainie, kiedy to z powodu konfliktu Gazpromu z Ukraińskim pośrednikiem zostały odcięte dostawy gazu do części europy, w tym Polski i Niemiec... naprawdę nie można się doszukiwać złej woli w tym że Niemcy chcą mieć nitkę bezpośrednio do siebie by w razie potrzeby nie być szachowanym przez pośredników (nam jako pośrednikom to oczywiście się nie podoba, ale...). Tak czy siak, teraz przynajmniej przyjęto stanowisko że kraje UE działają w sprawach energetyki wspólnie co jest mam na rękę, tym bardziej że tak naprawdę nie ma podstaw by żądać renegocjacji Rosyjsko-Niemieckiej umowy (przed jej zawarciem może dało by się coś zdziałać, ale renegocjacja ciągnie za sobą już koszta, więc...).
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2011, 14:43:02 wysłana przez Rezro »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Grudnia 2011, 13:08:47 »
Tak czy siak, teraz przynajmniej przyjęto stanowisko że kraje UE działają w sprawach energetyki wspólnie co jest mam na rękę, tym bardziej że tak naprawdę nie ma podstaw by żądać renegocjacji Rosyjsko-Niemieckiej umowy (przed jej zawarciem może dało by się coś zdziałać, ale renegocjacja ciągnie za sobą już koszta, więc...).

Oni już zaczęli kłaść ten rurociąg, więc teraz na renegocjacje za późno.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Grudnia 2011, 13:58:18 »
Gwoli ścisłości ONI już oddali do użytku pierwszą nitkę tego gazociągu.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Grudnia 2011, 14:18:51 »
Tak, przesyłają teraz od Petersburga na Borholm, a stamtąd dalej bezprzewodowo.

Oni w sensie ludzie, którzy to robią. Nie miałem niczego złego na myśli. Oni - idąc dalej - czyli nie my, studenci, siedzący tu i marznący w akademikach.

Rozumiem, że w imię politycznej poprawności słowa Oni używać nie mogę?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Grudnia 2011, 14:49:22 »
Wiem, tyle że ja mówiłem o czasie przeszłym... tj. Tusk nie miał już szans by domagać się renegocjacji po tym jak zawarto umowę, gdyż pojawia się problem kosztów renegocjacji, a nasze argumenty i tak były słabe. Teraz gdy już budowa ruszyła to już sprawa zamknięta.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Grudnia 2011, 20:46:33 »
Pamiętajmy o tym, że projekt Unia Europejska nie jest ostatecznym uwieńczeniem naszej historii, a kłopoty w strefie Euro mogą do rozpadu tejże doprowadzić. Więc gwarancje unijne gwarancjami, ale pamiętajmy, że każdy działać powinien przede wszystkim w swoim, narodowym interesie.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Grudnia 2011, 22:13:56 »
Tejże Polski, czy tejże Unii? Bo jakoś tak niejasno twoja wypowiedź zabrzmiała?

Zaś co do narodowego interesu to pełna zgoda, po prostu obecnie nasz interes leży w staraniach o pozostanie w tzw. Unii A (oczywiście w granicach rozsądku), bo nie sądzę by tradycyjne machanie szabelką czy wykluczenie miało by nam przynieść jakiekolwiek korzyści.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Grudnia 2011, 23:11:53 »
Nie wierze w cos takiego jak wykluczenie. To są bajki opowiadane i straszenie narodu. Wszystkie niepowodzenia rządu czy tez nieprzychylne dla nas działania wewnątrz UE są na to zwalane. A jak już Kaczyński skrytykuje to wszędzie pieją że najchętniej on by ze wszystkimi walczył. Tylko, że to jest takie pierdolenie bajek. Grecja umarła a wykluczenia nie ma co notabene już powinno nastąpić. 
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Grudnia 2011, 12:30:16 »
Przykład Grecji to akurat zły przykład gdyż UE za wszelką cenę stara się ratować ten kraj, by nie dopuścić do precedensu prowadzącego do rozpadu Eurolandu (to czy powinno się jednak ich olać to osobna bajka)... więc jakież to wkluczenie gdy spłacają ci za nic twoje długi? Polska jednak nie ma tak komfortowej pozycji. Nas wiecznie olewano mimo tego że nasz kraj należy do jednych z większych w Unii i na dodatek nie jesteśmy częścią strefy Euro co dodatkowo zmiesza nasze znaczenie (nasza prezydencja dobrze to pokazała). Naprawdę nie trzeba być prorokiem by zauważyć że po ewentualnym rozpadzie Unii może być prawie niemożliwe wejście do jej nowych struktur... oczywiście o ile nie przygotuje się zawczasu pola do takiego działania, szczególnie że to często nowe kraje obarcza się odpowiedzialnością za kryzys co nie jest do końca prawdą.

A co do Jara: Wskaż mi proszę choć jedną partię która to kiedykolwiek sukcesywnie współpracowała z nim? Oczywiście mówię tu o takich partiach co jeszcze istnieją by była pełna jasność. Prawda o Kaczyńskim jest taka że jest on politykiem chorobliwie Autorytarnym, niezdolnym do współpracy z kimkolwiek... nawet ze swoimi współpracownikami jeśli ci nie oddadzą mu pokłonu i swojej woli (inaczej won). Tak więc jak tu nie mówić ze każde jego działanie jest "machaniem szabelką" skoro on nawet swoich współpracowników traktuje jak wrogów?

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Grudnia 2011, 13:10:46 »
Tejże Polski, czy tejże Unii? Bo jakoś tak niejasno twoja wypowiedź zabrzmiała?

Tejże strefy Euro.

więc jakież to wkluczenie gdy spłacają ci za nic twoje długi?

Aq zauważył właśnie, że wykluczenia nie ma. Ale jego zdaniem powinno być.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2011, 13:12:25 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Grudnia 2011, 13:40:21 »
Skoro tak, to jednak istnieje zasadnicza różnica: Grecja ma Euro, a Polska nie. Usuniecie Grecji czy innych problematycznych krajów ze strefy Euro jest niemożliwe bez zmian w traktacie, zaś ewentualne przyjecie Polski (czy innego kraju spoza Eurolandu) do strefy Euro jako że brak skonkretyzowanych warunków można by przeciągać praktycznie w nieskończoność... a to zdecydowanie też forma wykluczenia.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Polska ginie! Na ratunek uwęgrzenie!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Grudnia 2011, 21:58:57 »
Tejże Polski, czy tejże Unii? Bo jakoś tak niejasno twoja wypowiedź zabrzmiała?

Tejże strefy Euro.
Bzdura, miałem oczywiście na myśli Autonomię Śląska i Autonomię Kaszubów w momencie rozpadu Polski ;)

zaś ewentualne przyjecie Polski (czy innego kraju spoza Eurolandu) do strefy Euro jako że brak skonkretyzowanych warunków można by przeciągać praktycznie w nieskończoność... a to zdecydowanie też forma wykluczenia.
Mi się bardzo podoba takie wykluczenie:D
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...